Drama / Historický / Romantický / Válečný

Richard Jackson

Peter Honess

Kostýmy:

Sandy Powell

Walter Scott jako dokonalej protiklad k hollywoodskýmu hraní na efekt a city Randala Wallace a Mela Gibsona. Hrdina bez bázně (trochu s hanou) Liam Neeson, charismatickej záporák Tim Roth, Skotská vrchovina a nezapumenutelné hlášky (viz canakja). Film navíc obsahuje snad nejlepší šermířskej souboj, jakej jsem kdy ve filmu viděl.(25.12.2005)

Podoba se Statečnými srdci je sice jen v tom, že se film odehrává ve Skotsku a že hrdý a poctivý horal v kiltu a jeho pár kumpánů dostanou do sporu s buržoazií, ale přesto se jen těžko vyhne srovnávání. Rob Roy je film menší, míň výpravný, ale také s nádhernou přírodou a možná i lepší kamerou, míň drsný, krvavý a odvážný, víc optimistický, s mnohem menším počtem komparzu, komornějším příběhem a bez velkých bitev. Přestože příběh Williama Wallace u mě vítězí, ani Rob Roy se nemusí stydět, zvlášť když ho tak pěkně stvárnil Liam Neeson a když Carter Burwell strčil Jamese Hornera do kapsy s převahou takových 10:1.(11.9.2007)

Filmy tochto typu ma už dosť nudia, a tak aj tento mi na jedno shliadnutie úplne stačil. Už to fakt nepotrebujeme!(11.1.2009)

Nuda, která se snažila napodobit Statečné srdce a Robina Hooda(11.8.2005)

Americký film z historie Skotska, obsazený hvězdami Hollywoodu, který je kupodivu přijatelně reálný, věrohodný a uvěřitelný. Psychopat mel by se tu měl učit, jak se dělá historický film:-)(11.9.2007)