Bouřlivé výšiny

• Česko Větrná hůrka (více)

Když bylo Cathy Earnshawové deset let a jejímu bratrovi šestnáct, přivedl jejich otec do Wuthering Heights ušmudlaného dvanáctiletého chlapce, který změnil navždy jejich životy. Heathcliff, kterého pan Earnshav nazýval darem od Boha měl být vychován jako bratr jeho dvou dětí. A tak to také bylo, dokud byl pan Earnshaw naživu. Nicméně po jeho smrti vykázal Hindley Heathcliffa do stáje. Z chlapce vyrostl tichý a bojovný muž. Nejbližším člověkem byla Cathy, divoká, tvrdohlavá a nesmírně krásná mladá žena. Jejich přátelství vzkvétalo i přes Hindleyho usilovnou snahu je rozdělit... Jenže to vše se změnilo, když se Cathy seznámila s Edgarem Lintonsem a jeho sestrou Isabellou. Svou přirozenou elegancí a kouzlem otevřeli Cathy oči a postrčili ji k více kultivované existenci. A semena tragédie byla zaseta. Sofistikovaným Lintonsovým nemohl Heathcliff konkurovat a mohl se jen dívat, jak vše, co je mu drahé, pomalu odchází. Cathy se rozhodla provdat za Edgara a tím se vzepřít svému osudu. A tak chystá Heathcliff hrozivou pomstu – zničit nejen současnou generaci, ale i její potomky... (Cinemax)

BeeEsh

Úžasná hudba, úžasný příběh, úžasný Fiennes. Větrná hůrka je sama osobě tak silným příběhem, že se ani nedivím snaze stále ji remakeovat. Tato verze s Ralphem Fiennesem si mě získala nejvíc. Možná je to jeho přirozeným kouzlem, nebo proto, že jsem právě tuhle verzi spatřila jako první. Nevím. Ale 5* si ode mne zaslouží. ()

Roulette

Nato že na začátku řeknou, že se jedna o film pouze na námět knihy, tak mohli říct podle knihy. Krasně zpracované dílo, krásná hudba. ()

ostravak30

Až překvapivě vysoké hodnocení jsem zde objevil. Já musím dodat, že film krutopřísně odsoudím. Juliette Binoche je krásná herečka, a ta mě na snímku lákala, mimo jiné. Dále Ralph Fiennes je zase charismatický záporák, to souhlasí a to je na snímku plus. Nicméně já jsem se příšerně nudil. Předpokládám ale, že je to spíše má chyba, jelikož když jdete do historického a k tomu navíc romantického snímku, jste po zásluze potrestán. Na mě to působilo podobně jako česká Andělská tvář. Samozřejmě rychle dodávám, že tento film je mnohem kvalitnější jak scénářem, tak hereckými výkony, tak zajímavým a ponurým prostředím. Každopádně já se vydám při hodnocení zlatou střední cestou. Film prostě není špatný, ale mě neoslovil. ()

MirkaP

Zvláštní. Jako kniha mi to připadalo strhující, ale jako film mě to nijak zásadně neoslovilo. Ovšem konání a myšlení hlavních postav mi připadalo nelogické a kontraproduktivní v obou případech. Každopádně Ralph Fiennes podal svého Heathcliffa tak odporně, že byl úžasný. ()

mosem

Pokud sleduje film divák, který si předem nepřečetl knihu, nebo se alespoň neseznámil s příběhem, nemá téměř žádnou šanci, že by dokázal kvapné tempo příběhu, zabalené do romantického obalu, ozdobeného krásnou hudbou, sledovat. Příliš mnoho zvratů a dějových i psychologických rovin tomu nahrává - kladl jsem si otázku, zda lze takto složitý příběh přenést do rozsahu jednoho filmu standardní délky. A dospěl k názoru, že spíše ne. Respektive lze, ale nutně to s sebou nese minimalizaci výpravy (ta byla v tomto případě opravdu velmi jednoduchá, byť působivá) a další zjednodušení, na úkor srozumitelnosti. Když současně filmové zpracování neumožňuje vrácení se zpět v příběhu. Skvělá byla hudba, líbila se mi kamera, která z možného vytěžila maximum. Hlavní postavy odvádějí dobrou práci, byť u Fiennese jsem nějak postrádal uhrančivost, která by vysvětlovala, které vedly k postoji ponížené odevzdanosti hlavní ženské postavy. Zjednodušeně na mne působilo, jak se výprava snažila vnutit představu že sluha musí být otrhaný a špinavý (přestože jí u jednoho stolu a zdržuje se v prostorách domů) aby to bylo dostatečně působivé, Headcliff ani zdaleka nepůsobil dojmem cikána (popravdě očekávám, kdy se někdo ozve a bude chtít tuto postavu etnicky vyvážit. Za mne tedy to nebyl čas úplně ztracený, ale kniha byla mnohem působivější a barvitější. ()

Pete

Tak tahle adaptace "Lásky až za hrob" mě moc nechytla. Dobří herci a hudba, jenže zmatená režie a scénář nedovolují emocím vzlétnout. ()

MyrnaAlec

Ten příběh je natolik vyfabulovaný, že se na to nedalo skoro koukat. Jediný výrazný plus je už tady démonický Ralph Fiennes. Unylá představitelka dvourole byla nesnesitelně pasivní. ()

akcul

Naběhla jsem si, když jsem asi po týdnu shlédla jinou adaptaci stejného díla, takže se nemůžu bránit srovnávání a verze 2009 se obešla bez slavných osobností, ale vystihla příběh do jeho detailů. Kosminskyho verze mi nepřipadá moc precizní, vše je nasekané za sebou a ztrácí to logiku motivací. A moc mě to ani nedojalo:-) k hlavním hrdinům: skvěle hrají, ale na úvodní část příběhu o dětské !!! lásce mi připadali přece jenom trošku "velcí", plus mě rozčilovali jejich vlasy:-) možná je to to nejhloupější hodnocení, co jsem napsala, ale je to tak:-) průměr, no:-) ()

Kate Austen

Jeden z mála filmov, ktorým sa podarilo zachovať si vernosť knižnej ( skvelej !!! ) verzie, je rovnako vynikajúci, temný, bolestný, vášnivý ale aj radostný rovnako ako kniha ( ktorá má však osobité, hlbšie čaro ). Nebyť skvelých výkonov Ralpha Fiennesa, ktorý vyzeral a konal či už z lásky, alebo z pomsty nepríčetne, vášnivo a diabolsky ako sám Heathcliff a Juliette Binoche, ktorá životom plnú Catherine staršiu a pokojnejšiu Catherine mladšiu stvárnila naozaj vžito (aj keď treba podotknúť, že v knihe pôsobila arogantnejšie a zlostnejšie) a hudby, by nebol film takým dobrým, aký naozaj je. Pre romantikov a blúdilé duše hľadajúce odpustenie-skvelý film. ()

natalanka

Pokud znáte Ralpha Fiennese, pak není nutné cokoli vysvětlovat. Pokud ne, pak shlédněte tento film a zaryje se Vám hluboko do paměti. Ralf na plátně nemusí mluvit. Stačí, když se dívá. Stačí když hraje. A Vám přebíhá mráz po zádech. A máte chuť jej spasit. A pak zatratit. A je Vám ho líto. A proklínáte ho. Tohleto dílo je velmi zdařilé. Nádherně se věnuje všem vztahům a postavám. Je to film, který Vás přiková k obrazovce. Který Vám bude po skončení vířit hlavou a prvních pár dní se Vám budou vracet jeho sekvence zpět. Budete přemýšlet a snít. S hlubokým přesvědčením, vřele doporučuji. PS: pokud mohu doporučit, pak stojí za to i Bouřlivé výšiny 2009 s Tomem Hardym a Charlotte Riley v hlavní roli, kdy je právě Rileyová více Cathy, než právě Binochetová. Je divočejší, prudší, krásnější .......:-)) ()

PoNoruška

Škoda že se nám vytratily charaktery, na kterých je vystavěna knižní předloha. Neznat ji, asi bych měla problém pochopit chování hlavních hrdinů. Postava Heatcliffa (v podání R. Finnese) je naprosto přesné zhmotnění mé vizuální představy při četbě. Povedená volba, proto vysoké hodnocení. ()

Riverin

Krásny príbeh o jednej láske spojenou s nenávisťou. Neviem prečo, ale ja som Heathcliffe konanie vcelku chápala, i keď to vôbec nebolo tak romantické, na romantický film. Jediné čo mi nejde do hlavy je kto preboha vybral Juliette Binoche do role Catherine. Absolútne sa sem nehodila. Na druhej strane Ralph Fiennes sa teda predviedol. Tiež treba spomenúť nádhernú a depresívnu hudbu (ako celý film). Už ten príbeh si zaslúži čistých 5*. " Nemôžem žiť, statila som telo. Nemôžem žiť, stratila som dušu." ()

thesmile

Knížku od Emily Brontëové jsem nečetla, ale tenhle film jsem nějak nepobrala. A to jsem měla chuť si pustit nějaký pořádný slaďák. Posledních 45 minut jsem tedy protrpěla, pořád jsem čekala, že se přeci musí stát "něco" co donutilo tolik lidí tenhle nestravitelný film hodnotit tak kladně.. nestalo se. A sadista Heathcliff měl být ten romantický hrdina s kterým má divák soucítit? Hnusil se mi už od začátku. Podruhé už si tenhle film nepustím ()

Bumerang

Z filmu jsem si odnesl pouze to, že postava Binochové by potřebovala pořádně vyliskat a Fiennesovi by neuškodil šampón a mýdlo. Toť vše. Kecy patetické tak, že by se daly krájet vážně nemusím. ()

Pajela

Roman jsem nečetla, takže jsem mela jen mlhavou představu, o čem to ma byt. Znalosti ze stredni skoly jsou davno fuc :-D no ale ze hlavni hrdina bude takovy zaporak, to jsem nečekala. Na druhou stranu jsem ho chapala a bylo mi ho vlastně lito. A ano, tohle byla hooodne uhranciva verze Ralpha. Tady z něho to charisma uplne strikalo. Solarko dela divy. :-D ()

solisoli

Film inšpirovaný podľa jedného z najvýznamnejších anglických románov, od Emily Bronte - Na veternej hôrke. Celé to zrežírované pripadalo, akoby to patrilo iba tým, čo si prečítali román a vedeli si domyslieť, o čo v tomto filmovom príbehu vlastne šlo. Dej strohý, patetický, bez neoddeliteľného faktu a to je predslov služobnej Nelly Deanové, ktorá mala oboznamovať divákov s detailmi a hlbším podaním zainteresovanej ságy rodov, ktorí boli hlavnými a ústrednými postavami celého deja. Takto to bol absolútne neidentifikovaný príbeh zbabraného scenára, ktorý svojím ponímaním priam znechutil proti očakávanému sfilmovaniu, tak významného diela, ako Búrlivé výšiny, sú. ()

blondboss

Celkom slušná adaptácia romantickej predlohy od Emily Bronteovej. Bolo ich tu už viac, ale táto má zrejme najsympatickejšie herecké obsadenie a Ralph Fiennes si túto rolu zjavne užil. Vo všeobecnosti je ale tento snímok dosť depresívny a kto nemá rád príbehy o nenaplnenej láske, asi si nepríde na svoje. Každopádne je toto jedna z tých vydarenejších verzií. 65 % ()

Bouřlivá Natalie

Bouřlivá Natalie

12.04.2008

Natalie Portman zřejmě pochytila od Scarlett a Keiry slabost pro historické kostýmy. Poslední dobou se do nich navléká podezřele často. Po Španělsku v dobách inkvizice a napoleonských válek (Goyovy… (více)