Greg a Pam se chtějí vzít. Než k této události dojde, je vhodné seznámit rodiče obou snoubenců. K tomu se perfektně hodí společný víkend na ostrůvku rodičů Grega na Floridě. A tak Greg a Pam odlétají k rodičům Pam, aby je vyzvedli a společně pak odletěli k Jebalovým (rodina Grega). Jenže u Byrnesových je vše jinak. Otec Pam, Jack, se oběma snoubencům předvede s jeho novou hračkou - autobusem předělaným na luxusní karavan. Právě v tomto karavanu jsou Byrnesovi rozhodnuti dojet k Jebalovým. Jack tvrdí, že pro malého vnoučka Jacka bude cesta mnohem příjemnější. Jack a Dina Byrnesovi se totiž starají o dítě Pameliny sestry. A protože snoubenci nechtějí vyvolat zlou krev už dopředu, svolí. Za Jebalovými se jede autobusem. Když dorazí k Jebalovým, seznámení je pro Byrnesové poněkud zvláštní. Právník Bernie Jebal se věnuje kariéře a Rozalin Jebalová údajně učí jógu. Byrnesovi netuší, že Bernie se nikdy právnické kariéře nevěnoval a že Rozalin je ve skutečnosti sexuoložkou se zaměřením na sexualitu starých lidí. Jack a Dina jsou poněkud zaskočeni otevřeností, se kterou Jebalovi vyprávějí o svém sexu, sexuálním dospívání Grega i o jeho teenagerských sexuálních dobrodružstvích. Ke všemu Bernie rozbije Jackovi záchod v jeho karavanu, když se z něj snaží vylovit svého psa, kterého mu tam spláchl Jackův kocour. Soužití graduje ve chvíli, kdy Pam oznamuje Gregovi, že je těhotná, ale že si nepřeje, aby o tom zatím věděl její otec. Jack, který je přesvědčen, že syn hospodyně Jebalových, Jorge, je ve skutečnosti synem Grega, dochází k závěru, že mu všichni něco tají. Proto se rozhodne vpíchnout Gregovi drogu pravdy. Učiní tak na celorodinném večírku Jebalových. Greg se přímo při proslovu na jevišti přizná k tomu, že je Pam těhotná a že se mu velmi líbí jeho budoucí tchýně. Druhý den je naštvaný Jack rozhodnut odjet. Dina, kterou si  Rozalin získala výkladem své sexuální terapie, však odjet nechce. Prozradí tak, že Jack vpíchl Gregovi drogu... (TV Prima)

Mianelia2050

Opravdu skvělé pokračování, nezklamalo a neztratilo na kvalitě :). Jsem velmi mile překvapena a skvěle pobavena :D. Herecké obsazení naprosto hvězdné, dovolím si říci i něco více o výkonech. Ben Stiller zahrál smolaře Grega a syna šíleně ujetých rodičů naprosto skvěle, nemám co dodat, Dustin Hoffman, úžasně ujetý právník, Barbra Streisand zahrála skvostně sexuoložku, Blythe Danner naprosto roztomilou matku, Teri Polo skvělou snoubenku a nakonec ten nejlepší: Robert De Niro. Naprosto GENIÁLNÍ výkon. Šíleně vlezlého, upjatého suchara a dědu zahrál bombasticky. Prostě skvělé. Jsem více než spokojena. Velmi jsem se bavila, bylo to opravdu napěchované nejlepším humorem a nepřestávám se smát do dnes těm všem šílenostem, které rodinka Byrnesů zažila. Hudba výstižná, příběh dokonalý. Dávám plný počet hvězdiček jelikož dle mého názoru není za co ubrat :). Skvělý film na večer, určitě mrkněte, nezklame ;). ()

geek.ondra

K De Nirovi a Stillerovi se přidá Dustin Hoffman a s ním hned celý rod Yebalů! Což samosebou dává prostor k ještě přepálenějším gagům které ačkoliv jsou zde spíše více v Sandlerovském provedení dokážou náramně zabavit a vytvořit další žánrové zjevení... škoda že stejně jako jednička to pak srazí na 4 hvězdy přeslazený rodinný závěr. Stále super. 7,5/10 ()

Menja

Ako inak može skončiť prvé stretnutie rodičov budúcich manželov, ak obe rodinky stoja na úplne opačných stranách spoločenského chovania? Len sériou neuveriteľných výmien názorov a hájenia životných postojov, okorenenou poriadnou dávkou trapasov. Všetko sa tak trochu nesie v štýle Dharma a Greg. Jednoznačne svieži vánok či radšej víchor do už dosť problémového vzťahu Stillera a jeho budúcich svokrovcov vnášajú jeho rodičia v podaní vynikajúceho Dustina Hoffmana a Barbry Streisand. Práve ich zásluhou je samotný charakter budúceho svokra Roberta De Nira vyprofilovaný až do extrémnej dokonalosti. Film naozaj stojí na hereckých výkonoch oboch rodičovských párov, ktorým aj napriek tomu stále úspešne sekunduje Ben Stiller. Proste k popukaniu zábavné! ()

HawkeyP

U jedničky mi vadilo, že se film v průběhu měnil z komedie na solidně vážné drama; ta vážnost mi tam prostě nepasovala. Nebýt Roberta de Nira, tak by se na to koukalo opravdu těžko. "Dvojka" je postavená na stejném základu a nebýt malého posunu v ději, tak by se skoro dalo říci, že je to jen předělávka prvního filmu obohacená o Dustina Hoffmana a Barbru Streisandovou. Právě díky kombinaci de Niro, Hoffman a Streisandová to funguje lépe než v jedničce, přičemž potenciál téhle "trojky" rozhodně nebyl využit naplno. Ve scénáři patrně bylo, že "dáme je dohromady před kameru, oni spolu budou blbnout a to bude stačit." Do jisté míry to opravdu stačí, ovšem kdyby se toho chopil jiný scénárista a napsal "sofistikovanější" komedii, tak by mohlo vzniknout vtipné veledílo. Tohle je jen vcelku ucházející nadprůměr, přičemž ostatní herci tu jen bohužel opakují své role z jedničky, hlavně Ben Stiller, který celou dobu jen vysvětluje či omlouvá trapasy a průšvihy, do kterých se shodou nešťastných okolností dostal. Na celém filmu je prostě dost znát, že to mohlo být ještě zřetelně lepší. Na druhou stranu jsem rád, že tvůrci odolali pokušení rozvádět vtip s nefungujícím záchodem a nedávat tam ani žádné další podobné "záchodové legrácky." ()

kokes

Pěkná hovadina. Jednička se mi ještě docela líbila, ale tohle? Snůška přiblblejch vtípků typu předkožka v polívce, pejsek spláchnutý do záchodku nebo úžasně svobodomyslní rodiče s hláškama jako:"Pověz hostům, jak si to dělal poprvé s naší servírkou!", mně opravdu nerajcuje...Sorry, ale v tom případě mne ani přítomnost Dustina Hoffmana neobměkčí... ()

Chauncey

Fajn odpočinková podívaná. O chlup zábavnější než "Fotr je lotr". Je radost sledovat Hoffmana a De Nira ve vyloženě komediálních rolích. Příště by to ale chtělo vtipnější scénář. ()

jda23

Zábavyčka ala cely bordel hádžu na Stillera ako vždy v ostatnych filmoch plus prísny De Niro a zvyšok rodinky, jednoducho pre veľkú grupu poslucháčov i divákov. ()

HonzaMag

Stěna plná diplomů za devátá, desátá místa ("aby mu to nebylo líto"), .... "Maagoor, Maagoor,...", šílená B.Streisand, potrhlý D.Hoffman, vynikající De Niro a snesitelný Ben Stiller. ()

dessa

Oddechová komedie, pokračování Fotr je lotr, díky Hoffmanovi se mi líbilo víc než předchůdce. A to není obvyklé, aby dvojka byla lepší jedničky, zde je tedy výjimka potvrzující pravidlo. ()

