Jeden díl novinařiny, tři díly rumu. Americký novinář Hunter S. Thompson (1937–2005) byl významnou postavou kontrakultury šedesátých let a představitelem tzv. gonzo žurnalismu, vyznačujícího se extrémně subjektivním pohledem na zobrazované události. Dvě z jeho autobiografických knih se staly předmětem filmového zpracování a u obou byl iniciátorem a hlavním představitelem novinářův blízký přítel Johnny Depp. V režii Terryho Gilliama vznikl snímek Strach a hnus v Las Vegas (1998), účtující s hnutím hippies, protesty proti vietnamské válce a všeobecným psychedelickým šílením šedesátých let, v němž s Deppem hrál Benicio Del Toro. S dvanáctiletým odstupem byl pak zfilmován jeho Rumový deník (2010), líčící zážitky svérázného novináře, který v roce 1960 nastupuje do krachujícího deníku v portorickém San Juanu. Většinu času tráví v alkoholovém či jiném opojení a snaží se psát o potenciální korupci amerických financí, jež na ostrov začínají proudit. Barvotisková krása turistické destinace se tu střetává s bídou místních obyvatel, kteří Američany nemají rádi, ač k nim v podstatě sami patří. Film režíroval anglický herec Bruce Robinson (*1946), který se uvedl jako režisér pozoruhodným autobiografickým příběhem dvou nezaměstnaných herců Withnail a já (1986) a psychothrillerem o stíhání sériového vraha Jennifer 8 (1992). Deppovou hereckou partnerkou ve snímku je Amber Heardová, která pak byla dva roky jeho manželkou (rozvedli se v lednu 2017). (Česká televize)

frolish

Po tretom pozreti zdviham na 4. Ani presne neviem cim to je, ale ta svojska atmosfera mi sedi a hoci som na prvy raz nebol nijak zvlast ocareny, mal som potrebu sa k tomu este dvakrat vratit. Prva polovica ma velmi bavila, ale postupne tomu dochadza dych. Skoda, ze posledna tretina je uz dost prazdna a tym padom to trocha vysumi do stratena. Ale pocas letnych horucav mam na to vzdy naladu a hoci pribeh je len taky matny, bavi ma na to pozerat. ()

Wolvie

Průměr ve všech ohledech,který je ovšem pořád lepší než WTF způsob filmařiny,jaké představuje Strach a hnus v Las Vegas.Depp standartní,Eckhart standartně šarmantní,Robinson překvapivě krotký.Ve výsledku nic,co by urazilo,ale nadchnout tu skutečně není čím. ()

danek22

Rum nejsou drogy a Portoriko není Las Vegas. Je to něco jiného, pěkně pomalu vyprávěného. Navíc první film u kterého uvidíte že nám Johnny Depp pěkně zestárl. Ale celý film chutná jako dobrý starý rum, chce to čas a je čím dál tím lepší. ()

Rami

Nakonec můžu říct, že se mi film líbil, i když jsem měl občas pocit, že jsem už to někde viděl. :-) Můžu jen konstatovat, že si Johnny trošku odvykl hrát nekomediální role. Tento film je takovou lehkou komedií. Hlubší myšlenky jen namátkově nastiňuje. Nijak zvlášť neřeší neutěšené sociální poměry, třídní rozdíly atp. Je to opravdu příjemná oddychovka - nic víc, nic míň. ()

rekkky

Nepřizpůsobivý žurnalista Paul Kemp (Johnny Depp) na volné noze se sklony k alkoholu, krásným ženám i omamným látkám všeho druhu přijíždí na karibský ostrov Puerto Rico a ihned po příjezdu rozpoznává, že na tomto exotickém místě není něco v pořádku. Ačkoliv to ze začátku vypadá na jeho vzájemnou spolupráci s developery vyplývá z toho všeho snaha, způsobem vlastním pro novináře, upozornit na nepravosti dějící se na ostrově. Ačkoliv se může zdát jak není Paul Kemp zkažený tak paradoxně vidí kulturní rozdíly, nenávist nebo opravdové mínění domorodců o amerických zbohatlících, kteří do země přijeli jen za účelem zábavy a začíná jednat ve prospěch starousedlíků. Vzájemné střety podle očekávání jen dokazují, kdo je na ostrově pánem a jakými pravidly se politická nadvláda řídí. Ani přítomnost vynikajícího Johnnyho Deppa nebo okouzlující Amber Heard, která si zahrála milenku jednoho z hlavních iniciátorů (Aaron Eckhart) přeměny ostrovu na sídlo neřesti, bohužel nedokáže vyzdvihnout snímek z vod podprůměrnosti. ()

texa

Pro mě zklamáním. Scény s Amber H.? pff? Tem její útrpný výraz... nejraději bych scény s ní vymazala, nebo alespoň je dala do hodně vzdáleného pozadí. Nebýt G. Ribisiho, šla bych s hodnocením níž. Ten to vyhrál na plné čáře. ()

figliar

S takým skvelým hereckým obsadením by sa dal natočiť určite dômyselnejší film, ale ako oddychovka na večer plne postačí. Opäť skvelý Johnny Depp a pre mňa to je vždy záruka dobrého filmu. ()

Fawkes

Bohužel není to taková sláva jak jsem původně očekával. Johnny Depp sice ve své roli zase jen září, ale vše okolo vyznívá nějak naprázdno. Jeho role, hudba, výprava a pár komických scén tvoří tyto tři hvězdičky. Jinak velké mezery v ději. Film mi přijde neukončený a přišlo mi, že na konci se vůbec nic nevyřešilo. (60%) ()

Lyžař

Abych se přiznal, čekal jsem od Rumového deníku víc. S rumem to má něco společného, ale ne tolik, co jsem myslel. No a Johnny Depp? Jeho kouzlo osobnosti tady není až tak vidět. No a to je jeden z hlavních důvodů, proč si mě tenhle filmek až tak nezískal. ()

GOREGASM

Dostatečně nejednoznačná, nesourodá a především nedotažená forma vyprávění dělá z Rumového Deníku slepenec zajímavých herců a lokací, kterým to ale ne vždy "lepí" (i Depp ztrácí překvapivě často písek pod nohama). Amber Heard sice rozbrnká sexuální apetit diváka jako vždy do krystalicky čistých tónů, je bohužel jediným důvodem, proč věnovat filmu dvě hodiny našeho drahocenného času. Stručně uzavřeno, zajímavý příběh, kterému nebylo dopřáno na míru střiženého storytellingu. 60% ()

Rockerman

Mám pocit, že halucinogen, který si v tomto filmu Johnny Depp s kámošem kapou do očí, si musel Johnny nakapat doopravdy a to před tím, než si přečetl scénář (dokonce je i spoluproducentem). Jinak přece není možné, aby herec jeho kvalit nepoznal o jakou kravinu jde. Slátanina o ničem, nemajíc hlavu ani patu. Chlastá se tu pančovaný rum, kouří se a žvaní o nesmyslech. Jediný bod tak uděluji za postavu, kterou stvárnil Giovanni Ribisi, ten mě občas pobavil. Tento film si Johnny Depp za rámeček nedá! Dobře mi tak! Nedal jsem na zdejší předhodnotitele, protože jsem nevěřil, že Depp může hrát v takové hovadině. Může!!! ()

BOURQUE

V tomto filme populárny „Johnny“ v podstate nespraví nič, len pije rum a fajčí (no dobre, občas píše niečo na písacom stroji). Jeho herecký potenciál je teraz v pozadí, čo môže ale nemusí byť spôsobené predstavami režiséra. Škoda, pretože Depp v takých filmoch má čo ponúknuť. Na druhej strane ma prekvapil M. Rispoli a to príjemne. A. Heard vypadá krásne, no jej krása Bohužiaľ neprispela ku zlepšeniu filmu. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

merigieren

skupinka znuděnejch novinářů, který sou neustále v lihu, takže to má dvě linky, ožírání se s kohoutími zápasy a to se střídá se světem boháče, sexu a ostrova, který chtějí zastavět. Happy end se nekonal a to bylo docela zajímavý. a hlavně je to moc dlouhý ()

Folky

Se Strach a hnus v Las Vegas bych tento film ani nespojoval. K jeho zbrklé a nezřízené povaze má film totiž až neobyčejně daleko. Nudný příběh, nudný styl, průměrný Depp. ()

Ssoumess

Knihu jsem nečetl, právě proto možná položím tuto otázku: Vo čem to kruciprdel bylo? Herecké výkony, kamera, hudba, všechno bylo excelentní... ale když dvě hodiny čekáš na minimální známku alespoň nějaké souvislosti něčeho s čímkoli, a nedostaneš to, tak tě to docela frustruje. Na druhou stranu - nevím jestli to byl záměr, ale už když jsem lezl z kina jsem věděl, že si půjdu dát panáka něčeho dobrýho... Důrazně nedoporučuji shlédnutí bývalým alkoholikům:) 6/10 ()

Kingjiri

Skoro spin-off Pirátů z Karibiku - v hlavní roli Johnny Depp alias nenamaskovanej Jack Sparrow věčně chlastající rum. Smysl snímku mně v podstatě uniknul, což by tolik nevadilo, kdyby nebyl Rumovej deník tak nudnej - druhá polovina už pro mě byla pořádný utrpení a čekání na konec. Pokud by se příběh soustředil jenom na psaní článku "Deset věcí, které mám rád na Portoriku" a představil by tak divákovi život a exotickou atmosféru na tomhle ostrově, dokážu si představit mnohem lepší hodnocení. Ale co se dá dělat, vzniknul totiž nicnevypovídající paskvil, kterej se ani nedá žánrově přesně určit a snaží se zaujmout jenom obsazenim hlavní role, jenomže to je vážně málo. ()

Mukunda

Má to pěknou atmosféru... Vhodné dívat se na to někdy v ospalém létě s cigárem a nějakým alkoholem. Je to jinak dost ospalé, utahané a vlastně jsem místy nevěděl, co se tam vlastně děje. Asi to mohlo být lepší. ()

Maczin

Existuje film, kde neumí Johnny Depp zahrát svou roli? Mistr hereckého umění zase dokázal, že i z mála se dá vytěžit hodně a pro fandy klasického retro stylu žití, někde v Portoriku/Karibiku, bude tento film určitě exotickou pochoutkou. ()

darkreider

No tú tretiu ešte možno oľutujem, ale za tie dve fajnové scény (jazda v aute a aktivácia kliatby) to minimálne dve naškriabe. Inak majú pravdu všetci miestny hateri. Je to nuda, je to slabé, dlhé, dej to skoro nemá, plynie to bez mantinelov a usmerňovania a koniec, ten to len podtrhne. Herci fajn, ale nemajú šancu. Podprahovo je tá tretia aj tak za Amber, to mi každý chlap musí kvitovať. ()