Ve filmu Buď v klidu se John Travolta vrací jako Chili Palmer z filmu Chyťte ho! Tentokrát Chili opouští nevyzpytatelný filmový průmysl a vrhne se do hudební branže, zaplete se s ruskou mafií, s různými gangsterskými skupinami a ještě vezme pod ochranu mladou talentovanou zpěvačku Lindu Moonovou. Barry Sonnenfeld, který režíroval Chyťte ho!, nedávno prohlásil, že když John Travolta přijal roli Chiliho Palmera, chtěl ji hrát jako "pouličního Jamese Bonda." Travolta říká, " Chili je gangster, ale má image příjemného gangstera, jakoby Jamese Bonda. A jeden z mých oblíbených filmových idolů byl Sean Connery, zejména v roli Bonda, tak se stal mou inspirací mého pojetí Chiliho Palmera.

Travolta se nadchnul v okamžiku, kdy roli Edie Athens přijala Uma Thurmanová. "Uma a já si na plátně ohromně rozumíme," říká, "a ve filmu Buď v klidu jsme hráli úplně jiné postavy než ve filmu Pulp Fiction - historky z podsvětí, i když spolu opět tančíme. (oficiální text distributora)

NICOX

První půlka byla fakt utrpení. V druhý se objevilo pár vtipnejch momentů (většinou negerská grupa, The Rock - takovouhle roli bych fakt nečekala :)). Celkově tak nějak o ničem. 50 % ()

iXtr3m3

Tak toto sa na Get Shorty absolútne neťahalo. Tri hviezdy z úcty len kvôli obsadeniu nielen hlavných úloh ale aj malých cameí. Inak blbosť, ktorá z hlavy vyfučí rýchlejšie ako by človek chcel. Get Shorty bola svieža "krimi-komédia", ktorá mala sčasti až gangsterský nádych, ale toto bolo varenie z vody, nič viac, nič menej. ()

Hopper

Nemôžem povedať, že by som sa nudil. Travolta má charizmu a ako mafián je povedzme - uveriteľný. Uma Thurman potvrdzuje, že s Travoltom jej to sekne ale úplne rozkošný je The Rock a Vince Vaughn tiež nemá chybu. Do toho sa pripletú ešte ruská mafia a nigga gangstas a kolotoč sa môže začať. Jo a ešte aby sa nezabudlo na H. Keitela -" v hudobnej branži sme všetci mafiáni". Okrem toho množstvo ďalších hviezd showbiznisu v cameo roliach. Niektoré momenty boli naozaj perlami... ()

Kalper

Travolta a Thurmanová jsou jako staří milenci, člověk si hned vzpomene na Pulp Fiction… Ale, bohužel, jen to na dobrý film nestačí. ()

Holina

Především výborné herecké obsazení mě přesvědčilo o třech ***. Jinak je to spíš nemastné neslané, žádná velká sláva. Pár gagů se najde to ano, ale film tak nějak uléhá do šedi nelogického chování postav a nelogických zvratů a fuj co jsem to řekl ()

noby

Ztřeštěná hudebně-průmyslová gangsterka s plejádou nejen hereckých známých tváří, které dokonce slušně hrají, a štědrá dávka podařených vtípků. Bez ohledu na to, na co by to mělo navazovat, povedená pohodovka. Jen několik nechutně natahovaných pasáží především hudební vaty při sledovaání irituje a sráží hodnocení dolu, takže se na čtyřech hvězdách udrželo jen těsně :). ()

wosho

Nahoře huj, dole fuj-či jak je to staré přísloví. Film je to celkově průměrný, nevýrazný a né moc vtipný. Ale na plytké kostře je tak silná vrstva hvězdného prachu, že na ten lep si jistě přilepí nejedna muška:-) ()

Paity

Na první pohled nablýskaná krimi sranda z Hollywoodu, která ale velmi rychle odkryje svou tvář a vy poznátem, že u televizoru jen ztrácíte čas. ()

Drc

Travolta opět v roli stylového drsňáka, který má všechno zmáknuté, Uma jako zářící ozdoba a pár dalších silnějších postav plus zbytek obsazení jako více méně kvalitní křoví. Tato komedie není úplně špatná, má určitě něco do sebe, ale přece jen trochu té zábavnosti tomu chybělo. Pár fórků bylo kvalitních, ty ostatní sice vzbuzovaly mírné pousmání, ale smíchy se nepotrháte. ()

Sairina

Komedie narvaná Hollywoodskými hvězdami o krutých praktikách producentů. Nic moc ale pokud máte rádi taneček Travolty a Umy Thurman je tento film určen pro vás. Jinak pro obyčejného diváka, co se neví o životě manažerů vůbec nic, je to docela nuda s pěknými písničkami a někdy i s vtipy. ()

dozana

Příjemná blbina, spoustu legračních narážek a fakt hodně vostrej The Rock, vidět ho jak tančí v havajským je fakt síla, ještě 2 minuty potom jsem to nemohla rozdejchat, jak jsem slzela smíchy. Travolta, Thurman již tradičně skvělý. Hlavně lidi buďte v klidu :D ()

venom14

Tak tahle nijak zajímavá,nevtipná komedie mě nezaujala..To,že do filmu narvou hvězdy neznamená skvělý výsledek.Dvě hodiny o ničem. ()

Durst míří do Hollywoodu

Durst míří do Hollywoodu

13.04.2006

Frontman rap-metalové formace Limp Bizkit, zpěvák Fred Durst, natočí svůj režijní debut. Nezávislý snímek THE EDUCATION OF CHARLIE BANKS bude hudebníkovým prvním regulérním filmovým počinem, přičemž… (více)