Slepičí úlet

• Velká Británie Chicken Run (více)

Zatímco ostatní slepice na farmě ďábelských manželů Tweedyových pouze sní o lepším životě, jejich inteligentní družka Ginger spřádá plány, jak odtud uletí! Jenže problém je v tom, že slepice létat nedovedou... Nebo snad ano? Všechny pokusy o útěk končí nezdarem, dokud se na farmě neobjeví kohoutí světák Rocky a nenabídne zlenivělým slepicím letecký výcvik. Zpočátku to jde ztuha, ale stačí chuť spolupracovat, pevná vůle a trocha štěstí a hejno se posledním odvážným pokusem o úlet vrhá vstříc svobodě. Nezapomenutelné postavičky a skvělá animace - to vše v podání Oscarem oceněných tvůrců filmu Wallace & Gromit - jsou zárukou skvělé zábavy pro celou rodinu! (Magic Box)

Bugiii

Super rodinný film o ,,hloupých slepicích". Moc se mi líbil nápad i zpracování filmu. Takové animáky by se měly točit:-) ()

kishi_SO

ale podarene ksichtiky mali tie sliepky :_D pravdu povediac cakal som viac. Zaciatok trosku nudny, postupna gradacia humoru az k zaveru. Nebyt jeho hodnotenie by slo o 1* dole. ()

Kria

Slepice, která se ocitla tváří v tvář smrti: "Před očima mi proletěl celý můj život - to byla ale nuda!" Krásná reminiscence Velkého útěku. ()

SelfishMan

Svérázné dílko, netušil bych co je možné vytřískat ze života obyčejných slepic. Ta "kurníkovo/koncentráková" atmosféra, touha po svobodě, vynalézavost a nezlomnost...člověku by se nad nimi srdce ustrnulo a hned by šel i ty svoje pomalu vypustit kdyby nějaké měl. Proti originálnímu namluvení v čele s Melem nemůžu říct půl slova, ale Wallace s Gromitem a jejich kletba králíkodlaka mě bavila a rozesmála minimálně o level více. 80% ()

rytir1

Udělat animovanou komedii ve stylu koncentračního tábora pro slepice alá Velký útěk je opravdu skvělý úlet:-D..Ale mimořádně dobře zpracovaný. Zajímavé komentáře: Oskar ()

Jandovka

Velice nenápaditý (místy až nudný) příběh, který zachránil pouze fascinující způsob animace, za který dávám 3 hvězdičky. ()

vooddoo

Trvalo mi dost dlouho, než jsem našla odvahu se na tento film podívat, protože animované filmy nejsou zrovna moje oblíbené (tenhle jsem si sehnala v podstatě jen kvůli Melovi.) Ne že bych se u něj zrovna svíjela smíchy, ale moc hezky se na něj koukalo. Potěšila mě plastelínová animace, jejíž tvůrci mají na svědomí i mou oblíbenou ovečku Shaun. Také mě překvapilo pár odkazů na Statečné srdce. :-) Myslím, že tuhle pohádku si s s chutí užijí děti i jejich rodiče a já se na ni ráda podívám znovu. Nemůžu jinak než dát plný počet. ***** ()

Dino13

Vtipná plastelínová animace, která je doplněna do jednotlivých situací trefnou hudbou. Pokud bych měl udělat seznam mých oblíbených animáků, Slepičí úlet by jistě obsazoval přední příčky. 88% ()

PTuranyi

Klasický stop motion animák o túžbe po slobode, plný drobného vtipu a zábavnej akcie. Kto má rád Ovečku Shaun či Walaca a Gromita si príde na svoje. Príbeh o úteku zo slepačej farmy vlastnenej hrabivou pani Tweedyovou a jej manželom, môže pripomínať bláznivú verziu Veľkého úteku. Slepačia farma totiž dosť pripomína koncentrák. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

dejvyd

Výborná komedie pro veškeré věkové kategorie. Slepice nespokojené se svým životním údělem jdou do boje proti svým majitelům. Pouhé snášení vajec jako na běžícím pásu vyprovokuje touhu po vlastním životě, které stojí v cestě plot. A začíná trénink létání :-) ()

jiziczek

Co k tomu říct? Kdo má rád Aardman studio a Nicka Parka, přijde si určitě na své. A kdo by ho třeba neznal, ten ho pozná a zamiluje si ho. Je to sice trošku jiné než jejich krátkometrážní výtvorky, ale je to stále skvělé. Obsahuje spousty odkazů, např. akční scény á la Indiana Jones a jeho klobouk. ()

drozd

Kdo si po tomto filmu nezamiluje slepice je bezcitný padouch. Naprosto geniální, vtipné a skvěle animované. ()

Aardman to rozjíždí

Aardman to rozjíždí