Lepší pozdě nežli později

Milovať je zábavné

Lepšie neskoro ako nikdy

Komedie / Romantický

USA, 2003, 128 min

Silné 3* - asi už stárnu...(21.10.2006)

Skvělé, tihle dva tedy umí, trojhvězdí klasických amer.komedií s Nicholsonem.. :-)(12.1.2010)

Musím naprosto souhlasit s níže (a výše) uvedenými komentáři v tom, že první polovina je nesporně o moc lepší než druhá. Na začátku to má spád, vše probíhá neuvěřitelně lehce, přirozeně, prostě tak, jak by to možná v životě i mohlo být (s přivřenýma očima a vzhledem k příběhům jiných romantických komedií). Jenže bohužel ta druhá polovina značně upadá, ani Jacku Nicholsonovi už bych některé věty nevěřila a děj mi přijde značně přitažený za vlasy. Ale i přes tuhle mojí kritiku mám pocit, že jsem viděla jednu z těch povedenějších romantických komedíí, navíc zvládnutou skvěle i po technické, hudební a hlavně herecké stránce. Takže v konečném důsledku přesně 70% a zde viditelné **** jsou díky hereckým výkonům.(23.11.2004)

Nancy Meyers mě začíná hodně zajímat. Po Po čem ženy touží přišla s další perfektní romantickou komedií, na pět to však tentokráte nebude, a to hlavně díky (na romantickou komedii) přetáhnuté stopáži, kde v poslední třetině už nikdo z představitelů nemá co nabídnout. Jack Nicholson je jako vždy ozdobou filmu, pozvedávající hodnocení minimálně o jednu hvězdičku (tady "jen" o půl) a tentokráte mi nevadila ani Diane Keaton, a ne, nebylo to kvůli nahé scéně. Bavil jsem se výtečně, jen více takovýchto chytrých komedií.(8.1.2009)

Krásna, inteligentná a zaujímavá romantická vec, ktorá zaujme .(20.7.2006)

• - Když režisérka Nancy Meyers při společném obědě navrhla Diane Keaton roli Ericy a zmínila Jacka Nicholsona jako Harryho, Diane celý plán označila za nesmyslný sen. Nevěřila, že by Nicholson hrál jejího přítele, natož v romantické komedii. (kenny.h)

• - Dva roky po natočení přišel Diane Keaton šek na několik set tisíc dolarů jako podíl ze zisku filmu. Diane byla zmatená, protože žádnou smlouvu na podíl neměla. Pak si vzpomněla, že při loučení se Nicholson zmínil o malém kousku něčeho. Jack Nicholson věnoval Diane Keaton část svého podílu ze zisku. (kenny.h)

• - Ve scéně, kdy se Harry Sanborn (Jack Nicholson) ptá na cestu k letnímu sídlu, je mu řečeno, že cesta vede doprava, ale Harry s autem odbočí vlevo. (Will_X)