poster

Rob Roy

 • USA

  Rob Roy

 • Slovensko

  Rob Roy

Drama / Historický / Romantický / Válečný

USA, 1995, 139 min

Scénář:

Alan Sharp

Producenti:

Richard Jackson

Střih:

Peter Honess

Scénografie:

Assheton Gorton

Kostýmy:

Sandy Powell
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  ****

  Soundtrack Carter Burwell: 1. Overture: Rob Roy/The Rieving Party ,2. Home From The Hills ,3. Hard Earth - Karen Matheson ,4. Procession For The Ill-Used ,5. Blood Sport ,6. The Gaelic Reels ,7. Ailein Duinn - Karen Matheson ,8. The Last Peaceful Night ,9. Troops In The Mist ,10. Honor Inflamed ,11. The Dispossessed: The Cave/Hard Home On The Moor ,12. The Blunt Reels - Capercaille ,13. Highland Justice: Call Of The Claymore/Assize Of The Gregorach ,14. A Standing Stone, A Silk Purse ,15. Theid Mi Dhachaigh (I'll Go Home) - Angus Grant/Karen Matheson ,16. Rannoch Moor Suite: Scorched Earth/Rannoch Moore Retreat/The Mists/Rob Come To Hand ,17. Morag's Lament - Karen Matheson ,18. Born By Rapids ,19. Love And Death Suite: My Beloved/A Matter Of Honor/Cunningham's End ,20. Robert And Mary ,(11.5.2011)

 • Allien.9
  *****

  Normálně by to bylo za čtyři, ale jelikož jsem film viděla v autobuse během přesunu z Edinburgu do Glen Affric, musím (vzhledem k živé skotské atmosféře) chtě-nechtě ještě jednu hvězdu přidat; nejlepším filmem na téma Skotsko pro mě nicméně i nadále zůstává Gibsonovo "Statečné srdce". A propos, životní role Tima Rotha. Brr.(20.8.2014)

 • HoneyBunny
  ***

  Ten film je jen o dalším skotském Robinu Hoodovi. Pokud jste viděli Statečné srdce, není o co stát. Tedy pokud vás nedostává, když si to Liam Neeson rozdává s Jessicou Lange, pak si to Tim Roth rozdává s Jessicou Lange, zatímco Rob Roy vykuchává týden mrtvou krávu.(21.2.2003)

 • mandes
  ****

  rozpočet : ? tržby americke : $31,596,911(13.12.2006)

 • Houdini
  ***

  Oscar 1 nominace: Herec VR - Tim Roth . . . . . . . . . Pokud se chystáte na dovolenou ve Skotsku, neznám lepší film.(11.3.2003)

 • - Americká snímka je odkazom na známu postavu škótskych legiend, odbojného horalského šľachtica Roberta Roaya McGregora (1671 – 1734), ktorý sa v Angličanmi porobenej krajine stal vzorom cti a zmyslu pre spravodlivosť. (ash99)

 • - Velká část filmu byla natočena v Irsku. (CrownThomas)

 • - Postava Archibalda Cunninghama (Tim Rotha) byla Americkým filmovým institutem nominována jako jeden z největších záporáků v seznamu "100 hrdinů a záporáků". (..Lucas..)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace