Asterix a Obelix

Asterix and Obelix Take on Caesar

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Německo / Itálie, 1999, 109 min

• Rosomak

Velmi špatná adaptace skvělého comicsu. Schází vtip i atmosféra papírové předlohy. Velmi špatné herecké výkony a stupidní režie. Nevím jaký byl rozpočet, ale kulisovitost z filmu přímo čiší a možná i díky osvětlení, které je udělané ala argentinské telenovely, se budete za režiséra cítit trapně, že něco takového spatřil světlo světa. Namísto toho bych chtěl vyzdvihnout Misi Kleopatra, která narozdíl od tohoto dokázala alespoň svérázně pojmout asterixovský humor a přidat do něj narážky na mnoho moderních filmů.(9.9.2006)

• bestlama

Ta hraná adaptace mi prostě nesedí ... Animák je mnohem, ale mnohem lepší :)(18.5.2009)

Oproti kreslenému Asterixovi se vypařilo jakési komiksové kouzlo, ale na druhou stranu musím tvůrce pochválit, že se snažili záplavou triků a více či méně směšných gagů tento malý nedostatek nahradit. Vpodstatě se jim to docela povedlo.(25.7.2002)

• Indiana

Pokud se jedná o animovaného Asterixe a Obelixe, tak to mám rád, ale tohle - nic moc.(9.9.2005)

Zábavná francouzská komedie pro celou rodinu. Výborná věc po večírku na dopoledne, rozhodně pobaví. Do Falbali (Laetitia Casta) jsem se zamiloval, nádherná herečka. Průměrná adaptace komiksu.(25.12.2012)