Bouřlivé výšiny

• Česko Větrná hůrka (více)

Když bylo Cathy Earnshawové deset let a jejímu bratrovi šestnáct, přivedl jejich otec do Wuthering Heights ušmudlaného dvanáctiletého chlapce, který změnil navždy jejich životy. Heathcliff, kterého pan Earnshav nazýval darem od Boha měl být vychován jako bratr jeho dvou dětí. A tak to také bylo, dokud byl pan Earnshaw naživu. Nicméně po jeho smrti vykázal Hindley Heathcliffa do stáje. Z chlapce vyrostl tichý a bojovný muž. Nejbližším člověkem byla Cathy, divoká, tvrdohlavá a nesmírně krásná mladá žena. Jejich přátelství vzkvétalo i přes Hindleyho usilovnou snahu je rozdělit... Jenže to vše se změnilo, když se Cathy seznámila s Edgarem Lintonsem a jeho sestrou Isabellou. Svou přirozenou elegancí a kouzlem otevřeli Cathy oči a postrčili ji k více kultivované existenci. A semena tragédie byla zaseta. Sofistikovaným Lintonsovým nemohl Heathcliff konkurovat a mohl se jen dívat, jak vše, co je mu drahé, pomalu odchází. Cathy se rozhodla provdat za Edgara a tím se vzepřít svému osudu. A tak chystá Heathcliff hrozivou pomstu – zničit nejen současnou generaci, ale i její potomky... (Cinemax)

linsi

Ach Bože... chudinka Brontë... ta se musí obracet v hrobě... Horší filmovou adaptaci knihy jsem snad ještě neviděla.. Binoche mám normálně fakt ráda, ale tady mi silně lezla na nervy a navíc na postavu, kterou hrála, byla dost přestárlá. To ale teda i Ralph. Jsem znechucena. ()

CarlaBrunn

A drama je na svete akonahle da zena prednost vydaju z rozumu pred srdcom. Sice obsahuje zopar putavych momentov (zvlastne skaly, „laska“ medzi Catrin a Heathcliffom formujuca sa od detsva ci pohlad na bozkavajuci sa par na konoch), napriek ktorym ostavam znechutena. Pri jeho sledovani som skor trpla ako relaxovala. Ani krasna hudba nepomohla zbavit sa tych odpornych pocitov zo spravania bastarda Heathcliffa. Som typ cloveka, ktory skoro stale voli film pred kniznym spracovanim, ale lutujem, aj dlho budem, ze som tentokrat neurobila vynimku. Okliestena neprirodzenym napatim a odporom z krutych dialogov, pochmurnej atmosfery, nasilnych scen som este aj zaspavala. Doteraz sa mi nestalo ani pri jednom filme (okrem Snilcov, co je uz totalny odpad!), aby som bola zaujata voci postave az po jeho samotny zaver. S cistym svedomim mozem povedat, ze tento film si nezasluzi cervene oznacenie aj pre mnoho trapnych komentarov („Laska sposobuje utrpenie, ktore ta bude prenasledovat do konca zivota“) BLBOST!!! ...nech si tento film pozrie nejaka labilna pubertacka...Inak povazujem sa za obdivovatelku historickych filmov (pre dobove kostymy, hudbu a povestnu galantnost muzov k zenam), ale vizia do buducna je jednoznacne vacsia opatrnost pri volbe romantickych dram. Som rozhorcena. ()

marietta268

Jednoznacne najlepsie filmove spracovanie romanu Ch. Bronteovej. Skvely herci, nedokazem si tam snad predstavit nikoho ineho. Fiennese uz ako herec je pre mna zahadny , no a rola Heatcliffa mu 100%sadla, Juliette si zachovala svoj povab ako vzdy. Atmosfera filmu dokreslena hudbou -jednoducho vynimocno. filmovy zazitok. ()

lialia

Já knížku četla, ačkoliv je to dost dávno. Ale řekla bych, že atmosféra byla zachycena velmi dobře, a charakteristika Heathcliffa je zde dobře podána. Přes to, že byl tak negativní postavou, vzbuzoval přesně ten kousek sympatií, jaký měl. Za mě spokojenost, velmi zdařilé. 4* ()

me_Christy

Hrůza..nevím proč, ale vážně se mi tento film nelíbil, a to i přesto, že jsem četla knižní předlohu, která na mě naopak udělala velký dojem. Možná je to nepřirozeností herců i celého filmu nebo prostě celkovou atmosférou, ale tohle podle mě není (na rozdíl od knížky, kterou doporučuji!) ta úchvatná romantická klasika, o které tu všichni píší. Nevím, ale před prvním shlédnutím jsem čekala něco daleko lepšího, takže pro mě to je spíš zklamání. ()

PORTER44

I když milostné dramata moc nemusím,tento film mě nějak chytil a shlédnul jsem to celé a docela dobrý.Dobrá režie,dobrý příběh a výborné herecké výkony.R.Fiennes nejdříve v roli neškodného milence a v druhé polovině jako nelítostný a chamtivý člověk. ()

carolinek

Líbilo se mi, že film je naprosto přesná kopie knihy od Emily Brontëové. Jsem příznivcem Ralpha Fiennese, ale v roli Heathcliffa si představuji (dle knihy) urostlého muže s cikánskými rysy. Jinak mne film opravdu okouzlil. ()

Arkenstone

Upřímně řečeno dostat takovou knihu, jako je Na Větrné hůrce, do necelých dvou hodin je podle mého názoru zcela nemožné (spíš by to vyšlo na minisérii řekněme o osmi hodinových dílech). Film se až pár detailů věrně drží knižní předlohy, takže to nejdůležitější je řečeno. Nicméně mám takový divný pocit, že divák, který knihu předtím nečetl, je velmi ochuzen (jak už to ovšem v těchto případech bývá). Film svou délkou není schopen vykreslení jednotlivých postav tak podrobně jak je to v knize, takže divák není schopen si k nim během té krátké doby vytvořit nějaký vztah. Možná ani nemá příležitost pochopit jejich pohnutky, proč se chovají tak, jak se chovají a celý film tak vyzní jinak, než byl záměr autora. SPOILER: Pilířem příběhu je Heathcliff a jeho život na Větrné hůrce – s jeho příchodem vše začíná a s jeho smrtí končí. Vlivem postav, které vcházejí a odcházejí z jeho života, sledujeme jeho vývoj a zaujímáme všemožné postoje. Jeho postavu díky Hindleymu zpočátku litujeme, postupně ale získáváme jeho sympatie a fandíme mu ve vztahu s Catherine, abychom ho po její smrti z celého srdce nenáviděli. Ani to ale není konečné stadium a ve výsledku je to opět lítost, co vítězí nad všemi emocemi. KONEC SPOILERU. Ralphu Fiennesovi tahle role ve všech ohledech padla jako ušitá a dle mého názoru je to nejlepší představitel Heathcliffa ze všech mně známých filmových adaptací. Představitelé ostatních rolí mi nijak zvlášť nevadili, jen je škoda, že nedostali větší prostor, což, jak jsem už zmínila na začátku, nebylo kvůli délce filmu dost dobře možné. A jak zde už někdo zmínil, vybrat pro roli obou Catherine jednu herečku, nebyl podle mě nejlepší nápad. Co ale musím vyzdvihnout, je hudba. Místy až moc dramatická, ale pro tuhle záležitost se skvěle hodila. Na závěr osobní tip: radím nejdřív přečíst knihu a pak si pustit tenhle film - jako závěrečnou třešničku na dortu. ()

Korra

Vizuálně okouzlující scény, skvělá dvojice Fiennes a Binoche. Sice jsem si při četbě Cathy představovala jinak, ale Juliette Binoche naprosto vystihla její divokost, sílu i sobeckost. Ralph Fienes je podmanivý Heathcliff, i když v některých momentech se mi zdá, že trošku, trošinku přehrává. Nejpůsobivější zpracování Bouřlivých výšin; i když jsem poprvé viděla před mnoha lety, některé scény se mi vryly nesmazatelně do paměti. ()

poppy75 odpad!

za tu hudbu by mal ist niekto do basy...vazne..priserna,ezotericka,syntetizatorova hudba k bronteovej pribehu..cele sa to tak degradovalo na c-eckovy film....plus tie mastne,riedke heatcliffove vlasy....ako fanusicka bonteovej i pribehov starej anglie trpko lutujem kazdu sekundu stravenu s tymto filmom... ()

Von Kempelen

Předlohu neznám, ale dlouho jsem neviděl film, kde by se postavy chovaly tak zoufale nelogicky a nesmyslně podřízeně. Rádoby uhrančivý oči páně Ralpha na mě působily asi stejnou měrou jako oči jedný postavičky ze Simpsonových nesoucích identický jméno. Romantickejm klasikám se nevyhejbám, ale tohle se mi vůbec nedotklo. ()

Suzzie

Zajimave zpracovani nejslavnejsiho dila Emily Bronte. Nektere strihy a skoky se mi ve filmu nelibily, a proto davam jen 4*, ale jinak me to bavilo a proste ti herci z tehle doby, to je srdcovka! ()

Sejkorka

Emily Jane Brontëová (30. července 1818 – 19. prosince 1848) byla britská spisovatelka. Nejvíce ji proslavil její jediný román Na Větrné hůrce (Wuthering Heights), klasické dílo anglické literatury. Proč Bouřlivé výšiny, když je to i  vtitulcích filme Na větrné hůrce ? Tento film Bouřlivé výšiny vzbuzuje zájem o klasiku, kterou jsem nečetl. Vygůglený obsah v podstatě potvrdil děj filmu, což potěší. Juliette BinocheRalph Fiennes, (Cathy a Heathcliff) spolu hrají v Oscarovém Anglickém pacientovi, který jsem neviděl. JUliette Oscara dostala, Ralph nikolivěk. ()

Tomgunses

Příběh nebyl pro mne, vůbec jsem se v tyhle romantice prostě nenašel a vadil mi divný komentář v příběhu. Sry. Jinak vše filmarsky i herecky v pořádku. 60 % ()

Bouřlivá Natalie

Bouřlivá Natalie

12.04.2008

Natalie Portman zřejmě pochytila od Scarlett a Keiry slabost pro historické kostýmy. Poslední dobou se do nich navléká podezřele často. Po Španělsku v dobách inkvizice a napoleonských válek (Goyovy… (více)