Mysteriózní / Horor / Thriller / Drama

USA, 1983, 110 min

Strašidelná pohádka o zlém autíčku. Ten humor a nadsázka, které jsem při sledování vnímala, se mi líbil. Možná to tak nebylo myšleno, ale bavila jsem se dobře.(15.1.2016)

Béčkový hororík z Carpenterovej dielne, ktorý si ma získaval veľmi pomaly. Začiatok nie je žiadna sláva, ale od prvých osobnostných zmien Arnieho a prvých konfliktov v spojitosti s tajomným zabijáckym autom, sa dej začal pomaly kryštalizovať a naberať na kvalite. Samozrejme, nemôžeme čakať žiaden masaker, ale napätie spolu s hudbou a hercami to bohato vyvažujú. Na nadpriemer to postačuje. 70/100(9.12.2015)

Kniha i film jsou průměr (možná i lehký podprůměr) jak v případě tvorby Kinga, tak Carpentera. Přesto jsem se u filmu vůbec nenudil. Na druhé straně jsem z něj nebyl ani nijak odvázaný. Kdyby za Christine nestála dvě tak známá jména filmového a literárního horroru, jistě by se (díky absenci samozřejmého očekávání) dostalo tomuto snímku i vlídnějšího nahlížení diváka. Takto je zklamání většinou nevyhnutelné. Hlavní zádrhel je asi v tom, že Kinga inspirovaly starší, méně známé filmy o zabijáckých autech, ale on tento námět pojal po svém: Přivedl (respektive přivezl) tohle obskurní horrorové monstrum do světa středoškoláků a jejich problémů. Možná, že spolu jen neladí právě spojení těchto dvou témat - s tím pak nic nenadělá ani John Carpenter. (A nebo už začal King, nespokojený s Kubrickovou interpretací Shiningu, tvrdě kontrolovat filmy podle svých knih?) PS: To auto působí sice velmi nebezpečným dojmem, ale bohužel není strašidelné. A to by asi mělo.(10.9.2006)

Romány Stephena Kinga na plátně dopadají tak špatně proto, že jejich adaptátoři nechápou jejich povahu - to nejsou jen strašidelné příběhy, ale velmi důležitou váhu má i psychologie a vývoj jednotlivých hrdinů. Bez toho je proto Christine jen nepříliš zajímavou vyprávěnkou o nezničitelném autu. Carpenterovi se povedlo pár vizuálně zajímavých scén, zejména ta s hořící Christine, ale jinak je to nuda. Knížku vřele doporučuji!(5.3.2007)

Skvělé béčko od Johna podle knížky od Kinga. Vraždicí auto je dobrý nápad a Carpenter to dobře natočil i když to asi nebylo nic lehkého.(30.5.2010)