Izmerská říše je již po dlouhý čas na rozhraní dobra a zla. Vládnou zde mágové, elitní skupina kouzelníků, zatímco prostí lidé jsou bezmocní. Izmerská císařovna Savina (Thora Birch) chce rovnost a blahobyt pro všechny, proto má zlý mág Profion (Jeremy Irons) v plánu sesadit ji a nastolit vlastní vládu. Císařovna vlastní žezlo, které ovládá izmerské zlaté draky. Aby Profion mohl převzít vládu, musí nejprve toto žezlo získat a lstí přesvědit radu mágů o tom, že Savina je nezpůsobilá udržet moc. Císařovna ví, že Profion přinese Izmeru ničení a smrt. Musí proto najít legendární tzv. savrillský prut - mýtický prut, který má moc nad rudými draky, mnohem mocnějšími než jsou zlatí. Dva zloději, Ridley (Justin Whalin) a Snails (Marlon Wayans), se neúmyslně stanou nástroji při Savinině hledání. V doprovodu trpaslíka Elwooda (Lee Arenberg) a za pomoci císařovnina nejlepšího stopaře, skřítka Norda, se mladí hrdinové vydávají hledat prut ze Savrillu. Zatímco se v Izmeru Profion připravuje na bitvu s císařovnou, Ridley a jeho přátelé překonávají mnoho překážek - smrtící bludiště zlodějského bratrstva, tajné jeskyně, opuštěné hrady - na každém kroku musí přelstít Profionova hlavního přisluhovače Damodara (Bruce Payne). Vše závisí na toho, kdo prut získá jako první. Čas neúprosně běží, přežití visí na vlásku... (oficiální text distributora)

KaKKashi

no rád bych dodal, že v té době příliš mnoho dobrých fantasy filmů nevycházelo, a tenhle byl přes debilní příběh sepsanej na záchodě na kus toaletáku, a špatného obsazení, docela vtipný a měl poměrně hezké draky:-) a finále kde kouzelníci pálí firebally na armádu drakůů...bylo v podstatě docela slušné:-D a když přičtu, že ješte po tomto braku přišel na svět Eragon...a dokonce Dungeon siege(nechapu proč je to tak nudné), tak si ty dvě hvezdy zaslouží:-) ()

karnifex

Pro mě příjemná oddechovka, ve které jsem ocenil výkon Jeremy Ironse a hlavně Marlona Wayanse, který je zde fakt vtipný a díky kterému vnímám tento film spíše jako zástupce komediálního žánru, než jako akční fantasy. Jo, ale ten příběh je fakt dementní, prostě na úrovni počítačové hry. ()

JesterKruger

Váhám nad hodnocením. Jako mladšímu se mi to strašně líbilo, ale ty efekty mi s odstupem času připadají nějak laciné a smutné, ale ok, za což musím ihned strhnout jednu hvězdičku. A co děj? Líbilo se mi to, ale nebyl to žádný nejlepší film všech dob. Kdybych tomu dal 3*, tak bych řekl, že to jsou hodně silné 3*. Takhle tyto 4* jsou zřigané a plesnivé, kvůli efektům, a né nejůžasnějším dějem, ale je to nostalgie. Co na to říci. ()

Vsacan

Je to kolem 8 let co jsem ten film viděl. Už jsem asi měl nejaký ten den 18 let, ale bylo to určeno pro pubertalní a mladé nenáročné diváky. S klidnym srdcem na tehdejší dobu tomu dávam 4 hvězdy. ()

sysoj psojic odpad!

Tak tohle je tragédie. Naprostý slepenec v debilním balení, s ošklivými triky, ubohým příběhem, přehrávajícími herci (včetně Ironse), trapnou ústřední dvojkou(od začátku jsem si přál, aby je někdo odprásknul) a naprosto nevyužitým potenciálem. Normálně odpad nedávám, ale tady nešlo jinak. Ten film nemá jediné silnější místo. Trapně začne a trapně skončí. Scénář tahá za uši a triky jakbysmet. (2%) ()

Voxel

Jednou se to vidět dá, ale s velkými výhradami. Nejvíc mě naštval nevyužitý potenciál, pokud by se tohoto tématu chopil někdo opravdu schopný mohli jsme se dočkat fantasy před kterou by měl respekt snad i pán prstenů. Bohužel slabý a chvílemi nudný děj, chabá atmosféra a o hereckých výkonech je škoda mluvit. Výprava není úplně špatná, vizuální efekty jsou někdy dobré, jindy katastrofální. Akce poměrně málo a závěrečná bitva s draky krátká a okatě počítačová. Ach jo, takový potenciál a takhle promarněný. ()

Tomulka odpad!

To bylo tak velké zklamání, že nemohu jinak než tvrdě hodnotit. A ty herecké výkony jsou teda na draka. Hlavně Jeremy Irons dosti uletěl ze svým podáním postavy. ()

Pythonator

Tohle pouštět do kin, to je masochismus. Ostuda fantasy a dungeons her jak sviňa. Tohle je pod úrovní videofilmů a i v televizní tvorbě by jste stěží hledali něco podobného. Jeremy Irons byl zjevně na nějakém fetu a už jeho účast je dost podařený vtip. Většina herců tu hraje jako ochotníci a ten protivný užvaněný blbě se tlemící černoch pasuje tak možná do hip hopového videoklipu, ale ne do fantasy. Byl tam jen aby vyplnil hollywoodskou afroamerickou kvótu a to je samo o sobě další povedený vtip, ostatně jako celý scénář. Suma sumárum, jako nechtěná komedie docela slušné. ()

AArrxen

Tomuto filmu jsem se rozhodl, navzdory tolika negativním hodnocením, dát pět hvězd. Zejména protože jsem velký fanda RP hry Dračího doupěte. Protože tento film, i přes totální dřevěný herecký výkon Kristen Wilson a Bruce Payne a mnoha dalších mušek, je prostě Dračák, jak má být. Máme tam dva zloděje jako hlavní hrdiny. Vtipné, v případě Ridleyho odvážné a determinované splnit úkol, kterým byli pověřeni, máme tam kouzelnici prvního stupně, která tam musí být. Elfka a trpaslík, klasické Tolkienovské kombo, víme, že tyto dva druhy se zrovna moc nemusí, takž si užíváme nevraživých ksichtíků obou stran. Máme tam magickou univerzitu. Je tam hlavní záporák Profion a jeho pomocník Damodar, kteří se vehementně snaží získat hlavní artefakt. Magická univerzita. Zlodějská gilda. Spousta dobrodružství, létajících fireballů, hodně draků. Hodně zábavy a jednoduchých vtípků, které pobaví. Zápletka není zrovna plná zvratů a rozhodně to není film, u kterého by se musely namáhat mozkové buňky. Přesto je to Dračí doupě jak má být, nic tam nechybí, a Oskara bych od toho rozhodně nečekal. Pět hvězd, prásk! ()

Chris Pine v adaptaci slavné stolní hry

Chris Pine v adaptaci slavné stolní hry

15.12.2020

Herec Chris Pine (Král psanec, Wonder Woman) se čerstvě upsal chystané adaptaci slavné stolní RPG Dungeons and Dragons. Film vzniká kolaborací mezi studii Paramount, eOne a hračkářského konglomerátu… (více)

Underworld of the Dead?

Underworld of the Dead?

12.04.2007

Dopřejte neschopnému, ale zato nadšenému tvůrci ždibec úspěchu a zavalí vás tunami dalších pozlacených výkalů. Určitě je znáte velí jim Paul W.S. Anderson. Dalším do party je Courtney Solomon, který… (více)

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu