Jeden díl novinařiny, tři díly rumu. Americký novinář Hunter S. Thompson (1937–2005) byl významnou postavou kontrakultury šedesátých let a představitelem tzv. gonzo žurnalismu, vyznačujícího se extrémně subjektivním pohledem na zobrazované události. Dvě z jeho autobiografických knih se staly předmětem filmového zpracování a u obou byl iniciátorem a hlavním představitelem novinářův blízký přítel Johnny Depp. V režii Terryho Gilliama vznikl snímek Strach a hnus v Las Vegas (1998), účtující s hnutím hippies, protesty proti vietnamské válce a všeobecným psychedelickým šílením šedesátých let, v němž s Deppem hrál Benicio Del Toro. S dvanáctiletým odstupem byl pak zfilmován jeho Rumový deník (2010), líčící zážitky svérázného novináře, který v roce 1960 nastupuje do krachujícího deníku v portorickém San Juanu. Většinu času tráví v alkoholovém či jiném opojení a snaží se psát o potenciální korupci amerických financí, jež na ostrov začínají proudit. Barvotisková krása turistické destinace se tu střetává s bídou místních obyvatel, kteří Američany nemají rádi, ač k nim v podstatě sami patří. Film režíroval anglický herec Bruce Robinson (*1946), který se uvedl jako režisér pozoruhodným autobiografickým příběhem dvou nezaměstnaných herců Withnail a já (1986) a psychothrillerem o stíhání sériového vraha Jennifer 8 (1992). Deppovou hereckou partnerkou ve snímku je Amber Heardová, která pak byla dva roky jeho manželkou (rozvedli se v lednu 2017). (Česká televize)

odvedle

Aj keď som čakal niečo iné, viac crazy komédiu, tak aj takto natočené to pobavilo... a musím dodať, že čím ďalej tým viac sa mi páčia filmy, ktoré stoja na rôznych žánroch, ako tu, (vážna) dráma s niekoľkými fakt podarenými vtipnými scénami. Ale chápem aj (relatívne) nízke hodnotenie, od veľkých mien (hercov, režisérov, atď) sa vždy (väčšinou) čaká bohovsky zdarilý film, škoda len, že sa v poslednej dobe málo hodnotí poctivosť a úprimnosť filmu, ja som mal z filmu dobrý pocit, preto 5*. ()

rottik-cb

„Nedáme si kousek Adolfa?“ Skvělá lokace, téma i postavy. Bohužel zbytek filmu je jaksi plytký. Rumový deník působí, jako by si režisér nemohl vybrat, jaký žánr chce točit, na jaké postavy se zaměřit, jaké nápady vybrat… Tak tam dal od všeho trochu a výsledek je paskvil. Škoda, čekala jsem víc. 3* především za herecké výkony. Johnny skvělý jako vždy. Eckhart opět hraje „píáristu“ bez kousku svědomí, má na to prostě obličej :) Úžasný je Ribisi, jen nechápu, jak je možné, že za skoro 20 let od Přátel vůbec nezestárl… Amber Heard je nádherná. A velké plus za scénu s autem bez přední sedačky, normálně jsem brečela smíchy :) „Znají cenu všeho a hodnotu ničeho.“ Oscar Wilde ()

Dr.Gonzo

Od knihy se film dost odchýlil, takže nejde o nějakou přesnou adaptaci... Třeba Kemp je ve filmu daleko uvědomělejší a zapálenější než Paul Thompsonův. Plusem je, že se daří držet běh děje poměrně svižně až k závěru, který ale působí spíš utle, než ukončeně. Různá vtipná moudra u mě posílají tenle film o kousek víš, než kam patří. Navíc se na to pěkně kouká. ()

lebik

"Budeme utikat, nebo pojedeme?" "Pomalu pujdeme a ja budu tlacit!" Vytky smerujici k roztristenosti,absenci nejake hlubsi myslenky /z nekterych pozadavku narocnych divaku by se jeden okotil/ ci Deppovu veku jsou mimo misu. Urcite skupine lidi doporucuji nektere zanry uplne vynechat a k ukojeni filmovych tuzeb koukat na Smrt v Benatkach.Z meho skromneho pohledu, plna palba. ()

baltik

Ono je to takové zvláštní. Kdo tam jde s tim že uvidí amerického hrdinu, který všechny osvobodí a zachrání tak je špatně.. Ono je to tak nějaka cesta někoho kdo nechce moc dokázat, spíš přežít a najde sám sebe. Strašně těžko se to podle mě hodnotí. ()

DadysGirl

Sjetej Johnny, opilej Johnny, zamilovanej Johnny, Johnny jedoucí autem... To je to proč za to tenhle film stojí... Michael Rispoli byl taky geniální... A Amber heard mě svým vzhledem nutí k žárlivosti nejvyššího stupně... hermafrodit čaroděj/ka a curse active je geniální scéna... Jo dalo se z toho vytěžit víc, dalo se to udělat jinak, ale Johnny to utáhne i tak... Asi pojedu do Portorika dát si trochu rumu na pláži... ()

dj_kure

Rumový deník jako celek nedává moc prostoru k nudě. Jenže je to film v podstatě o ničem. Respektive máte pocit, že je o ničem. Ale za obzvlášť vtipnou scénu v autě bez předních sedaček musím dát tři i kdybych nechtěl. 60% ()

Renci

Ďalšia snímka, ktorá sa vezie na momentálnej popularite Deppa. Malo to byť exotické, pekne rumovo opité a kúzelné... Divák dostane neprehľadný gulášoidný zlepenec, ktorý nie je ani cool, ani exotický, ani zábavný. Johnny Depp sa možno snažil, vôbec to však nie je vidno, prevažne sa tvári ako idot (samozrejme ,že ostatní herci sa mu snažia s dementnými ksichtami konkurovať a celé to vyzerá ako stretávka deciek zo strednej školy, všetkých postihnutých Downovým syndrómom) . Priznám sa , pár dobrých scén (a čuduj sa svete, niektoré sú aj vtipné) sa nájde,ale to má byť útecha? A ani Amber Heard mi nejako nepripadala ani ako sexy osudová žena. Hlavne že tvorcovia utopili $50 millionónov na takúto sprostosť, ktorá mučí diváka otravnými hercami, ale hlavne stopážou.. Hlavne že sú tam pekné pláže,však? Čo toto do pekla bolo? ()

klo11bouk

ano, nudné téma, nudní herci, nudnej film.o rumu? říkám si proč se dobrovolně nudím a nemůžu přestat.navíc už sem to snad viděl nebo co.a pak jsem si uvědomil úhel pohledu, kterým je film vyprávěn tak, že ho musím přijmout chci li vnímat děj. je to pohled ze dna flašky když už si člověk nelže že vyleze.tak reálný až jsem se lekl jestli jsem fakt vylezl..:-) ()

Lilien

film o všetko a vlastne o ničom. Depp v poslednej dobe nemá šťastnú ruku pri výbere filmových úloh. Hovoriť o nejakom nevyužitom potencionále filmu je bezpredmetné pretože žiaden nemá. Nudný príbeh bez akejkoľvek postupnosti. Príbeh človeka pre ktorého sú jeho hodnoty nadradené peniazom, no nie však chastu a drogám, ktorý nedospeje do žiadneho finále. Preto radšej RUM pime akoby sme sa mali pozerať ako ho pije Depp. ()

martasekk

Trailer sliboval víc, než samotný film mohl nabídnout. Lépe řečeno vyčerpal vše, co ve filmu stálo za to. Deppovo ráno, chlastání 230% alkoholu, diamantovou želvu a jako pecku na závěr „try to look normal“ jízdu v autě, u které jsem doslova řvala smíchy. Kromě tohoto a krásné Amber Heard, na kterou se nejde vynadívat, už mě nenapadá nic, proč bych se na něj měla ještě někdy podívat znovu. Celý film stojí na Deppovi, skvělí jsou i Ribisi a Rispoli, ale kam se poděl děj? Myslím, že jakés takés uspokojení příšlo s jedním z posledních titulků: „…toto je konec jednoho příběhu a začátek dalšího“, což mi příšlo trefné a až poté, co jsem si dohledala informace o Hunter S. Thompsonovi jsem pochopila důvod natočení Rumového deníku a ocenila ho. Možná by bylo lepší znát tohoto zajímavého muže předem. ()

TommyDiamond

Opět jsme se mohly setkat s hereckým umem Johnnyho Deppa. Tentokrát ovšem bez líčidel a extravagantního ošacení. Příběhu jsem ze začátku moc nevěřil a tak trochu jsem se nudil. Postupem času se hlavně díky humorné postavě tloušťíka Lottermana mince obrátila a já se skvěle bavil. I přes ostýchavý začátek bude mé hodnocení kladné. Celkově 70% ()

PRobin

Výborně natočený film plný kocoviny, žen a kapitalistické nenažranosti. Kromě toho a spousty rumu je to ale o ničem. ()

john.h

Depp solidne cool, prostředí i doba atraktivní, Amber Heard k nakousnutí a děj pozoruhodný. Já byl spokojen. ()

karlospr

Takový film dosti o ničem, nějakou tu vývojovou linku to sice má, pár zápletek a taky se sem tam zasmějete, ale přijde mi to takový bez konce. 3 hvězdy dávám jen kvůli charizmatickému prostředí, hercům a především Amber. ()

McMastamind

I když Deník rozhodně nenudí, tak mu chybí jedna podstatná věc a tou je koncept. Příběh je chatrný, nenapnul mě ani trochu, přebíhá od jednoho námětu k druhému. Když už jsem si začínal myslet, že to bude asi opravdu něco-jako-filosofie, tak najednou přišla scénka se skoro gayšoustáním v autě, která mě sice rozesmála, ale rozbila veškerou atmosféru a náladu, kterou ve mně film do té doby budoval. Postavy se občas chovají velmi nelogicky a celé je to takové roztěkané. Depp byl možná právě proto překvapivě neosobitý a bez zápalu. To neznamená, že by ale výsledek byl vyloženě špatný, skvělá kamera točí prosluněný karibik a některé charaktery mají opravdu šťávu. Ve výsledku to ale nic moc nezachrání. ()