Držitelé Cen Akademie Robin Williams a Cuba Gooding, Jr. se vydávají na nadpřirozenou cestu za hranice smrtelnosti v obrazově úchvatném filmu, na který nezapomenete. Chris Nielsen (Williams) se i poté, co umírá při nehodě, pokouší zůstat nablízku své krásné manželce Annie (Annabella Sciorra). Za asistence ducha - rádce (Gooding, Jr.) se začíná přizpůsobovat nové situaci v prostředí, které lze popsat jako nebeské. Ale když si jeho nešťastná žena vezme vlastní život, je odsouzena k věčnému zatracení. Chris si přísahá, že jí najde, aby mohli věčnost sdílet společně. Ale zachránit duši od takového strašlivého osudu se dosud nikomu nepodařilo. S pomocí svého nebeského přítele čeká Chrise ta nejnebezpečnější a nejdrásavější cesta jeho života i toho, co je po něm: pátrání po nesmrtelné lásce, které ho zavede do pekla a zpět! (Magic Box)

fisikk

Tenhle film je dělaný přesně pro mé oči. Miluji barvy a tady se mohly mé oči dokonale kochat. Nehledě na to, že snímek je nabytý mnoha poučeními. ()

DETTO1976

Tento film ma nadchol, neodtrhol som oči ani na sekundu od obrazovky. Škoda že som ho nevidel v kine, to musí byť nádhera. ()

Faila

Další shlédnutí se sice bohužel nevyrovnají svoji sílou působení tomu úplně prvnímu, přesto mě tenhle film dostává pořád. Jako první přede mnou otevřel pytel s otázkami, co je po smrti, jak to tam funguje, kdo přijde dolů, kdo nahoru, jak to tam sakra může vypadat ... a donutil mě hodně se nad věcmi zamýšlet. A ne, nepřijde mi kýčovitý a přepatlaně barevný a sladký, asi jsme si sedli, protože natolik silný dojem ve mně dlouho po shlédnutí Jak přicházejí sny nic nezanechalo. ()

roxy_ellen

Jeden z nejvíce vizuálně ohromujících filmů, to je jedna z věcí, která člověka na první pohled zaujme, protože námět je jinak poměrně rutinní záležitostí. Ovšem pro mě to byl někdy až moc velký kýč. Každopádně, Robin Williams byl ve své roli velice uvěřitelný, je příjemné sledovat jeho rozmanitost. ()

Iwiiik

Pětihvězdičkový vizuální kabátek, který však Ward oblékl poměrně naivnímu, patetickému scénáři a zakončil typicky ve stylu Hollywoodských cukřenek. Subjektivně je pro mě však problém chrlit ostrou kritiku, protože krom opravdu výjimečného ztvárnění, exceluje v hlavní roli můj oblíbený chlupáč. Pro mě 75%, ale hluchoněmé romantičce s výtvarným cítěním by nestačila stupnice. Doporučuji už kvůli barvičkám, je to fakt nářez! ()

Miki68

jestli já už nestárnu... tenhle film mě prostě položil na lopatky. Možná jsem ho jen viděl v pravou chvíli. Nevím. Ale zdálo se mi, že na mě všechno působilo přesně tak, jak si tvůrci přáli. I tu slzu jsem v oku zamáčkl... ()

Skleni

Dramatické spracovanie Petra Pana. To čo by v iných štúdiách zobrali ako detsk projekt, tu mu dali rozmer vážnej "dospelej" tématiky. Herecký výkon Robiho je samozrejme geniálny, ale keď hráte o hovne je to... o hovne. Film je o ničom. Možno o efektoch. Ale to je všetko. Nudil ma a to je prvý znak problémov. Škoda no. 40% ()

Ondriss

Nic moc - sice hezké nápady po vizuální stránce, ale nejsou pro mne tak cené, abych omluvil ten strojený a nepravidelně se potácející děj. Hodnotím kladně to striktní křesťanské pojetí ráje - pro hodně neameričanů to bude spíš mínus, ale je zajímavé nahlédnout do toho druhu smýšlení. Čekla jsem ale něco většího, osobnějšího. ()

Kingjiri

Od snímku jsem moc neočekával a k projekci mě lákal jenom Robin Williams a chválená vizuální stránka. Williams nezklamal a Oskar za vizuální efekty putoval nejspíš do správnejch rukou. Takže vlastně ani zklamanej nejsem, i když moje nízký hodnocení tomu moc neodpovídá. Příběh je dle předpokladů, hlavně v první polovině, krystilacky čistej kýč nacucanej patosem. Cesta do pekla v druhý polovině byla občas zajímavá, ale nuda stále dominovala. Námět rozhodně špatnej nebyl, jen ho tvůrci vzali za špatnej konec a rozhodli se pro jeho realizaci v podobě prvoplánovýho ždímání emocí z diváků, dvě silnější hvězdy. ()

wejaxinka

Z úcty k Williamsovi jedna hviezdička, inak po každej jednej stránke veľmi zlý a nepodarený vtip ktorý pôsobí skôr ako paródia než seriózny "fantasy" film.. ()

RobLord

Knihu Richarda Mathesona, jehož jméno mám spojené s dobrým hororem, jsem nedočtenou vrátil do knihovny; film jsem nedokoukal. Pánbíčkáři a naivní esoterikové chrochtají blahem. ()

misbos

Zásvětí zpomalených záběrů - aneb - proč musí bejt každá filmová ženská ve cvokhausu vostříhaná jak pako? Ale jo, pár (dvě asi) dobrejch myšlenek to má... slaboulinký tři. ()

Ivo

Vzpomínám si že kdysi se mi tento film docela líbil. Když jsme se ale na něj teď znovu podívali, přišlo mi to už jen jako taková dost naivní, nafouknutě dojímavá a silně načervenalá knihovna. Samozřejmě, téma smrti je velmi užitečné, protože většina lidí si ani na vteřinu nechce doopravdy připustit že i jejich tělo se za chviličku (klidně i v příštím okamžiku) rozpadne v prach a všechno to, co si tady usilovně celou dobu jakoby kouleli, hromadili a plánovali, včetně všech jejich plynoucích představ ("světa", vesmíru a "těch druhých"), mentálních modelů, potěšení, smutků i obav atd. a kupodivu i všech úspěchů, "významných" funkcí, domečků a bankovek pod peřinou) beze stopy zmizí. Ale ve filmu vidíme, že po smrti v pohodě zůstává nejen ta úplně stejná pohybující se kostra obalená masem, chlupy a dalšími doplňky, ale i oblek, kravata, boty, kalhoty i brýle, asi i trenky a ponožky? (mimochodem - jak často se tam šaty perou? Jsou tam k dispozici i nějaké pračky, je možné si někde šaty třeba i vyměnit za jiné? Jsou tam nějaké prodejny nebo bazary?:). Hlavním dojemným tématem je tu roztomilá barvotisková láska na lodičce, Anička, kterážto je jediným bodem pátrání v nekonečném nebi i pekle a jejich americké školní děti. Ale kde to všechno bylo než se všichni "narodili", co dělal "Chris" než vznikl, měli děti od začátku přesně objednané, anebo o nich nevěděli do chvíle než se děti (úplně náhodně) narodily atd. ? "Chris" zde není kupodivu vůbec inspirován k nějakému hlubšímu, reálnějšímu zamyšlení a ponoření, ale jen posedle běhá a létá po namalovaných zářících i temných digitálních krajinách, jen aby znovu nalezl tu stále stejnou pohybující se kostru "Aničky", samozřejmě s úhledně upraveným účesem a v pěkných šatech (které si tam asi vzala s sebou ze skříně). A která je dle filmu zjevně onou hlavní podstatou a esencí nekonečného Bytí a Vědomí, za kterou je třeba se neúnavně pídit, i když ve skutečnosti v tomto vědomí vše jen iluzorně plyne a mizí (včetně pár pomíjivých mizejících bublinek v podobě Chrise a Aničky). K tomu ještě trocha pekelného bububu (ale zajímavé že Anička tam měla na rozdíl od rozsypaných kvílejících davů dost natěsno ponořených po hlavu v bahně své samostatné exkluzivní apartmá :) No a pak samozřejmě znovu roztomilý začátek nového filmu a princ a princezna "spolu žili šťastně až do smrti" (psychologové, sousedé, případně rozvodové soudy se jen lehce usmívají). A co potom? Po té další smrti? Nebo teď už budou na té lodičce žít věčně? A co děti, mají si kde hrát? Přijdou znovu "ty samé" jako předtím (asi jo?) a budeme znovu dramaticky řešit prospěch a přesun do jiné školy?   Eee... víš co, nekaž nám to a běž si někam utřít sladkou dojímavou slzu. Vše je tak klásné a je navždy hotovo a vyřešeno. No tak jo :) ()

Dan

Jaký je život po životě? Hmm, asi takový jaký si ho utvoříme :-) Na filmu oceňuju především jeho grafickou (barevnou!) stránku, ačkoliv řada scén vypadala jak vystřižená z propagandistických kreseb Svědků Jehovových. Teologicky je scénář zajímavou směskou dobrých nápadů z kuchyní mnoha náboženství - a to vše pod taktovkou hollywoodského romantického příběhu. Dala by se tak kritizovat řada nesrovnalostí, ale přesto na mne působí snímek převážné pozitivně díky svěžímu zpracování některých kontroverzních témat a díky své otevřenosti v otázce "co za život ten jejich život po životě vlastně byl". ()

Primavera

Vedela som, že ide o dielo s vizuálne silnou stránkou. Vedela som, že ústrednou témou bude sila lásky, ktorá pretrvá aj po fyzickej smrti. Ale netušila som, že ma budú sentimentálne dialógy tak nudiť, že moralizovanie vo filme mi dá pocit, že som na nepodarenej hodine dajakého náboženstva ... Myšlienka filmového dielka sa utopila vo farebnosti záberov. ()

Chip89

Těšila jsem se na fantasy film a přišlo něco... Něco, co raději přesněji nespecifikovat. Zklamání přišlo už po deseti minutách. Koukala jsem až do konce, pořád jsem doufala, že to Robin Williams nějak napraví a zachrání, nestalo se. Dvě hvězdičky dávám za zobrazení pekla a herecký výkon hlavní hrdinky, ty mě zaujaly.... ()

balcazar

Som sklamaný. Tak, že ani neviem, kde začať. Celé by som to rozdelil na plusy a mínusy. Plusy - prelínanie dvoch rovín - posmrtnej a spomínacej. Mínus - zaujala ma len tá spomínacia, ktorá odkazovala na život pred smrťou, dialógy a scény v nej boli úprimné, vždy som sa potešil, keď prišli "na obraz". Na druhej strane bola posmrtná rovina, v raji, v pekle, pre mňa vrcholne nezaujímavá, resp. zle spravená. Plusy - výkon Williamsa. Mínus - ako to povedať správne...nedostal vhodný priestor, resp. jeho dostatok, aby ukázal všetko, čo v ňom je. V tomto prípade bolo možno chybou, že som si pred pozretím nepozrel "Fantasy" v popise filmu, od fantasy filmov nikdy nečakám veľké veci, možno by som nebol taký sklamaný. Mínus v pluse - film ponúkol niekoľko zaujímavých úvah a ideí, boli však doslova utopené v tom obrovskom mori myšlienok, nad ktorými ste ani nemali čas nie že porozmýšľať, ale vôbec ich vnímať, a už prišla ďalšia. Top mínus - film som chcel niekoľkokrát vypnúť. Neviem, či by som si to ešte pustil. ()