Krtek a autíčko

• Československo Krtko a autíčko (více)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Animovaný / Rodinný
Československo, 1963, 15 min

Krtek jednoho dne s podivením zjistí, že si to kolem jeho hromádky šinou hlučné velké stroje, v kterých se vozí dokonce psi nebo husy. Ihned zatouží také po něčem takovém... (Pohrobek)

ArsenalEagle

Krtek a autíčko.. :) Krtek si usmyslí, že chce jezdit v autíčku, a tak si ho i sežene Krteček je symbol mého dětství, ať jsem se na něj podíval v televizi, ať jsem si ho prohlížel v knížkách, a nebo ať jsem se s ním bavil s kamarády ve školce.. Kouzelný krtek, takřka bez chyby.. 95% ()

IllIlIlIIl

Jedna z nejznámějších českých animovaných pohádek pro děti. Jako malý capart jsem měl Krtečka rád, ale objevily se dětské seriály, které jsem měl radši. ()

Nuala

No jo, krteček je prostě šikula, když něco chce, umí si to sehnat. :) Ovšem přiznám se, že kdyby mi tenhle díl nepustil nedávno můj přítel, ani bych si na něj nevzpomněla. Stydím se.. A přitom jsem na krtečkovi vyrostla. Takže napravuji zapomínání a dávám zasloužených pět hvězdiček. :) ()

pytlik...

Zpracování hezké, nicméně ten dopad na diváka, ten Miler moc nedomyslel. Krtci pod dojmem tohoto dílu propadli kouzlu automobilismu, stahují se ve velkém k silnicím, a protože špatně vidí, snaží se projíždějících vozů alespoň dotknout, a ti náročnější pěkně ošmatat. Člověk pak jede na kole a nestačí se vyhýbat černým placičkám na cestách, třeba včera jsem takhle narazil na čtyři. Také z ekologického hlediska je tento díl pochybný, jasně, auto na klíček moc emisí neprodukuje, ale jen málokdo si s takovým vozítkem vystačí víc jak 10 – 15 let, jak mohu dosvědčit z vlastní zkušenosti, a pak zatouží po něčem výkonnějším. ()

Koryntos

První věc, na které jsem poprvé v životě byla v kině, byl právě Krtek a autíčko, na to se nezapomíná. Když jsme šly z kina ,máma mi ještě koupila knížku: Jak krtek ke kalhotkám přišel a od té doby jsem byla jeho fanynka. Jjj, takový menší prazážitek. ()