Upíři v čele s Danicou Talosovou vyhledají v syrské poušti pyramidu, v níž spí superupír Dagon. Potřebují ho k boji proti Bladeovi a vzorek jeho krve k tomu, aby umožnili upírům pohyb na denním světle. Zatímco Blade zlikviduje další z upírských skrýší, nastraží na něj protivníci past. Její vinou se lovec stane středem pozornosti policie a bezpečnostních složek, takže zanedlouho vtrhne do Whistlerovy továrny komando FBI, vedené agenty Cumberlandem a Halem. V boji se sice Whistlerovi podaří zničit počítačová data, v následné explozi však patrně přijde o život. Blade je zajat, když však přizná vraždu více než tisícovky upírů a jejich přisluhovačů, je pokládán za pomateného psychopata. Psychiatr Vance, který je jeho případem pověřen, je však jedním z přisluhovačů a přivolá Danicou vedené upíry. V poslední chvíli Bladea nečekaně zachrání ozbrojený Hannibal King a odvážná lukostřelkyně Abigail. Patří k organizaci Nočních lovců, kteří stejně jako Blade bojují s upíry. V jejich štábu se Blade seznámí se zbraňovým expertem Dexem, slepou vědkyní Sommerfieldovou, která vymyslela virus proti upírům, a její dcerou Zoe. Aby byl virus účinnější, je třeba získat vzorek Dagonovy krve. Blade se s Nočními lovci neochotně spojí, začnou likvidovat přisluhovače upírů a pátrat po jejich hlavním sídle. (TV Nova)

vodkasesemte

je třeba si uvědomit, že trinity není ani tak v pořadí další pokračování našeho deního lovce, ale rovnou nového druhu upíra, který se za doprovodu našlapaneho triphopu vrací ke kořenum pořádné akce a z mého pohledu je to výborně odvedená "ruční práce", na kterou se konečné dá dívat. na scénáři to chtělo ještě zamakat, ale jinak bych to sám líp nenastřihal; ta skrumáž klipu mi maximálně vyhovuje a naopak bych ji ještě osekal těch zbytečnejch, hluchejch, dojemnejch míst, který v takovym stylovym thrilleru nemaji co dělat! 2019 Proč se to jmenuje trinity? - Whats this chicken scratch? Its coneiform - This is the cradle of civilization - Stroboskop (včera na zahradě) - Killing vampires is clean. Ash dont leave any evidence behind. Killing humans is messy - They are waging goddamn P.R. Campaign - I m sorry I got old on you. I see you surrounded by enemies - Going on 5 yrs now - 1182. They were all familiar. Ppl who work for them - I like yout tattoos. Do they mean anything? Stupid - We moved the humans around. Like pawns. We used them to flush oyu out - You know the kind of woman that just screams trouble, but you still manage to ask for her number? Thist betty blew them all away in the shitstorm sweepstakes - Danice Talos - Play hide-and-go-suck as her little vampire cabana boy - Thats basically turning a frown upside-down - The Babylonian worshiped him as Dagon, and now they call him Drake. If you belive in legends, he was born in ancient Sumeria. Nobody really knows the specifics of his origin, but we do know this. He was the firs of his kind. The patriarch of hominus nocturna. He was born perfect. And justt like the great white shark, this guy has never had to evolve. Theres no happy ending with this guy. Hes been there, moving behind the scenes, cutting a bloody fucking path through the ages, until suddenly he up and disappeared - He d retreated from a world he d become disgusted with - Dont try to use my name, thats fatal - Tried to claim my fame, but thats fatal - About to rais the pain, thats fatal - Bite through your jugular vein, thats fatal - DayStar. We could wipe them out in one single move - Bcs Dracula is the progenitor of the vampires race, his DNA is still pure. It has been diluted by a hundred generations of selective mutation - All the vampires go bye-bye - Gentleman and hottie - Variety of tasty calibers (vubec tomu nerozumí) - Concentrated burst of UV light instead of your standard hollow points. I call them sun dogs - Super-size me - This bad boy is half as hot as the sun (jak si každej pojmenovává věci podle opačného pohlaví) - Internal soundtrack. Dark core, trip hop, whatever kids are listening to these days. Me, I m more of a David Hasselhoff fan, you know? - He d outlived his purpose. He died a good death. Quick, clean - Look at them down there. Scurrying around like insects. They dont know anything about honor or living by the sword - Do you thing they could ever grasp what it means to be immortal? - God in heaven - They got processing centers in every major city - There are two, three million homeless wandering around America. They just pull them in off the streets. Nobody cares about them. We are doing this country a service, really (yeah) - Vampire final solution - They are in a chemical induced coma. They are brain-dead - Do you thing they have place for you in their future? We dont hve a choice. They are going to win. Cant you see that? Hes come BACK.theres nothing stopping them now - Shutdown password - Immortality will come to such as are fit for it - Dont let it turn inward (exactly) - You made a goddamn vampire Pomeranian? - Wake the night! - Litle tracking node surgically implanted in your body - Horse-humping bitch - Atomized colloidal silver - I was born ready, motherfucker - Hang in there. I will get help - Allow me a parting gift. Sooner or later the thirst always wins - He was a weapon, his life was a war and everybody knows the war never ends () (méně) (více)

