Lepší pozdě nežli později

Milovať je zábavné

Lepšie neskoro ako nikdy

Komedie / Romantický

USA, 2003, 128 min

Musím naprosto souhlasit s níže (a výše) uvedenými komentáři v tom, že první polovina je nesporně o moc lepší než druhá. Na začátku to má spád, vše probíhá neuvěřitelně lehce, přirozeně, prostě tak, jak by to možná v životě i mohlo být (s přivřenýma očima a vzhledem k příběhům jiných romantických komedií). Jenže bohužel ta druhá polovina značně upadá, ani Jacku Nicholsonovi už bych některé věty nevěřila a děj mi přijde značně přitažený za vlasy. Ale i přes tuhle mojí kritiku mám pocit, že jsem viděla jednu z těch povedenějších romantických komedíí, navíc zvládnutou skvěle i po technické, hudební a hlavně herecké stránce. Takže v konečném důsledku přesně 70% a zde viditelné **** jsou díky hereckým výkonům.(23.11.2004)

Krásna, inteligentná a zaujímavá romantická vec, ktorá zaujme .(20.7.2006)

Oscar 1 nominace: Herečka HR - Diane Keaton(10.12.2004)

Zbytečně natahovaná jinak celkem příjemná komedie. Duo Nicholson a Keatonová je famózní!(22.10.2006)

Tak tento film mi zlepsil naladu, bavil som sa hlavne na hereckych vykonoch Nicholson - Keaton a sceny ako "o pät minut sa stretneme v kuchyni" ma poriadne pobavili. Ak mam pravdu povedat, tesim sa na dalsi film od Meyersovej, kedze zatial sa mi pacili vsetky filmy, ktore natocila.(25.5.2007)

• - Jack Nicholson odmítl roli ve filmu Santa je úchyl (2003), aby mohl hrát v tomto snímku. (Kulmon)

• - Keď Harry Sanborn (Jack Nicholson) v závere prichádza do Paríža, povie vetu "It's showtime", ktorá je odkazom na Burtonovho Batmana (1989), kde presne rovnakú vetu Nicholson povedal v úlohe Jokera. (hudy78)

• - Při natáčení scény v plážovém domě, kdy se Erica (Diane Keaton) a Harry (Jack Nicholson) poprvé políbí, Diane Keaton nechtěně opakovaně kazila záběr chybnou replikou. Jak sama později přiznala, bylo tak vzrušující líbat Jacka Nicholsona, až zapomněla, že točí film. (kenny.h)