Asterix a Obelix

Asterix and Obelix Take on Caesar

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Německo / Itálie, 1999, 109 min

• woody

Fakt nevím jak to hodnotit,fakt.Zidiho režie dobrá,Clavier,Depardieu a Benigni(opravdu skvělej záporák) dávaj výborný výkony,příběh také dobrej a triky na vysoký úrovni.Ale chybí mi v tom ty černé obtahy tužkou jako u sešitů a ta kreslená uvolněnost filmů.Výborný film ale není to ono.A škoda že plakat neudělal Uderzo.(27.7.2003)

Díkybohu, že zde se aspoň trošku tvůrci drželi při zemi, což se nedá tak jednoznačně říci o dalších pokračování. Je to milé a místy i vtipné, ale kouzlo animovaného se nějak vytratilo, škoda. Takhle je to pouze lehce nadprůměrná komedie s exkluzivní značkou v názvu.(8.8.2007)

Ešte v tom nebolo toľko prachov a asi preto to malo aspoň akú takú atmosféru, aj tak na hony vzdialenú tým kresleným. Ako pokus o hraný film čistý priemer, Laetitia Casta ako Falbala to je u mňa veľké plus tohto filmu ale momentálne si už ani nespomeniem koho že tam hral Roberto Benigni.(3.9.2008)

Na prvé tri shliadnutia z VHSka ma to nadpriemerne bavilo. Malo to atmosféru, vtip a európsky šmrnc. Sk dub: 80%(30.5.2010)

No jooo, Můj oblíbený Gérard Depardieu ve své nejlepší roli. Je to klasika, co si budeme povídat. Co víc k tomu říct? Nic, prostě Asterix a Obelix :-)(10.10.2011)

• - Jména Galů v sobě obsahují slovní hříčku, nebo charakter jednotlivých postav, často bývají složená i z vícero slov. Astérix (Christian Clavier) je od slova aster, tedy chytrý, Obelix (Gérard Depardieu) od slova obelisk, symbol síly, druid Panoramix (Claude Piéplu) od slova panorama, kmet Agecanonix (Sim) vysoký, resp. kanonický věk, kovář Cetautomatix (Jean-Roger Milo) od spojení "To je samozřejmé", bard Assurancetourix (Pierre Palmade) záruka nebezpečí, pejsek Idéfix je od slova stálý nápad, šéf Abraracourcix (Michel Galabru) od slova zkrácená paže a rybář Ordralphabetix (Jean-Jacques Devaux) dle abecedního pořadí. (Mr.curry)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)

• - Ve scéně, kdy Idefix přiběhne z posvátného lesa druidů, Asterix (Christian Clavier) odhodí kýtu masa na umělý kámen, který se pohne. (Studioworks)