Ceberus

Opět eskapáda trapných situací, které mohou přichystat snad jen rodiče. :-P Tentokrát se k herecké etudě De Nira a Stillera přidal Dustin Hoffman s Barbrou Streisandovou, čímž se málem ústřední pár dostal do pozadí. Toto je jeden z mála případů, kdy pokračování není bídně horší než originál. ()

Withree

Druhý díl povedené komedie o ridince Jebalových. Obsazení Dustin Hoffman a Barbara Streisand bylo totálním masterpiecem. Stillerovi rodiče jsou správně ujetí a De Niro se tomu celý film jen diví a čumí, co se mu to za osoby připojí k jeho příkladné rodince. Vtípky jsou skvělé, nechybí i zajímavé dějové zvraty, např. se "synem" Gaylorda. Příjemná oddychová komedie s vynikajícím obsazením. ()

Rudyamon

Když na konci prvního dílu Jack Barnes (Robert de Niro) pronese, že je potřeba poznat ještě rodiče Grega Jebala, je jasné, že Greg (Ben Stiller) a Pamela (Teri Polo) ještě ani zdaleka nemají vyhráno. A o tom je celá dvojka. Barnesovi se rozhodnou jít na návštěvu Jebalových. Greg se pokouší dovolat se rodičům, ale to se mu nedaří. Chce je upozornit, že příjdou o půl dne dřív a poprosit je, aby se snažili tvářit se, že všechno u nich je úplně jinak. Jeho otec (Dustin Hoffman) totiž není úspěšný právník, jak tvrdil svému nastávajícímu tchánovi, ale něco jako muž v domácnosti a jeho matka (Barbra Streisand) není jen tak obyčejná doktorka, ale sexuoložka. To jsou fakta, která můžou mnohé zkomplikovat. Když se navíc k tomu připlete Gregova bývalá chůva a její syn, který je Gregovi docela podobný a několik epizod s kocourem, psem, fotbalem a malým Jackem, vnoučkem Jacka Barnese, máme o zábavu postaráno. Pokračování Fotrů se víc než povedlo. Jednak díky osvědčeným protihráčům Jack Barnes vs. Greg Jebal, ale nesporně hlavně díky Gregovým rodičům. Dustin Hoffman a Barbra Streisand jsou neskonale jediněčný pár, naprostý protiklad manželů Barnesových. Pokud vás jednička pobavila, dvojka vás nenechá ve štychu. Je naprosto logickým pokračováním prvního dílu a kupodivu, což není zvykem, je pokračováním, které zachovává a částečně i dál rozvíjí kvalitu danou předchozím příběhem. Fotr je sice lotr, ale fakt na vysoké úrovni ... ()

Alfa58

Len taká malá poznámka: Svokor je lotor, a nie žiadny jeho foter. Ten, čo robil preklad, nevidel film ani z električky. ()

Likan7

Nebýt free Dustina Hoffmana, tak jdu o jednu hvězdičku níž. Díky novým tvářím je to určitě lepší než předešlý díl. Celkem mi přišlo, že to Bena Stillera už ani moc nebavilo. Něco mezi dvěma a třemi hvězdami, zaokrouhleno nahoru. :-) ()

ZnalecH

Příjemná komedie, která musí pobavit každého. Objevuje se tam spoustu vtipů a vtipných narážek, takže jsem se opravdu nenudil. Občas se tam naskytly volnější chvilky, ale ty šlo přehlédnout. ()

danny_21

Kvalitativně na stejné úrovni jako díl první, příchodem Jebalových rodičů příšly momenty vtipné, ale i křečovité, díky urputné snaze pobavit místy naprostými blbinami. Přesto v konkurenci dnešních amerických komedií pořád velmi dobré - 60 % ()

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005