Ve filmu Buď v klidu se John Travolta vrací jako Chili Palmer z filmu Chyťte ho! Tentokrát Chili opouští nevyzpytatelný filmový průmysl a vrhne se do hudební branže, zaplete se s ruskou mafií, s různými gangsterskými skupinami a ještě vezme pod ochranu mladou talentovanou zpěvačku Lindu Moonovou. Barry Sonnenfeld, který režíroval Chyťte ho!, nedávno prohlásil, že když John Travolta přijal roli Chiliho Palmera, chtěl ji hrát jako "pouličního Jamese Bonda." Travolta říká, " Chili je gangster, ale má image příjemného gangstera, jakoby Jamese Bonda. A jeden z mých oblíbených filmových idolů byl Sean Connery, zejména v roli Bonda, tak se stal mou inspirací mého pojetí Chiliho Palmera.

Travolta se nadchnul v okamžiku, kdy roli Edie Athens přijala Uma Thurmanová. "Uma a já si na plátně ohromně rozumíme," říká, "a ve filmu Buď v klidu jsme hráli úplně jiné postavy než ve filmu Pulp Fiction - historky z podsvětí, i když spolu opět tančíme. (oficiální text distributora)

Nawri

Mám z toho pocit, že každej kdo šel v Hollywoodu okolo si sem zaskočil zahrát nějakou svou trapnou scénku, různorodých narážek zde bylo spoustu, ale jen ne vtipných. Špatnej nebyl ten plakát na konci, jak je tam ten týpek s Nicole Kidman. ()

Pai-Mei

Hviezdami nabitá komédia s neskutočne nudným dejom. Dalo sa to pozerať len vďaka tým známim hubám a možno aj postave gangstera, absolventa ekonomickej univerzity v podaní Cedrica Zabávača. Aj keď herci zahrali fajn, ide len o priemerný film. ()

manik16

Kdykoliv se mrknu na tenhle film, válim se u něj smíchy. No řekněte, gangstři v srdíčkovejch trenkách vytažený až ke krku a za nima zastrkaný super-bouchačky, to mi stačí. A když se k tomu přidá teplej bodyguard s "tim" pohledem, dívka s okouzlujícím hlasem, frajírek Chilly Palmer a samozřejmě Dabu, tak z toho vznikne komedie, která mě nepřestane bavit. A rozhodně až si pořídim auto, budu tam mít lesklou červenou pálku :). ()

MarkHoppus

Filmová kvalita, když tím myslím umělecká kvalita tohohle filmu je na dosti pokulhávající úrovni, ale jako bláznivá komedie s kvalitním humorem se mě Buď v klidu líbilo. John Travolta je skvělej herec a myslím si, že tyhle role mu sedí víc než role vážnější. ()

Jaromír

Haha, takovou sprčenost :) je těžké hodnotit. Ale pobavil jsem se, tak o co jde. Pokud by to člověk měl brát vážně (což nejde), tak je to nadsázka hudebního průmyslu a myslím celkem povedená, u které se člověk aspoň párkrát zasměje, i když žádné kdoví co to zase není... ()

x_silver

Pulp Fiction mám spojeno se jmény Travolta, Thurman a Keitel.Tohle je super.Pokračování Pulp Fiction!!!Co jiného na to říct. ()

habertek

Tak nebylo to tak špatný, ale asi jsem čekal něco...víc! Příjde mi, že filmu dost pomáhá hojné hvězdné obsazení. Je to takový ten film co jsem rád viděl a za třeba pár let zase rád uvidím...65% ()

Hawaj

Všechno je strašně super, obsazení, námět, prostředí, předešlej film, až na to, že to tentokrát vůbec nevodsejpá. No prostě je to jenom pokus o vývařovnu už jednou povedenýho schématu. Něco jako vopakovanej vtip. ()

J.Cobra

Sqfjělá komedie :o) Plno známých tváří a teprve včera, když jsem film viděl podruhé, mi došlo, že Umu Thurman a Johna Travoltu jsem spolu viděl pohromadě už v Pulp Fiction. (Komentář ze října 2009). ()

Oxyuranus

Skvělá, nápaditá konverzačka se spoustou hlášek. "Co se říká tomu, co má dva monokly? Nic. Tomu už to řekli dvakrát" Sem pasuje zkrátka všechno. Spotřeba 150, úchylnej pohled, lesklá baseballka,  pozérskej černoch a chlapík, který je důležitý, a tak lidi počkají. Jo, mám tenhle film rád a baví mě Travolta, jak to má všechno vymyšlený a umí v tom sakra dobře chodit. ()

Humprt Pum odpad!

Jestli jsou někdy chvíle, kdy děkuju za vynález zvaný "videopůjčovna", tak je to právě teď. Před chvílí jsem si mohl dovolit ten luxus vyrvat DVD "Buď v klidu" z kompu s vědomím, že jsem právě vyhodil z okna jen 50 korun. Řekl bych, že pajska za pohled na opálenej zadek Uma Thurman za to stojí. Nebejt ale toho zadku, rvu si zbytky vlasů i kvůli těm 50 korunám. Takový filmy se totiž nemají půjčovat za peníze, ale darovat za trest. Opravdu strašný. Režie katastrofální (vedení herců úplně mimo mísu). Scénář stupidní, rozvleklý, nudný, nevtipný, nepřekvapující, plytký jako odleželé želé. Na delší popis už opravdu nemám sílu. Ztráta času. ()

Efreeti

Spousta celebrit hudební i filmové branže, humor který je přesně podle mustru "Chyťte ho!", jenže už tam něco chybí - ORIGINALITA. Některé role jsou i pěkně napsané a občas i zábavně zahrané(Vaughn a jeho černý slang, Benjamin a jeho podlézaní, The Rock a jeho taneční kreace), jenže hlavní postavy jsou na plátně snad jen proto a zaplácly místo mezi pár zábavnýma scénka. Je to prostě oddychovka. ()

Durst míří do Hollywoodu

Durst míří do Hollywoodu

13.04.2006

Frontman rap-metalové formace Limp Bizkit, zpěvák Fred Durst, natočí svůj režijní debut. Nezávislý snímek THE EDUCATION OF CHARLIE BANKS bude hudebníkovým prvním regulérním filmovým počinem, přičemž… (více)