poster

Rob Roy

 • USA

  Rob Roy

 • Slovensko

  Rob Roy

Drama / Historický / Romantický / Válečný

USA, 1995, 139 min

Scénář:

Alan Sharp

Producenti:

Richard Jackson

Střih:

Peter Honess

Kostýmy:

Sandy Powell
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  ****

  Zajímavé. V době kdy jsem film viděl poprvé tak se tak stalo po vyjímečném Statečném srdci a já byl přece jen zklamán, že se zde nekonají žádné nájezdy Angličanů na něž vystrkují Skoti zadky. Po letech přiznávám, že jsem filmu křivdil. Rob Roy je velmi čestný muž a jeho závěrečný souboj s přímo odporným záporákem Timem Rothem (dabuje Honza Čenský!) mě naprosto fascinoval a nadzvedával (Láska je smetiště, Betty. A já jsem kohout, který po něm leze, aby zakokrhal.). 75%(14.4.2016)

 • paascha
  ****

  Americký film z historie Skotska, obsazený hvězdami Hollywoodu, který je kupodivu přijatelně reálný, věrohodný a uvěřitelný. Psychopat mel by se tu měl učit, jak se dělá historický film:-)(11.9.2007)

 • Aky
  ****

  Walter Scott to není, ale jako "jánošíkovské" drama to funguje docela dobře. Polovinu úspěchu tomu dodává Liam Neeson.(15.10.2013)

 • Gilmour93
  ****

  Při epizodách skotské historie na americký způsob bývají karty rozdány jasně. Na jedné straně hrdinní heterosexuální horalé, na druhé angličtí aristokratičtí gayové jakožto proradní padouši, co loupí a znásilňují zásadně zezadu a vy pak prostě musíte fandit tomu, kdo jedná ve jménu cti a naopak přát krutou smrt těm, co nosí paruky a na tváři mají víc líčidla než Kloboučník z Alenky v říši divů.. Krystalicky čistá zápletka dobra a zla, kouzelný Burwellův ústřední motiv, gaelské lidové písně, scenérie vysočin, luxusní šermířský showdown, decentně přehrávající Roth, který si přímo říká o šaršoun mezi půlky a chlapácký highlander Neeson v roli čestného psance. Tímto se pro mě Robert Roy MacGregor dostává na třetí místo žebříčku nejvýznamnějších Skotů hned za Williama Wallace a školníka Willyho..(9.4.2015)

 • Jinny
  **

  Patetická kravina o Skotech a Skotové můžou být rádi, že s tím nemají nic společného, a kvůli které už Skoty nikdy nebudu brát vážně.(21.2.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace