Držitelé Cen Akademie Robin Williams a Cuba Gooding, Jr. se vydávají na nadpřirozenou cestu za hranice smrtelnosti v obrazově úchvatném filmu, na který nezapomenete. Chris Nielsen (Williams) se i poté, co umírá při nehodě, pokouší zůstat nablízku své krásné manželce Annie (Annabella Sciorra). Za asistence ducha - rádce (Gooding, Jr.) se začíná přizpůsobovat nové situaci v prostředí, které lze popsat jako nebeské. Ale když si jeho nešťastná žena vezme vlastní život, je odsouzena k věčnému zatracení. Chris si přísahá, že jí najde, aby mohli věčnost sdílet společně. Ale zachránit duši od takového strašlivého osudu se dosud nikomu nepodařilo. S pomocí svého nebeského přítele čeká Chrise ta nejnebezpečnější a nejdrásavější cesta jeho života i toho, co je po něm: pátrání po nesmrtelné lásce, které ho zavede do pekla a zpět! (Magic Box)

antragus

Někde jsem o tomhle kdysi četl, že se nejedná o nic jiného, než o vizuální a trikovou onanii tvůrců. No, protože patřím k těm, co si myslí, že onanie je fajn, pokud nemáte lepší možnost, a zvláště když se povede, říkám si: "Proč ne?" Protože tahle se povedla. Je pravda, že filozofický rozměr to asi trochu brzdí, nehledě na to, že se mi tam poněkud vtírá až okatě křesťanské pojetí světa, na druhou stranu je vizuální složka úžasná. A to je asi to, na co chtěl být film hlavně zaměřen. ()

Drky

Romantické happyendovské drama. Prvních 5min. filmu idylických pak dlouhou dobu smutek a melancholie protkané jemnými záchvěvy dobré nálady a barevnosti aby nakonec po dlouhém přemlouvání a s trochou toho amerického filmového štěstí se Crisímu podaří dospět ke šťastnému, barevnému a čistému konci v rajských zahradách posmrtného života. Film o lásce, strasti, ráji, pekle a čtyřčlenné rodině, která během prvních 25minut celá vymře a po zbytek se pak hledá. (ne, pardon bylo jich pět, ještě jsem zapomněl na zemřelého rodinného psa.) Nebojte dopadne to dobře. Škoda, že mě při sledování přišly sny hodně brzo, ale dokoukal jsem na druhý den!:-) Jako "třešnička na dortu" reinkarnace - no nevím no. Za Williamse za Goodinga Jr., romantiku a zobrazení pekla dávám 3* a 60%. ()

Andy.222

Ať už se ke tématu posmrtného života staví kdokoliv jakkoliv tento film, změnil můj názor na něj natolik, že si jej představuji přesně takhle. Možnost vytvořit si vlastní nebe a až se mi po pozemském životě začne stýskat, tak se jednoduše znovuzrodit... už jen ta představa je dokonalá. K příběhu samotnému - nikdy jsem nebyl zastánce "ultimátních happyendů", kdy pravá láska všechno spasí, ale v tomto konkrétním filmu je to podáváno způsobem, který mi nevadil, ba naopak při prvním prvním shlédnutí jsem brečel jako želva a když jsem jej po letech viděl znovu tak opět a naprosto beze studu. ()

Kumbula

Nevím proč, ale připadala jsem si jako na tripu LSD a tak nějak mě to nudilo.. Scénář nic moc, každopádně nápad dobrý. ()

mine.slayer

Příběh o lásce až za hrob, vykreslený tím nejbarevnějším, nejfantasknějším způsobem který kdy koho napadl. Robin Williams ukazuje své všechny tváře a je to nezkutečné drama, kdo má smysl pro abstraktní umění a impresionismus tak tohle dílko musí prožít stejně pozitivně a silně jako jsem jej prožil také díky Williamsovi já. ()

Mangoo

Mě sentimentalita a romance v tomhle snímku brnkla krásně do noty. Velmi pěkný příběh, moc hezký nápad jak to asi vypadá na nebesích a celkově tam zaznělo pár hezkých myšlenek. Zanechal ve mě dojem tento film. ()

Agnostik

Příjemná nenáročná a přesto i celkem napínavá a výpravná oddechovka o posmrtném životě a poutu lásky.Robin Williams je jasnou zárukou kvality a typ těchto filmů mu opravdu jenom svědčí.Ostatní skvělé herecké výkony jako legendy Max von Sydow,Cuba GoodingJr. a dalších netřeba připomínat.Pro nějaké zimní či deštivé dny a v mírně melancholické náladě naprosto dokonalé.80%! ()

tuctovychlap

dostávam sa k ohodnoteniu až teraz, keď Robin odišiel..ktovie, ako je to s danou témou TAM, kde tento skvelý herec práve je? film ma oslovil hneď na prvé pozretie..a odvtedy ešte častokrát..predstavoval a predstavuje pre mňa (i moju bývalú) veľmi silný emotívny zážitok..nádherný film (a myšlienka) s tmou i svetlom, nádejou i beznádejou, slabosťou i silou ducha..a s Láskou..čo na tom, že podaktorí vo filme vidia nudu, či banálnosť, pre mňa je dôležitý môj pocit - 90 %.. ()

ssarka

díky tomuto filmu jsem napsala maturitní práci,dost jsem se inspirovala...tady si fantazie vybrala hlavní výhru...teď nedávno jsem film viděla znovu a opět se mi líbil,takže dávám plný počet..pro všechny kdo mají rádi snění.. ()