Stanmi

Blade je zpátky. Klidně si užívá zabíjení upírů, když naráz zjistí, že to co zabil, nebyl upír, ale člověk s falešnými zuby. A aby toho nebylo málo, tak byl u toho i natočen a nahrávka koluje ve všech zprávách a jdou po něm policajti. Ano jedná se o kampaň upírů, kteři se snaží našeho známého mutanta zdiskreditovat. Ale připravili si pro něj ještě větší chuťovku a to tím, že probudili samotného Drákulu, ale jsme v 21. století, takže si samozřejmě říká Drake. Naštěstí Blade získá nové spojence (i když z nich není příliš nadšený), kteří si říkají Noční lovci a s nimi už by se situace mohla trochu vyrovnat...Režie se tentokrát zhostil scénarista celé trilogie David S. Goyer, což znamená, že se žádný zázrak na tomto postu nekoná. Příběhově už nám to také poněkud pokulhává, Blade je ještě mlčenlivější a prchlivější než předtím, navíc na postavu Drakea se Dominic Purcell vůbec nehodí a dočkáme se i takových kravin jako jsou úpírští špici. Naštěstí situaci aspoň trochu zachraňuje dvojice Nočních lovců Jessica Biel a Ryan Reynolds. Ačkoli se tedy jedná o nejslabší díl celé série, tak je to naštěstí nenaročná blbina na kterou se není problém podívat. ()

Wulz

Ve skutečnosti to začalo až z Bladem, a s ním to i skončí! Eby je boží... a Hannibal KING!(ty jedna vyjebaná nastav kundo). Jednoznačně druhý nejlepší díl trilogie, a skvělé zakončení. Celkem i smutné... Další výborný Blade...po slabé jedničce, tohle funguje jako celek a ne jen pár určitých scén. Sice horší záporák (například oproti druhému dílu, ale proto je také druhý díl nejlepší a třetí druhý) ale jinak v podstatě, až skoro 100% spokojenost. ()

tonton78

Drakula Purcell mě vůbec nebavil, ale dost to zachraňuje skvěle hláškující SračKing Reynolds a Jessice bych svůj stříbrnej kolík asi taky na chvíli půjčil. ()

Drozdo57

Tento film je sranda. Spracovaním, príbehom, postavami a aj výsledným efektom. Kto už len mal záujem urobiť s Blade céčkovú akčnú komédiu? Dominic Purcell má byť veľký Dracula? Koho to napadlo? Kto im to dovolil? Ten chlap nemá ani štipku charizmy. Vyzerá, ako by šiel na maškarný do gay klubu. Ryan Reynolds mohol fungovať, ale to by zvyšok filmu nesmela byť sračka. ()

blazma

Už se to nesnaží být takový krvák jako první dva díly, spíš to jede na tu scifi stránku. Drákula tam vzabijí celý tým ale my to nevidíme. Tohle má v Bladovi jít vidět, jak se tam masakruje o tom to prostě je. Nechceme jen vidět přeseknutý nebo střelený upír co najednou shoří v né moc dobrém CGI. ()

BaronMartin

První dva Bladové rozhodně nebyli nic světoborného, ale byly to poctivé akčňárny. To se bohužel o Blade: Trinity říct nedá. Třetí díl totiž působí strašně... řekněme suše. Z celého filmu zmizelo to krásné kouzlo, které měli první dva díly. Takový ten pocit, že se díváte na starý akční televizní film, ale v tom nejlepším slova smyslu. Místo toho v Trinity zbyla čistě jenom nuda. Ale hezky od začátku. Wesley Snipes je stále dost fajn Blade, bohužel už není tak dobrý. Nevím, co se stalo, ale působí to, jako by mu došla šťáva. Když nad tím tak přemýšlím, takhle vlastně působí celý film, ale u Snipese to je hrozně vidět. Hraje hrozně nezajímavě, bez charismatu a bez energie. A nevím, kde se stala chyba. Možná za to může Snipes samotný... fakt si doporučuji přečíst, co všechno Wesley během natáčení prováděl za kraviny, je to fakt komedie :D Příběh je strašně nezajímavý a takový obyčejný, stejně jako postavy v něm. Zaprvé, proč se film hned na začátku zbavil Whistlera, doslova druhé nejzajímavější postavě hned po Bladovi? Netuším. Doteď jsem nepochopil, proč ho na začátku odpráskli. Místo něj jsme dostali několik nových, brutálně nezajímavých postav, konkrétně Whistlerovu dceru a Ryana Reynoldse, který hraje... taky tak strašně obyčejně, nezajímavě a jak kdyby jel na půl plynu. A já se opět ptám, proč? Proč Reynolds, jeden z nejcharismatičtějších herců současnosti hraje, jak kdyby ho to brutálně nebavilo? K záporákovi, ten je hrozný, má málo prostoru a není vůbec zajímavý. Abych něco pochválil, tak sice se z filmu vytratilo to kouzlo a ta levnost prvních dvou dílů, která se mi dost líbila, na druhou stranu, film vypadá relativně moderně. Už podle prvních kamerových záběrů, úhlů kamery a toho, jak je to natočené poznáte, že za kamerou stál někdo zkušený, kdo se pokusil vizuálně povznést Blada na trochu vyšší level. Bohužel, všechen zbytek je hrozně zvadlý, unuděný a celý film působí hrozně zbytečně, nezajímavě a prostě špatně. A ještě na závěr si musím postěžovat na český dabing, který je upřímně naprosto otřesný. Zní, jak kdyby ho dabovali ve sklepě, je tam ozvěna, některým částem nejde skoro vůbec rozumět, jiné části pro změnu zůstali v originále a zapomněli je nadabovat prostě :D Fakt tragický dabing. Blade: Trinity je průměrný hloupý akčňák, který působí hrozně utahaně a bez šťávy. Hodnocení: 52% ()

PaTeXx

Napotřetí jsem bohužel nucen snížit hodnocení na podprůměrné dvě hvězdy, přestože jsem se podle obsazení na film celkem těšil. Celé to bylo takové mdlé a úplně bez atmosféry. Mláďata Reynolds a Biel byla aspoň příjemným osvěžením, jelikož zrovna Kingovy scény mě bavily nejvíc. Snipes mi naopak tentokrát přišel nevýrazný a hlavní záporák směšný. Soundtrack byl dobrý jen sporadicky, když zrovna nehrály songy od RZA (Djawadi jako vždy skvělý). Cenu pro největší absenci ale jednoznačně vyhrává Guillermo del Toro, který převálcoval Goyera ve všech směrech. Neuctivé zakončení trilogie. "I can tell you two things. One... your hairdo is ridiculous. Two, I ate a lot of garlic, and I just farted. Silent but deadly." ()

Xaar

Nic jsem od tohoto filmu nečekal. A ani jsem nic nedostal vůbec mě to nepřekvapilo. Třetí díl už prostě jenom ždíme přednosti prvních dvou dílů. Ani upíři nejsou to co bývali. Film je úplně propleten chybami (Slepá žena, která hlídá kamery, stříbrný šíp který se zabodne do oka jednomu z upírů aniž by dotyčný shořel?!). Wasley je jako vždy tvrďák, ale už se mu to tak nedaří nás o tom přesvědčit jako v jedničce. Abigail má sice zajímavý luk (který je ovšem naprosto zbytečný a je tam prostě pro to že je ,,cool“), při lovu upírů poslouchá hudbu a její představitelka je kus, ale nic víc nečekejte. Drákula? Ten člověk mi připadal jako kdyby ho sebrali někde na ulici, a řekli mu aby oddrmolil pár vět. Navíc se na Drákulu hodí asi tak jako Rowan Atkinson do role Wolwerina. Zato Hanibal King, to je jiné kafe. Nemá samozřejmě žádnou hloubku (kdo by to taky od tohoto filmu čekal?) ale střílí jednu hlášku za druhou jak z rotačního kulometu a nevadí mu že je spoután a obklopen bandou upírů. Co mě však překvapuje, je že některé jeho vtipy vyznějí naprosto do prázdna až je to trapné. Co musím pochválit je skvělý soundtrack a úvodní a závěrečné titulky. Trinity, to je synonymum pro dvě hvězdy. ()

X-tREmE

Nič viac než šedý priemer, ktorý sa javí ako nasilu natočené pokračovanie. Tretia hviezdička, ináč 2-hviezdičkového filmu, je za podľa mňa celkom srandovný nápad s "čoklom - upírom" na ktorom som sa bohovsky pobavil. Trochu to rozvinúť a mohla by z toho byť celkom dobrá paródia:). ()

romulus

I když předchozí díly po stránce filmařské dobře natočeny, tak se mi nikdy nelíbili. Tento třetí díl je celkově špatným završením Bladeovské série, na které je jediné dobré Wesley Snipes, který se snaží zachránit co se dá. Jessica Biel je pěkná ženská, ale řekl bych že chození na lov a poslouchat u toho MP3 mi nějak nesedí. Takových nedostatků je v tomto filmu víc!!! Hlavním je však představitel draculy, který vypadá jak kdyby ho našli na poslední chvíli někde na ulici!!! 2 hvězdičky: jedna a půl za Snipese a zbytek za celkem dobré efekty. ()

esmoke odpad!

Vypaluje si muziku ktera leti k loveni. Tak to je vazne dostalo. To ani Drakula nebyl "vtipnejsi". Blade: Trinity Aneb jak znicit dobrou serii. ()

kissilen

Dvojka bola zlá, ale toto je hotová katastrofa. Našťastie mi to nezobralo to správne nadšenie pre tento typ filmov, ale na druhej strane... Ak ešte niekoho napadne urobiť kultový film a po pár rokoch umelo vytvoriť pokračovania, tak budem asi zlá... ()

jukyn

Koukám že jsem asi divnej,či jinak hodnotím,ale u mě záleží na hlavním hrdinovy,záporáku a ději... Whistler umřel,což je dobře...dle mého měl zůstat už po prvním díle. Akce je dobrá,mě se tempo líbilo. Blade samozřejmě nezklamal,ale co mě potěšilo,tak ybl dracula,kterej se mi líbil ze všech drákulů nejvíc,a ten zbytek?Holka s lukem i ten nějakej chlap se mi moc nelíbili ale 4* zasloužené. ()

david666

Absolutně nedosahuje kvalit jedničky nebo dvojky. Myslím, že tady již režisér vařil z vody. Navíc Drákula byl o ničem. Slabé byly i akční scény a likvidace upírů. Film se mi celý zdál umělý a nezachránil ho ani Wesley, který se mi jinak v této roli líbí. ()

redalert21

Ale jo, stále poctivá akce, navíc jde viďet v tom ta "novota". Parádní herci, tak dobré obsazení bylo pro mě lahoda na oči, opravdu jsem si to užíval, na jedníčku to nemá, ale s dvojkou bych to asi i srovnal...kvuli Reynoldsovi se stanu homosexualem ! ()

Trinculo

V tomto filmu všichni čumí... Psychiatr Vance čumí ... komisař čumí ... Dracula čumí ... většinou všichni čumí kam to všechno spěje ... i Blade čumí ....a já čumím s nimi, protože takovou věc jsem už dlouho neviděl !!! ()

cubiczech

Naprostá stupidita a anti Blade film, prostě klasická béčková zabijačka jako Van Helsing a Underworld, přesně tak blbě to na člověka působí, jenže Blade: Trinity nemá ani z daleka tolik akce jako tyhle filmy během pěti minut, prostě ani takhle to neobstojí. Jednička je dnes už defakto kultovní, ať si každý říká co chce, ostatní dva jsou zbytečné a to platí trojnásob i o tom třetím. ()

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (více)

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger

05.02.2014

Upíři trochu jinak

Upíři trochu jinak

03.10.2007

Včera jsme tu měli dvě závažná politická dramata, dnes si dáme tuplovanou porci něčeho lehčího. Konkrétně se bude podávat krev. Ano, máme tu duo upírských filmů, a značně netradičních. Především je… (více)

Magneto už má režiséra... bohužel

Magneto už má režiséra... bohužel

01.05.2007

Někdy člověk kroutí hlavou, jací packalové dostávají v Hollywoodu velké příležitosti, zatímco třeba takovému Darrenu Aronofskému producenti akorát tak seškrtávají rozpočty a házejí mu pod nohy… (více)