Asterix a Obelix

Asterix and Obelix Take on Caesar

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Německo / Itálie, 1999, 109 min

• Indiana

Pokud se jedná o animovaného Asterixe a Obelixe, tak to mám rád, ale tohle - nic moc.(9.9.2005)

• lesumir

Devet let od vzniku filmu a v televizi je to po sto devadesate osme! Mam pocit, ze nektere sceny znam uz nazpamet, jako by si mne ten film vzdycky nasel, ale uz je mi z toho spatne. Nudny skoro dvouhodinovy film o tlustem, ale hodnem silakovi a jeho nemene hodnem kamaradovi je ukazka toho, ze ne vse animovane muze vypadat dobre skutecne.(17.6.2006)

Zábavná francouzská komedie pro celou rodinu. Výborná věc po večírku na dopoledne, rozhodně pobaví. Do Falbali (Laetitia Casta) jsem se zamiloval, nádherná herečka. Průměrná adaptace komiksu.(25.12.2012)

Skvělá Komiksová předělávka Asterixe a Obelixe s výborným Gérardem Depardieu, který jako by z oka vypadl postavě z komiksu, bohužel to neni tak skvělé jako komiksy nebo animované filmy, takže plné hodnoceni neni na místě, ale i tak je to skvělý(10.2.2005)

Jedna ze zdařilejších adaptací komiksů a kreslených filmů (vzpomeňte si, jak dopadli třeba Looney Tunes nebo druzí Flinstoneovi), ale ztratilo se tady to kouzlo, které všechny tyhle skvělé kreslené filmy měli. Kdyby radši francouzi natočili dalšího animáka s asterixem, vždyť nezfilmovaných komiksů je ještě dost.(16.4.2004)

• - Ve scéně, kdy Idefix přiběhne z posvátného lesa druidů, Asterix (Christian Clavier) odhodí kýtu masa na umělý kámen, který se pohne. (Studioworks)

• - Kouzelný nápoj Galů je vždy oranžový. V závěru filmu, kdy je galská vesnice obléhána Římany a nápoj se vylévá z hrnce, má čirou barvu. (Mr.Hudson)

• - Vůbec první převedení dobrodružství Asterixe a Obelixe na filmová plátna s živými herci. Už v roce 1960 chtěl však příběh natočit francouzský režisér Claude Lelouch s neprofesionálními herci, což se mu nakonec nepodařilo. O něco později přišel se stejným nápadem Louis de Funès, který si chtěl dokonce zahrát roli Asterixe, avšak realizace projektu se mu nepodařila. Navíc údajně chtěl hrát Asterixe bez kníru. (siky25_25)