reky

Povedená oddechovka se sympatickými postavami, roztomilou Amy Smart, neotřelým příběhem i řadou netradičně vtipných příhod. Zároveň plus za stylovou Neilovu káru - bmw e36 328i cabrio. Zajímavostí je, že v době vzniku filmu se tento model, který hlavní hrdina dostane nový k narozeninám, už cca 4 roky nevyráběl (nahrazen řadou e46). ()

vesper001

Tak tohle je pecka. Po celý film jsem si připadala jako Alenka za zrcadlem a po něm jako Alenka, co odtamtud vylezla a nejradši by hned udělala čelem vzad. Králičí nora tady vede hluboko a člověk si ten tobogán neskutečně užívá – i když ne tak, jako Neal. Ten sice vypadá, jako by utekl z Beverly Hills, ale zvykla jsem si. Také jsem zpočátku koumala, jestli O. W. Grant není náhodou Bůh, jenže není černoch, že jo. Pak jsem identitu pobaveného vládce loutek přestala řešit a nechala se unášet červeným sporťákem dál a dál do kraje divů. Každá z postav a každá zastávka skýtá netušená překvapení a nonšalantně sdělené metafory, nad kterými můžete přemýšlet – anebo taky ne. Ten výlet by klidně mohl trvat i déle. ()

chelseaman22

Bezstarostná Road movie okořeněná O. W. Grantem. Díky němu nabírá film na spádu. Děj se mi chvilkami zdá poněkud z jiné galaxie, ale proč ne. Čím víc je film odlišný, tím více (obvykle) zaujme. Není to špička, není to střed, je to pohodový film... Asi pro každého. 75% ()

Skuby47

Tento zvláštní originální film by mě minul nebýt doporučení, a to by byla škoda. Je to taková pohádková road movie pro dospělé, uměřeně zábavná, odpočinková i k zamyšlení. Příjemný hravý filmeček vtipně parodující Ameriku s neotřelou zápletkou i životním ponaučením, třeba že když nelze spravedlnosti a práva dosáhnout po dobrém, tak se na to musí jít po zlém. Je zajímavé, že v tomto nenápadném filmu nepohrdli malou rolí ani herci zvučných jmen. Tak mě napadá, že bych si taky měla něco přát, i když sotva přijde O.W.Grant, aby mi to splnil. ()

Khumbac

Americké(kanadské), milé, né moc vtipné, dlouhé, optimistické, naivní, barevné, nenáročné...Náhoda vlastně není náhoda. Člověk si může i v realitě připadat jako hlavní hrdina. Musel nakonec absolvovat to pekelné dobrodružství?? Nemusel. Měl otci jebnut klíčema na stůl hned ze startu a nedělat z toho takové drama. Ke konci už trochu nudilo. ()

sugythesugar

Z počiatku nového tisícročia na nás máva dnes už zabudnutá pecka (aké originálne prirovnanie vzhľadom k názvu rubriky) – Diaľnica 60. Feel-good road-trip plný skvelých cameii a samozrejme aj ponaučení o živote ako z motivačných citátov. Ja som na tento film narazil úplnou náhodou pri mojich cestách naprieč ČSFD. Vidím dobré hodnotenie od mojich obľúbených recenzentov, tak hurá na to. A dostal som viac než som čakal. Dve hodiny plné dobrej nálady, super nápadov zo strany tvorcov a zaujímavý pohľad na životné rozhodnutia a priania.Ako som písal na začiatku, ide o road-trip, čo je subžáner úplne typický na prelom tisícročí. Road-tripov vtedy vzniklo vážne veľa a často ide len o variáciu na Prcička a podobné adolescentné komédie. Diaľnica 60 prekračuje hranice subžánru a rovno predkladá aj vážnejšie otázky zabalené do nadhľadu. Na ploche necelých dvoch hodín dostaneme reflektovanie sexuálnej slobody, drogovej závislosti, rodičovskej lásky, posadnutosti, zmierenie sa so smrťou, odtrhnutie sa od ideálov niekoho iného. Tém je tu veľa, a tak si každý nájde to svoje. Tento film je takým ideálnym filmom na prvé rande, keďže ho takmer nikto nepozná a dobrá nálada je zárukou. ()

