Šedesátník Harry Sanborn je bohatý hudební vydavatel, který si nepřipouští přibývající léta a přes pokročilý věk udržuje milostné vztahy pouze s mladými ženami. Jeho posledním "úlovkem" je energická Marin, se kterou si vyrazí na víkend do luxusního venkovského domu, patřícího její matce Erice Barryové, úspěšné autorce divadelních her. Než se však dvojice stačí zabydlet, objeví se Erica se svou sestrou Zoe a přistihne polonahého Harryho u otevřené lednice. Přestože se trapná situace brzy vysvětlí, Erica se nedokáže smířit s tím, že její dcera má milostné pletky s protivným, sebestředným třiašedesátiletým seladonem. Téhož večera se však situace zvrtne, když Harry během milostných hrátek zkolabuje. Podle lékaře však není schopen dlouhé cesty a musí zůstat v Eričině domě. Naštěstí se v domě častěji, než je nutné, objevuje doktor Julian Mercer, který je obdivovatelem Ericy a její tvorby. Přes vzájemné antipatie a řadu trapasů se Harry s Ericou začnou pomalu sbližovat. (TV Nova)

SonyLucy

Nancy Meyers je skvělá režisérka. Je to svižná komedie, akorát ten konec je zdlouhavější a předvídatelný, ale vždycky se na tenhle film ráda kouknu. Nemůžu se nezasmát nad Nicholsonem s infarktovou viagrou:-) ()

1mikeF

První polovina ****, druhá polovina **. Tak to zprůměrujeme, ne? Zbytečně natahované... ke konci jsem si říkal, ať se sakra už všichni vezmou nebo umřou, já chci jít spát! ()

jopal

Dobra a svizna komedia o tom, ze aj v zrelom veku sa da zazit pekny vstah...Edit: Po druhom pozreti mi to prislo o * slabsie. Dost nerealisticke a neuveritelne. ()

veverysiak

Prečo by romantiky mali byť výsadou mladých ľudí s perfektnou kondičkou, perlovými zúbkami a pevými telami, presvedčivý dôkaz nám poskytuje tento kúsok, a to s výrazným prispením charizmatického Nicholsona, ktorý síce popri Reevesovi vyzerá ako Kraken pri Parisovi, ale jeho figúry sú úžasné, takže 85%. ()

luke86

Prvni polovina je bomba! Ustredni dvojice je perfektni a da se rici, ze na ni je postaveny cely film. Velmi prijemna oddychovka pro nedelni odpoledne:) ()

najby

Skvělé herecké výkony a příjemná atmosféra po celou dobu. A že je to příliš dlouhé a rozvleklé? Kdyby to nebylo, tak by zas všichni nadávali, že je to příliš krátké a strohé :) Výborně jsem se bavila a scéně s nahým zadkem se nikdy nepřestanu smát :) ()

Leník

Asi bych dala o hvězdičku víc, kdyby mě tam nerušila Diane Keaton, která dle mého příšerně přehrávala, nevím, asi to byl režijní záměr, ale mně to lezlo na nervy. A možná to víc ocením za pár let, zatím jsem ještě ve fázi, kdy bych si rozhodně vybrala Keanu Reevese, kterému to tady moc sluší. ()

unclejack

Taký nejaký divný pocit... Za prvé , neviem , čo je na tom k smiechu. Za druhé , film pôsobil tak nejak divne , akoby bol len zhodou okolností , reakcie členov domácnosti sa mi zdali dokonale neprirodzené. Za tretie , z hercov som si užil možno tak Keanu Reevesa , ale inak ma Diane Keaton , Amanda Peet , Frances McDormand a do značnej miery aj Jack Nicholson dosť sklamali. Nehrali zle , ale , s prepáčením , po polovici filmu som už mal dosť. ()

Zirael

Přišlo mi to jako naprosto standardní romantická komedie, kterou o hvězdičku výš vytahuje jen herecky kvalitní ústřední dvojice. ()

imaginer21

Asi musím ještě hodně dospět, abych tenhle film plně docenil. Nicholson válí v každé vteřině, kdy vleze na plátno. Dianu Keaton ale prostě nemusím a celé to dost sráží. Minirolička Reevese potěší, ale spíš bych jeho v nějaké podstatnější roli, než ty scény s rozporuplnou Diankou... ()

zigy

Velmi příjemná romantika dokazující, že láska kvete v každém věku, zejména u Jacka. Nejlepší část filmu je první půlka, ve které probíhá hašteření Jacka a Diane, moc hezké a trefné. Druhá půlka je však trochu uspávací, tudíž musím jít na čtyři hvězdičky. ()

SolamBee

Ano, je to americká romantická komedie, ale se skvělým obsazením a hereckými výkony, které ji posouvají o třídu výš. Na můj vkus zbytečně moc dlouhé vzhledem ke skromnému ději, ale přesto. Bavila jsem se - občas. ()

Dosou

Velmi dobře jsem se bavil a výtky, že je scénář přitažený za vlasy jsou mi i po několika shlédnutí šuma fuk. Naopak považuju scénář za velmi povedený. Rychlý, jemný, inteligentní humor, který v záplavě humoru fekálního u jiných produkcí, má až očistný účinek. Všimli jste si třeba, že zde nepadlo ani jedno vulgární slovo? A pak je tu ještě jedinečný prostor pro herce. Situace, kdy se herec musí obejít bez partnera. Například korespondence přes notebook, reakce na zprávu z mobilu, čekání za dveřmi a jiné drobné detaily jsou pro herce téměř vždy velkým překladatelským oříškem. Tady to byly v podání obou protagagonistů malé herecké koncertíky. Film jako celek drží skvěle pohromadě, odsýpá a závěrečný "hepáč" je milý. Je to všechno trochu praštěný, ale tak to má být.Vždyť celý film je nadsázka na druhou už tím, že z něj hlavní hrdinka udělala divedelní hru. Takže vlastně nadsázka na třetí. ()

LencaN

Nadprůměrná romantika, nadprůměrná komedie, dohromady to hezky klapalo. Občas se objevilo hluché místo, ale jinak to šlo. Bylo to takové lehké, žertovné, s nádechem šansonů, psaní scénářů. Jeden starý kocour (Jack Nicholson) si brousí zuby na mladou dvacítku, jenže dostane infarkt, musí se o něj starat její matka (Diane Keaton), s kterou se chtě nechtě musí poznávat. Shodou okolností se jeho ošetřující lékař (Keanu Reeves), mladý, pohledný, sexy, zakouká právě do oné matky. Hezký milostný trojúhelník. Roztomilé dialogy. Vtipné situace stárnoucích milenců. Občas jsem se od srdce zasmála. Hodně oddechové a pozitivní. Jen trochu nechápu, co kdo vidí na Nicholsonovi. Ani v mladším věku mi nepřišel nijak přitažlivý, přitom často hraje právě takové lvy salonů. Reevesovi to tady moc seklo, nikdy jsem si toho nevšimla, ale v scénách s Keaton jako by to mezi nimi opravdu jiskřilo, tak to bylo takové autentické. No a Diane Keaton si zaslouží velký metál. Ty úsměvy, pohledy, úžasný výkon. ()

allegria

Konečně romantická komedie o starší generaci, těch moc nebývá. Přestože mnohým mladým připadaly některé scény přitažené za vlasy, musím říct, že pro mě byl celý tento film rozhodně a do posledního detailu věrohodný (skoro se mi chce tvrdit, že odkoukaný ze života). Herecké výkony skvělé, ani okamžik nudy, děj má spád - a ani komediální scény mi dosud nezevšedněly. ()

wdc

Ne vždy to bylo přesvědčivé, ale celkově nadprůměrná komedie/drama/romantika. Dramatu tam bylo dost. Nebyl to úplně můj styl, takže 4*-. ()