Miluj mě, prosím

• USA Wicker Park (více)

Mikino00

Upřímně zápletka nijak složitá není, je to postaveno na náhodách, ale i působivé manipulaci. Diane je opravdu žena, kvůli které se vyplatí dělat vše aby jste jí získali. Rose Byrne mi silně připomínali jinou slavnou Rose, také stalkerku manipulující s lidmi. Z konce mě slušně mrazilo. ()

chessbeer

Krásné, romantické, plné nečekaných zvratů. Do toho Josh Hartnett, který sice není takový fešák jako Ryan, ale rozhodně by stál za hřích. ()

Kamas

Příjemné překvapení. Podle názvu filmu jsem čekala nějaký kýčovitý americký doják, ale spletla jsem se. A Diane ta křehkost moc slušela. ()

Chulimanga

Tohle je můj ideál o zápletce ve filmu! Všechno spletené dohromady, prolínají se obrázky ze současnosti i z minulosti, že jsem se v tom až ztrácel, ale postupně do sebe začalo vše zapadat jak puzzle. Celý příběh se poskládal do dramatického úseku života jednoho muže....rozhodně velice zajímavý film, který se mi opravdu líbil! ()

halogan

Mám rád nevšední a zapletené scénáře jako u Wicker Parku či Dannyho parťáků. Tady se mi navíc objevují výborné herecké výkony a dle mého nejlépe sestavený soundtrack, jaký jsem kdy slyšel. Jasný plný počet. ()

CamperCz

Moc krasne romanticke drama, krasna Diane Kruger, jeste krasnejsi Rose Byrne (mam pro ni slabost...) a Josh Hartnett, ktery mi byl kupodivu velmi sympaticky. 4* ()

M.E.K.Y

Mezilidské vztahy jsou vděčným tématem mnoha režisérů. Miluj mě, prosím je rovněž o lásce a citech, ale tentokrát zde máme milostný čtyřúhelník. Po nenápadném začátku se začne děj všemožně prolínat, až se může zdát složitý a překombinovaný. Ale není tomu tak, protože se vše během filmu divák dozví a to hlavně díky "flashbackům", které servírují události jako na talíři a nelze se ztratit. Určitě se musí ocenit práce scénáristy i režiséra, díky nimž se na to dalo koukat a bylo to i zajímavé. Joshe Hartnetta jsem už dlouho neviděl v akci, ale tato role svědčí o tom, že se jeho herectví ubírá správným směrem. Sympatický výkon ale nepředvedl jenom on, ale i ostatní, včetně Diane Kruger. Závěr? Romantické drama, u kterého nevíte, jakým směrem se bude ubírat, protože děj se alespoň zpočátku tváři složitě a nepřehledně. Sázka na jistotu se vyplatila! ()

Gagner

Přiznám se, čekal jsem brak, ale film mě mile překvapil. Co ale musím vytknout je to, že některé situace jsou až příliš naivní a snoubenka je jaksi bokem. Celkově však hodnotím kladně. ()

sedlo03

Ze začátku jsem nevěnoval úplnou pozornost. To víte, rodinné shromáždění. Po prvních 30min však sem měl na to klid a vyklubalo se z toho velmi dobrý, ba přímo perfektní film. Hltal jsem všechno, co nám režisér a hlavně úchvatní herci nachystaly. A ta závěrečná scéna s The Scientists od Coldplay, to bylo přímo magické. // Musím se na to podívat znovu a velmi pravděpodobně to půjde na 5*. Zatím 75% ()

rotel

Rozbeh bol poslabší, no keď začali kúsky skladačky do seba zapadať, nemohol som odtrhnúť oči a nevedel som sa dočkať záveru ! Jednoznačne 100% ()

arcticsky

Pěkný příklad, jak se z celkem fádní zápletky dá udělat zábavný, sofistikovaně se tvářící film. Musím přiznat, že jsem se chytil....a jak začnou Coldplay, promočené papírové kapesníčky mizí v koši vedle PC.... ()

