Hříšný tanec 2

• USA Dirty Dancing: Havana Nights (více)

Když mladá Katey přijede s rodiči na Kubu, netuší, že zde objeví nejen vášeň pro tanec, ale i velkou lásku. Osudovým se jí stane setkání se sympatickým číšníkem Javierem. Mladý pár se spolu tajně schází v nočním klubu a trénuje na prestižní soutěž v tanci... Píše se rok 1958 a na Kubě vrcholí revoluce proti prezidentu Batistovi. Na Kubu přijíždí Bert Miller se svou ženou Jeannie a dvěma dcerami Susie a Katey. Katey se pomalu rozkoukává a podaří se jí nechtěně strčit do číšníka Javiera s tácem plným pití, který je za vylití potrestán. Druhý den ujede Katey autobus a Katey musí ze školy pěšky, což není zrovna bezpečné. Naštěstí Katey potká Javiera, který jí nabídne doprovod a Katey se dozvídá i o životě obyčejných lidí. Katey je pozvána Jamesem Phelpsem do tanečního klubu, ale od Javiera se dozví o tanečním klubu La Rosa Negra, kam chodí tančit Kubánci a s Jamesem tento klub navštíví. Když z klubu odjíždějí, James si na Katey dovoluje a Katey se vrátí do klubu. Javier doprovodí Katey k hotelu, ale druhý den dostane v práci výpověď, protože zaměstnanci se nesmí s klienty stýkat a v hotelu se dozvěděli o jeho noční procházce s Katey. Katey chce Javierovi pomoci a jde za ním, aby mu navrhla účast v taneční soutěži, kde vítěz získá pět tisíc dolarů. Javier je nejprve skeptický, ale nakonec začnou s Katey trénovat. Katey se před rodiči vymlouvá na Jamese, kterého donutila, aby ji kryl. (TV Prima)

Tomyš

Jaké škoda, že autoři nedotáhli naskytnutou šanci až do konce. Nápad posadit děj notoricky známého příběhu do jiného prostředí (konkrétně Havany) a tím pádem i do oblasti vyznávající jiný styl hudby, není nápad špatný, jen nevyužitý. Romantický scénář občas inklinuje k politické propagandě, což je vzheldem k adresovanému obecenstvu spíše na škodu, vysvětlení by mohlo spočívat v tom, že jde údajně o počin podle skutečných zážitků producentky filmu. Ačkoli jsem se během filmu nenudil, zvolená cesta zbytečně vede k tomu, že mnozí nemají o existenci Hříšného tance 'dvojky' ani ponětí. ()

Greg25

No, tak takových horších 40%. I když jsem se od začátku filmu snažila vnímat tenhle film jako samostatný a ne jako dvojku slavného příběhu, musím říct, že mi to moc nepomohlo... :( Tenhle příběh byl chatrný už když slezl ze scénaristického stolu a režie to jen zpečetila. Jediné co ještě jde jsou asi herci (pokud je samozřejmě nesrovnáváte z herci z jedničky) - Romole Garai nelze upřít snahu o herectví a Diego Luna měl nepochybně i lepší role, ale při té bídě filmu to přeci jenom bylo světlo na konci tunelu... No a co se týče děje zasazeného do převratu na Kubě, to také nedopadlo zrovna nejlépe, místy mi to připomíná Československý socialistický týdeník...... Ale na druhou stranu ve srovnání s jinými německými, americkými, španělskými, mexickými a argentinskými romantickými slátaninami a nekonečnými telenovely to je přeci jenom příběh na úrovni. ()

cherita

Ale no tak, lidi, vždyť ani první díl nebyl žádný zázrak. A vzhledem k tomu, že dvojka je vpodstatě okopírovaný originál jenom s jinými postavami a prostředím, mohlo to dopadnout mnohem hůř. Nevím sice, koho napadlo obsadit jako taneční pár takovouhle dvojici, protože Romola Garai je očividně vyšší než Diego Luna, ale herci jsou to pořád slušní a vytahují tuhle podívanou minimálně aspoň do průměru. Pro mě příjemné překvapení. ()

poet

Epizodná rolička Patrika Swayzeho bolo asi jediné čo ma na filme zaujalo. Herecké a tanečné kreácie boli bohužiaľ len slabým odvarom jednotky. ()

hnkflknk

Řekla bych docela dobrý, jen tam je míň akce a pořád samej tanec.:-) Má to rozhodně míň šťávy než první díl. ()

Mortemiss odpad!

Co to je za sračku? Vím, že můj názor není objektivní ani kdoví jak důležitý, ale nespatřuji nic na tomhle filmu. Kam se to hrabe na první díl. Nějaký špinavý kubánec, který podstoupil hygienu naposledy v lůně své matky a blonďatá holčička vyšší než on, navíc ty její pohyby, ty bych zvládla lépe, i kdybych byla nalitá. No dejme tomu, že by se to neodehrávalo na Kubě, ale i tak je to ODPAD. Obsah má být stejný jako v jedničce, bohatá dívenka si najde učitele tance, který nemá ani vindru a víte co se stane? Zamilují se do sebe, jak napředvídatelné! ()

Lilloos

Pro latinskoamerickou hudbu, tanec i atmosféru mám neskutečnou slabost (a především pak pro tamní obyvatele). Jistý potenciál by tu tedy byl, ale mísit romantický muzikál s politickým dramatem, nebyla správná volba. Celkově to proto působí jako speciální díl mexické telenovely. ()

TheSpearCZ

Oproti jedničce je to opravdu o dvě třídy horší film, nejlépe se od tohohle porovnání rovnou oprostit a nahlížet na něj jako na něco, co nemá s Hříšným tancem vůbec nic společného. Bez toho je to ale stále pouze blbina, která nepřesvědčila ani scénářem a ani vybranými herci. Na taneční scény se koukat dá. Čisté 2* ()

Berry

Tak já vám nevím, ale mně se dvojka líbila mnohem víc, než jednička. Moc dobře vím, že dvojka čerpá hlavně z nápadů jedničky, ale tady se mi to využití prostě líbilo víc. Stejně jako taneční čísla nebo Diego Luna, který, ačkoli ho moc nemusím, podal moc sympatický výkon. A to prostředí Havany... ()

blazenka

S původním Dirty Dancing nemá vlastně nic společného, je to úplně jiný film. Tady z nostalgie nedávám nic, hodnotím jen to, co vidím. A to moc dobré nebylo. S bídou 30% ()

hobbitko odpad!

Otřesná přehlídka všech možných i nemožných filmových klišé a lá román pro dívky. Byl boj vydržet to až do konce. PS: Uvědomí si už konečně někdo ve filmovém průmyslu, že Romola Garaiová je neskutečně nesympatická, vůbec není hezká a ještě navíc vůbec neumí hrát? ()

jasanka

Dvě dvězdičky za film samotný, dvě hvězdičky za hudbu, protože ta je tu opravdu výborná, přesně můj šálek čaje. Taky dobré na špatnou náladu. ()

inachisio

Nechápu tu potřebu zdejších recenzentů srovnávat s prvním dílem. Mě se film velice líbil, tanec byl skvělý a i příběh mně velice zaujal. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a film je plný vtipných a milých scén doplněných navíc o vynikající taneční choreografie. ()

optimus0s

Hudba mě neoslovila, příběh je uplně stejnej jako jedna, to se neřeší, takže jediný co stojí za zmínku jsou taneční čísla. ()

drankeryth odpad!

Pokracovanie Hriesneho tanca uplne slapol vedla a to myslim vazne. Uboha splatanina tanecneho filmu sa nepodarila a vsetko to pohorelo vo vsetkych ohladoch. Chaoticky mismas vo mne zanechal zly dojem a preto si zasluzi len to najhorsie hodnotenie odo mna. ()