Mistr119

Velký útočník na emoce, ale taky zajímavá pseudokřesťanská vize posmrtného života, která je spíše metaforou toho života, který žijeme tady. ()

KraLuban

Po dlouhém rozvažování opravdu jen 2*, navzdory všem zásadním otázkám existence, které film otevírá. Navzdory slušným hereckým výkonům. Navzdory nádhernému vizuálnímu zpracování (byť v knize dává větší smysl). Je to za mě prostě všechno příliš "lámané přes koleno", je tu snaha natlačit do necelých dvou hodin příliš mnoho - umění, poselství, romantiku. Za mě to po pravdě ani není moc film, ale spíše snaha otevřít materiálním zabedněncům oči, jak to s naším světem vlastně je...nebo má být, protože je tu příliš mnoho škol, které se v ději režisér snaží zkombinovat. Otvírání očí je jistě chvályhodné, ale radši si o něm přečtu knížku, než abych to viděl ve "filmu". 2*, bohužel. ()

Ivetak

Přestože film začíná velmi pochmurně, smutně, tragicky a máte ho v prvních minutách chuť hned vypnout, nedělejte to. Úvod tohoto příběhu uvede diváka do náhle barevného a okouzlujícího světa plného fantazie a představivosti každého z nás. Každý si Nebe a Peklo představujeme úplně jinak, proč by to nemohlo vypadat zrovna takhle? Pro mě silný příběh, kde nad zoufalstvím a smrtí zvítězí láska:-) ()

Aristarch

Vizuálne úchvatná výprava Robina Williamsa, ktorá mapuje jeho cestu do pekla. Nie toto nie je písanie životopisu Robina Williamsa, ktorý ironicky sám spáchal samovraždu. Je to len moja mini-recenzia na jeden z nedocenených filmových skvostov. Recenzia na jednu nezabudnuteľnú hereckú rolu tohoto vynikajúceho komika, ktorému tak veľmi pristali aj takéto dramatické role. Príbeh filmu pojednáva o výprave za záchranu duše milovanej manželky ako aj o rodinnom zmierení duší. Je to však príbeh, ktorý je trošku mimo rank bežnej rodinnej drámy... pretože kombinuje hneď niekoľko náboženských predstáv o pekle a posmrtnom živote. Film kvôli tejto mysterióznej téme nemusí byť pre každého, lenže vďaka nej dokonale sedí variant rodinnej drámy s tou trochou nadprirodzena a náboženských špekulácií, ktoré sú podopreté silnými výkonmi a sústredenou réžiou. Williamsovi fanúšikovia by si mali pripraviť aj nejaké tie vreckovky. Ako prichádzajú sny je totiž krásne precítené a plné emócií. Môžu za to herci, môže za to hudba, kamera aj triky. Celé dielo je jednoducho nádherná „rozprávka“ pre dospelých, ktorú ocenia hlavne vnímavé, citlivé dušičky, ktoré „pochopili“. ()

as-minor

Čarovná a vizuálne sugestívna rozprávka pre dospelých, v ktorej nás výborný Robin Williams sprevádza na ceste hľadania sa dvoch spriaznených duší. Filozofický, emocionálny post mortem príbeh, ktorý je atmosfericky rozmanitý. Raz je temný, neskôr dojemný a občas až mrazivo realistický, i keď pracuje s témou, ktorá je skôr surrealistická. Podnetom k diskusii by mohla byť aj téma sebevraždy, ktorá je vnímaná, i v rámci kresťanských hodnôt, ako vyslovene negatívna, no práve postava Robina Williamsa poukazuje na množstvo skrytých detailov a zradných stimulov, ktoré daného človeka vedú k takémuto desivému činu. Tu sa potom otvára otázka o prehodnotení postojov k takejto téme. Výrazným elementom filmu sú tiež maľby pripomínajúce impresionistické obrazy. Impresionizmus je smer, ktorého cieľom bolo zachytiť okamžitú atmosféru danej chvíle a pre mňa je úžasným zážitkom to, že v prípade tohto filmu je skutočne zachytávanie aktuálnej chvíle privedené až do extrému. Obraz v imaginárnom svete Robina Williamsa sa rúca vo chvíli, keď ho jeho žena ničí vo svete skutočnom. Takáto korelácia dvoch svetov významne podporuje myšlienku dvoch spriaznených duší a odkaz filmu je tak silnejší. Ďakujem za túto unikátne vizuálnu a invenčne fantasy-romantickú expedíciu, ktorá vlastne nemá konkurenta v kinematografickom svete. Jeden z tých najlepších filmov, aký som videl a budem sa k nemu veľmi rád navracať. ()