Miluj mě, prosím

• USA Wicker Park (více)

Narya89

Nenechte se zmást prvním dojmem, tenhle film totiž není nějaký tradiční romantický příběh s tradičním zápletkou, ale spíše postupně rozmotávané drama, které pojednává o těžkosti vztahu dvou lidí. Rose Byrne mi přišla skvělá, úplně jsem ji chápala, ale mohla si za to částečně sama tím, jak se stylizovala do role šedé myšky a chudinky a upla se neskutečně na jednoho člověka. Pak ty nenápadné náznaky, tušení..což mi připomnělo film Lásce na stopě. Ale celou pointu vlastně pochopíme až na konci, kdy dojde k nevyhnutelnému setkání a procitnutí....celý film působil neskutečně propracovaným dojmem, prokládaný silnými emocemi, které z herců přímo vyzařovaly - no ideální romantický film pro mě, nepředvídatelný, lehce mysteriózní a hlavně komplikovaný jako v realitě:) ()

Ace.Anita

A máme tu jeden ze série "Doll house stories for adults"! Něco dost podobného se odehrálo, když se sešli Barbie a Ken od Mattela (za vízo a pod stromeček), a chudák Cindy od Simby, co ji taťka dostal za body na benzínce, se jim snažila všelijak zanést neštěstí do těch jejich nepromáčknutelných hrudníčků. ()

cross

Wicker Park je hodně atipická romance. A co říkám romance, je to hodně atipický film vůbec. Při sledování je nutné oprostit se od konzumních filmových příběhů a připravit se na zcela nový pohled na věc. V podstatě je to jako by jste sledovali dva filmy v jednom - nejprve vám tvůrci nabídnou nemastný neslaný rozmazaný příběh (ve kterém se ovšem vyplatí sledovat detaily v pozadí) a pak, v druhé polovině ho celý doplní nesmírně zajímavým materiálem, který zapříčiní totální zaostření pohledu! Nádherná, originální a dechberoucí ROMANCE! Ale pozor! Jen pokud jí dáte po první hodince šanci (já málem nedal a asi bych si to hodně vyčítal!). ()

jitrnic

Musim svuj komentar prepsat. Ten pribeh vazne nedava smysl a Josh Hartnett hraje naprosto strasne. Matthew Lillard je vynikajici v komicke rovine, ovsem kdyz tzv. sunda masku a ukaze pod svou floutkovskou slupkou citlive jadro, nelze mu to dost dobre zbastit. Presto jde o skvely film, pokud nevnimate jako hlavni dejovou linii vztah Joshe Hartnetta a Diane Kruger, ale marnou lasky snahu Rose Byrne, ktera cely film jednoznacne tahne a drzite palce daleko vic ji, nez jalovemu ustrednimu duu. Verim, ze to byl od tvurcu zamer a patri jim v tom pripade body za originalitu - zdanlivy happyend, kdy se milenci stastne shledavaji a vy se jim jakoby netrpelive natahujete pres rameno a zajima vas, co se stalo s tou nestastnou proradnici. Pokud to zamer nebyl a meli jsme nakonec vydechnout ulevou, ze vsechno dobre dopadlo, maji body i tak - za napsani mimoradne vedlejsi postavy. ()

greetchen

Mohlo to být geniální, ale... Vadila mi až přílišná náhodnost náhod, které posouvaly příběh tím správným směrem, a zbytečná zašmodrchanost v první polovině snímku. Mám ráda filmy, kdy netušíte, o co jde a postupně se vše rozplétá a vy jste z toho na konci úplně paf, tady to ale nebylo uděláno úplně šťastně. Ze začátku mi film přišel dost nelogický, dokonce jsem ho málem vypla, pak se ale rozjel a dostalo to ty správné grády. Druhá půlka filmu je pro mě klidně na pět hvězd, první sotva na tři, celkem tedy za čtyři, a to hlavně díky mrazivě úžasné Rose Byrne v roli Alex. ()

klima777

Tentokrát syslí hamburger. Happy meal & end pro citlivky, jimž Byt připadá krutý a chaotický. Kalorická hodnota (i jiné přidané hodnoty včetně skoro-umělecké), však není výrazně nižší. Jezte zdravě a zemřete. Užeňte si infarkt a zemřete... Tenhle film není špatný. (2,5 hvězdy). ()

Alisa

Velice zajímavě pojaté romantické drama, u kterého jsem si chvílemi říkala "Cože??!!". Přesně jak zde píše Kleopatra, tak jsem nechápala, proč si proboha nedali mobil nebo mail, ale dobře, bez toho by nebyl žádný příběh. Nepředvídatelnost je v tomhle kousku tím hlavním, proč stojí za to ho vidět. Dokonce i Hartnett je zde více než snesitelný (obvykle mi totiž dost vadí). Chtěla jsem dát pět hvězdiček, ale ten přeslazený konec..:-/ Nicméně určitě se jedná o nezapomenutelný zážitek. ()

Lektor

Rose Byrne pro mě byla třičtvrtě filmu největší bitch za poslední roky. Ale pak řekla tu větu a já ji pochopil a nemohl se dál zlobit. Láska a všechny její stránky. Dobré stránky a i ty špatné.. Promyšlený a moc, moc krásný film a díky práci režiséra se scénářem a emocemi, které vyvolává je jedním z nejlepších ve svém žánru co jsem viděl. ()

Smileface

Diane Kruger vypadá opravdu nádherně, má hezký úsměv i postavu ale to je asi tak všechno. Josh Hartnett zvládá svůj nepříliž vysoký standard, takže po herecké stránce rozhodně nic moc. Co ale musí zaujmout je skvělý scénář a jemné niance do kterých je vypilován. Atmosféra opravdu skvělá, kamera příjemná a režie zvládnutá. Bohužel bych tomu dal celkově *** 1/2 hvězdičky a nemůžu se rozhodnout. No dnes budu pan zlej ;-) ()

solskjaer

Veliké překvapení. Nikdy by mě nenapadlo, že se mi bude líbit film s Joshem Hartnettem. Snímek Miluj mě prosím je druh filmu, který je třeba vidět do konce, neboť začátek filmu docela nudil a párkrát jsem u něj zaklimbal, ale za to, že jsem vydržel až do konce, jsem byl odměn perfektním příběhem, který výrazně graduje až v druhé polovině. McGuigan ukázal v čem je jeho síla, v silném příběhu, precizní a líbivé kameře a lahodné souhře hudby a děje. ()

kisha

juchuu, další překápko v rámci romantickýho žánru, originální pojetí drží wicker park nad rovinou nudy, je třeba dodat, že bez těch flashbacků by to za moc nestálo...a teda, kde tam mam hledat tu thrillerovitost, to netušim:) ()

slovan1

Dá se říct, že jsem se u tohohle filmu opravdu nudil. Děj bez vetší zábavy. Stále jsem měl nutkání dělat něco jiného než sledovat tenhle film. Ty hvězdy dávam je za Diane Kruger, která zde byla velmi sympatická a za konec, který se mi fakt líbil a byl to nejlepší na celém filmu. ()

LadyVader

Jako misteriozní, ani trhriller mi to nepřišlo, spíš jako taková hodně zmatená romantika. Moc mě to nebavilo, vlastně docela nudilo. A jsem jediná komu Coldplay na konci přišli ušidrásajicí? ()

Ferinka

Chcete vidět film, který nadchne, dojme a hlavně překvapí? tak to je přesně tenhle. Ze začátku si řeknete asi - nic moc, šílenec ten Hartnett, děj je naprosto zmatený, kde je poitna? Ale potom přijdou ty flashbacky a klubko se začne rozmotávat, lidé začnou ztrácet svoje masky a dostávat jasné tváře. Třešničkou na dortu je výborný soundtrack, zakončený skladbou Scientist. ()