Slepičí úlet

• Velká Británie Chicken Run (více)

Zatímco ostatní slepice na farmě ďábelských manželů Tweedyových pouze sní o lepším životě, jejich inteligentní družka Ginger spřádá plány, jak odtud uletí! Jenže problém je v tom, že slepice létat nedovedou... Nebo snad ano? Všechny pokusy o útěk končí nezdarem, dokud se na farmě neobjeví kohoutí světák Rocky a nenabídne zlenivělým slepicím letecký výcvik. Zpočátku to jde ztuha, ale stačí chuť spolupracovat, pevná vůle a trocha štěstí a hejno se posledním odvážným pokusem o úlet vrhá vstříc svobodě. Nezapomenutelné postavičky a skvělá animace - to vše v podání Oscarem oceněných tvůrců filmu Wallace & Gromit - jsou zárukou skvělé zábavy pro celou rodinu! (Magic Box)

keyzar

ednoduchý animovaný film pro zasmání. Ale abych byl upřímný, čekal jsem zcela něco jiného. Proto dávám 50%. ()

waltosin

Geniální animák o dobrodružství slepic z jednoho dvorku, co dodat? to byl teda, ale dost hustej slepičí úlet. :D :D :D ()

Lollirot

Tohle je skoro na odpad, ale pro jednou budu shovívavá. Nicméně mě to opravdu hodně nebavilo. Chicken Run si bere z hollywoodských filmů to nejhorší a s takovým W&G má pramálo společného, když pominu animaci, tak vlastně zhola nic. Suchý britský humor a kouzlo Parkerových počinů se kamsi vytratilo a zůstala jen plytká přehlídka ohraných klišé, které už jsme viděli a slyšeli milionkrát. Jednoznačný úpadek... Jasně, je to "schválně" (podle některých...), jenže film se bere moc vážně (pár narážek na známé filmy z toho nečiní parodii, minimálně teda ne dobrou) a člověk má dojem, jako by se mermomocí chtěl zapsat do dějin. Neodpouští si chabá poselství, u třičtvrtě scén přesně víte, co bude následovat a vůbec nejhorší je to množství podprůměrných vtípků, jež znechutí nejednoho diváka, který je od Parkera zvyklý na trochu víc. Vrcholem absurdity je pak příběh, kde milé slípky bojují o holý život a snaží se všemi možnými způsoby uniknout a zčistajasna přiletivší kohout se poté v momentě, kdy začne jít do tuhého, úplně v klidu bez problému podhrabe pod plotem... nerada to říkám, ale bitch please! Veškerá logika jde stranou (ten jeden nezdařilý pokus o útěk na začátku mi má jako vysvětlení stačit?), neb závěr musí být patřičně velkolepý, že. Třeba to byl záměr, ale mně by bylo milejší, kdyby se ty pitomé slepice jedna po druhé pro mě za mě protáhly pod tím plotem a film nabídl něco víc než nudný stereotyp a stereotypní nudu, jež je možná ojedinělá formou (mimochodem slepice s rukama?), ale pořád nuda. Samotná idea o organizovaných slepicích, jakkoli originální a úsměvná, prostě nestačí, ne a ne. Ale zase tak špatné to nebylo, zkrátka - pod očekávání. Dodatek: GodComplex to vystih (líp než já). Zato nad golfistovým příspěvkem si lámu hlavu a doteď jsem nepochopila pointu... vůbec nechápu, jak mám brát ty uvozovky (?). No vážně, úplný filozofický oříšek. Jednou tomu snad přijdu na kloub, zatím žiji ve sladké nevědomosti... no nic, je čas udělat dětem pápá a jít dělat něco méně neužitečného :) ()

Kazisvet III.

Poměrně pěkně vyvedená animovaná jízda po slepičím koncetračním táboře, v němž roli SSmanů sehraje manželský pár, který tyto tvory chová kvůli zisku. Film je úsměvný, celkově tam ale mohlo být více chacha scén. Dávám velice solidní 3/5. ()

Marty_cz

Příběh mě nedokázal vtáhnout do děje, ale určitě mohu říct, že zpracování bylo originální a velmi mě zaujalo. ()

megajalec

Najlepšie z celého filmu sú jednotlivé gagy, fóriky, nápady a samozrejme odkazy. Ani ich nebudem všetky vymenovávať (koncentrák top), ale potešili a rozveselili. Nepáči sa mi však film ako celok. Viete, že Rocky nevie lietať, že sa vráti, že sa dajú dokopy, že sa im podarí utiecť a tak ďalej. Ale koniec koncov, je to animák a musia z toho niečo mať aj deti. U mňa priemer. ()

mnx

Geniální animovaný úlet, u kterého nedáte vaší bránici vůbec odpočinout. "Já říkal, že ty slepice kují pikle". ()

TesterX

Vychytane sceny priprav slepic na utek, propracovane charaktery a skvely anglicky dabing. bohuzel vaznejsi cast pribehu s lidmi me hodne nudila a ke konci to dostalo jaksi hollywoodsky nadech, kdy jsem vyckaval na konec. Ale jinak dobre i na nekolik skouknuti. ()

Aardman to rozjíždí

Aardman to rozjíždí