DaUr

Neuvěřitělně kouzelný filmeček, který především díky brilantímu Oldmanovi stokrát předčil moje očekávání. ()

rodo

Na tento film jsem narazil úplně náhodou, když jsem zabrousil během Silvestra na program Film+, protože naše slavná veřejnoprávní a další "supervtipné" soukromé televize nedávaly nic koukatelného. A měl jsem štěstí. Dostalo se mi všeho, co mám rád. Hezký imaginativní příběh podpořený skvělými hereckými výkony mě uchvátil a já jsem se nechal unášet do trošku bizarního světa, kde ale pro mě nebylo nic nelogické a vše do sebe skvěle zapadalo. Tomuto filmu patří jasných pět hvězdiček a přál bych si více podobných filmů. ()

plechulka

Tenhle film není velký oslňující diamant, který všichni znají, o kterém všichni mluví.... je to třpytivý briliantík, který najednou na pozorovatele blýskne v hromadě "hlušiny" TV programů a přes svou zdánlivou jednoduchost ho přikove k obrazovce. Základní děj není nic nového - je to samozřejmě road movie-pohádka, kterak chlapec pochopí, o čem život je a za co se vyplatí bojovat, ale tak svěží a zábavná, že se už teď těším, až na mne zas někdy problikne! ()

lucieK

Něco mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, stále se nedokážu rozhodnout. Gary Oldman skvěly, jak jinak taky, ale James Marsden se mi v hlavní roli nelíbil a vůbec se do ní podle mého názoru nehodil. To on právě celý film posunul o třídu níž a místo kvalitní komedie na mě film místy působil jako béčkové road movie. Kdyby nebylo jeho dala bych filmu pět hvězdiček, už jen kvůli originalitě a skvělému scénáři, ale jelikož byl celý film z větší části postaven na něm, nemůžu jinak než dát čtyři. ()

capák

Jsem rád, že se čas od času najde film, od kterýho nic nečekám, a on mě na oplátku takhle dostane. Dálnice 60 je pro mě obrovským překvapením. Tenhle film má nejen neotřelou zápletku a spoustu originálních nápadů, ale zároveň obsahuje taky řadu podnětů k zamyšlení. Během Neilovy cesty se setkáme se spoustou bizarních postav a situací, přičemž každá z nich reflektuje nejen problémy hlavního hrdiny, ale vlastně i naše. A nejlepší na tom je, že na tohle všechno se film dívá s upřímným nadhledem a notnou dávkou humoru. Závěr je sice možná trochu předvídatelnej, ale o to tady ani tak nejde. Dálnice 60 je nevtíravá, originální a vtipná a možná vám pomůže najít i pár odpovědí. Já osobně od dobrýho filmu nic víc nepotřebuju. ()

Sfinkter

Dálnice 60, neexistující cesta za sebepoznáním, na které potkáte nemálo karikatur. Hřejivý a bláznivý film, od kterého jsem možná čekal trochu větší hloubku, ale i tak jsem se dobře zabavil. ()

ivan_drago

Přechytrá fylozoficko/romaticko/pohádková komedie s pár velmi povedenými pasážemi, příliš americky se usmívajícím Mardsenem a trapnou pointou... Vše mi přišlo natočeno příliš šablonovitě a tak nějak bez emocí... ()

LadyPupu

Jízda po téhle dálnici nebyla vyloženě špatná. Žádné objížďky, provoz víceméně plynulý, cesta celkem rychle utíkala, společnost, kterou jsem potkala cestou, výborná. Navíc to poselství, které neustále viselo ve vzduchu... Ano, člověk by si měl dávat pozor na svoje přání a Interstate 60 jasně ukazuje, že náhoda neexistuje, události jsou nevyhnutelné, cosi jako osud existuje a... Člověk by si měl dávat pozor na svoje přání... Kruh se uzavřel, cesta skončila a já po potřebném odpočinku dávám silnější tři, protože mám pocit, že se přece jen (v určitém úseku téhle dálnice) doprava lehce zasekla. ()