Asterix a Obelix

Asterix and Obelix Take on Caesar

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Německo / Itálie, 1999, 109 min

• Rosomak

Velmi špatná adaptace skvělého comicsu. Schází vtip i atmosféra papírové předlohy. Velmi špatné herecké výkony a stupidní režie. Nevím jaký byl rozpočet, ale kulisovitost z filmu přímo čiší a možná i díky osvětlení, které je udělané ala argentinské telenovely, se budete za režiséra cítit trapně, že něco takového spatřil světlo světa. Namísto toho bych chtěl vyzdvihnout Misi Kleopatra, která narozdíl od tohoto dokázala alespoň svérázně pojmout asterixovský humor a přidat do něj narážky na mnoho moderních filmů.(9.9.2006)

Svěží historická komedie s výbornou dvojicí v ústředních rolích. Směsice historie (římská želva), humoru a romantiky tvoří zajímavý lektvar, který musí zachutnat každému. 65%(29.12.2007)

Na prvé tri shliadnutia z VHSka ma to nadpriemerne bavilo. Malo to atmosféru, vtip a európsky šmrnc. Sk dub: 80%(30.5.2010)

• bestlama

Ta hraná adaptace mi prostě nesedí ... Animák je mnohem, ale mnohem lepší :)(18.5.2009)

• lesumir

Devet let od vzniku filmu a v televizi je to po sto devadesate osme! Mam pocit, ze nektere sceny znam uz nazpamet, jako by si mne ten film vzdycky nasel, ale uz je mi z toho spatne. Nudny skoro dvouhodinovy film o tlustem, ale hodnem silakovi a jeho nemene hodnem kamaradovi je ukazka toho, ze ne vse animovane muze vypadat dobre skutecne.(17.6.2006)

• - Kouzelný nápoj Galů je vždy oranžový. V závěru filmu, kdy je galská vesnice obléhána Římany a nápoj se vylévá z hrnce, má čirou barvu. (Mr.Hudson)

• - V noci se stávají z dvojníků bubliny, ale když jde Asterix (Christian Clavier) za druidem (Claude Piéplu) a poté otevře dveře, lze spatřit modrou oblohu, která připomíná den. (chleba24)

• - Natáčelo se se živými aligátory a stovkou pavouků. Pavouci museli být každý večer přepočítáváni, aby se nějaký nezatoulal a nezpůsobil paniku. Měli znehybněná kusadla voskem, aby neohrozili štáb. Podle slov režiséra pokaždé nějaký chyběl. (Xeelee)