Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

J.Trinity

Mrazivý sci-fi horror s vysokým napětím, atmosféra doplněná výbornou hudbou. Efekty, které na tu dobu byly opravdu dechberoucí. A to napětí, které už jsem zmínil....... takové napětí nepanovalo ani ve vetřelčí sáze a to už je co říci ! ()

MarkHarry

dnes už asi není tento film tak efektní, zejména pro dnešního otrlého diváka, ale vězte, že když jsem ve své době viděl tento film poprvé, tak jsem se málem podělal strachy. ()

Toombar

Na tomto filmu se mi líbilo hudba,atmosféra,napínavost Kurt Rusell no a prostě všechno.A taky byla úžasná až hororová dratičnost. 9/10 ()

jafidel

Další film na kterém vůbec nejde poznat jeho stáří...totální klaustrofobní nářez.Tak autentické,až se Vám při sledování začnou dělat omrzliny.Morriconeho hudba podtrhává už tak hustou atmosféru.90% ()

kostey

Film jsem neznal, ale díky vysokému hodnocení jsem se na něj těšil a podíval a musím říct, že mě teda nijak neoslovil. Není to úplné Béčko, ale čekal jsem teda mnohem víc. Je mi jasné, že u tak starého filmu nemužu čekat kdovíjaké super efekty, ale zkrátka nic moc mi tento film nedal. S odřenýma ušima hodnotím 3* A opravdu nemám rád, když ve filmech vrtulník někoho pronásleduje, jako tady na začátku, když se snaží zastřelit toho psa a přitom s vrtulníkem lítaj jak s letadlem. To se pak nikdo nemůže divit, že psa netrefí, když kolem něj vždy jen v rychlosti proletí! :) ()

wopizura

Nechala jsem se ukecat a dle doporučení níže, celá natěšená a v nočních hodinách, tuhletu Věc zhlédla...A nic. :-( Ačkoli první čtvrtina filmu vypadala velmi slibně. Atmosféra tajemství, hodně dobře podbarvená muzikou. Od chvíle ale, kdy se na scéně poprvý objevil ten v podstatě "vetřelec"...šlo to celé do háje. Pak už to bylo jenom o technice a o tom, kdy a z koho další potvora vyleze a koho obtočí chapadly a napětí šlo do háje a konec mě taky na zadek neposadil. Jediné, co musím opravdu ocenít, je výtvarná stránka a animace toho "vetřelce"...Když člověk dnešní doby, zhejčkanej 3Déčkem, uváží, že to všechno bylo animovaný růčo, tak klobouk dolů. Za animace dávám tři hvězdy, možná bych dala celkově i víc, ale to by mi musel tenhle pětaosmdesáti procentní film dát víc diváckého požitku. ()

Daevos

Nemůžu dát jinak než pět kousků. Mám slabost pro sci-fi horory, pro vetřelcoidní mimozemšťany, pro Kurta Russella, pro Antarktidu, pro plamenomety...a navíc je to jeden z filmů mého dětství, společně s Burákovou pomazánkou, Lišákem Vukem a Bolkem a Lolkem na divokém západě. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Vím, že jsem člověk. A kdybyste byli všichni ta věc, hned byste se na mě vrhli. Takže někteří z vás jsou ještě lidi. Ta věc se nechce projevit. Chce se schovat v napodobenině. Bojuje, když musí, ale venku je zranitelná. Jestli nás dostane všechny, nebude už mít nepřátele, nikoho, kdo by ji zabil. A pak má vyhráno." Kurt Russell tu vypadá jako Chewbacca! Zpočátku to vypadá, že jde o kopii Vetřelce. No, ale John Carpenter to pojal velmi stylově, a časem si to jde svou cestou. Má to skvělé vizuální efekty, je to děsivé a celkově jiné - unikátní. Málokdy dám 5 hvězd horroru, ale tady musím. - 100%. ()

Koloman_R

Pôvodnú recenziu som zmazal, pretože bola zmätočná, nudná a v každej vete som ako zacyklené decko dookola opakoval jedno slovo: atmosféra. Tá je v tomto filme dokonalá. Tento film mi naplno otvoril oči a naučil ma vnímať nádhernú kombináciu hororu a sci-fi. A Carpentera posadil na pomyselný trón tvorcov béčkových hororov. Treba vidieť, obdivovať, zamilovať sa. Navždy. Atmosféra. Musel som. ()

jericho001

Vynikající skvělý horor spolecne s Vládcem temnot nejlepší film Johna Carpentera.skvely Kurt Russell,vynikající triky tehdy 22 leteho! Roba Bottina a nesmím zapomenout na skvěle mrazivou hudbu mistra Ennia Morriconeho.jeden z nejlepších hororu co jsem viděl.zase prohravas hlupacku.vas tah jezdec na A1 muj tah na krále. Podvadis svine! ()

Daumatin

Zaujímavý horor, ktorý neurazí. Prostredie Antarktídy dotváralo atmosféru a dodávalo tomuto hororu náboj a zdôrazňovalo izolovanosť. Vesmírne obludy boli na tú dobu veľmi dobré spracované a nedá sa uprieť ani kreativita filmárom. Scéna kde každý každého upodozrieva a nikto nikomu neverí je majstrovský zvládnutá a je ozdobou tohoto filmu pričom nikto vôbec netuší, kto je infikovaný a kto nie a určite nejednému divákovi zamotala hlavu. Na druhej strane si nepamätám, že by tam bola scéna, ktorá ma poriadne vystrašila, ako sa na horor patrí, čiže štyri hviezdy sú adekvátne. ()

PRASÁK

„Věc“ je jeden z nejlepších filmů americkýho režiséra Johna Carpentera (nar. 16. 1. 1948), kterej mimo jinejch natočil snímky jako: Temná Hvězda, Přepadení 13. okrsku, Halloween, Mlha, Útěk z New Yorku, Christine, Starman, Velké nesnáze v Malé Číně, Vládce temnot nebo Oni žijí! Většina jeho snímků, ať už to jsou sci-fi, horory, kriminální thrillery či dramata, se vyznačují notnou dávkou černýho humoru, nadsázky a hlavně temnoty, která mnohdy až děsí. Pokud jde o „Věc,“ pan Carpenter se nechal inspirovat povídkou „Who Goes There?“, kterou napsal americkej spisovatel John W. Campbell, Jr., a která vyšla v USA v srpnu 1938 (Campbell ovšem tuto povídku vydal pod pseudonymem Don A. Stuart) . Česky byla vydána pod názvem „Kdo je tam?“, a to jako součást různých souborů sci-fi povídek, např. „Poutník 3“ (1991), „Hrůzný čas: Strach ve světě science fiction!“ (1996) nebo „Síň slávy II A: Nejlepší SF novely“ (2006). Mimochodem, tuhle povídku jsem čet a oproti filmovejm verzím má jinej začátek a jinej konec. Zmíněná povídka inspirovala filmový tvůrce dosud celkem třikrát. Poprvý byl podle ní v roce 1951 natočen film „Věc“ (The Thing From Another World), podruhý v roce 1982 právě Carpenterova „Věc“ (The Thing) a potřetí v roce 2011 „Věc: Počátek“ (The Thing). Hlavní roli ve sci-fi hororu „Věc,“ jako v mnoha jinejch Carpenterovejch filmech, ztvárnil Kurt Russell jako týmovej pilot R.J. MacReady. Napínavej thriller „The Thing“ ze zamrzlý Antarktidy se stále HOUSTNOUCÍ ATMOSFÉROU A BEZNADĚJNÝM KONCEM měl premiéru v americkejch kinech 25. června 1982 a do československejch kin se pak pod názvem „Věc“ dostal 20. listopadu 1986. ()

Duffman 97

Věc je skvělý horor u kterého nevíte co se bude za 5 minut dít.S originálem má společného jen málo,protože i přes to že jde o remake...je film uchopen jinak.Děsivěji.O Johnu Carpenterovi jsem dávno věděl že umí pracovat s atmosférou ale až tady se dle mně dokázal správně "utrhnout ze řetězu". Skvělý byl také herecký výkon Kurta Russela,což mně mile překvapilo vzhledem k tomu že jde o herce akčních filmů.Film se také dokázal odprostit od stylu Vetřelce a vzal invazi mimozemšťana po svém.Zkrátka tento film vystihují 3 slova:Napětí,hrůza a paranoia.100%. ()

Rindi

Viděl jsem to už před delší dobou (několika lety), vybavuji si, že jsem se nudil a téměř to nedokoukal. Zkusím si to někdy zopakovat, třeba pak názor trochu změním. ()

teekanee

K filmu jsem přistupoval trochu opatrně, jelikož na horrory opravdu moc nejsem a třeba takovej kult jako Vetřelec mě šíleně nebavil, ale hned ze začátku můžu napsat, že tohle byla jinačí písnička. Jak už tu psalo asi milion lidí přede mnou atmosféra je prostě geniální. Normálně mě šíleně vadí, tak expozice ze začátku, kdy se nic neděje, ale tady to bylo podaný opravdu velice dobře. Čemuž pomáhá opravdu vynikající kamera. Pak se film rozjede a nabere takový obrátky, že si člověk nemá ani čas vydechnout. Paranoia a stísněnost úplně vystopovali z obrazovky. Samotný znázornění Věci bylo opravdu nechutný, kdy se mi při jídle polomáčených i trochu navalilo. Přestože jsem se nijak extrémně nebál, musím říct, že se pro mě po shlédnutí Věc stala asi nejzajímavějším filmovým monstrem. Co se týče postav, tak ty nemají žádný backstory, což pomahá stísněnosti a surovosti atmosféry. Velmi snadno se tak divák ocitá v jejich kůži. Konec mi ze začátku připadal jako zklamáni, jelikož já prostě nemám rád otevřenější konce, ale pak jsem si pustil nějaký rozbory na youtube a přečetl pár komentářů a zjistil jsem, že jsem si vlastně nevšiml spoustu důležitých detailů. Přesto se, ale z určitostí konec určit nedá, což je vlastně ideální konec, jelikož nás Carpenter ani po shlédnutí filmu nepropustí z nejistoty. Fakt mě úplně ohromilo, že i 35 let po premiéře se lidi dohadují, jak to vlastně je. Fakt musím přiznat, že ve mě film zůstal mnohem víc než jsem čekal a mám takový pocit, že při dalších shlédnutích ocením film ještě mnohem více. 88% ()

romulos001

Pro horory mám slabost, ale tak 90 % z nich jsou hloupé filmy. Věc je jeden z těch, o kterých to neplatí. Jeden ze špičkových hororů, ve kterém se snoubí napětí, hustá atmosféra s gore efekty v jedinečné symbióze. Všudypřítomná nedůvěra je výborně zachycena, strach z obrazovky dýchá a člověk si úplně představuje, co by dělal on na místě hrdinů filmu. ()

Dalajlada

Takováto práce se už jen tak nevidí. Dnešní filmy jsou nacpané počítačovými efekty a skutečné efekty a exteriéry jsou raritou. Tohle je klasika nejklasičtější ve svém žánru a po právu si zaslouží plné hodnocení. ()

Tr0l45

Jeden z nejgeniálnějších a nejatmosferičtějších hororů vůbec. Celé je to pekelně temné a chladné, s úžasnou audiovizuální stránkou. Efekty, které v osmdesátkách museli vyrazit dech mě chytli stejně dobře i po 30 letech. Inspirace Lovecraftovou Barvou z kosmu a V horách šílenství je taktéž obrovské plus. To je tak když se skvělý režisér inspiruje od fenomenálního spisovatele. Carpenter dokázal skvěle zobrazit paranoiu a postupné budování nedůvěry mezi postavami, za což samozřejmě mohou i skvělé herecké výkony v čele s Russellem. Špičkový kosmický horor ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)