Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

Fiftis

Jedná so hororový skvost klasickej školy a prejavu režiséra Johna Carpentera. Iba málo z dnešných filmov prežije na základe niečoho iného, ako sú triky, hviezdne obsadenie a obrovské rozpočty. Možno niekto namietne, že aj tu máme jednu hviezdu a tou nepochybne Kurt Russell bol. Treba ale spomenúť aj fakt, že vtedy ešte nie a dnes už tiež nie. Do kina Vás už pozvať nemôžem, ale ak máte radi horory, tento snímok by nemal byť problém nájsť na DVD. V roku 2011 vznikol druhý diel a ten je podľa mňa ešte lepší a krásne zapasoval do svojej staršej verzie. ()

TedGeorge

Film, kterej naplno odhalil mojí filmovou úchylku. Horory odehrávající se v zimě. Tímhle to začalo. Zarostlí polárnící nenávidějící svý nucený spolubydly a pes, kterej s sebou přinesl něco špatného. Atmosféra zimy, strachu, nedůvěry, zimy, zimy zimy.... Brrrr ()

DJ_bart

Nejlepší žánrový remake co byl doposud natočen. Klaustrofobická kolektivní paranoia nejvyšší filmové jakosti. ()

filmfanouch

John Carpenter dal světu první Halloween, zrodil postavu Michaela Myerse, dost pravděpodobně to byl on kdo stvořil hororový podžánr slasher a udělal z prvního Halloweenu klasiku, která se dodnes dočkává dalších pokračování (dočkáme se minimálně dalších dvou a Carpenter k nim složí hudbu), Carpenter ale kromě Halloweenu stvořil ještě jeden horror, který by si měl divák hodně pamatovat. A především po Stevenu Spielbergovi a jeho E.T. mimozemšťanovi vytvořil i druhou sci-fi klasiku letopočtu 1982. Z Věci je kultovní film právem. V roce 1982 sice film v kinech hodně rychle zapadl a diváci na něm po ,, family friendly" E.T. em neměli úplně chuť a nebáli se označit Věc za jeden z nejhorších filmů všech dob, díky svým kvalitám a následnému úspěšnému prodeji na VHS se nakonec svého kultovního statusu právem dočkala a fanoušci žánru horror o něm minimálně slyšeli. A stojí si říct za to proč je Věc tak skvělá.... věc? Vděčit by se mělo především Johnu Carpenterovi. Ten už u prvního Halloweenu ukázal, že umí parádně budovat atmosféru, hrát si s postavami, hrát si s hlavním zabijákem a především pracovat s postupným doutnáním atmosféry, povedeným tempem a především dokáže šlápnout na plyn když dojde na lámání chleba. Tohle vše co se dalo aplikovat na Halloween vemte, vynásobte 2x, dejte Věci a máte prostě parádní film, který bravurně šlape a za pouhých téměř 110 minut uteče jako voda. Prostředí Antarktidy má své kouzlo, především když se vezmou ony zimní barvy a následně se sem tam objeví nějaký ten plamet. Kombinace ledu a ohně vždy krásně vypadá a jinak tomu není u Věci. S celým zasazením a faktem, že se film odehrává na Antarktidě si ale film hraje také velice povedeně. Divák cítí, že je dotyčným hrdinům zima a k tomu jsou prodělaný strachy. Zároveň to nikdy nebyli kdovíjací kamarádi a ona titulní ,, Věc" jejich vztahy zrovna dvakrát nezocelí. Díky tomu jsou veškeré konfrontace mezi hlavními hrdiny velmi zajímavé a nedá se od nich odtrhnout uši ani oči. Ono tempo je skutečně parádní, především je ale nutné také zmínit, že Carpenter dokáže diváka mnohokrát opravdu šokovat. A jde o horror kde se ty lekačky čekat nedají a fungují. Ten film funguje jako plnokrevný horror, zároveň má ale i atmosféru tvrdého severu kde se těžko pozná jestli člověka posedl zlý mimozemšťan nebo se prostě zbláznil. Kurt Russell si hlavního hrdinu, který se snaží být tak trochu jako jediný nad věcí a zastavit onu titulní Věc neskutečně dává a mrzí mě, že Russelova kariéra po 90. letech lehce opadla a o to více mě těší, že se v posledních letech objevuje v hodně zajímavých věcech. I všichni ti ostatní z bandy vědců ale fungují a působí jako přirození vystrašení muži, kterým jde o život. A u horrorů bohužel ona jistota, že umí herec správně ztvárnit vyděšeného člověka tak úplně neexistuje Skvěle funguje i soundtrack Ennieho Morriconeho a především hlavní znělka by se dala poslouchat pořád dokola. Moriccone vždy do svých soundtracků dával velký kus práce a vždy to stálo za to. Věc výjimkou není. Hlavní hvězdou filmu ale není Kurt Russell, Antarktida, tempo, atmosféra ani Morriconeho soundtrack. Jsou to efekty. Efekty z roku 1982. Efekty bez jediného použití CGI. Efekty praktické a optické. A je tak trochu smutné, že strkají do kapes většinu těch současných. Rob Bottin pořídil za málo peněz hodně muziky a ty efekty nestárnou. Je na nich cítit zub času, je to pořád rok 1982, ovšem fungují a nestárnou. Tempo, které by se dalo krájet u filmu, který začne s tím, že dodá divákovi adrenalín, který mu zůstane do finální scény, které funguje jako konec, který si divák může vysvětlit sám. Parádní otevřený konec skvělému horroru plný parádní atmosféry, parádního soundtracku, Carpenterova režijního umění a především oněch vizuálních efektů. Dle mně film, který tak trochu přeskočil svojí dobu (také chvíli trvalo než byl doceněn), o to víc je ale potěšující jak kultovní status dnes má. Carpenter za 110 minut zvládne vytahovat jeden trumf za druhým a vidět by ho měl každý. E. T. je E.T., Věc je ale rozhodně druhým klenotem roku 1982, který by neměl utéct nikomu..... () (méně) (více)

ajuska

Perfektní klaustrofobická a paranoidní atmosféra, to je bez debat, jen samotná Věc na mě zapůsobila trochu rozpačitě, její děsivost jako by chvílemi sklouzávala k lacinosti až směšnosti (nebo je to možná tím, že na filmu už je znát zub času). Každopádně ale velice slušný horor, který nelze než doporučit. ()

Shakers

Výborný a dnes už aj legendárny horor od Johna Carpentera. Tuhé a studené prostredie antarktídy Carpenter preniesol aj do celkovej atmosféry filmu, ktorá je skoro rovnako dobrá ako vo filme Alien. Problém je len v tom, že (dnes) to vyzerá miestami až príliš umelo (hlavne krv). Tak či tak sa jedná o vynikajúci, záhadný a napínavý horor s dobrou hudbou a s vynikajúcim Kurtom Russellom v hlavných úlohách. Carpeterov vrchol, ktorému sa už nikdy nepriblížil. 100% - 5* ()

lamps

Carpenterova Věc je bez debat nejhrůzostrašnějším sci-fi hororem všech dob. Orgastický atmosférický zážitek, který se již od úvodních okamžiků, v tísnivém a bezútěšném prostředí, v chladnokrevném a neúnosně deprimujícím režijním rytmu a za doprovodu mrazivého soundtracku či fyzicky odporných (neboli filmařsky krásných) gore efektů, zařezává hluboko do naší nervové soustavy, aby do ní v závěru umístil ničivou nálož a rozprášil i ten poslední zbyteček naděje a světla. Geniální, neuvěřitelně kompaktní snímek, který po celou dobu neuhne, byť i jediným záběrem nebo pronesenou replikou, z předem stanovené, nejkrásnější a nejčistokrevnější představitelné žánrové cestičky... Jeden z té malé hrstky filmů, které mě opravdu nikdy neomrzí. 100% ()

Big Bear

Na počátku byla Věc. ------ Ultimátní záležitost po všech stránkách ! Viděno po letech, byl jsem z toho stejně paf jako tenkrát. Samozřejmě odpadl moment překvapení, ale vystřídala ho úcta. Tohle byl druhý sci-fi horor (po Vetřelci), který mě dostal i ty triky jsou na svoji dobu skvělé. Vůbec celý scénář o psu, Norech, americké polární základně izolované bouří... Ideální prostředí, kde osazenstvo musí být pohromadě, protože venku je -40 °C . Pak stačí jeden nakažený a - Věc je hotová. :-) . Za mně je to za 4 kapky krve. * * * * ()

Jhershaw

Ta atmosféra! Ta atmosféra! Byl to geniální nápad zasadit film do prostředí výzkumné stanice na Antarktidě. Kolem vás stovky mil nikdo, nikdo kdo by vám mohl pomoci - jste absolutně odříznuti od světa, začíná se projevovat ponorková nemoc a do toho se objeví "jakási příšera". Perfektní horor, spousta velmi "nechutných" záběrů, dokonalá hudba. Co dodat víc? Že je škoda, že současná hororová produkce tomuto filmu nesahá ani po kotníky. ()

DaliX

Mimoriadne desivý, mimoriadne krvavý, mimoriadne atmosférický. Votrelca som videl keď som mal desať. A okrem krvavej chestbuster scény ma vo filme nič nevydesilo. Ale The Thing je niečo celkom iné. Vidieť to ako malý tak to asi ťažko rozdýcham. Brilantný scenár, úžasné herecké výkony (hlavne Kurt Russel), dokonalá atmosféra a čo robí z filmu jedinečné dielo sú vizuálne a do detailu prepracované gore scény, ktoré čo sa týka z hľadiska žánru sci-fi hororu a na svoju dobu nemajú obdoby. Bezkonkurenčne jeden z najlepších sci-fi hororov vôbec. ()

JohnnyD

Najlepší Carpenter? Srdce mi vraví Halloween, ale rozum The Thing. Neskutočná dusná paranoidná atmosféra mrazivej Antarktídy a v ňom jedno nezničiteľné monštrum, ktoré sa transformuje do tých najrozkošnejších lovecraftovských nechutností. Také komorné At the Mountains of Madness. ()

Niles

Je jasné, že po toľkých rokoch od vzniku Veci už tie efekty nezapôsobia tak ako kedysi. Jedno jej však stále ostáva, a to predovšetkým mrazivá atmosféra. Viac ako pohľad na nejakú príšeru desí všadeprítomný strach v ľadovej Antarktíde, ten silný pocit neistoty a vzájomná nedôvera medzi členmi výskumného tímu, pretože nikto z nich nevie, kto má v sebe Vec. Pocit stiesnenosti sa podaril vykresliť dokonale. Je to lepšie ako, pre mňa nezáživný, Carpenterov Halloween. ()

Boogeyman

Perfektní kousek. Klaustrofobická atmosféra Antarktidy dodává opravdu nepříjemný nádech naprosté samoty. Když to pak virus rozbalí na plné obrátky,člověk to polárníkům opravdu nezávidí. Úchvatné odporné efekty šokují ještě dnes a budou ještě i v budoucnu, protože takový film je jen jeden. ()

Paldini

Bezvýchodiskový a geniální film. Hrdinové jsou naprosto bez šancí. Opuštěné místo a prohlubující se nedůvěra dokáže mezi hrdiny a v divákovi vyvolat mnohem větší napětí než groteskně zrůdná těla zmutovaných polárníků a film tím směřuje k jedinému možnému, depresivnímu a ultimátnímu závěru. ()

sheen

Film s hustou atmosférou a hodně zajímavým prostředím a nádechem. Panický strach z neznáma. Výborné herecké výkony, podpořené výtečným soundtrackem, masterpiece! ()

Indiana

Nejlepší horor všech dob. Nejradši si ho pouštim v zimě, abych se správně naladil a nechal se naplno pohltit tou atmosférou. Tohle je ten typ filmu, u kterýho mě mrzí, že neni o něco delší. Kurt Russell s plnovousem je cool. ()

petaspur

Osamocená americká základna na Antarktidě je ideálním místem pro horůrek. Sousední norská expedice totiž vykopala ze země NĚCO, co rozhodně nechtěla a boj s TÍM nedokázala přežít. A tak přicházejí na řadu neohrožení američané pod vedením Kurta Russlella, který má pod kovbojským sombrérem pár nápadů, jak TO zabít, což je v tu chvíli důležitější než vlastní přežití. A tak umírají jednotliví členové poměrně početné výpravy a atmosféra houstne tak, jak se to povede v málokterém filmu. Nejsem fanda hororů, ale tenhle je asi nejlepším, jaký jsem kdy viděl. Určitě tomu hodně napomáhá pootevřený konec. ()

salahadin

Věc, aneb jak nám zase jednou Amíci zachránili krk a já u toho napětím ani nemrknul. Jedno se musí nechat, Carpenter to s atmosférou pekelně uměl. A na tom se podílela výborná režie, psychedelický zvukově-hudební podkres, minimalistické osvětlení a dobře vybrané interiéry/exteriéry. Co Carpenter nikdy moc neřešil, tak psychiku postav (o jejich vykreslení nemluvě). TA Věc má dobou myšlenku, ale trochu LSDéčkový design (holt bronzová léta osmdesátá). Váhám sice mezi 3 - 4, ale i když fakt nemám rád sci-fi a jejich slizounké obyvatele (proč všechno z vesmíru je obalený slizem?, to žijí ufouni naloženi v konzervách s polotekutým špiritusem, či co?), tak dávám 4*. The Thing je pro mě hlavně The Atmosphere. Konečně horor, kde se nepohybuje kozatá pipina z holyvůdu a parta teenagerů s íkvé tykve. ()

666teen

Jistě všichni víme co je Věc za nádhernou věc. Chci vás jen upozornit na absolutně bombastickou záležitost. Split CD THIRD EYE-NEGRU VODA, přičemž část nahraná NEGRU VODA "An Impulse Of Fear" je volně inspirovaná Carpenterovým majstrštikem. Použít tuhle úchylárnu jako oficiální soundtrack, škody na životech, nebo na mentálním zdraví by byly určitě větší, než jen ve filmu:-) ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)