Ve stokách pod pařížskou operou žije od narození znetvořený zahořklý muž známý pouze jako „Fantom“. Zamiluje se do neznámé sboristky Christine, soukromě ji vyučuje a zároveň terorizuje zbytek operního domu a požaduje, aby Christine dostávala hlavní role. Vše se ještě zhorší, když se sopranistka znovu setká se svým známým z dětství Raoulem a oba se do sebe zamilují. Fantom se rozhodne ji unést a uvěznit u sebe, ve svých tajemných kobkách. Raoul je nyní jediný, kdo Fantoma může zastavit a zachránit svou lásku… (Česká televize)

Flego

Nadštandartná výprava, načačkané kostýmy, vizualizácia scén, čarovná hudba a roztomilá Emmy Rossum. Dlho som sa odhodlával k tomuto filmu, hoci mám muzikály rád a som rád, že ma nesklamal. ()

rikitiki

Režie je snaživá, hlavně akční scény jsou nabité vizálními nápady, výprava je opulentní a přepísknutá (ale to k opeře patří) a herci pohlední. Jenomže ani s touhle výbavou se nepodařilo sentimentálně brakovitý příběh Fantoma opery vytáhnout k ději, nad kterým by se divák mohl zamyslet. Stále zůstává tou přeplácanou břečkou s nesmyslnými zvraty.____ Moc tomu nepomáhá ani Gerard Butler, kterému tu sice sluší s maskou i bez (má pak takový trochu drsnější vzhled - no a co?), ale hrát se mu daří jenom bitky s vikomtem a scény naštvanosti - ale předvést hluboké vnitřní utrpení a zklamání z celoživotní izolace se mu nepodařilo ani za mák. V těchle scénách měl raději nosit masku přes celý obličej, pak by bylo jeho podání uvěřitelnější. ____ Postava Fantoma je vůbec problematická, zákonitě by s ním měl divák soucítit (jako například se Sloním mužem), ale to nejde, protože on je opravdu zrůda i duševní. Ještě kdyby tu tak fungovalo nějaké trochu zvrácené sexuální napětí mezi mladou naivní kráskou a drsným zohyzděným monstrem - ale na tomhle poli je absolutně ticho po pěšině. ____ Někdy občas zdlouhavé, ale dá se. Škoda že nemohli provést ve scénáři razantní změny. /22. 7. 13./ ()

Sofia

Pompézní, výpravné, dobře zahrané (Emmy Rossum!). K tomu krásná hudba, já prostě nemám skoro co vytknout. Jen mi chvílemi přišlo, že to nejde úplně od srdce, jedničkou mezi muzikály u mě zůstává pořád Moulin Rouge. ()

Othello

Dávil jsem se vlastní krví. Obávám se ale, že s Webberovou předlohou se nedalo nic jiného udělat (sám Andrew Lloyd je z filmu nadšen). Ten pilcherovský scénář, ta příšerná, patetická hudba a ty texty, proboha živého ty texty. Utrpení srovnatelné s dvou a půl hodinovým sledováním koncertu Nightwish, Within Temptation nebo podobného strašidelného zámku, kde si musí aktéři co deset minut obměnit šaty. S vědomím toho, že film je věrný původnímu muzikálu a práce na něm probíhala přímo s Webberem, si slibuji, že se od tohoto světa budu držet v uctivé vzdálenosti. ()

claudel

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Emmy Rossum. Pro ni mám vážně velkou slabost, její oči a strhující hořkosladké podání Fiony někdy až na dřeň v Shameless mě ohromuje konstatně. Role Christiny sahá do jejích hereckých začátků. Bavil jsem se i vizáží vlasatého Patricka Wilsona a netradiční rolí Gerarda Butlera. Za plný počet bych jednoznačně hodnotil ústřední písníčku, resp. její melodii, již miluju v podání Sary Brightman a Antonia Banderase. Potýkal jsem se však s jedním zásadním aspektem - nudou. Nejsem příznivcem muzikálových filmů a ani v tomto případě se moje preference nezmění. Navzdory všem pozitivům kostýmním, výpravním a hereckým. Tři hvězdičky a ani kousek navíc. ()

