Riddick (Vin Diesel) je na útěku před žoldáky. Na jeho hlavu je vypsána vysoká odměna a on se proti své vůli ocitá uprostřed nelítostného souboje. Jedině Riddick totiž dokáže zastavit Necromongerovy bojovníky a zachránit lidstvo. Bude se mu však chtít zachraňovat kromě svého života ještě něco jiného? Riddick: Kronika temna vás díky neuvěřitelným speciálním efektům, akcím nabitým dějem a hvězdným obsazením vezme na parádní jízdu fantastickým světem, na kterou hned tak nezapomenete. (Magic Box)

Honzíno

Tak tohle mě hodně nebavilo. Zatím asi nejhorší Twohyho film (Pitch black žeru!), co jsem viděl. Celé se to tváří neskutečně nabubřele, přijde mi jako to pokus vybudovat určitý díl ságy, který stojí na rozsáhlé mytologii a základech typu Star Wars. Bohužel na to tenhle film nemá ani v jednom směru. Dementní děj, blbé hlášky, nevyrovnaná výprava a úroveň triků. Bojím se trojky. ()

Ryuuhei

Po několikátém zhlédnutí musím říct, že to žádný zázrak nakonec není. Sice postava Riddicka vše drží, ale jinak jde o jen trochu nadprůměrné sci-fi, které si už nepohrává s atmosférou a sofistikovaností zabijáka, jako první díl. Plno věcí je navíc jen tak naťuknuto. 65% ()

BS

Béčková klišé koukají z tohotofilmu každým coulem, ale není to jenom béčko ledajaké béčko, je to vážně efektně natočené béčko :). Slabší čtyři. ()

lennyd

Riddick (Vin Diesel) tráví většinu svého života na útěku před někým nebo něčím. Nyní konkrétně na útěku před nájemnými žoldnéři. Jeho skrývání ale naruší tajemní Nekromanceři, kteří se snaží ovládnout zbylý svobodný svět. Ať Riddick chce nebo nechce (jakože nechce) je do boje s Nekromancery zatažen, protože je jediný, kdo by se jim mohl postavit.... Začínám se trochu obávat, zda David N. Twohy není mužem jediného filmu. Černočerná tma se dlouhodobě řadí k mým nejoblíbenějším filmům, a je to jedno z prvních originálních DVD které jsem si pořídil. Na pokračování jsem se (stejně jako asi všichni) těšil, protože atmoška z Černočerné tmy je bezkonkurenční, a Riddick sám je suprovej akční hrdina. Nebýt tohoto očekávání, tak se nebojím dát filmu lepší hodnocení, ale opravdu jsem od Twohyho čekal více, než jen "obyčejnou" sci-fi akčňárnu. Záblesky Twohyho geniality se zde ale objevují, například při útěku z vězení (a před horkým sluncem). No uvidíme co přinese pokračování... ()

Bobik9

Jednička Riddicka byla fajn akční podívaná s drsňoušem Dieselem, solidní atmosférou a pár vesmírnými nestvůrkami. Do dvojky se dalo více peněz přišel Feore, Judi Dench a Urban, bohužel to k větší kvalitě nepomohlo. Dvojka Riddicka je zmatený příběh bez jasného cíle, kde charaktery postav jsou tak jednoduché a nepřesvědčivé až to bolí. Temná atmosféra z Černočerné tmy se totálně vypařila a vystřídala ji 700 stupňová teplota, ve které zpotil třičko i Vin. Skutečně pokleslá zábava a ten konec? Proboha! Vtip 0, příběh *, herci ***, akce ***, vizuální stránka **. ()

ywo666

Beriem späť. Nízke hodnotenie som udelil kedysi dávno. Pravdepodobne som v tej dobe bol mladý hrdý intelektuál. Teraz keď už na taký imige prdím môžem zavaliť 4*. Diesel je ultra cool. Jeho hlášky a vystupovanie sú stelesnená frajerina. Páči sa mi jeho drsná zmes gaunera a drsného hrdinu. Rovnako Twohyho chválim za parádnu gotickú až hororovú atmosféru, ktorá ako by bola iba skrytá za sci fi. Akcie je dosť a dobre sa na ňu pozerá. Občas je prehnaná, ale do je to predsa hlavne akčný o neľudsky drsnom Riddikovi. Takže občasný úlet sa dá odpustiť. Celý film som sa bavil. Zavalil by som plný počet hviezd keby to vlastne celé nebolo de facto jeden veľký gýč. A efekty už tiež utrpely vekom. Každopádne paráda. (videné v director's cut) ()

strixsr

Film je velmi špatný, s prvním dílem nesrovnatelný. Ale pro všechny nezasažené doporučuji počítačovou hru jež vyšla ve stejné době. Několikanásobně větší zábava. ()

JohnSmith

Investovaný peníze jsou opravdu vidět,ale bohužel to není to,co byla Černočerná tma,to kouzlo jednoduchosti prostě zmizelo.Diesel je sice pořád cool a planeta Crematoria byla fakt super,ale ale ale,to co udělalo z Černočerný tmy kult tady není a proto Kronika temna zapadá mezi průměrný sci-fi ()

Schobul

V očích mám nablikáno na rok dopředu a z děje nevím stejně nic. Absolutně nesoudržný sled akčních scén, které vůbec nefungují. A to Pitch Black můžu hodně, hru (Escape from Butcher Bay) považuji za jednu z nejlepších - tohle je ovšem nestravitelné. ()

sskrblik

Zcela jiné pokračování, které je spíš akčnější, má složitější příběh, ale pořád je to výborná podívaná. ()

Danny F.

Solidní Sci-Fi s rádoby drsným Vinem. Akce v průměru dostačujíci. Očekával jsem ohromnou změnu a dostalo se mi jen toto. Film ujde a není nijak vtíravý. 60% ()

Unnamed

Vypadá to narozdíl od Pitch Black sice moc pěkně, ale nemá to ani kvalitní příběh, ani pořádnou atmosféru. Celá mytologie Riddickova světa jde mimo mě, nejsem totiž takový sci-fi fanda, abych hltal každou kravinu, kterou mi ve filmu předhodí - a že jich nebylo málo. Překvapivě jsem se u toho nenudil, ale že bych jásal nadšením, to se taky říct nedá. 3* ()

harryy

Riddick: Kronika temna má skoro všetko čo treba neuveriteľne detailné a fascinujúce univerzum epický príbeh ktorý je len načrtnutý vypracované charaktery a efekty, že divákom idú oči stĺpkom. Kvalita efektov nie je síce dokonalá je predsa len vidieť že to sú počítačom vytvorené scenérie a realizmus pri nich nehral hlavnú úlohu ale keďže diváka a hercov obklopujú počas celého filmu vôbec nevadia.Vo filme je plno malých vedľajších úloh, ktoré neohúria a preto ostáva celá váha filmu na pleciach Vina Diesela. A nech je charizmatický ako chce sám ešte film neutiahne.Ale aj tak taký sci-fi film dlho nebol a asi ani nebude. 75% ()

pravdovravny

Po fantastickej jednotke, obrat o 180 stupňov, Ridick sem tam utrúsi nejakú hlášku ale inak nič moc. Príbeh ako z béčka, akcie pramálo, celkové pocity také nijaké z tých lacných trikov. ()

romajz15

Velmi důstojné pokračování Černočerné tmy, chybí mi zde výskyt příšer (když nepočítám ty ve věznici). Vin Diesel se této role opět zhostil s grácií a mile mě překvapil i Karl Urban. ()

Sany33

Och nie! Nenávidím film, ktoré sa snažia pokračovaním iba vytrieskať prachy a úplne serú na pôvod svojej existencie, ktorý bol teda vážne geniálny. Pokračovanie Pitch Blach, bohužiaľ presne k týmto patrí, nakoľko druhý diel s podtitulom Kronika temna má iba veľmi málo z prvej časti. Teda vlastne jediná vec, ktorá sa nezmenila je Vin Diesel, ktorý sa snažil čo mu jeho nasteroidované svalstvo dovoľovalo, aby Kroniku vytiahol zo šedého priemeru na výslnie ale pre mňa je to bohužiaľ iba priemer. Atmosféra, vzťahy medzi postavami, napätie a celkový príbeh stál maximálne za hovno... Niektoré efekty boli na úrovni. Bohužiaľ Naleštené Bulvy 2, ma vôbec neoslnili. 47% ()

ghatos

Rozhodně je to lepší než Černočerná tma. Efekty jsou znatelně lepší. Děj i akce jsou na průměrné úrovni. Sice to někdy působí jako jeden z dílů televizních sci-fi seriálů...., ale budiž. Slabé 3* hvězdičky tomu dám. PS: Závěr je úlet a hlavní záporák je sympaťák, měl toho furianta rozsekat! ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Riddick opět krvavý

Riddick opět krvavý

06.09.2011

Dnes už vlastně kultovní vesmírný hrdlořez se vrací do kategorie „mládeži nepřístupno“. Potvrdil to Vin Diesel na svém facebookovém profilu. Je to potěšující hlavně s ohledem na fakt, že film nazvaný… (více)

Třetí Riddick je konečně na cestě

Třetí Riddick je konečně na cestě

18.02.2010

Už to dobře známe. Řeči o návratu k postavě, která oba proslavila, tasí Diesel a Twohy pokaždé, když chtějí upozornit na nějaký svůj nový film. Protože ale v blízké době žádný jejich snímek premiéru… (více)