Drama / Historický / Romantický / Válečný

Scénografie:

Assheton Gorton

Kostýmy:

Sandy Powell

Pro mě zklamání. Tváří se to jako nějakej historickej velkofilm typu Statečný srdce, ale nesahá tomu ani po kotníky. Ve filmu se nenajdou skoro žádny bitvy nebo souboje a ty který tam jsou, jsou na mizerný úrovni a pěkně krátký, jediný co se dá označit za slušnej souboj je ten závěrečnej(to byla asi jediná scéna z filmu, která mě zaujala, a ni ne tak jak probíhala, ale spíš jak byla zakončená). Příběh je taky pěkně stupidní, plnej nesrovnalostí a debilních zápletek, který se daj čekat a plyne nevírazně a pomalu, ale koukat se na to ještě dá a občas má i světlý chvilky Taky nevim proč museli z Rob Roye udělat nějakýho čestnýho farmáře, podle mě v týhle době nic takovýho ani nebylo, ale za to Tim Roth v roli Cunninghama je úplně jiný kafe, jeho výkon byl fakt skvělej a ta role pěknýho sviňáka mu dokonale sedla a to jak chováním, tak vzhledem, ale to je bohužel všechno co je v tomhle filmu výborný(2.7.2005)

Podoba se Statečnými srdci je sice jen v tom, že se film odehrává ve Skotsku a že hrdý a poctivý horal v kiltu a jeho pár kumpánů dostanou do sporu s buržoazií, ale přesto se jen těžko vyhne srovnávání. Rob Roy je film menší, míň výpravný, ale také s nádhernou přírodou a možná i lepší kamerou, míň drsný, krvavý a odvážný, víc optimistický, s mnohem menším počtem komparzu, komornějším příběhem a bez velkých bitev. Přestože příběh Williama Wallace u mě vítězí, ani Rob Roy se nemusí stydět, zvlášť když ho tak pěkně stvárnil Liam Neeson a když Carter Burwell strčil Jamese Hornera do kapsy s převahou takových 10:1.(11.9.2007)

Tenhle film má se stejnojmennou knížkou Waltera Scotta společný jen název dobu a to Skotsko. Ne že by to bylo na škodu. Film začíná velice dobře ba až skvěle a vy jen čekáte, že to tak půjde dál. Pořád si říkáte "jo teď bude ňáká namakaná bitka" jenže bitka stále nepřichází jen tlachání se ženou. Opravdu té Robovi ženy tam je nějak moc a navíc není ani hezká takže proč? Takže to byly minusy, k plusům patří hezká příroda a herci. Liam Neeson je jako vždy skvělý a jeho roli mu sežerete i s navijákem, Tim Roth kterého jsem poprvé viděl v něčem bez Tarantina si roli užil a Brian Cox zahrál klasického hnusáka jakých má na kontě miliardy. Naproti tomu kompars je dost hrozný a vedlejší role jakbysmet (zvlášť ty Robovi synové fuj).Ve finálním souboji mě překvapila tak trochu nefér Robova výhra a to je asi tak všechno. Je to vlastně dobrý film kterému by ale extrémně prospěla nějaká pořádná bitva.(2.7.2005)

For ME 82%(3.8.2007)

Nuda, která se snažila napodobit Statečné srdce a Robina Hooda(11.8.2005)

• - Jessica Lange v roli Mary MacGregorové vystřídala původně obsazenou Mirandu Richardson. (D3VIL)

• - Velká část filmu byla natočena v Irsku. (CrownThomas)

• - Poslední do kin uvedený film Andrew Keira. (D3VIL)