Drama / Historický / Romantický / Válečný

Richard Jackson

Peter Honess

Kostýmy:

Sandy Powell

Tim Roth odvedl vynikající práci. Jeho padouch je jedním z nejzajímavějších hajzlů filmové historie. Ale nebýt jeho výkonu, a jisté scény na mostě, byl by to velice zapomenutelný film.(12.4.2006)

85% Statečné srdce bez přehnaného patosu, s lepší hudbou a mnohem lepšími herci.(18.5.2010)

Skvělý a celistvý film z prostředí dávné Staré Anglie, kdy ještě právo na sebeurčení a názor jedince nebyly tak jisté společenské hodnoty a pro každého. Výborný Neeson ve své nejlepší roli a Roth coby prohnaný vrahoun jistě též.(5.8.2008)

Nádherná hudba, hezká příroda, zajímavě podaný příběh o lásce a cti, souboje poměrně decentní - leč uvěřitelné, hlavně však výborné herecké obsazení s naprosto přesvědčivými, vynikajícími výkony všech hlavních zúčastněných herců (byť všechny poněkud zastínil zde tolikrát zmiňovaný Tim Roth jako hajzl par excellence:-)). "Rob Roy" postrádá velkolepost "Statečného srdce", je ve všech ohledech jiný, jaksi decentnější, neklade zdaleka takový důraz na bojové scény, přesto mi tahle nenápadnost imponuje. Možná bych dala o bodík míň, ale "Rob Roy" nemá co paběrkovat v modrošedém poli průměru. Z mého hlediska skoro dokonalý film - 90%.(5.11.2008)

rozpočet : ? tržby americke : $31,596,911(13.12.2006)