Izmerská říše je již po dlouhý čas na rozhraní dobra a zla. Vládnou zde mágové, elitní skupina kouzelníků, zatímco prostí lidé jsou bezmocní. Izmerská císařovna Savina (Thora Birch) chce rovnost a blahobyt pro všechny, proto má zlý mág Profion (Jeremy Irons) v plánu sesadit ji a nastolit vlastní vládu. Císařovna vlastní žezlo, které ovládá izmerské zlaté draky. Aby Profion mohl převzít vládu, musí nejprve toto žezlo získat a lstí přesvědit radu mágů o tom, že Savina je nezpůsobilá udržet moc. Císařovna ví, že Profion přinese Izmeru ničení a smrt. Musí proto najít legendární tzv. savrillský prut - mýtický prut, který má moc nad rudými draky, mnohem mocnějšími než jsou zlatí. Dva zloději, Ridley (Justin Whalin) a Snails (Marlon Wayans), se neúmyslně stanou nástroji při Savinině hledání. V doprovodu trpaslíka Elwooda (Lee Arenberg) a za pomoci císařovnina nejlepšího stopaře, skřítka Norda, se mladí hrdinové vydávají hledat prut ze Savrillu. Zatímco se v Izmeru Profion připravuje na bitvu s císařovnou, Ridley a jeho přátelé překonávají mnoho překážek - smrtící bludiště zlodějského bratrstva, tajné jeskyně, opuštěné hrady - na každém kroku musí přelstít Profionova hlavního přisluhovače Damodara (Bruce Payne). Vše závisí na toho, kdo prut získá jako první. Čas neúprosně běží, přežití visí na vlásku... (oficiální text distributora)

nenet

Mně se to tedy docela líbilo. Po přečtení komentářů zde jsem se vědomě oprostila od všech souvislostí s hrou a srovnávání s ostatními filmy podobného druhu a asi to byla dobrá strategie. Ačkoliv některé scény jako by byly "inspirované" např. Nekonečným příběhem, Star Wars, Tolkienem nebo SGC, byla tam spousta i originálních a vtipných nápadů. Ostatně, Jeremy se pravděpodobně tou rolí dost bavil, úchylák :-D. Do kina bych na to nešla, ale na nedělní dopoledne je to prima film. ()

RajCZitko

Tak toto je docela sra**a :) Omlouvám se za toto použití, ale jinak to nejde. 1* to ode mě získává za krásně ztvárněné draky. ()

Faruco

Tohle je jeden z filmů, na kterých jsem vyrostl, jistým způsobem mě to poznamenalo, leckdo by určitě řekl, že negativně a možná by měl i pravdu... K filmu.. nejsem schopen mu dát špatné hodnocení, ať už je to ta největší slátanina na světě, protože vidím pořád v těch dětských očích hltajících draky chrlící oheň na další draky jiskřičku úžasu. Pravda je, že postupem času se mi tento film začal zdát prostě „blbý“ a příliš dětský, ale pro věkovou kategorii 5 – 12 let budoucích fantastů (jako jsem já) skvělá věc. ()

KdG

Vzhledem k tomu že jsem fanda fantasy a DD jsem před lety hrál nemůžu dát odpad, ale uznávám že film má velké mezery ve scénáři, nic moc triky a herci jsou místy dost trapní. ()

Milda003 odpad!

Kdy že to vyšel první Matrix? Joo o rok dřív jak tohle... A proč Matrix je hustej a efekty nabytej a tady lítaj dráčci z familly her? ()

darthhokro

rozhodně zábavnější a stravitelnější než ta nudná slátanina o chlupatých pygmejích s prstýnkem a gájdalfem. Slabší tři. PS: Paní Trocha Bitch, je tady docela k poprcání :) ()

ANTYCHRYST odpad!

Jako takhle sprznit námět Dračí doupě..déčko nejhlubšího zrna :( pc efekty z let 70. Drak už ani není k smíchu..spíše k pláči.. čaroděj s modrou rtenkou to Vše dovršil... Hnus... ()

Soubi

Díky hodnocení můžete rychle zjistit, kdo za mlada hrával Dračí doupě :). Irons se na záporňáka hodí, trpaslík i zloději jsou jak z Pravidel a příběh "jako-od-mého-PJ" :). Jen ta elfka není elfkou. PS: z nostalgie 3 * ()

Stejšn

Kokotina natočená ve stylu Herkules / Xena, která každého fanouška AD & D, fantasy nebo i obecně dobrých filmů musí urazit. ()

tartan odpad!

Najhorší film, aký som mal kedy tú pochybnú česť vidieť v kine - doteraz si lámem hlavu nad tým, čo ma prinútilo naň vôbec vtedy ísť... (ešteže lístok nestál vtedy také nekresťanské prachy ako dnes - to by som si trieskal hlavu o stenu ;-)) ()

JackBurda

Takový 100 minutový balancování, mezí béčkovou fantasy dobrodružnou komedií a guilty pleasure. Všichni buď přehrávaj (ten Irons je úžasnej: haťaťaťaťaťa), nebo nehrajou vůbec (císařovna.) Ale humor filmu taky funguje, což pak zmate. No, zábava to byla, chtěná i nechtěná. ()

johnsnow

kedže sa do kín pomaly blíži nový Donźón, tak som si povedal, že skúsim pozrieť tie predchodzé počiny (dokonca som si pri pozeraní uvedomil, že prvý diel som aj ako asi 12 ročné decko videl) no a efekty sú síce hnusné a Ironsov herecký výkon je ešte horší jak výkon Smitha v jeho najnovšom záreze Emancipation  avšak nebolo to až tak stupídne ako som čakal a slečna čarodejka bola dosť sexi. Takže slabé 2* tomu dám a uvidíme čo ďalšie dva diely. ()

Gadamf

Naozaj smutné, že to dostalo taký názov. Teraz to vyzerá, akoby táto hrôza mala niečo spoločné s hrou Dračí Doupě. ()

MartyMcFly89

Jakožto lehký znalec AD&D (Dračí doupě není AD&D, už jen proto, že vzniklo až po '89, namísto v 70. letech, dále pak proto, že Advanced Dungeons and Dragons je cca 10x propracovanější a má zázemí daleko bohatší firmy, než Altar ... ale uznávám, že pro přiblížení českým divákům je alespoň to DD dobré). musím říct, že je to naprosto nepřesné. X zlatých draků v jedné jeskyni, když tato kreatura je tak vzácná, že by měl být zázrak nalézt jednoho ? Hollywood zase jednou zvítězil nad přesností a řekl si, že desítky draků bude pro diváka fajn ? A nejde jen o toto, herecké výkony nejsou moc dobré a vypadají moc scénářovitě, křečovitě. Ten, co má být zlý mi prostě zlý nepřijde. 42% za pokud o převedení AD&D do jiné, než počítačové podoby. Mohlo to dopadnout daleko lépe, ale snaha se cení. ()

petz1985

opravdu strašný sranec, naprosté peklo ani jeremy to nezvedne na dvě hvězdy, spíš jen díky němu dávám tu jednu ()

sirrgulo

Na filmu jsem byl dokonce v kině, tenkrát mi nepřišel špatný, ale když jsem ho viděl s odstupem několika let přišel mi být takový nic moc. Zejména pak kostými a celkový děj, i když je pravda, že ve srovnání s dvojkou je to vynikající fantasy. ()

Bercuss odpad!

Celou dobu, co jsem se donutil sledovat tenhle "film" jsem hledal alespoň jeden jedinej důvod, proč tomu nedát odpad! Dokonce jsem ani moc nepřeskakoval, byl jsem totiž v práci, tak jak si jinak ukrátit sobotní noční. :) No každopádně se nezadařilo, Dračí Doupě je totiž ještě větší blbost, než se na první pohled zdá! Katastrofální střih, hroznej obraz, občas se mi i zdálo, že to snad zrychluje, či co, digitální triky na úrovni (jak by řekl kamarád) PlayStation1. Prostě konečná! ()

Chris Pine v adaptaci slavné stolní hry

Chris Pine v adaptaci slavné stolní hry

15.12.2020

Herec Chris Pine (Král psanec, Wonder Woman) se čerstvě upsal chystané adaptaci slavné stolní RPG Dungeons and Dragons. Film vzniká kolaborací mezi studii Paramount, eOne a hračkářského konglomerátu… (více)

Underworld of the Dead?

Underworld of the Dead?

12.04.2007

Dopřejte neschopnému, ale zato nadšenému tvůrci ždibec úspěchu a zavalí vás tunami dalších pozlacených výkalů. Určitě je znáte velí jim Paul W.S. Anderson. Dalším do party je Courtney Solomon, který… (více)

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu