Henry Roth pracuje jako ošetřovatel v ZOO. Jeho snem je vyrazit na Aljašku, a proto veškeré peníze investuje do rekonstrukce plachetnice. Když se vydá na zkušební plavbu, loď se porouchá a Henry musí ke břehu. Zastaví se v malém bistru, kde ho zaujme sympatická Lucy. Dá se s ní do řeči a domluví si schůzku na další den. Druhý den Lucy sice sedí na svém místě, ale Henryho si vůbec nepamatuje. Majitelka podniku mu vysvětlí, že dívka měla autonehodu, po níž má poškozenou krátkodobou paměť, takže pokaždé, když se probudí, je pro ni neděle 13. října. Její otec a bratr se jí to snaží ulehčit, a proto každý den vše připraví a prožívají, jako by opravdu byla říjnová neděle. Otec dívky zakáže Henrymu se s ní stýkat. Když už nemůže jít do kavárny, začne připravovat náhodná setkání. Protože si Lucy po každém setkání s Henrym zpívá, tak otec rezignuje a pozve ho domů. Jednoho dne dívka zjistí, že není 13. října. Otec jí vše vysvětlí a zaveze ji k lékaři. Henryho uklidňuje, že další den bude zase vše při starém. Jenže mladík se rozhodne, že to změní. (TV Nova)

Merenre

Jeden z lepších romanťáků, který docela pobaví i potěší. Barrymore vypadá i na stará kolena celkem dobře a Sandler je místy trochu otravný, ale to se dá přežít. Celkem vtipný námět, který je hlubokou studnicí možností a tvůrci tento potenciál jakžtakž využili. ()

TonoM

velice pěkný film od Segala , krásný scénář a výborná práce Sandlera , nechápu však jak film může vyjít na 75 milionu dolaru ... ale co už 55% ()

NikaIn

Pred tým som to ohodnotila na štyri hviezdičky a dnes keď som si ten film pozrela znova,zmenila som to na 5 hviezd.Celý čas som mala úsmev na perách.Úžasná,pohodová romantická komédia.Vtipná,milá,uvoľňujúca.Herecké výkony dokonalé,milujem tento film.Videla som ho asi desať krát a určite si ho pozriem znova,nikdy ma nenudí a stále ma pobavý.Aké by to bolo úžasné každý deň sa zamilovať,začiatky sú také krásne :) ()

moriero

Tak to je nejsmutnější nejveselejší komedie, jakou jsem kdy viděl. Scény "náhodného" seznamování mě naprosto rozsekávaly (Drew s basebolkou, tučnňák v oblečku,...) nebo Rob Scheider zaseknutý v díře v lodi (doufám, že máš kočku, někdo mi líže rány). Ale potom přijde ta vážnější část. A mně je neskutečně smutno. Drew to zahrála fantasticky. Adama moc nemusím, ale tady se fakt snažil vypadat alespoň trošku seriózně. Asi nejsilnější emoce zažijete na konci. SPOILER. Ještě nikdy jsem neviděl tak krásný happyend, který by ve mně vyvolal tolik smutku a nostalgie. ()

PatrikP4

Rychlé tempo žádné zdržování... Super scéna je se zvracejícím mrožem nasmál jsem se dost... Adam je prostě pan Komik ano s velkým ,,K" tak doufejme že ještě 30 let vydrží a bude dál točit super věci... Drew tomu taky dodal svoje kouzlo... A co říct k Schnederovi? Bylo to dokonalé! ()

kantyna2

Se svým přehnaně romantickým srdcem musím aplaudovat. Sandler se do romantický komedie hodí, Drew je okouzlující, příběh supr. Vtípky se zvířatama a babochlapem dávaj filmu uvolněnou vtipnou atmosféru, takže zarytí chlupatí chlapi s pivem v ruce se taky pobaví. Nechybí i trocha napětí, konec není až tak průhledný. Pro mě je to jedna z mých nejoblíbenějších romanťáren a určitě se na ní podívám rád znovu. Doporučuji párům. 75% ()

rigby

Ještě jsem to neviděl padesátkrát, ale o něco méněkrát, nicméně i tak se stále pokaždé bavím jako poprvé. Tyhle vtipy mi jdou velmi k duhu. I když zápletka není originální a už jsem ji někde viděl. Zkrátka vtipný, romantický, zábavný film, který se hned tak neomrzí. ()

Oggy007

Jedna z mála romantických komedií, který můžu vidět několikrát. Sandler se v té roli vyloženě výžívá. Námět i vtipy jsou vcelku originální. Taková příjemná oddechovka ()

Tunheber

o dost horší verze filmu Groundhog Day, nesourodé, nevtipné a hlavně se to v divákovi pokouší vyvolat pocit dojetí, ten se avšak nedostaví. ()

LencaN

Viděla jsem po spoustě letech znovu a nestačila jsem se divit. Je to vyloženě můj šálek čaje. Drew Barrymore je hrozně roztomilá a tady asi v jejích nejlepších letech. Sandler je klasicky Sandler, opět je aktérem nechutných scének nebo lehkých oplzlostí. Ale tady mi to nijak nevadilo. Naopak jsem jim celý film fandila a vlastně jsem měla co dělat, abych se bránila dojetí, které se mi vkrádalo do očí. Když si člověk představí, jaké by to ve skutečnosti bylo, že se každý den probudíte a zjistíte, co jste za posledních x let zažili, tak to musí být makačka na hlavu. A tady to bylo zpracováno s lehkým vtipem, v krásném prostředí Havaje, s fajn herci a notnou dávku empatie. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

PTuranyi

Mohla by to byť príjemná romantická komédia, mohla by to byť dobrá bláznivá komédia ako Deuce Bigalow. Problém tohto filmu je, že sa snaží byť oboje. Drew Barrymore je fajn ale Sendlera nemám rád pretože je ako tento film: ani romantik ani komik. Tým nechcem povedať, že tento film nie je zábavný. Zopár dobrých vtipov sa tu nájde aj keď ich má na svedomí väčšinou Rob Deuce Bigalow Schneider. ()

507

Film, od kterého nejde moc čekat. Zpočátku vyvolává dojem, že je o něčem jiném, protože popisuje Henryho (Adam Sandler) dřívější známosti. Pak se naplno rozběhne romantická komedie. Ta je postavená na ztrátě krátkodobé paměti Lucy Whitmore (Drew Barrymore) a snaze o překlenutí tohoto "problému" napraveným Henrym Rothem. Ničeho zvláštního se nedočkáme, ale oproti ostatním podobným filmům tohoto žánru je tento nadmíru povedený. ()

PavHer

Příjemná romantická komedie a rozhodně jedna z těch lepších, v kterých lze Sandlera vidět. Ani Drew Barrymore tu není úplně k zahození.. nápad s každodenním výpadkem paměti se mi líbil, ale mnohem lépe je dotažený do dokonalosti v Na Hromnice o den více .. za mě krásných 75% ()

Fill16

Naprosto skvělá komedie s panem Sandlerem v hlavní roli, kterou už jsem viděl opravdu několikrát. Tento film je prostě tím filmem, po kterém šáhnu když je nuda, nebo smutno. Sandler a Barrymore jsou skvělý pár, takřka nevídaný a skvěle to mezi nimi funguje. Rob Schneider ve své menší roli je naprosto skvělý a desetivteřinový Tom je excelentní! Nelze zapomenout také další postavy jako svalovec, který bere steroidy, ženochlap a v neposlední řadě také mrož sukničkář, který má na svědomí pěkně blbé zakončení celého filmu, bez kterého by se tento film naprosto obešel. Jinak ale nemám slov - použití hudby takřka ideální - chválím především instrumentální verzi od Beach Boys - Wouldn't It Be Nice (originální verze se tu objeví několikrát a má svůj účel), dnes již tradiční "havajská" verze Somewhere over the rainbow atd. Takových milých a příjemných detailů je ve filmu více, ale to už zjistíte sami. Každopádně pokud se chcete odregovat od všeho, tak rozhodně doporučuji tento milý, nenápadný film s originálním námětem. "Už jste spolu spali? Ne .... ....Rádi bychom!" ()

Co se kde šustne

Co se kde šustne