Jeden díl novinařiny, tři díly rumu. Americký novinář Hunter S. Thompson (1937–2005) byl významnou postavou kontrakultury šedesátých let a představitelem tzv. gonzo žurnalismu, vyznačujícího se extrémně subjektivním pohledem na zobrazované události. Dvě z jeho autobiografických knih se staly předmětem filmového zpracování a u obou byl iniciátorem a hlavním představitelem novinářův blízký přítel Johnny Depp. V režii Terryho Gilliama vznikl snímek Strach a hnus v Las Vegas (1998), účtující s hnutím hippies, protesty proti vietnamské válce a všeobecným psychedelickým šílením šedesátých let, v němž s Deppem hrál Benicio Del Toro. S dvanáctiletým odstupem byl pak zfilmován jeho Rumový deník (2010), líčící zážitky svérázného novináře, který v roce 1960 nastupuje do krachujícího deníku v portorickém San Juanu. Většinu času tráví v alkoholovém či jiném opojení a snaží se psát o potenciální korupci amerických financí, jež na ostrov začínají proudit. Barvotisková krása turistické destinace se tu střetává s bídou místních obyvatel, kteří Američany nemají rádi, ač k nim v podstatě sami patří. Film režíroval anglický herec Bruce Robinson (*1946), který se uvedl jako režisér pozoruhodným autobiografickým příběhem dvou nezaměstnaných herců Withnail a já (1986) a psychothrillerem o stíhání sériového vraha Jennifer 8 (1992). Deppovou hereckou partnerkou ve snímku je Amber Heardová, která pak byla dva roky jeho manželkou (rozvedli se v lednu 2017). (Česká televize)

ABLABLABLA

Obrovské zklamání. Nemám co dodat, než že to mělo potenciál, ale ani Johnny to nedovedl zachránit. Pár vtipných scének by se našlo - např. jízda v autě bez předních sedadel -, ale....slabé 2,5* ()

blackrain

Johnny Depp se potkal se svou nejlepší kamarádkou flaškou rumu a chlastal a chlastal. Co jsem si tedy z filmu po jeho shlédnutí odnesla, opomenu-li Deppa nalejvajícího se jako pupen z jara? Když to vezmu kolem a kolem, tak tu vlastně nebylo nic, co by za něco stálo. V podstatě se tu nic pořádného neděje. Vzpomínky na něj se také brzdy rozplynou do ztracena. ()

kaylin

Johnny Depp je v současné době herec, který do kina dostane diváky jenom prostě proto, že ve filmu hraje. Myslím, že hodně zachránil i poslední film Tima Burtona "Temné stíny". "Rumový deník" není film, na který bych šel do kina, ale byl to právě Depp, který mě donutil, abych se podíval. Není to špatný film, místy to není špatná komedie, ale prostě mám po celém filmu pocit, že to stojí jen na Deppovi. Dejte do hlavní role někoho jiného a nebude mít takový úspěch. Ani to nebude tak vtipné. "Rumový deník" vypráví ne až taj zajímavý příběh o novináři, který si najde práci v Portoriku. Právě prostředí je tím, co film zajímavě koření. Prostředí a Depp. Díky němu ten film prostě ožívá, i když je pravda, že takový Giovanni Ribisi nebo Aaron Eckhart si také odpracovali svoje. Z filmu mi ale v hlavě nezůstalo tolik, kolik bych si přál. ()

Kaluž

Chtělo to více Deppa, více Ribisiho, více alkoholu a více Hitlerových proslovů ze záznamu. Nebo více (nahé) Amber Heard. Tím by se o něco více překryl fakt, že vlastně o nic nejde. Ve Strachu a hnusu také "o nic nešlo" a jaká to byla pecka… Alespoň, že Jack Sparrow je pryč a máme zpátky toho starého Deppa. A je třeba si ho užít, než opět vyrazí na moře, třeba v Burtonově novém snímku(!). ()

salalala

Takové nemastné neslané. Je pravda, že ani Strach a hnus v Las Vegas podle stejného autora mě moc nebavil, tam byl ale aspoň správně ujetý režisér. Robinson bohužel takový není a někdy mi přišlo, že ani neví, co chce. Pořádná komedie to není (i když je tu docela dost pěkných vtipů), romantika už vůbec ne, zkrátka těžko definovat. Přijde mi, že se tam pořádně ani nic neděje a všechno tak nějak plyne bez hlubšího smyslu. To nezajímavější se začne dít na konci, což je bohužel špatně. Chybí tomu režijní nápad a větší odvaha. Takhle je to strašně sterilní a ani velmi dobří herci to nedokáží zachránit. Depp je ale dost starý a někdy sklouzne ke sparrowovským ksichtům, což není moc dobré. Eckhart sice nemá moc co hrát, ale poměrně ujde. Jednoznačným vítězem je ale Giovanni Ribisi, o němž by mohl být celý film a byl by asi mnohem zajímavější než tohle. Plusem jsou taky solidně zvládnuté akčnější scény, hezká hudba a sem tam kamera. Celkově ale spíš nuda. Škoda. 50% ()

Duotone28

Nuda, nuda, nuda a nezachrani to ani Johnny Depp, ktory si to u mna pekne nahol uz Touristom! Myslim ze by mal lepsie zvazovat filmove ponuky mimo spoluprace "Tim Burton", lebo ten ho nad vodou vecne drzat nebude:)! Nazdar ()

beran-ek

Jiný vyznění, míň rumu, vynechání jedný z hlavních postav.. Po téměř knižně přesném a trefném Fear and Loathing in Las Vegas jsem čekal něco jinýho no. Ale Robinson holt není Gilliam. Navíc nedávno přečtený The Rum Diary prostě zapříčinilo až moc velký srovnávání s knihou. Ale za snahu a vzpomínku na H.S.Thompsona. ()

Ice.dog

Oddychovka zabalená do pozlátka tropického ráje, jejíž příběh se ztrácí v mlze kouře z cigaret a alkoholovém oparu. Johnny Depp by sem snad zapadnul lépe v roli Jacka Sparrowa než v roli bezzubé věčně opilé parodie na Boba Woodwarda, nebýt zhruba 5ti minutové vtipné scénky s pliváním ohně po polici a následného vyzvednutí vozu u tohoto filmu bych se unudil....aneb 2 hodiny zmaru, nevyužitého potenciálu a o tom, kde všude pod palmou se dá v Portoricu pít rum. ()

togaf

Devadesátiminutová rumová pařba v zaplivaných putikách a dvacet minut jakéhosi děje, to je shrnutí Rumového deníku. Na film trochu málo, ale atmosféru to má. Po dokoukání filmu jsem měla kocovinu, aniž bych před tím měla jediného panáka. Zajímavá zkušenost. ()

halogenka

Výborné ztělesnění neschopnosti udělat cokoli pořádně, dotáhnout věci do konce a nemožnosti soustředit se na konkrétní problém déle než tři minuty. Otázkou je, jestli to byl režisérův promyšlený záměr nebo jeho selhání. A ačkoli to bylo místy utahané, přehnaně moralizující a Depp odehrál jen další ze svých karikatur, kterou byste s chutí kopli do hlavy, většinu nedostatků ve výsledku překryla skvělá a dobře nahmatatelná atmosféra (především scéna s deštěm a očníma kapkama/ultrafetem) a tradičně silně vyšinutý Ribisi. ()

K.B.L.

Tak jsem se tak jednou vypravila do kina (kvůli panu Deppovi samozřejmě) a zrovna to moc nedopadlo. Nuda k uzoufání, ani u závěrečných titulků jsem nepobrala o co vlatně jde (vím, problém může být na mé straně), když už se schylovalo k nějaké zápletce a že to konečně bude zajímavé, tak se ona zápletka rozpustila jak ranní mlha a nic z toho nebylo. Navíc prostředí na mě působilo odpudivě, a to jak u chudých, tak i bohatých. Jednu hvězdu si to ale zaslouží a druhou dávám Ribisimu:) ()

kajas

S dějem jsem dopředu seznámena nebyla, nečekala jsem vůbec nic závratného, přesto jsem z kina odcházela spokojená. Po všech těch Sparrowech a jiných "magorech" (v tom nejlepším slova smyslu) si Johnny konečně zahrál relativně normální roli. Mimochodem, moc mu to slušelo. I když nejsem muž, musím říct, že Amber vypadala přímo nádherně, rozhodně by se hodila na nějakou Bond girl. Prostředí Portorika mě také velmi okouzlilo, u některých scén jsem umírala smíchy (Ribisi je král). Hodně jsem se těšila na Aaronovu roli, škoda, že se z něj vyklubal tak nesympatický hajzlík. Samotný konec mě zrovna neoslnil, ale už jsem vyjmenovala takových pozitiv, že hůř hodnotit nebudu a nechci. Kupte mi prosím někdo diamantovou želvičku, byla skvělá! ()

Skip

Upoceně lepkavý scénář jako podnebí na Portoriku nedává hercům moc příležitostí k tomu, aby něco předvedli, a přesto se jim daří nesklouznout kamsi do hlubin trapnosti. Po zhlédnutí filmu se ale vše vypařuje jako zkonzumovaný alkohol a naštěstí se nedostaví kocovina. Jen takový více méně jasný pocit, že jsem viděl něco, co už víckrát nejspíš neuvidím, a pokud ano, tak nejspíš omylem. ()

Vědma

Zpočátku nudné, postupem času se to trochu rozjede, ale nebýt rumu a vynikajícího Giovaniho Ribisi, tak bych se asi nedodívala. ()

radomiil

-co sme si to vzali)nevím)kde seženem další-To je moje šamanka,je hermafrodit...vyléčila mi ptáka-vždyť ani nemáš práci/a došel rum ()

Eldrick

Rumově deppkoidní unylá nuda. Totálně bezradná záležitost, která nemá absolutně co říct, až na štětkézní Amber Heard, která ale naštěstí moc nemluví. ()

Fíla

Za prvé bych rád podotkl, že Johnny Depp hrál skvěle, což je zbytečné říkat pořád dokola. A já si to přesto neodpustím. Jinak průměrný film, který mně ovšem za Ty dvě hodiny utekl vcelku rychle. Rumový deník je taková novinářská všehochuť, od každého dostanete trochu a můžete si vybrat jak, co a kde. 6/10 ()

applause

Po zhlédnutí z tohoto filmu bych si dala rum, který ani nemám ráda. :D Překvapilo mě, kolik vtipných scén tady bylo, viz deníček. I když mi konec přišel zase takový useknutý, samotný film bych zkrátila. Já samotná jsem byla z filmu nadšená, ale chyběla tomu dynamičnost, abych dala plné hodnocení. ()