poster

Rob Roy

 • USA

  Rob Roy

 • Slovensko

  Rob Roy

Drama / Historický / Romantický / Válečný

USA, 1995, 139 min

Scénář:

Alan Sharp

Producenti:

Richard Jackson

Střih:

Peter Honess

Kostýmy:

Sandy Powell
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klerik
  *****

  Uchvatné dielo. Hrozne málo akcie, ale keď príde berie dych. Uveril som úplne všetkému. Tim Roth je viac ako len záporák a dvojica Neeson - Lange dodáva realnu atmosféru. A pripíšte si k tomu slovné prestrelky o súložení s ovcami a je to jasných *****.(14.1.2006)

 • paascha
  ****

  Americký film z historie Skotska, obsazený hvězdami Hollywoodu, který je kupodivu přijatelně reálný, věrohodný a uvěřitelný. Psychopat mel by se tu měl učit, jak se dělá historický film:-)(11.9.2007)

 • Aky
  ****

  Walter Scott to není, ale jako "jánošíkovské" drama to funguje docela dobře. Polovinu úspěchu tomu dodává Liam Neeson.(15.10.2013)

 • Phobia
  *****

  Nádherná hudba, hezká příroda, zajímavě podaný příběh o lásce a cti, souboje poměrně decentní - leč uvěřitelné, hlavně však výborné herecké obsazení s naprosto přesvědčivými, vynikajícími výkony všech hlavních zúčastněných herců (byť všechny poněkud zastínil zde tolikrát zmiňovaný Tim Roth jako hajzl par excellence:-)). "Rob Roy" postrádá velkolepost "Statečného srdce", je ve všech ohledech jiný, jaksi decentnější, neklade zdaleka takový důraz na bojové scény, přesto mi tahle nenápadnost imponuje. Možná bych dala o bodík míň, ale "Rob Roy" nemá co paběrkovat v modrošedém poli průměru. Z mého hlediska skoro dokonalý film - 90%.(5.11.2008)

 • Ruut
  ****

  Moc krátké, ale jinak zdařilé historické drama. Tento film je často srovnávan se Statečným srdcem Mela Gibsona. Ano doba vzniku i doba ve které se oba dva filmy odehrávají si jsou blízké. Ale Gibsonův film je hodně točený na efekt. Je to kombinace lovestory s božským melem (pro dámy) a pekelných bitev (pro pány). Rob Roy je skutečný historický film. Mnoho věcí v něm ukázaných bylo bez příkras a věrohodně podaných. Krom toho nevím proč se pod pojmem historický film všeobecně myslí hromada bitev v kostýmech. přitom historický je od slova historie !!! Rob Roy se může pochlubit velmi dobrými hereckými výkony. Neeson zahrál možná svoji životní roly. Roth je patřičně nesympatický záporák a bývalá sexbomba Jessica Lange je jako horalova žena uvěřitelná. Tento film můžu doporučit těm co mají rádi poctivě odvedené historické filmy. Naopak milovníkům Troji doporučuji se Rob Royovi vyhnout.(1.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace