Lepší pozdě nežli později

Lepšie neskoro ako nikdy

Komedie / Romantický

USA, 2003, 128 min

• betelgeuse

Tohle je jedna z přepychových ukázek toho, proč mám mnohem radši ženy před kamerou, než za ní. Totální rozbředlost, která negraduje, ale jenom se motá od jedné zdi (životní realita lidí na prahu důchodu) ke druhé (romantická klišé, Jackova fyzická komika), všechny její hvězdy hrají „na autopilota“ a rozhodně by potřebovala řádně prostříhat (když už ne přepsat). Vždycky jsem si myslel, že dramaturga si vymysleli komunisti, aby za ně prudil filmové tvůrce, ale na Meyersovou bych poslal hned tři.(2.2.2005)

Je sobota večer. Přepínám z nudy kanály. Najednou se něco stane. Bože, skutečně to byl zadek Jacka Nicholsna? Přepnu zpět a zjistím, že to není sen. Po chvíli si říkám, že je to docela legrační film.A sleduji dál... Wow, nahá Diane Keaton. Začínám se smát. A to se mi stane málokdy. Tak tohle je moje první setkání s filmem Lepší pozdě, nežli později. A co říci k filmu? Jack se pro tuto roli skvěle hodí a Diane jakbysmet.. Akorát mi mrzí, že Keanu Reeves dostal opravdu nevýraznou roli a nedokázal tak ukázat co umí. Jinak humor je na hranici snesitelnosti a dialogy taky ujdou. V některých momentech je film až moc zdlouhaví a nudný. Jak řekl Superpero: "Žádné veledílo, ale je to příjemný film."(25.10.2006)

Nicholson prý odchází do hereckého důchodu, tak proč si jeho génia nepřipomenout dnes. Příjemný romantický film, který působí pohodově, klidně a skutečně. Diane Keaton doslova září, Jack tentokrát spíš zdatně sekunduje. Na konci jsem zjistil, že jsem ten konec už jednou viděl, ale bez začátku a prostředku, hmh.(6.9.2013)

Osobně si nemám na co stěžovat a čtyři hvězdičky dávám s nejlepším svědomím. Ono s Jackem a Diane se dá asi hodně blbě natočit něco špatnýho a tenhle film to jen potvrzuje. První polovina, kde se oba protagonisté spíš seznamují (jedná se přece o romantickou komedii), je bezkonkurenční a dodnes mám několik scén v živé paměti. Zvlášť tu, kdy Jack dostane infarkt, protože... přiznejme si, tohle se ve filmech často hlavním protagonistům nestává. Když nad tím tak uvažuju, celý tenhle film zachycuje život v pozdním věku tak, jak pravděpodobně skutečně probíhá (nemůžu soudit, sama jsem spíš teenager). Jack a Diane občas plácnou nějakou volovinu a ani jeden z nich není tím dokonalým romantickým hrdinou. Škoda tý druhý půlky, kde právě techhle momentů ubývá a pomalu nad vším převažuje právě ta krásná romantika. Jinak by to bylo za 5*(13.10.2006)

Hollywoodští puritáni před několika lety objevili sex a jsou jím tak posedlí, že ho narvou hlava nehlava do všeho, co točí. I do jinak vcelku milé komedie o dvou staroušcích, kteří se po obligátním hašteření zamilují. Ta zápletka přece není o sexu. Kdyby Erica Diane Keatonové prahla po postelové gymnastice, mohla by si ji dopřát s Keanu Reevesem, který se jí dvoří. A Harry Jacka Nicholsona by se mohl s důvěrou obrátit na kteroukoli z těch ordinérních barbín, jimiž ho autorka štědře obklopila. To, čím se hlavní dvojice vzájemně přitahuje, rozhodně nejsou animální pudy, takže se mi zdá nevhodné a trapné jim věnovat tolik času (na úkor tempa filmu) a natáčet je s lepkavě upoceným voyeurismem. Kdo stojí o to vidět zadek Jacka Nicholsona a poslouchat trapné vtipy o viagře a menopauze? Proč už si i při sledování romantických komedií musíme připadat jako při setkání s exhibicionistou v baloňáku? 60%(1.11.2006)

• - Keď Harry Sanborn (Jack Nicholson) v závere prichádza do Paríža, povie vetu "It's showtime", ktorá je odkazom na Burtonovho Batmana (1989), kde presne rovnakú vetu Nicholson povedal v úlohe Jokera. (hudy78)

• - Dva roky po natočení přišel Diane Keaton šek na několik set tisíc dolarů jako podíl ze zisku filmu. Diane byla zmatená, protože žádnou smlouvu na podíl neměla. Pak si vzpomněla, že při loučení se Nicholson zmínil o malém kousku něčeho. Jack Nicholson věnoval Diane Keaton část svého podílu ze zisku. (kenny.h)

• - Jack Nicholson odmítl roli ve filmu Santa je úchyl (2003), aby mohl hrát v tomto snímku. (Kulmon)