Kdo by neznal Pepka námořníka, slavnou postavičku amerických kreslených grotesek, které bavily několik generací filmových diváků. Na stříbrné plátno se však Pepek vrátil také v hrané podobě, ve skvělém podání známého komediálního herce Robina Williamse. A samozřejmě tu s ním jsou další známé postavy půvabná Olive Oyle, kapitán Bluto, Swee´pea a Wimpy. Pepek a kapitán Bluto spolu bojují o lásku Olive, ale teprve, když mořský vlk spořádá pořádnou dávku špenátu, aby doplnil síly, podaří se mu Bluta přemoci a společně s Olive vykročí vstříc blaženému životu. (oficiální text distributora)

corpsy

V histórii kinematografie nájdeme spústu projektov, ktoré na počiatku svojho vzniku vyzerajú, ako komerčná a umelecká tutovka. Oceňovaný režisér si zoberie pod svoju taktovku megapopulárnu predlohu, zapriahne talentovaných a rovnako populárnych hercov, dostane viac ako štedrý rozpočet a štúdio sa môže po premiére už len tešiť na spústu zlaťákov. Už pri natáčaní muselo byť zúčastneným jasné, že to nebude ono. A môže za to hlavne ( ale nielen ) scenárista, ktorý napísal nehumornú frašku, bez nejakej výraznejšej akcie či zapamätania hodnej scény. Režisér, tak už potom môže robiť zázraky, z blata sa hrad nepostaví ( ešte možno keby sa réžie chopil niekto s väčším zmyslom pre dobrodružstvo ). Potešenie pre prvú signálnu sústavu, ale totálne umelecké fiasko. ()

Han22 odpad!

No tohle bylo pomalu k nepřežití. Pepka jsem měl jako malej rád a proto mě mrzelo, že jsem nikdy neviděl film. Ten film je ale šílený - nevím, co mě štvalo více - šílená mluva všech postav, neustálé pitvoření, hrůzostrašné muzikálové čísla, výprava, kostýmy - všechno na odpad. Příběh neexistuje, akční scény které v kresleném seriálu fungují jsou ubohé. Jasně chápu, nejsem možná cílová skupina, jenže proboha, mě nevadí koukat na nejbéčkovější akční filmy, staré fantasy, horory, dobrodružné filmy a většinou najdu něco, proč se mi to líbí, tam kde ostatní kritizují, já většinou chválím. Ale tohle se nemohlo nikomu líbit ani jako dítěti. Je to pitomé, není to ani trošku napínavé, navíc Pepek nemá rád špenát a Bluto na konci není ani potrestán. Ze seriálu si to bere formu, ale zapomíná to, že to co funguje nakreslený, nemůže fungovat jako hraný. Nezachrání to ani Williams. Režiséři, kteří točí vážné žánry by se neměli pouštět do oddechovek, pak to dopadá takhle. EDIT 2024: Opravdu jeden z nejpříšernějších filmů co jsem viděl. Nejenže tady nefunguje nic od příběhu, postav, dialogů, písniček či akcí, skoro mě přijde že Altman to schválně natočil totálně příšerně jako pomstu že mu dali tohle místo nějakého umění. Přece není možné, aby se nepovedla ani jediná scéna. Chudák Robin Williams, málem si pohřbil kariéru hned na jejím začátku. A dabing je hrůzostrašný! Dabéři se pitvoří ještě hůř než v originále, v mé verzi se střídala čeština s angličtinou včetně půlky písniček. Nova se v roce 1994 opravdu předvedla a není divu, že ten film už nikdy neběžel. ()

HellFire

V podstatě vše, co bych čekal od filmu z Disneyho produkce 80. let. Pepek námořník v podání Robina Williamse je zde další z řady zvláštních postaviček, za začátku poměrně hojně upozaděné neustále mluvícími vedlejšími postavami. Je patrné, že v roce vzniku tohoto muzikálu nebyl Williams tak velkou filmovou hvězdou, jinak by zcela nepochybně dostal více prostoru. Jeho verze Pepka je svázána scénářem více, než by se pro komedianta takového ražení patřilo. Film je doprovázen hodně písněmi, přeci jenom se jedná o muzikál, a i když nejsem příznivcem scének se zpěvem, zde jsou řešeny velmi elegantně – na plátně se neustále něco děje: postavy na pozadí nejsou jen hluchou výplní, ale slouží jako zdroj smíchu pro pozorné diváky. Pomáhá také chytlavost mnoha písní. V porovnání s nechutným moderním pojetím Disneyho filmů, které využívají ve větší než únosné míře počítačové efekty a parazitují na úspěchu svých animovaných předchůdců, je Pepek námořník pěkná podívaná. Navíc z každého záběru sálá zapálení pro věc, ne jen snaha vydělat co nejvíce doláčů. Co je však přímo ubíjející, je však hodně přetažená stopáž a natahování scének, kdy jsem měl každou chvíli nutkání film vypnout. Nepomáhá ani místy přehnaná snaha postav vypadat jako jejich kreslené předlohy, spíše je to na škodu. ()

Gary

Nic zázračného. Ještě, že je film dost krátký a poměrně rychle uteče. Postrádá pořádnou dějovou linii a skáká z jednoho tématu do druhého. Něco, jako by byl slepený z několika epizod, jako např.: Pepek hledá otce, Nevyužívat dítě k hazardním hrám, či neposmívat se. Ovšem Robin Williams ujde a Shelley Duvall jsem nikdy příliš rád neměl. Nu což. Alespoň je tu ten Bluto v podání Šimona alias Paul L. Smithe. ()

eye candy

pepka mam rad, r.williamse mam rad, s duvall jako by olive z oka a ucha vypadla ale tenhle film je fakt desnej. Neni to zabavny neni to srandovni je to hrozne depresivni a pro me osobne je to film ktery hazu do cerneho pytle pac nez se na altmanova pepka muset divat znova, pudu radej koukat na random pepka nekam do nonstopu ()

• Během natáčení posledních scén filmu, kdy Ray Walston hodil Robinu Williamsovi plechovku se špenátem, trefil Ray Robina tak silně, že Williams musel jet na šití, a to si vyžádalo dlouhé zdržení natáčení. (PußyMagnet)
  • Původně byli do rolí Pepka a Olivy zamýšlení Dustin Hoffman a Gilda Radner. Nezúčastnili se kvůli neshodám s tvůrčím týmem. (PußyMagnet)
  • Všichni známí říkali Robertu Altmanovi, ať nespolupracuje s Harry Nilssonem, poněvadž je neustále namol. Oběma mužům se během filmu nakonec dobře spolupracovalo. (PußyMagnet)