Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

Spooner

Hodně mrazivý a atmosférický film, který vám dovede zimu až do obýváku a navíc vás donutí nikomu nevěřit. ()

Faustka

Tak se začínám seznamovat s filmy Johna Carpentera a musím říct,že mě zatím nic z jeho tvorby nezklamalo. Tenhle sci-fi horor je jedním z nejlepších, které jsem zatím viděla. Oni si tam žijí v takové pohodě a to na takovém místě,které není pro každého určitě to nejpříjemnější. Ani netrpí žádnou ponorkovou nemocí, což je obdivuhodné,všude okolo jen sníh,led,velká zima, tma. A pak mezi ně vstoupí Něco( Tvor ).Už se nemůžou spolehnout jeden na druhého najednou je tu každý sám za sebe,ale přestávají věřit i sami sobě. Něco je stále mezi nimi a oni ví,že nemají žádnou šanci přežít. ()

Wacoslav1

Tohle už dneska nikdo nenatočí. Carpenter si po Halloweenu připsal další těžkej zářez na pažbě v hororovým žánru. Dokážu si představit jak film působil na diváka v době svého vzniku, ale on se neztratí ani v době dnešní která je plná levných a směšnými digitálními triky přecpaných variací na různá klasická díla. V atmosféře jeden z nejlepších filmů i díky neskutečně padnoucí hudbě. Snad jenom pocit občasné rozvleklosti děje a trochu nedotažený konec neprocpe tento snímek na plný počet, ale nevadí i tak je to nářez.90% ()

gogo76

Legendárny Carpenterov horor má fakt hustú atmosféru, škoda možno na dnešnú dobu pár nie celkom vydarených trikov, ale na druhú stranu väčšina z nich ani po toľkých rokoch nestratila veľa zo svojej pôsobivosti. Na VHS za starých čias to malo silu a nepopieram, že má aj dnes. Morricone dodal veľmi slušný hudobný doprovod, ďaleko vzdialený od jeho melodických motívov, ale vytvoril to najlepšie čo mohol. Minimalistické ale účinné. Remake by som si vedel predstaviť, ale ak by mal vzniknúť, tak s minimálnymi zmenami v deji a skúseným režisérom. Film 80%. ()

Mahalik

Začátek tohohle filmu jsem viděl asi trilionkrát, ale protože jsem se vždycky bál co příjde okamžitě jsem ho vypínal. Svůj strach jsem překonal až teď a vono to tak hrozný nebylo. Jediný co k tomuhle filmu potřebujete je silný žaludek a popřípadě kýbl, abyste si mohli ulevit (nebylo myšleno jako posrávání se nýbrž... no vy to víte co). Bohužel jsem dal na rady golfisty, že nejlepší je to večer a ona ne že jen přišla bouřka, ale já byl i doma sám ! Peklo milí přátelé vypadá přesně takhle. A já debil si myslel, že větší humáč než Hory mají oči není. Btw za scénu se psama by měli Carpentera pověsit, ale protože mám teď na starosti léčení nervů po shlédnutí tohohle filmu asi to přeložím na jindy :)) ZÁKAZ ČUMĚNÍ NA TENHLE FILM MAJÍ OSOBY S (e) : slabým žaludkem, klaustrofobií a pokud jste ochránci zvěře pak vy taky ! ()

pepo

Fanúšikovské pomrknutie k verzii Howarda Hawksa a Christiana Nybyho z roku 1951 spravil John Carpenter už v inej svojej legendárnej pecke, Halloweene. Jeho postavy totiž pozerali v televízii práve tento slušný, no podľa môjho názoru nijako výnimočný sci-fi horor. Na rozdiel od prvého spracovania, kde bol mimozemšťan iba klasickým monštrom vraždiacim posádku polárnikov, sa rozhodol Carpenter držať vernejšie poviedky, z ktorej oba filmy vychádzajú. Vrátil späť do hry schopnosť Veci meniť svoju podobu a tým pádom sa mu podarilo pracovať s látkou na viacerých úrovniach. Strach, paranoja a neskutočne hustá atmosféra sa preplietajú s gore scénami, aby vytvorili fantastický celok s nezabudnuteľnou atmosférou. Geniálny koniec je iba čerešničkou na torte tohto skvostu, ktorý vo svojej dobe v kinách komerčne nemilo prepadol. Nezabudnuteľný temný film s atmosférou akú som ešte nezažil.najlepší carpenter kde preukázal že je veľký režisér.Kurt Russell je cool a morriconova hudba super.klasika sci-fi horroru ()

Amarcord_1

Klady i zápory tohoto filmu jsem vnímal již při prvním shlédnutí, ale při druhé šanci posílily pouze zápory, a já jsem musel jednu hvězdu ubrat… Mezi klady řadím především působivou hudbu, herecké výkony, a úvodní norský vrh granátem. Jako hlavní záporné elementy mi tu však vadí nedotažená zápletka, za vlasy přitažený design všeho toho, co nám má nahánět hrůzu, a velmi nepřesvědčivé jednání postav v souvislostech s dějem. O úsměvné podivnosti celé expedice, jež je vybavena kulečníkovým stolem a mnoha druhy zbraní se asi není třeba rozepisovat… The Thing je pro fanoušky sci-fi horrorů patrně kultovní záležitostí. Já se ale mezi takové fanoušky neřadím a tento film pro mě zůstane zapsán jako velmi chudý příbuzný slavného Vetřelce. ()

Xmilden

Absolutní legenda mezi horory, ve které se parta polárníků musí vypořádat s vesmírným sajrajtem. Kurt Russell je zde s flaškou a plamenometem naproto dokonalý. Morriconeovu hudbu už nikdy z paměti nevymažu. Nejlepší scénou je pro mě osobně krevní test. Zcela určitě jeden z nejlepších hororů všech dob a nejlepší Carpenter. Osobně jsem měl tohle do 18 let od rodičů zakázané:) 100% ()

Phobia

Tenhle horor z mrazivé pustiny jsem v dětství žrala jak můj tata bůček, není se proto asi čemu divit, že navzdory sežmoulání zubní protézou času mi pro "Věc" zůstala slabost. Vesmírný šmejd byl krásně odpudivý a děsil mě, bylo mi líto psů (lidí ne, někdo přece exnout musel:-)), zaláskovala jsem se do drsoně Kurta a samým napětím jsem zapomínala dýchat. V současné době monstrum působí poněkud loutkově směšně, ale atmosféře to naštěstí tolik neubralo. Mistr Tesař uměl (i když si občas utnul) a vytesal kult. Váhám, jestli si mám kazit dojem čerstvým prequelem:-/. 90% (pro upřesnění: 10-15% je čirá nostalgie). ()

Divočák

Výborná atmosféra, slušný scénář i herecké výkony a triky, které (snad až na jednu scénu) nevypadají trapně ani v dnešní době. Za ****. ()

lesumir

Nejsem horororvý hráč, takže Věc pro mně byla spíš povinnost, než abych se na něj těšil, beru spíš ty psychologický ve stylu Šestého Smyslu a teď například Sirotčince, ale ty sficárny jako je The Thing jsou pro mne okrajovou Věc(i), které asi nerozumím, protože nechápu, co na tom bylo strašidelného, napínavého a atmosferického. Pro mě průměrný horor se skvělou hudbou a sympatickým Kurtem Russellem, nic víc. ()

darkrobyk

Ta-dam-dam, vrtulník, ta-dam-dam, zasněžená pláň, ta-dam-dam, běžící pes, dam-dam-dam, jenže to není pes... Věc, podle povídky Johna W.Campbella-napsal pod pseudonymen Don A. Stuart-,,Kdo je tam?", byla zfilmována dvakrát. Poprvé v roce 1951 a upřímně mně se moc nelíbí a nelíbila se ani autorovi, který byl zejména zklamán nedodržením hlavní myšlenky ohledně věci - její schopnost dokonale se přizpůsobovat - vytvářet duplikáty. Druhé zfilmování by se mu určitě líbilo mnohem více, leč toho se nedožil...(+1971).Pro mne je Věc vedle Vetřelce jedním z nejpůsobivějších sci-fi horrorů. Dokonalá hudba (aby ne, když síly spojili E.Moriccone a J.Carpenter), mrazivá atmosféra ( nejen díky sněhu a ledu Antarktidy), skvělý K.Russell a naprosto báječné mechanické efekty ( S.Winston, R.Bottin) - ať se jde ILM bodnout se svými počítači. Zajímavé je, že film získal cenu za nejstručnější scénář roku. Carpenter se zaměřil zejména na vykreslení působivé atmosféry a rozličných proměn věci. A ještě mě zaujalo, že v německé distribuci je film uváděn pod možná výstižnějším názvem - Věc z jiného světa. ()

Ampi

Když tu mám komentáře k filmům na Antarktidě odehravajících, tak musím napsat komentář k Věci. Málokdy je remake lepší než originál. Pokud vyloučíme dokumentární filmy, tak je to asi nejlepší film odehravajicí se na Antarktidě. Film jsem poprvé viděl na České televizi s titulkami, pozdních víkendových hodinach jako náctilétý. Film se mi libil, a vcelku poklidně jsem si šel spát na palandu. Až do okamžiku kdy náš kocour Petr, zvyklý spát přes týden na palandě, využivající mé nepřitomnosti, skočil v téměř naprosté tmě na místo kde jsem měl chodidla. Oba jsme měli štěstí. Já, že mám podle doktorů sportovní srdce s otazníkem a tudíž jsem nedostal infarkt a on měl štěstí, že jsem neměl po ruce přírůční plamenomet. ()

kinej

Sice je zřejmé, že se Carpenter inspiroval Alienem, zkopíroval stísněnou atmosféru a pocit izolace, jenomže se mu to povedlo tak dobře, že mu nelze nic vytknout. Škoda, že takhle povedených vetřelčích klonů není víc. Takhle má být natočený správný horor. ()

Hrabka

Nejlepší horor všech dob? Cože? Mnohem lepší než Vetřelec? Cože? Cože? Tohle že má být nějaký kultovní trhák? Dobře, uznávám, že v roce 1982 se to muselo líbit a taky že to trochu děsilo. Ale o 3 roky staršího Vetřelce to rozhodně nemohlo překonat. Atmosféra je sice hustá a mrazivá, ale samotný děj se mi zdá velmi nudný a nezajímavý. Scény, které mě mají nahánět strach, působí spíše opačně. Děj divně poskakuje a nenavazuje na sebe tak jak by měl. Herecké výkony jsou dobré. Vesmírné zlo se neprojevuje tak, jak by mělo a většina scén je spíše k pousmání. 26 let po natočení to málokoho může uspokojit jako alespoň slušný horor. A lepší než Vetřelec? S tím na mě nechoďte, je to totiž hloupost! 60% ()

cheyene

Vzpomínám si, že jako malý kluk jsem viděl úvodní scénu, kdy Norové (nikoliv Švédové, Macu! :-)) nahání psa, a poté jeho následnou proměnu ve "věc". Tehdy jsem byl zhnusen. Totálně jsem bratranci, který mi The Thing představoval, tento snímek pohanil. Kladl jsem si otázku: Jak se může někdo dívat na takovou hovadinu? Na takovou nechutnou kravinu? - Patrně jsem potřeboval čas na dozrání, takže po x letech jsem dvd The Thing umístil do přehrávače a nyní jsem jen nadšeně zíral. Prohledávání norské stanice má neuvěřitelnou atmosféru plnou očekávání a nervozity. Dále pak nejistota, kdo měl tu "čest" stát se hostitelem pro "věc", rozbory krve, úderná a jako vždy bezchybná hudba Ennia Morriconeho, malý prostor děje (pouze stanice) je velkým kladem a samotný závěr, to jsou důvody, proč dávám plný počet! Neodpustím si však poznámku, kterou přede mnou (a zcela jistě i po mně) zmínilo (zmíní) mnoho uživatelů. The Thing je snímek, jenž je svým způsobem podobný legendárnímu Vetřelci, který (nejen) za svoji atmosféru strachu a hrůzy má u mě více plusových bodů. Hodnocení dávám sice stejné, avšak upřednostnil bych Aliena. ()

paascha

Typický Carpenter, kdysi úžasný, pak všdní, dnes trochu směšný. Stále mu zůstává ten punc průkopníka, kterým se může pyšnit málokdo a máloco:-) ()

juta

Komentář obsahuje SPOILER! Zprvu jsem se obával, že to bude průměrný film, ale nakonec mě poměrně mile překvapil. Bylo tady pár nesrovnalostí. Nechápu, proč ta Věc chtěla zabít všechny lidi okolo. Myslím si, že by jí stačil bohatě jeden člověk, aby mu sebral jeho DNA, nebo co si vlastně bral ke svému zdokonalení. To zase naráží na další věc, nač se chtěla ta Věc zdokonalovat, když už vlastně měla kosmickou loď, kterou přiletěla na naší planetu. Už v té době musela být na vyšší úrovni než lidstvo, tak proč se "zdokonalovat" námi? Konec se mohl udělat lépe. Je škoda, že to skončilo tak jak to skončilo. Docela mě tenhle film zaujal. Některé scény naháněly hrůzu a myslím si, že na svou dobu to byl velmi zdařilý snímek. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)