Držitelé Cen Akademie Robin Williams a Cuba Gooding, Jr. se vydávají na nadpřirozenou cestu za hranice smrtelnosti v obrazově úchvatném filmu, na který nezapomenete. Chris Nielsen (Williams) se i poté, co umírá při nehodě, pokouší zůstat nablízku své krásné manželce Annie (Annabella Sciorra). Za asistence ducha - rádce (Gooding, Jr.) se začíná přizpůsobovat nové situaci v prostředí, které lze popsat jako nebeské. Ale když si jeho nešťastná žena vezme vlastní život, je odsouzena k věčnému zatracení. Chris si přísahá, že jí najde, aby mohli věčnost sdílet společně. Ale zachránit duši od takového strašlivého osudu se dosud nikomu nepodařilo. S pomocí svého nebeského přítele čeká Chrise ta nejnebezpečnější a nejdrásavější cesta jeho života i toho, co je po něm: pátrání po nesmrtelné lásce, které ho zavede do pekla a zpět! (Magic Box)

Nerdvana

Film je silný jak vizuálně, tak emotivním příběhem. Dostáváme se od impresionistických imaginací, které se propojují s realitou, do temného až mytologického prostředí a zase zpět. Film se dotýká velkého tématu a otázek starých jako lidstvo samo. ()

DonFrolimo

Za sny Vincenta Warda jsem přišel kvůli Robertu Williamsovi a sugestivní scénofrafii - jak arkadické malované krajiny, tak chthonické scenérie utrpení, zatopená knihovna nebo převrácená chrámová loď splnili má očekávání - jsou to originální opravdu snové výjevy. Williams mě také nezklamal. Přestože Orfeova pouť je můj oblíbený mýtus, střízlivě jsem očekával už jen sentimentální a patetické melodrama, které převezme jen základní motiv lásky překonávající smrt. Ani v tom jsem nebyl zklamán. Omnia vincit amor je pro mne nenapravitelného romantika rovněž zavazující, ovšem film spíše připomíná obraz, za kterým si teprve představujete silnější příběh - svět své mysli, sám je příliš plochý, než aby okouzlil něčím víc než inspirativní fantazií. ()

Tomik00

Skvěle, vizuálně propracovaný film, který vám nastíní podstatu posmrtného života. Mnohé scény jsou ve filmu prostě senzačně vystihnuté. Ten konec byl milý, znova se narodili a zase se našli. Dvě duše, které nic nerozdělí a potkávají se v mnoha inkarnacích. Jeslti jste materiálně založení, tak se na tohle ani nekoukejte. ()

kramatos

Nádherný, emotivní a zároveň překvapivě nekýčovitý film ála klasickej Robin Williams, vyjma konce - nejsem buddhista. ()

jessic

Vizuálně pěkný přeslazený zmatený kýč. Jedna hvězda za obrazově pěkné peklo, druhá za to, jak se Robin Williams pěkně plácal v barvách. Obsahově a dialogově jedna z nejbanálnějších zhůvěřilostí, kterou se mi podařilo dokoukat do konce. Kromě prkenného hereckého výkonu Robina Williamse a patetického blábolení o osudovosti a odvaze mě zaujalo i odvážné propojení křesťanského vidění nebe a pekla a budhistického převtělování. Od Warda jsem už ale shlédla překombinovanou romanci Mapu lidského srdce, takže zklamání jsem mohla očekávat. ()

v.indruchova

Velmi smutné, pokud si chcete zabulit tak do toho. Je to tragické vyústění příběhu vlastně po většinu příběhu, avšak skrývají konec, naději a hlavně hodně pravdy. Člověk dokáže cokoliv a lidská duše je nesmrtelná. Pokud zastáváte podobné názory nebo alespoň dáváte možnost něčemu podobnému netrefíte vedle. Moc pěkný vizuál na tu dobu a výborné herecké výkony. Je smutné jakou si Robin W. vybral cestu asi nevěděl, jaké to mají těžké sebevrazi, ale teď už to ví. Je to ironie, měl si vzpomenout na tenhle film. Vždy měl ve tváři velký smutek který skrýval úsměvem, nemyslíte? Respekt Pane Herče. ()

pauky

Spíše lyrický snímek. Děj je založen na představách. Mhono představ je vykresleno zdařilými filmovými triky. Prostředí je plné barev, tak jako by ho skutečně chvílemi někdo maloval. Takový koktejl smyslových prožitků. Určitě má co nabídnout té skupině diváků, kteří zvládnou skoro dvě hodiny vnímat emoce, barvy, střídající se představy a poskládat si z toho tragický příběh jedné rodiny. ()

CZ_Milka

Pro mě je to tak ze 4/5 fantasy, které mi tedy vůbec nesedlo, zbylá 1/5 je drama. Romantické to není vůbec, když jsou všichni mrtví... ()

ariari

ako môže byť niekto nevhodne naladený? tak nech nepozerá, tu sú slobodne nadnesené dve silné témy, kde aj emócie po čase ustupujú trocha hlbšiemu vnemu, než sa bežne konzumentovi páči. To si asi prizná občas každý. mačací raj je myšacie peklo. preto pre povrchných užívačov bude film divný,budú plácať o dejovej linke, ale tu nič nie je lineárne, nalinkované. a nudný, preplácaný? no to snáď nie. potešilo ma, že naprostá väčšina ľudí, ktorých názory k filmom dosahujú väčšiu mentálnu úroveň než má bežný hojdací koník , že majster verbal, film zhodnotili svorne, slobodne a aj s emóciami. nakoniec sa samovražda tak trocha Robiemu nevyhla, ale trest a moralizovanie za takýto odchod ? je mu už fajn, viem, že zo svojho priestoru vidí aj to, ako nádherne pohol filmovým svetom dopredu, kým tu bol :-) skvelý pán herec, skvelý človek. Pocta Robiemu. ()

tomino28

Opravdu nevím, na čem jel během natáčení tvůrčí tým tohoto snímku. Musím uznat, že vizuální efekty jsou na svou dobu určitě pokrokové a ve své době snad i nevídané, ovšem i do nich se nemilosrdně pustil zub času. Kapitolou samou o sobě je překombinovaný scénář, se kterým jdou ruku v ruce místy až bizarní dialogy a celková atmosféra filmu. Nelze mu upřít originálnost, ale za jakou cenu? Možná se v devadesátkách k vypůjčené videokazetě dávalo v půjčovně ještě balení koksu, abyste si snění patřičně užili, anebo mi něco uniká, kdo ví... ()

Dvojirakri

Tak tohle byl ten nejzvláštnější doják jaký jsem kdy viděl. První půlhodina je doslova ždímačka. Naráz je divák svědky obrazových barevných orgií. Hrozně rád bych znal seznam rostlin použitých okolo domu na břehu jezera! Pak ale dojde k něčemu zvláštnímu, film se zlomí s tím jak zjistíme že osoby které vidíme nejsou těmi za které je máme, to jsem ještě dovedl překousnout, když se ale blíží peklo, nastala u mě vážná krize pozornosti a záchvat zívavosti, i když se tou dobou na plátně objevoval můj oblíbenec MvS. Ale abych tuhle pasáž nekritizoval, to peklo, hlavně část chůze mezi dušemi, to bylo zase ono! Ten závěr je pak jako vykoupení. Asi jako když po těžké noci znovu vyjde slunce. Vše se opakuje, všechno se stává znovu, jen trochu jinak. Na závěr malý povzdech - je veliká škoda, že postavu Robina Williamse nenadaboval Viktor Preiss, který by už tak dojemné dílo svým konejšivým hlasem ještě povýšil na jinou úroveň, alespoň pro nás... ()

Muf911

Film o životě a smrti a co přichází po ní. Mnoho myšlenek sdílím a svět jako v tomto filmu jsem schopen akceptovat. Ale trochu mi film přišel moc přeslazený, “americký” a trochu plný klišé. ()

ap2001

Ve druhém plánu jde o hodně morbidní dílko... a to Peklo (hlava na hlavě) se jim opravdu povedlo. Tam bych tedy skončit nechtěl. ()

cz.arlie

K tomu, aby se vám tenhle film doslova vpil pod kůži je zapotřebí tří věcí: 1. být vhodně naladěn 2. být romantik 3. zažít něco velmi podobného (tedy až na tu pasáž ze záhrobí) a intenzivního. Jinak je to jen film s rozplizlými pastelovými barvami, hrou na emoce a citové vydírání. A já osobně jsem vyléčený romantik. ()

kokesh

Jeden z nejkrásnějších filmů co jsem viděl. Nádherné záběry na svět malovaný štětcem, depresivní peklo ze kterého není zdánlivě úniku, vynikající Robin Williams... nemohu jinak než 5* ()

Monyfik

Ze začátku, kdy všichni umírají, to není příliš veselý příběh, ale závěr je krásně idylický. Velmi dobrý emocionální snímek, jak k sobě mohou dvě duše bezpochyby patřit. Krásně graficky provedené pohyby v obrazech, jako byste se opravdu procházeli v malířských barvách. Tahy štětce, znovu nalezení manželky, která patří peklu, stmelení rodiny i po smrti všech členů domácnosti. A v neposlední řadě také kvalitní Williamsovo herecké podání - ostatně jako vždy. ()

Naby

Krásný a romatický :-). Perfektni je hlavne jak vyresili nebe a peklo. Scenarista proste musi mit poradnou predstavivost. ()