Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

mimars

Na Věci se mi obzvlášt líbí: že herci hrají přesvědčivě a je snadné se už od začátku do jejich party vžít. Výborné praktické efekty, které jsou udělané tak, že časem v podstatě nestárnou - na film je možné se nyní kouknout a není v něm nic, co by odvádělo divákovu pozornost a upozorňovalo na to, že film je už přes 37 let starý. Hodně tomu pomáhá i hudba / zvukový podkres obecně, který v určitých scénách působí hodně epicky. ()

Pucmeloud

Jedna hvězdička za muziku, jedna za výpravu...jinak nudný spektákl s naprosto jasným koncem po 10-ti minutách filmu. Ukázka umu rekvizitářů: kdo vymyslí větší ohavu z metráku silikonu a slizu... Zápletka žádná, konec jasný. Souhlasím s názorem, že králem hororů byl Alfréd Hitchcock: vyděsit diváka děním v reálném světě, to je mistrovství. ()

Rumplcimprca

Carpenter je neskutečně přeceňovaný tvůrce - o tom nebudu vést polemiky. Věc patří mezi jeho nejlepší věci, ale optikou člověka, který ten film viděl poprvé tak v roce 1993 mi veškeré efekty přišly směšné (na úrovni parodie) a to o 3 roky starší Vetřelec pořád funguje! Dusná atmosféra i ten příběh celkem funguje, jen to ztvárnění je na úrovni King Konga z roku 1933! To to celé zkazilo. ()

tomkral0

Výborný film. Poprvé jsem ho viděl jako student na VŠ kolejích v Pardubicích někdy 1984 nebo 1985, a teď jsem si ho připomenul. Stále stejně silný zážitek. ()

kopy123

NEJLEPŠÍ HOROR VŠECH DOB, BEZ DISKUZE. TA NEJISTOTA A DĚSIVÉ PROSTŘEDÍ, MI NEDOVOLILA ANI NA CHVÍLI ODVRÁTIT ZRAK OD OBRAZOVKY. ()

Majkl_fuky

Dnes už to působí trikově dost béčkově, ale na tu dobu to musel být opravdu majstrštyk. Mě jenom štve, že jsem to neviděl mnohem dřív, třeba už ve dvanácti letech, určitě by to ve mě zanechalo silnější dojem. I tak musím ocenit vedle výše zmíněných triků, tu úžasnou atmosféru a skvěle navozený nepříjemný pocit, že to může být kdokoliv. ()

Rangifer

Teambuilding v mrazivém prostředí, s krvavou omáčkou a s whiskey. Prostě žrádlo. Doporučuji sledovat během zimních nocí. ()

MaxBodycount

"Trust's a tough thing to come by these days" Potom čo kiná okupoval rozkošný malý kvetinár stratený v americkej suburbii bol asi málokto pripravený na Carpenterov paranoidný zasnežený nášup, čo sa prejavilo na komerčnom aj kritickom prijatí majstrovho pièce de résistance. Rok 1982 bol skrátka rokom tupých hláv vyžadujúcich cukrkandl s jasným a šťastným koncom o čom sa presvedčil aj Ridley Scott so svojim Blade Runnerom a trvalo nejakú dobu, kým sa publikum i kritici rozhľadeli natoľko aby uznali kvalitu oboch snímkov . Druhý pokus o sfilmovanie poviedky Johna W. Campbella Jr. je aj vďaka dobovým trikovým možnostiam /a Bottinovym schopnostiam/ vernejším spracovaním pôvodného materiálu, ozdobený Morriconeho soundtrackom, skvelým Russellom v hlavnej úlohe a hlavne režisérovou jedinečnou víziou sa naviac stáva zamyslením nad stratou identity a dôvery nielen v individuálnom, ale aj celospoločenskom merítku a pokračuje tak v Carpenterovej kritike Land of the Free jasne badateľnej v predchádzajúcom Úteku z New Yorku. K naprostej dokonalosti chýba iba hypotetická možnosť vidieť Vec znova po prvý raz. Moment filmového blaha: Príchod nórskej výpravy prenasledujúcej nakazeného psa. ()

Ospalek

Skvělý film se skvělým nápadem. Můžu se na to dívat pořád a pořád znova. Odlehlá základna na antarktidě a objev, který změní svět a to doslova. John Carpenter je mým oblíbencem díky třem věcem, a to: Halloween + hudba a Věc. Napětí se v tomhle filmu dá krájet a kdo je tím, kdo se změnil v onu věc, která se nechce prozradit? ()

Raichu.Cz

Takhle perfektní příběh, triky, hudba, herecké výkony a hlavně atmosféra... Takové filmy mi třeba nejvíce chybí, pro dnešní období to působí hodně trapně až z toho nejsou lekačky ale nervy... Tenhle horror ale nikdo nedokáže porazit... NIKDY!!! Za mě 100% ()

Nicholas_Age

Viděno poprvé v roce 2020 a stejně je to pořád za plnej počet. Dá se to sledovat jako horor i jako komedie. Například scéna se zaseknutým plamenometem je přímo groteskní - doporučuju se k ní vrátit a pustit si jí bez zvuku, to už tam pak chybí jen Charlie Chaplin. Každopádně málokterý horor je Áčkový, Béčkový a zároveň Céčkový najednou. Smál jsem se, bál jsem se, a některé scény jsem přímo hltal. 90%. ()

gggggg

Skvelý film. Stupňovanie napätia na úrovni Hitchcocka, aj efekty z roku 1982 pôsobia obstojne a to je rok 2021. Čerešničkou na torte je skvelá hudba v podaní Morriconeho. ()

Marcel25

Vec podobne ako Halloween od Carpentera ťaží z vynikajúcej atmosféry. Dej filmu baví až do konca a nedá vám pokoj ani po jeho skončení. Hudba výborná. ()

stow

Prvýkrát videné v r. 2021 - a chápem, prečo sa z toho stala "klasika". Trochu zamrzí, že niektoré scény sú prakticky ako z príručky hororových pravidiel. Na druhú stranu bolo osviežujúce vidieť porušenie niektorých iných hororových stereotypov, obzvlášť na rok 1982. (Ako laik musím priznať, že netuším, v čom bol film na svoju dobu inovatívny a v čom nie.) Zhrnutie: Príbeh: dobrý, občas niečo nie celkom logické, ale dalo by sa to nejak vysvetliť. Herci: Dobrí. Spracovanie: Dobré, možno trochu dlhé. Odporúčam? Áno. Budete sa báť? Keď som sa nebál ja, tak asi nebudete ani vy (okrem jednej solídnej ľakačky). ()

Gabe

Žánrová klasika s nezapomenutelnou atmosférou zasněžené vědecké stanice. Film, u kterého má divák husí kůži v podstatě neustále a hlouběji a hlouběji se společně s polárníky noří do beznadějné situace a všudepřítomné schizofrenie. Několik naprosto dokonalých scén - psinec, test krve rozžhaveným drátem, celé akční finále + otevřený konec. A především neustálé přemýšlení - tak kdo je to teď ??? Horor z ranku master class s "netradiční" hudbou mistra Morriconeho. ()

Akatinka

Nerada dávám 4 hvězdy. Vůbec to není špatné - na tu dobu. Jistě je to zasloužená kultovní klasika, ale pár lehkých rezerv to má. Rozhodně tím ale nemyslím efekty - staré, klasické - miluji je! Stejně jako v predátorovi, vetřelci nebo mouše. ()

opatstviolov

Věc je klasický body horror Johna Carpentera a jeden z nejlepších hororů vůbec. Tento film dokázal vytvořit skvělý pocit paranoii a nedůvěry. Hudba Ennia Morriconeho je na jeho styl jednodušší, ale stejně parádní. Trochu se mi nelíbil slabší a pomalejší závěr, nicméně to je jediná chyba tohohle díla. 9/10 ()

JustEdems

To jsem si takhle jednou na chatě v horách, uprostřed zasněžené zimní noci, pustil nějaký starý horor jménem Věc. Slyšel jsem o něm od rodičů, dočetl se o něm v Cinemě (to ještě existovala). Ale to bylo vše. Vlastně jsem o něm nic nevěděl a nic od toho neočekával. Namísto toho jsem ve správný čas a na správném místě, okusil něco, díky čemuž jsem si málem nasral do kalhot. Paranoidní atmosféra a děs od prvního okamžiku. Hudba, efekty, obsazení, režie. A mohl bych dál pokračovat. Vše je dotaženou na naprostý top topu. Věčný boj myšlenek toho kdo je vlastně kdo, komu tedy fandit a především co se dál stane. Tohle si prostě musím opakovat každou zimu a na tom samém místě. A stále si opakovat otázku "Jak to vlastně skončilo? Kdo? Co?" ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)