RomanHyde

jak se může tohle "míjení" v třetím tisíciletí dít? Až příliš krkolomné shledání a až příliš jednoduché nabourávání se do vztahu. Takže zde obsah nabourává formu, která je velmi dobrá. Filmařsky je dílko zvládnuté výborně, jakož i herecky, ovšem trpělivost mi docházela, když scénarista zašmodrchával a zašmodrchával... nemohu přidat ani půl hvězdy!! ()

nonick1

Ježkovy voči! To byl galimatyáš... Obraz jako z amatérského dokumentu a prý že thriller, navíc „mysteriózní“. Již v polovině filmu je divák v nepřehledném labyrintu přestříhaných a poslepovaných časových smyček, vraceček, prolínaček, flashbacků a okamžiků, kde dnes již znamená včera... zítra...? převčírem... před dvěma roky...? beznadějně ztracen. Přiznaná shakespearovská inspirace zápletek vzájemného míjení se a nemožnosti komunikace ovšem v dnešní přetechnizované době logicky nefunguje - nežijeme v renesanci, kdy včasné doručení zprávy záviselo na kondici poštovního holuba. Stěžejní otázka pak zní: jak, ksakru, nějak kulantně filmařsky rozetnout ten chronologicky i místopisně zašmodrchaný gordický uzel, který nelze nenazvat slátaninou? Popravdě netuším. Možná by pomohlo opakované zhlédnutí, ale nevím o nikom, kdo by něco takového dobrovolně podstoupil. Jedna hvězda za Shakespeara a druhá za Vlastu Vránu. Mimochodem, mít ve filmu Jessicu Parré a dát jí prostor asi tak půldruhé minuty – to je vážně na žalobu. ()

no2

9/10 - Kdo nebyl v životě někdy nešťastně zamilovaný, tak film neocení. Kdo byl, možná to s hodnocením přežene a přidá půl až jednu hvězdičku navíc. :-) K filmu jsem se dostal skrz videoklip skupiny Reamonn Supergirl na Youtube (možná to není ani oficiální klip, jen někdo k tomuto hitu z roku 2000 sestříhal video z pasáží z Wicker Park). A tak jsem se odhodlal zhlédnout ten pár let starý mysteriózní romanťák s pro mě nepříliš známými herci Joshem Hartnettem a Dianou Kruger. Potud nic moc extra zajímavého, stejně jako první polovina filmu, která vlastně ničím moc nezaujme, dokud... Dokud, ano, ten důvod se jmenuje Rose Byrne. Přiznám se, že od chvíle, kdy se objevila, vše špatné bylo zapomenuto a já jsem s otevřenými ústy hleděl a užíval si každou vteřinu tohoto filmu. Wicker Park zcela určitě není bezchybný a celkovou kvalitou "romanťákům" typu Notting Hill (1999) nebo Věčný svit neposkvrněné mysli (2004) se nepřibližuje, ale mě tato "hra" (záporačky? pro mě spíše nešťastnice) Alex naprosto uchvátila. Tentokrát proto hodnotím výše, než si tento film asi zaslouží... ()

Zeek

Napůl romantika, napůl thriller, to je Wicker park. Jednoduchý příběh je na můj vkus vyprávěn složitě, ale filmu to neuškodí. Vše je zvládnuto dobře, a nechybí ani (pro americkou romantiku) typická love scéna na konci filmu, kde jinde než na letišti. Naštěstí na mě nepůsobí tak protivně jako v jiných filmech. Snad je to díky skvělým Coldplay. Takových romatnických filmů jako je tento je spoustu, ale přece jen je Wicker park lepší, ucelenějši, nacházím v něm něco víc, co se nedá popsat, proto 4*. Moje hodnocení: 80% ()

Rehooo

Úžasná zápletka, skvělý scénář, fantastická kamera, vynikající Josh Hartnett, výborná Diane Kruger, výtečná Rose Byrne a k tomu béječně dokreslující hudba. Myslím si, že k tomu už snad není co dodat. No ikdyž... Čekal jsem, že tento film bude NĚCO, ale to co jsem viděl bylo ještě víc. Film mě chytil hned od první minuty a udržel si veškerou moji pozornost až do skončení závěrečných titulků. Film, který má tak velikou hloubku, jsem už dlouho neviděl. A jsem rád, že tento film do této malé skupiny patří. Opravdu si zaslouží pozornost každého většího filmového fanouška. Mohu jen a jen doporučit. ()

blazenka

Rozplétá se příběh o lásce, hledání, míjení dvou mladých lidí, o závisti jedné mladé ženy a celé je to tak zamotané, že konec docela překvapí. Hezký příběh a 70% ()