902 10

legendarni muzikal ve filmovem kabate je presne takovy, jaky by mel byt - velkolepy, vizualne strhujici, skvele zahrany a prinejmensim zajimave (v pripade emmy rossum opravdu dokonale) zazpivany. co chtit vic? ()

luka4615

The Phantom of the Opera v sobě kromě nádherných písní rovněž snoubí i spektakulární výpravu, vybroušené herecké/pěvecké výkony (Gerard Butler!) a kostýmy. Režisér Joel Schumacher s těmito atributy pracuje velmi precizně, pročež se před Vámi na ploše čítající 147 minut rozestře takřka chirurgicky vysoustruženÿ filmový zážitek. Tohle se zkrátka moc povedlo. Výborná práce! „Pitiful creature of darkness, what kind of life have you known? God, give me courage to show you you are not alone!“ ()

ScarPoul

Tento film má kopec fantastických scén pri ktorých mi aj vďaka hudbe išli zimomriavky po tele. Lenže ako je už známe Schumacher to nezvládol a scény sa striedajú spôsobom - dobré a nuda pričom viacej tam prevláda tá nuda. Jediné čo zachránilo tento film je Webberova hudba a výkony Rossum a Butlera ktorých som ich charaktrery žral aj s navijákom. Ostatné len tak dopĺňajú príbeh. Film je natočený rutine bez nejakej účasti originality a celkovo na mňa film pôsobí rozpačitým dojmom. Toto je jeden s tých filmov pri ktorom stačí zatvoriť oči a nechať sa unášat fenomenálnou hudbou dovolím si tvrdiť jednou z najlepších čo bola pre muzikál napísaná a zabudnúť na obraz pretože ten je raz pekný , raz gýčoví. raz nudný a práve to budí dojem ako keby schumacher si nebol na čistom čo vlastne točí pretože sa akokoľvek sa snaží tá jeho daná snaha je základnym úrazom filmu a pôsobí ako som už podotkol rozpačito a nedotiahnuto. Škoda lebo herecké výkony aj hudba boli skvelé a malo to šancu stať sa jedným z n aj muzikálov lenže takto zostal fantastických prvých a posledných 30 minút a medzitím len rutiná nuda s fantastickou hudbou. Preto dávam aj tri hviezdičky. Schumacherovi ide skrátka napätie viacej ako nejaký citový kostýmový epos, na tom si už rozbil hubu pri batmanovi a robinovi. Nechápem kto mu to dal točiť ()

Gary

Dějově nic nového, prostředek krutě nudný a herci vcelku nevýrazní. Hudba by bez hlavního motivu taky skoro nic neměla. Ale: Úžasně vygradovaný začátek s lustrem, nádherná výprava s kamerou a dobrý konec. = 50%. ()

Avalon820

Schumacherův Fantom opery je určitě nejzdařilejší filmovou adaptací stejnojmenného Webberova muzikálu a to musím ocenit. Lehká zkratkovitost z toho citelná je, popravdě řečeno to ale po sto padesátém zhlédnutí, kdy už člověk zná všechny písničky i pozpátku, nijak zásadně dojem nekazí. Ostatně hudba je hlavním tahounem tohoto filmu a jen díky ní celý snímek navzdory téměř dvouapůlhodinové délce uteče skutečně rychle. Hudební klip v polovině taky nevypnete, délka na tom nic nezmění. A co na tom, že Gerard Butler spíš řve než zpívá? Já nejsem učitel hudby a zas TAK moc mi to uši netrhá. Obsah v tomto případě tedy hrdě kráčí před formou, avšak ani ta nijak zvlášť (vyjma zmíněného Butlera) nekulhá. Think of Me, The Music of the Night, Masquerade, Angel of Music... Pro mě to jsou už skoro hymny. ()

Dale

Posledný veľký Schumacherov film, ktorý dopadol oveľa lepšie ako Batman a Robin, ale medzi moje obľúbené muzikály sa nezaradí aj napriek chytľavej titulnej melódii, ktorá sa nesie celým filmom a ďalším podareným songom. Príbeh a postavy ma príliš neoslovili, aj keď Emmy bola úžasná. ()

Marek1991

Veľmi krásny a zároveň dosť smutný muzikálový film s nádhernou ústrednou piesňou. Zakázaná láska, podmanenie, dobro v duši a zlo navonok, krása a ohavnosť a temné prostredie do dáva všetkému vo filme svoje čaro. Tento film si ma podmanil, je to lahoda a veľký zážitok. ()

Pegas1632

V první řadě tu jde o hudbu. O úžasnou hudbu nejen z hlubin opery, ale z hlubin duše. Vizuální stránka už ovšem lehce pokulhává. Scény na mě působí hrozně přeplácaně, uměle, prostě nevěrohodně. Když se pozastavím nad obsazením, tak nutno dodat, že Emmy Rossum je jako Christine Daae opravdu přesvědčivá. Gerard Butler jako charismatický a démonický fantom je sice mrazivě dobře zahraný, nicméně se to tluče s mojí představou o fantomovi, který Christine mámil hlavně svým hlasem - tady ať Butlerovi udělají s obličejem cokoliv, pořád je sexy . Film tedy za shlédnutí stojí, protože především tu jde o hudbu! ()

corpsy

Filmová opera, ktorá hneď odradí laických filmových konzumentov svojím prílišným divadelným pohľadom, ale paradoxne nezaujme o nič viac ani priaznivcov tohto hudobného štýlu. Natožto obdivovateľov pôvodného románu. Verzia z roku 1925 zostane už navždy neprekonaná. ()

curunir

Moje utvrdenie v tom, že nemám rád muzikály sa tu iba viacej potvrdilo. Samozrejme musím pochváliť úžasnú vizuálnu stránku filmu (kamera, výprava, masky, kostýmy) vďaka ktorej (a nielen vďaka nej) prvých cca 40 minút filmu šľape ako hodinky a má parádny záber k čomu v nemalej miere prispieva aj úžasná Weberova hudba. A vlastne tá hudba je aj určitým kameňom úrazu. Na jednej strane film oplýva prekrásnymi piesňami (Angel of music, Music of the Night...), na druhej stane je ich miestami až príliš (spieva sa aj vyše 85% filmu) a tak sa akosi stráca príbeh a hĺbka, navyše príbeh je s časti nedopovedaný (úplne zbytočná je druhá dejová línia keď je Raoul starý a Christine je už po smrti) - aspoň mne osobne to tak prišlo. To čo filmu asi najviac škodí je jeho dĺžka a mnoho nudných scén, k čomu prispievajú aj skôr priemerné herecké výkony až na excelentnú Emmu Rossum. Na istú obranu Fantóma opery musím tiež povedať, že sa jedná o jeden z (naj)lepších muzikálov, aké som zatiaľ videl. ()

draculca

Asi jsem divná, ale mně přišlo, že Butler zpíval ze všech nejlíp... aspoň to mělo grády a nenudilo to jako suchej zpěv všech ostatních "rádoby" profíků. A právě těch tam na mě bylo až až, takže se z toho všeho stala nevýslovná nuda (to kde nebyl Butler jsem musela přetáčet...). ()

spaceboyCZ

Doslova prekrasna, dechberouci hudba, stejne uzasne kostymy. K tomu na filmove pomery vynikajici hlasovy vykon Emily Rossum jako Christine Daae. A pak je tu Minnie Driver, ktera se ve sve roli namyslene primadony 100% vyzila a je skvela. Tak, a tady slova chvaly konci. Tak, jako je hlas hlavni predstavitelky vabivy a kvalitni, tak hlasy ostatnich, zejmena muzskych postav naprosto zaostavaji. Zatimco hlas Fantoma by mel byt v nekterych chvilkovych nuancich jemny, omamujici, lakavy, tak je spis tezky a dusivy. A ve chvilich, kdy ma nahanet hruzu, je to spis rev a ne zpev. Na druhou stranu to ale zachranuje demonickym hereckym vykonem (ono kdyz jsem si precetl, ze Fantoma hraje Gerard Butler - vynikajici Leonidas v 300 - ani me neprekvapil pevecky -ne-vykon, a tohle nemyslim negativne, tohle je problem castingu). Patrik Wilson je misty az chlapecky jemny, coz se na chlapa, ktery se ma postavit Fantomovi, vubec nehodi. Proste chlapi tento filmovy muzikal prohrali :). Misty je pak tragicka vyprava, Fantomovo doupe je kycovite, samotny Operni dum je barevnosti spise blize cirkusu nez hudebnimu svatostanku. I presto, jakmile uslysite prvni hrimave tony varhan, probehne vam po zadech husi kuze a naladite se na Fantomovu notu. A jestli se tak behem prvnich 10minut nestane, vypnete to a nedivejte se dal. Byla by to zbytecnost a ztrata casu. ()

depony

Emmy Rossum naprosto skvělá a Gerard Butler vedle Patricka Wilsona si jsou dobrými soupěři. Přiznám se, že jsem Fantoma opery nikdy neviděl, tohle je první verze, kterou jsem měl možnost shlédnout až do konce a musím říct, že jsem okouzlen. Krásná výprava, dobré obsazení (naprosto úžasný přízvuk Mirandy Richardson mě dostal) a já se nechal unášet ... hudbou a emocemi. ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!