Mrazivé drama nám poodhaluje temnou stránku amerického snu. Snímek Zabiji Nixona je neobyčejně poutavým a tragickým příběhem Sama Bickea, muže, který byl v roce 1974 dohnán k naplánování atentátu na 37. prezidenta Spojených států amerických. Film je natočen podle skutečných událostí. Samovo manželství se rozpadá. Práce v obchodě ho ponižuje. Přesto se Sam snaží za každou cenu uspět. Jediné, co chce, je získat svoji rodinu zpět a rozjet svůj vlastní podnik. Avšak ve společnosti poznamenaní politickým rozkladem a válkou ve Vietnamu není mnoho místa pro snílky. Samův svět se rozpadá a v Americe vrcholí aféra Watergate, která odhaluje vinu na nejvyšších postech společnosti. Ve všech mís promlouvá k lidu prezident Nixon - Sam věří, že našel osobu zodpovědnou za jeho i další americké problémy. Určí si tedy schůzku s osudem... (oficiální text distributora)

balba

Herecký výkon Seana Penna je opravdu strhující a ani na okamžik Vás nenechá na pochybách.Perfektní podívaná. ()

kackulka

Sean Penn je jeden z njelepších herců současnosti. Opět jsem se po jeho přesvědčivém výkonu dostala do hluboké deprese... ()

Martin741

Seana Penna nemam teda rad, ale myslim, si, ze film dokaze herecky utiahnut. A ako mraziva sonda do zivota Sama Bickea je toto kvalitny film, ktory stoji za pozretie. Reziserska rutina Muellera vsak zaistila, ze film nevybocuje z priemeru. 67 % ()

cubajz

bezvadný Sean Penn, hrající zoufalce potloukajícího se v hlubinách vlastní mysli, utápějícího se v žalu a pomalu ztrácejícího kontrolu nad sebou samým - už od začátku tušíte jak se přetvářka a potlačované já Sama Bickea hroutí, stejně jako vše okolo, a jen čekáte na pád. Jak už tu někdo napsal, námětem se v podstatě jedná o slabšího Taxikáře... ()

C0r0ner

Penn standardně excelentní, konec stál za to, ale jinak je to vyložený průměr. Příběh magora, co mu strašná fuj společnost hrozně ublížila, který se chce mstít a je mu jedno, kolik lidí vezme s sebou do hrobu. I přes krátkou stopáž se to celkem táhlo, takže tak akorát ty tři hvězdičky. 60% ()

Wormboy

Pribeh je osadeny do sedemdesiatych rokov za skorumpovanej vlady Nixona,ked sa idealy americkeho sna zacali rucat ako domcek z karat, ruka v ruke s obrovskym odporom voci populistickej Nixonovej politike. Pennov stroskotanec Sam moze byt "clovek milion" ako zrnko v pieskovisku,ktory ma sam snahu nieco zmenit v snahe zachovat to posledne co cloveku ostava, teda svoju cest a dostojnost. Vychodisko z jeho situacie, za ktoru si z velkej casti moze vsak on sam ,je v skutku bizarne. Sean Penn je fantasticky herec, o tom snad nikto nepochybuje. Uloha coraz viac upadajucej trosky mu sadla vyborne. Don cheadly a Naomi Watts nemaju vela priestoru,avsak ked su na scene su taki,ako sme na nich zvyknuti. Celkovo ide z mojho pohladu o nadpriemerne dielo,avsak predovsetkym vdaka skvelemu Pennovi. 3,5/5 ()

Flynn

Silné drama a vyníkající Penn. Muž, který se snaží dokázat, že i jediné zrnko písku má tu moc, moc něco změnit v obrovské poušti. Celý film stojí a padá na výkonu Seana Penna a ten jako jeden z mála herců povětšinou nezklame.... ()

Andre3000

Sean Penn je prostě třída a filmy založené na jeho hlavní roli bývají výborné, ne nejlepší, ale prostě hodně dobré. S Donem Cheadlem vytvořili skvělou dvojku, škoda že on se tam tolik nevyskytoval. Téme nebylo nijak hluboké, prostě ze sebevražedných atentátníků, nebo to nebyl jen jeden z mála? ()

campix

Čekal jsem politické drama, ale naprosto jsem se mýlil. Zabiji Nixona je spíš deníkem jednoho průměrného až podprůměrného američana. Přestože dokáže Sean Penn utáhnout herecky celý snímek sám, tak jsem se poměrně nudil. Druhá polovina už byla lepší, jak postupoval rozklad osobnosti a stupňovaly se výstřelky přišla "zábava" vyvrcholená závěrečným pokusem. Nemastné neslané drama, které je ovšem podle skutečné události. ()

Triple H

Výborná dráma o psychickom kolapse jedného človeka. Človeka, ktorý nikdy do tejto spoločnosti nevedel zapadnúť a svojou silnou nepraktickosťou v kombinácii s nadávaním na systém od seba postupne odstrkuje aj svojich blízkych. Film je natočený s prehľadom a tempo nikde nehapruje, hoci sa mi zdal o dosť dlhší ako 95 minút. Don Cheadle a Naomi Watts sú dobrí ako obvykle, ale Zabijem Nixona! je skutočne jedným obrovským sólom pre Seana Penna, ktorý je skrátka vynikajúci. Je sranda, že svojho jediného Oscara získal za jednu zo svojich nie tak podarených úloh. Jeho Sam Bicke je neschopný úbožiak, ktorého eskapády je miestami až nepríjemne sledovať (je vám zaňho trápne) a na konci vám ho napriek neľudskému počíňaniu bude aj celkom ľúto. Pôsobivý film, ktorý stojí za to vidieť naozaj aspoň kvôli Pennovi. ()

Klenotka

fascinující pohled do duše člověka, kterým by mohl být každý z nás. Nesnaží se nám ho servírovat jako hrdinu zničeného systémem, ale prostě jako někoho, komu se pomalu a jistě hroutí svět a nakonec ho paranoia dožene k extrémním činům. Chvílemi jsem se s ním dokázala neuvěřitelně ztotožnit. To, jak si člověk občas připadá bezvýznamný v té velké mašinérii zvané život, musel někdy cítit každý. Ústupky v práci, potlačování morálky a pošlapávání lidské důstojnosti, to pro někoho, kdo si chce poctivě vydělávat a poctivě žít a kdo má nějaké zásady, musí být ubíjející. Na druhou stranu je Sam prezentován i jako protivný loser, který nikdy nic nedotáhl do konce a při jednom neúspěchu se hned hroutí. Je to někdo, kdo nedokáže přijmout systém "drž hubu a krok", a že když se opravdu bude snažit a poctivě pracovat, tak lze toho jeho "amerického snu" dosáhnout. Ale musím přiznat, že jsem s ním většinu času spíš soucítila, protože ne každý člověk dokáže ustát tlak společnosti. A to byla 70. léta. Nic se nezměnilo. Politici lžou a kradou stejně, ne-li víc. Obchodníci ti vlezou skoro až do koupelny, aby něco prodali a úřední mašinérie funguje stále stejně - s čísly a papíry, nikoli lidmi. Pokud se chcete uvést do deprese a zjistit, že v tom hledání "kdo jsem a co udělám, aby si mě lidi pamatovali" nejste sami, ale co byste naopak dělat neměli, tak se na tohle určitě podívejte. ()

Motinski

Nudný film, ajkeď výkon Seana Penna dosť ťahá hore. Najväčšie negatívum bol plochý scenár a minimum zaujímavejších scén. Aspoň pár momentov pri ktorých by som súcitil s hlavnou postavou alebo jej prial by zdvihlo dojem, no nič také som nenašiel. Atmosféra beznádeje iba v náznakoch a motivácia ku kľúčovému činu nebola dostatočne uveriteľná. Zabijem Nixona je priemer ako vyšitý. 2* je pre neho málo lebo vlastne neurazí a dopozeráte ho bez problémov, no od 4* je strašne ďaleko. Verím tomu že za rok zabudnem že niečo takéto existuje, čo je škoda lebo námet mal niečo do seba. ()

HonzaBez

"Vysvětlete mi to pane Bernsteine. Já chci jen kousek toho amerického snu. To chci vážně tak moc…“ Životní příběh Samuela Bycka, ústřední postavy tohoto filmu, je moc smutný. Životní ztroskotanec, který selhal postupně jako manžel, sourozenec, zaměstnanec a nakonec hlavně jako člověk, to je Samuel Byck. Nevím, zda dotyčný před onou tragickou událostí na letišti Baltimor skutečně napsal onen poměrně dojemný dopis skladateli a dirigentu Leonardu Bernsteinovi. Každopádně tahle forma výpovědi o způsobu přemýšlení tohoto nešťastníka, byla poměrně silná, zvláště když byla doprovázena krásně melancholickou Beethovenovou hudbou (Bernstein a Beethoven to jde určitě k sobě) . Na co jsem musel v průběhu celého filmu poměrně dost myslet, bylo otázka, proč životní ztroskotanci tak často viní ze svého selhání druhé lidé a mnohdy i celý systém ("obyčejný člověk nic nezmůže, protože systém je prolezlý rakovinou…"). V průběhu film mi bylo Bycka někdy docela i líto. Určitě měl v jistých chvílích právo na to cítit se svým okolím i celou společností  opomíjen, nepochopen a možná i dehonestován. Přesto, když třeba říká svému černošskému příteli, že "v této zemi otroctví neskončilo, jen nám dali jiné jméno: zaměstnanci", přišlo mi ta jeho přecitlivělost už poněkud za hranou. Ale co by člověk asi měl chtít od někoho, kdo sama sebe vnímá jen jako bezvýznamné "zrnko písku"... ()

st.jim

Všechno (skoro) výborně....bohužel ten film nemá šťávu. Nelze udělat skvělý film na nemastném scénáři, ač vše okolo je parádní. Velká škoda :( ()