poster

Rob Roy

 • USA

  Rob Roy

 • Slovensko

  Rob Roy

Drama / Historický / Romantický / Válečný

USA, 1995, 139 min

Scénář:

Alan Sharp

Producenti:

Richard Jackson

Střih:

Peter Honess

Kostýmy:

Sandy Powell
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Allien.9
  *****

  Normálně by to bylo za čtyři, ale jelikož jsem film viděla v autobuse během přesunu z Edinburgu do Glen Affric, musím (vzhledem k živé skotské atmosféře) chtě-nechtě ještě jednu hvězdu přidat; nejlepším filmem na téma Skotsko pro mě nicméně i nadále zůstává Gibsonovo "Statečné srdce". A propos, životní role Tima Rotha. Brr.(20.8.2014)

 • Faidra
  *****

  Pro mě naprostá špička v historickém žánru. Sympatičtí a lidští hrdinové, padouši zákeřní i zábavní, odsejpající dialogy, vynikající herci, krásná příroda a hudba. Obvyklé pojetí historických podívaných je zde opuštěno ve prospěch lidí, jejich pocitů a osudů. A ve prospěch snímku.(5.7.2007)

 • NinadeL
  ****

  Velmi dobré. Nádherná kamera, příroda, hudba... Dokonalá chemie mezi Jessicou Lange a Liamem Neesonem. Společně i každý sólo sehrávají naprosté herecké koncerty.(16.3.2013)

 • Gilmour93
  ****

  Při epizodách skotské historie na americký způsob bývají karty rozdány jasně. Na jedné straně hrdinní heterosexuální horalé, na druhé angličtí aristokratičtí gayové jakožto proradní padouši, co loupí a znásilňují zásadně zezadu a vy pak prostě musíte fandit tomu, kdo jedná ve jménu cti a naopak přát krutou smrt těm, co nosí paruky a na tváři mají víc líčidla než Kloboučník z Alenky v říši divů.. Krystalicky čistá zápletka dobra a zla, kouzelný Burwellův ústřední motiv, gaelské lidové písně, scenérie vysočin, luxusní šermířský showdown, decentně přehrávající Roth, který si přímo říká o šaršoun mezi půlky a chlapácký highlander Neeson v roli čestného psance. Tímto se pro mě Robert Roy MacGregor dostává na třetí místo žebříčku nejvýznamnějších Skotů hned za Williama Wallace a školníka Willyho..(9.4.2015)

 • Phobia
  *****

  Nádherná hudba, hezká příroda, zajímavě podaný příběh o lásce a cti, souboje poměrně decentní - leč uvěřitelné, hlavně však výborné herecké obsazení s naprosto přesvědčivými, vynikajícími výkony všech hlavních zúčastněných herců (byť všechny poněkud zastínil zde tolikrát zmiňovaný Tim Roth jako hajzl par excellence:-)). "Rob Roy" postrádá velkolepost "Statečného srdce", je ve všech ohledech jiný, jaksi decentnější, neklade zdaleka takový důraz na bojové scény, přesto mi tahle nenápadnost imponuje. Možná bych dala o bodík míň, ale "Rob Roy" nemá co paběrkovat v modrošedém poli průměru. Z mého hlediska skoro dokonalý film - 90%.(5.11.2008)

 • - Postava Archibalda Cunninghama (Tim Rotha) byla Americkým filmovým institutem nominována jako jeden z největších záporáků v seznamu "100 hrdinů a záporáků". (..Lucas..)

 • - Velká část filmu byla natočena v Irsku. (CrownThomas)

 • - Poslední do kin uvedený film Andrew Keira. (D3VIL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace