Bouřlivé výšiny

• Česko Větrná hůrka (více)

Když bylo Cathy Earnshawové deset let a jejímu bratrovi šestnáct, přivedl jejich otec do Wuthering Heights ušmudlaného dvanáctiletého chlapce, který změnil navždy jejich životy. Heathcliff, kterého pan Earnshav nazýval darem od Boha měl být vychován jako bratr jeho dvou dětí. A tak to také bylo, dokud byl pan Earnshaw naživu. Nicméně po jeho smrti vykázal Hindley Heathcliffa do stáje. Z chlapce vyrostl tichý a bojovný muž. Nejbližším člověkem byla Cathy, divoká, tvrdohlavá a nesmírně krásná mladá žena. Jejich přátelství vzkvétalo i přes Hindleyho usilovnou snahu je rozdělit... Jenže to vše se změnilo, když se Cathy seznámila s Edgarem Lintonsem a jeho sestrou Isabellou. Svou přirozenou elegancí a kouzlem otevřeli Cathy oči a postrčili ji k více kultivované existenci. A semena tragédie byla zaseta. Sofistikovaným Lintonsovým nemohl Heathcliff konkurovat a mohl se jen dívat, jak vše, co je mu drahé, pomalu odchází. Cathy se rozhodla provdat za Edgara a tím se vzepřít svému osudu. A tak chystá Heathcliff hrozivou pomstu – zničit nejen současnou generaci, ale i její potomky... (Cinemax)

MiaMahoney

Jaké “Bouřlivé výšiny”, sakra?! To nikdo nevíte, že se jedná o název “Na Větrné Hůrce”, což je oficiální překlad Wuthering Heights?! ()

MIKESTEIN

Táto filmová adaptácia je jediná,ktorú som mal možnosť vidieť a musím uznať že v sebe má isté čaro. Mne osobne sa tento snímok velmi romantický nezdal,ale ako drama bol naozaj exelentný. Velmi skvelé herecké stvárnenia samotných knižných postáv ma úprimne zaujali. Zvláštnu pozornosť si zaslúži Ralph Fiennes,ktorý svojou zvláštnou temnou aurov ma doslova upútal k filmu. Zdalo sa mi že stvárňuje apsolutne čierné zlo v každom z nás a páčilo sa mi to. Tento príbeh hovorí o velkej Láske, o dobru a zlu v človeku, o ludských a osudovích chybách no hlavne o večnom prepojení dvoch vzájomne sa milujúcich duší,ktorých Láska prekonáva hranice hrobu zasadeného do burlivích výšin. ()

Greg25

80% Ale výhrady mám. Pro mě je Větrná hůrka příběhem dvou generací, tedy i dvou osudových vztahů. Ale zatímco první půlka je dokonalou adaptací bez chybičky s výjimečnou ponurou atmosférou, několik posledních desítek minut filmu (je zřejmě z důvodu časových) tak nějak odfláknut. Vyznívá až moc do neurčita. Jinak famozní výkony obou hlavních představitelů nemají chybu. Za poměrně rušivou věc osobně považuji i to, že vypravěčkou je ve filmu "sama autorka" a nikoli nový nájemník Drozdova, jemuž historii vypráví "služka" Nelly. Chápu, že z tohoto horizontu by na filmové poměry bylo těžko vyprávět příběh strukturovaný takhle, ale v tom případě bych mnohem raději vynechala osobu vypravěče úplně. Jinak nezbývá než pochválit, jednoznačně zdařilá adaptace klasiky anglické literatury. ()

Milwa

Skvělí herci, skvělá hudba....překvapivě na mě zapůsobil více Ralph jako Heatcliff než Juliette jako Catherine... ()

Snake.Charmer

Ač na romantiku na filmovém plátně příliš nejsem, ústřední duo mě bez problému dokázalo vtáhnout do děje. Především Heathcliff Ralpha Fiennese byl v určitých chvílích děsivější než sám lord Voldemort. Filmu bych vytknul snad jen trochu necitlivě provedené skoky v čase. Nikdy však nezapomenu na nádherně pochmurné záběry krajiny a úžasnou Sakamotovu hudbu. ()

Kvítek

Tak trochu suchá adaptace mého oblíbeného příběhu. Ani láska, ani nenávist se nezdají opravdové a srdcervoucí. S takovým obsazením a úchvatnými scenériemi věčná škoda. ()

Darth Vader

Myslím si, že hodnocení tohoto filmu bude dost rozporuplné. Ralph Fiennes zde hraje konbinaci jeho rolí z Anglického pacienta a Harryho Pottera. Vykreslení atmosféry je tak přesné, že jsem se na ten film nedokázal dívat v klidu. 70% ()

ashtangi

Stokrát lepší než knižní verze. To se mi stalo asi poprvé, že se mi film líbil mnohem víc než kniha. Bronteové román je tak divně vláčný, že jde zatím asi o jedinou knihu, kterou jsem nedočetl do konce. Vlastně jsem skončil už někde před polovinou. Oproti tomu film je strhující a oba hlavní představitelé podávají skvělé výkony. ()

jane1106

Nemám v zásadě nic proti příběhům o lásce až za hrob, ale Větrná hůrka si mě ani druhou zhlédnutou adaptací nezískala. Její hrdiny stále nechápu, nedokážu s nimi cítit a Heathcliff mi pořád stejně připadá jako opovrženíhodný, zlý bastard. O jakémkoli soucitu s ním nemůže být v mém případě vůbec řeč. Tato verze je navíc dost zdlouhavá (navzdory tomu, že děj románu bere docela zkratkou) a ke konci už jsem se hodně nudila. Zlatá Jane Eyre - minimum postav, přímočarý, ale poměrně pravděpodobný a uvěřitelný, byť romantický příběh. Sestry Brontëovy byly minimálně v tvůrčí sféře hodně rozdílné. Uvidím, jak se k dílu Emily budu stavět až dočtu román, ale pochybuji, že ve mě vyvolá nějaké výraznější sympatie. ()

Noomi

Pravdepodobne najlepšie spracovaný pokus o nastolenie atmosféry Búrlivých výšin. Ku koncu som už mala zimomriavky a Ralph Fiennes...ako...wau!!! Výborná výprava, asi nikdy neuverím, že tí herci sa po poslednej scéne večer prezliekli do džínsov a odišli domov či do hotela, pričom ráno zase prišli a stali sa z nich tie úchvatné postavy. Môj mozog to odmieta prijať. =) Obdivujem schopnosť natočiť príbeh napísaný pred 160 rokmi tak, akoby sa naozaj odohrával pred dvoma storočiami (pretože to sa v mojich očiach podarí len málokedy). A ešte viac si cením, keď sa film dokáže pridŕžať svojej slávnej predlohy. Stačí sa pozrieť na všetky verzie Grófa Draculu a mám chuť niekoho udrieť. 5* ()

zdeny99

Ten chronologicky zpřeházený děj je na dívání strašně těžký. Z přítomnosti se skáče do minulosti, pak do budoucnosti a tak furt dokola. [3554. hodnocení, 192. komentář, 75%] ()

hazaba

Tragický příběh nenaplněné lásky a z toho vyplývající pomsty. Výborná kamera, hudba, příroda a především herecké výkony. ()

lemonova

Búrlivé výšiny nie sú nič viac ani nič menej než príbehom jedného búrlivého vzťahu. Vsadiť na charizmatických predstaviteľov Heathcliffa a Cathy bolo preto najlepšou možnou stratégiou. Ak vašu pozornosť neupútajú oni dvaja, neupúta ju nič. Buď sa nimi necháte pohltiť, alebo vám to celé nebude dávať zmysel. ()

nurielka

Odporúčam citlivým dušiam, ktoré majú chuť na romantický večer, či už vo dvojici alebo sólo. Precítené výkony hlavných hrdinov ma vtiahli úplne do pochmúrneho deja na Búrlivých výšinách. Keby ma niekto vyrušil radšej nechce vedieť čo by sa mu stalo. Príbeh o tom aká silná dokáže byť láska, príde však zrada, zatrpknutosť a nenávisť. No iba naoko. Keď Heatcliff hovoril ,ako vykopal telo mŕtvej Cathy z hrobu, plakal a objímal ju, bola som ohromená a vydesená a práve tu som pochopila ako veľmi ju miloval a nikdy neprestal. V knižnej predlohe sa však Cathy nikdy nevydala za Lintna, no napriek tomuto záporu, som tak opantaná týmto dojemným príbehom, že mínusy nechávam stranou. :) ()

cerbygerby

Tohle néé, celé to bylo špatně, nevím kdo něco vidí na J. Binoche, která si zahrála v tomto filmu dvojroli, ale mě tedy příjde dost nesympatická... R. Fiennes ten to zahrál dobře, ale ostatní herci také nesympatičtí a celý film byl takový divný, pomalý, nevtáhl mě vůbec do děje a už několikrát jsem si říkal at to už skončí, takže se rozhoduju mezi slabými 2 - 3 *, vzhledem k tomu že ten příběh byl fakt divnej a herci jak jsem popsal, tak se přikloním jen k těm dvoum hvězdám.... ()

MissSimm

Uhh jde mi z toho mráz po zádech, jak je to depresivní film :D Tohle je jediná verze, kterou jsem zatím viděla a knihu jsem také nečetla, takže bohužel nemám s čím srovnávat. Přesto si myslím, že je film hezky natočený. Složitý, romantický, bolestivý. ()

Bouřlivá Natalie

Bouřlivá Natalie

12.04.2008

Natalie Portman zřejmě pochytila od Scarlett a Keiry slabost pro historické kostýmy. Poslední dobou se do nich navléká podezřele často. Po Španělsku v dobách inkvizice a napoleonských válek (Goyovy… (více)