• slovenský

Mysteriózní / Horor / Thriller / Drama

USA, 1983, 110 min

• gouryella

Mistr King musi byt z timto filmem hrube nespokojen - prakticky nezkousnutelny radoby horor.(3.8.2002)

Skvělé béčko od Johna podle knížky od Kinga. Vraždicí auto je dobrý nápad a Carpenter to dobře natočil i když to asi nebylo nic lehkého.(30.5.2010)

Christine je pro mne i přes jistou zdlouhavost a roztahanost překvapivě nenudícím filmem. Teď někoho napadne, že si protiřečím, ale není to tak docela pravda. Děj plyne skutečně docela pomalu, akčních scén je minimum, dost se povídá (o ničem opravdu zajímavém), ale je z toho prostě cítit Carpenter, takže ten, kdo se nudit nechce, ten se nudit nebude a Christine si náležitě vychutná. Jako hlavní problém shledávám, že tento film není strašidelný. Vůbec. Což u hororu nemusí zas až tak vadit, pokud fanouškovi nabídne nějaký jiný druh požitku. Bohužel, tenhle snímek je dělaný přesně tím stylem, aby strašidelný byl, ale zoufale se mu to nedaří. Nakonec musím vyzdvihnout scénu s jedoucím hořícím autem, ta je opravdu úžasná.(27.8.2008)

Kniha Christine sa mi páčila, hoci pri Kingových ostatných dielach je to "len" také kvalitné "béčko", už svojim námetom. Carpenter podľa mňa natočil tento príbeh maximálne kvalitne, hoci opäť v rámci "béčkovej" kategórie. Parádny old-school s dobrými efektami a úchylným hudobným motívom, ktorý ľahko asociuje Halloween. Na tomto si musia Kingovi fanúšikovia a fanúšikovia "pokleslých žánrov" pochutiť!!!(21.9.2008)

Spojení dvou hororových titánů - Kinga a Carpentera - přineslo podobně jako později u Romerovy TEMNÉ POLOVINY - sice věrnou, ale překvapivě průměrnou filmovou adaptaci. V čemž je ale King nevinně, protože knižní předloha o posedlosti, rozpadu přátelství a ztrátě rodičovské kontroly nad dospívajícím potomkem je skvělá (přečetl jsem ji 3x). Filmu ale chybí výraznější režijní rukopis a šťáva a nezaujmou ani vraždy autem (ty mě tedy moc nebavily ani v knize) a ani velebená triková scéna Christininy samoobnovy nepředstavuje nic až tak pamětihodného. Carpenterovo mistrovské období holt vyvrcholilo VĚCÍ a dál produkoval víceméně samý průměr a přešlapy. Pro zajímavost, King byl už počátkem 80. let tak populární, že CHRISTINA šla do produkce ještě před vydáním knihy.(26.11.2006)