Bouřlivé výšiny

• Česko Větrná hůrka (více)

Když bylo Cathy Earnshawové deset let a jejímu bratrovi šestnáct, přivedl jejich otec do Wuthering Heights ušmudlaného dvanáctiletého chlapce, který změnil navždy jejich životy. Heathcliff, kterého pan Earnshav nazýval darem od Boha měl být vychován jako bratr jeho dvou dětí. A tak to také bylo, dokud byl pan Earnshaw naživu. Nicméně po jeho smrti vykázal Hindley Heathcliffa do stáje. Z chlapce vyrostl tichý a bojovný muž. Nejbližším člověkem byla Cathy, divoká, tvrdohlavá a nesmírně krásná mladá žena. Jejich přátelství vzkvétalo i přes Hindleyho usilovnou snahu je rozdělit... Jenže to vše se změnilo, když se Cathy seznámila s Edgarem Lintonsem a jeho sestrou Isabellou. Svou přirozenou elegancí a kouzlem otevřeli Cathy oči a postrčili ji k více kultivované existenci. A semena tragédie byla zaseta. Sofistikovaným Lintonsovým nemohl Heathcliff konkurovat a mohl se jen dívat, jak vše, co je mu drahé, pomalu odchází. Cathy se rozhodla provdat za Edgara a tím se vzepřít svému osudu. A tak chystá Heathcliff hrozivou pomstu – zničit nejen současnou generaci, ale i její potomky... (Cinemax)

rockwoman

Nádherná hudba opakující se vždy v těch nejsilnějších momentech. Fiennes mě tu pokaždé totálně emočně rozdrtí, protože Heathcliff v jeho hereckém přednesu nemá chybu! ()

Blue.Poison

Silný příběh o zkáze dvou rodů. Kniha musí být naprostá senzace, film však neměl duši. Všechno bylo tak nějak uspěchané, neprožité a nedotažené. Škoda. ()

zdenny

Raplh Fiennes podává zcela originální výkon, jenž je korunován téměř dojemnými scénami, ve kterých demonstruje svůj uhrančivý pohled. Je to zejména v pasážích, kdy ztrácí milovanou ženu, která umírá. V jeho pohledu se zračí nekonečná láska a neskonalá bolest. Možná i to dává divákovi chvilkami zapomenout na jeho neutuchající zlobu a hlubokou touhu po pomstě, kterou odnášejí nevinní lidé, ale lidé spříznění krví, kterou on tak nenávidí. Tak tedy klasický příběh o neskonalé lásce a hluboké nenávisti, která trvá třicet let a je zasazen do panství na anglickém venkově. ()

VanTom

Osudové romantické melodrama vypustilo z knižní předlohy, předpokládám, desítky stran polidšťujících zamilované osoby a prohlubujících jejich citové pohnutky. Pro diváka filmové adaptace tak zůstala pouze spalující, leč nepochopitelná, destruktivní láska (doslova "až za hrob") mezi majetnickými, vrtošivými postavami, kterou nenaplnily ani atmosférické kulisy jak z gotického hororu, ani podmanivá hudba, ani uhrančivé herecké výkony. ()

artemis2

Pre mňa jednoznačne jeden z najkrajších príbehov lásky aké som kedy videla s nezabudnuteľnými výkonmi hlavných predstaviteľov.Nemám čo dodať. ()

blackJag

Na tohle jsem se fakt těšil a na semináři britských filmů v UH se mi konečně poštěstilo vidět to v kině... Jsem ale zklamán. Démoničnost Fiennese? "Tajemné" drmolení a mastné vlasy! Vůbec, celý film mi přišlo, že to není z roku 92, ale 72. Mezi zásadními událostmi uběhne v ději 18 let a světe div se, Heatcliff vypadá furt stejně. Navrch v některých "vypjatých" pasážích neúměrně předimenzovaná hudba, až nepříjemně. 45% ()

strelenaL

Božský Ralph Fiennes v jedné z nejrozporuplnějších rolích (a to přitom měla přijít úžasná role v the Dutchess nebo uhrančivém hlasu předčítače). Ve Větrné hůrce jsem ho upřímně nejdřív milovala a záhy ho posílala do horoucích pekel. ()

denisse

Věřím, že román je dobrý... Ale tahle adaptace je aspoň pro mě fakt zoufalá a nudná. A bohužel to nezachránili jak Ralph Fiennes, tak ani Juliette Binoche. ()

Kalidor_

No to teda čumím, že se mi příběh o tragické lásce tak líbil. Většinou mě iritují, ale to je spíš případ těch namašlených romantických cajdáků. Z této verze slavné knižní adaptace se mi dostalo hlubokého zářezu do srdce - půvabná J.Binoche, uhrančivý R.Fiennes, melancholicky fotogenické prostředí, geniální srdcervoucí hudba R.Sakamota, bravo. ()

Mr.KarlAdler

Dokonale mrazivé a poetické. Asi jsem jednoduše na podobně syrově-romantická prostředí. Tohle je pro mě milostný příběh bez cukru ve své děsivé podobě, a hlavně skvělé představení Ralpha Fiennese. Nikdy bych nečekal, že ve mně zanechá takovou stopu, budu si muset přečíst knížku. ()

ImNotThere

Taková hanba!!! Přiznávám se, že Wuthering Heights jsem viděla teprve nedávno, ke všemu jsem o ně 'omylem' zavadila na profilu Ralpha Fiennese. Mrzí mě má nepozornost, má nevědomost, protože jsem se ochudila o možnost vidět tento film už v dětství. Byla by z toho nádherná euforie mixnutá nostalgií vždy, kdy bych se rozhodla Bouřlivé výšiny vidět. Jinak musím říct, že přesně takhle nějak jsem si vysnila svět Emily Brontë, když jsem se prodírala skrze kapitoly Větrné hůrky. Stává se málokdy, že se potká svět v mé hlavě, tedy v knize, se světem na plátně a jsem velice ráda pro objevení dalšího filmu, který mohu zařadit do kategorie 'kniha=film'. Příběh je dokonalým zprostředkováním pohledu na nenaplněnou lásku a nelítostný osud. A vy byste to těm dvěma tak přáli! Ze všech snímků Ralpha Fiennese, které jsem měla možnost vidět, mě v konkrétně v tomto okouzlil nejvíce... Před jeho uhrančivým pohledem by jeden raději i uhnul, před sebou ho stále vidím. Ještě nesmím zapomenout vychválit nádhernou hudbu, ze které vstávají chlupy na zádech, a také dechberoucí kameru. ()

Pecival

Na filmu je hodně cítit, že je podle knižní předlohy a že se hodně škrtalo. A jelikož jsem knihu nečetl, logiku v chování postav jsem často příliš nenacházel, stejně jako některé důležité momenty nejsou takřka zmíněny (nebo mi aspoň přijde že by důležité měli být). Naštěstí je du naprosto úžasný Relph Fiennes, jehož výkon bych se nebál označit jako dokonalou ukázku démonické uhrančivosti. K tomu velmi slušně vystavěnou atmosféru (s podporou dobrého soundtracku) mělo za následek, že jsem si to hodně užil, přestože motivace postav pro mě leckdy byla velkou záhadou. Edit: Tak (výbornou) knihu mám zdárně za sebou a podle tohodle filmu bych ten příběh teda fakt nechytl ... ()

lulka5

Chvílemi jsem se ztrácela v postavách, ale to už asi jinak nebude. Jinak zajímavé scény, krásné okolí, i když občas až kýčovité. A v Heathcliffovi se podle mě odehrála až moc velká přeměna. Nevím. Možná filmu křivdím, ale dávám jen 3*... ()

made1

Nebýt Juliette Binoche, nejspíš bych dala čtyři hvězdičky, ale přestože ji mám jinak docela ráda, v tomhle filmu na mě působila velice rušivě. Jako tmavovláska i jako blondýna se mi tam nehodila. ()

MaMitti

Tak se neustále dál přesvědčuji o tom, jak toto není moje parketa. Knihu jsem přečetla do půlky a dál jsem už fakt nemohla, nebavilo mě to. Film jsem dokoukala, ale nebavilo mě to. Nebýt J.B. a zvědavosti, jak to dopadne, tak jsem vypínala po pár minutách. V čem tkví to mocné kouzlo přitažlivosti tohoto příběhu? Co mi uniká? Mám ráda mysteriozní nádechy, mám ráda, když ne všichni jsou jak podle šablony a mají své stíny, ale tady mi to prostě nesedí a nedávám si naději, že se to do budoucna změní...Jak J. B., tak R.F. se mi líbí víc v jiných snímcích. ()

Sdoom

Totální zprasení knihy. Dětská léta hrdinů nacpat do 5 minut filmu je čirý diletantismus, divák neznalý předlohy pak nemůže pořádně chápat, co se vlastně odehrává v následující hodině a půl. Hudba a solidní výprava jsou jediné dvě věci, které film zachraňují od absolutního odpadu... ()

Cejny

Vydařené zpracování britské klasiky od Emily Brontë. Opět mě nadchla hudba, soundtrack od Ryuichi Sakamota neměl chybu. Příběh znám, na něm nelze nic pokazit a herecké výkony byly ucházející. 70 % ()

danca044

Krásný a originální příběh inspirovaný knihou Emily Bronteové. Stále se snažím pochopit povahu Heatcliffa, který se jednu chvíli zdá milý a láskyschopný, ale po smrti své milované se změní v krutého a bezcitného muže, který se ke všem chová s odporem. Ralpha Fiennese moc ráda jako herce nemám a proto mi trochu znepříjemnil dojem u filmu. Na čtyři hvězdičky film ale určitě má. ()

Bouřlivá Natalie

Bouřlivá Natalie

12.04.2008

Natalie Portman zřejmě pochytila od Scarlett a Keiry slabost pro historické kostýmy. Poslední dobou se do nich navléká podezřele často. Po Španělsku v dobách inkvizice a napoleonských válek (Goyovy… (více)