Na dotek

Oscarový režisér Mike Nichols (Absolvent) přináší na filmové plátno adaptaci uznávané divadelní hry Patricka Marbera, erotikou nabitý příběh lásky, osamělosti a zrady, v jehož hlavních rolích excelují Julie Robertsová, Jude Law, Natalie Portmanová a Clive Owen. Na dotek, sarkastický a upřímný pohled na současné citové vztahy, vypráví příběh o náhodných setkáních, spalující přitažlivosti a nečekaných zradách čtyř obyvatel Londýna – čerstvě rozvedené úspěšné fotografky Anny, začínajícího spisovatele Dana, který píše nekrology, sebevědomého dermatologa Larryho a tajemné Alice. Zábavný a silný film, který se odehrává v současném Londýně, je připomínkou Nicholsovy klasiky Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Tělesné vztahy. (Cinemax)

Lachtaan

Naprosto rozpolcený snímek v ohledu toho, jak umě dávkuje vybroušené dialogy na občas tabuizovaná, byť k životu potřebná témata a na druhou stranu v tom, jak prapodivně vyšumí na konci do ztracena. Nechci se dostat mezi hnidopichy, co každý film podhodnocují jen na základě odfláklého závěru, tady jsem ale nějaké vyvrcholení (haha) očekával. [viděno na Netflixu 14.10.2023] ()

Sfinkter

Neuvěřitelně skvěle zahrané scény. Dialogy vyrážely dech a herci hráli opravdu grandiózně. Toto komorní drama mne zasáhlo přímo do srdce, je to děsivé i vzrušující zároveň, pan Nichols mi naservíroval citovou bombu, díky. ()

bubun

Tak ty "brilantní" a "ostré" dialogy jsou přesně to, co je naprosto nepřirozené, v prostředí, kde by měly být přirozené, aby byl film uvěřitelný. Neni. Je to přeceňovaná zhovadilost, kde dokonce postavy během stopáže úplně mění charaktery. A ta šílená náladová hudba! Fuj, fuj, třikrát fuj. Když už tedy má film se mnou manipulovat, ať to, prosím, dělá šikovně, tak nějak obratně... ()

honx

Síla, opravdu síla. Takhle mě málo co dostane. Člověk, který je nebo byl někomu nevěrný a viděl tenhle film, se musel sám před sebou hanbou propadnout! Také bych doporučil jako očkování proti nevěře, pokud s ní nechcete nikdy začít. Opravdu skvěle napsaný scénář, výborná réžie a ohromující herecké výkony všech čtyř hl. postav..... A NA KONEC: Krásná muzika:) ()

DaUr

Máte plné zuby filmů jedoucích podle schématu "Hlavní hrdina je sympaťák, který se zamiluje, ale osud mu háže pod nohy jeden klacek za druhým"? Pusťte si Closer. Tam nemáte komu fandit. (Za zmínku stojí i báječné herecké výkony a geniální píseň od Damiena Rice). 90%. ()

Qitek

Dokonale převedená divadelní hra na plátno. Mike Nichols si na nic nehraje. Žádné stylové kamerové hrátky. Žádné filtry či vizuální orgie. Film působí chvílemi až televizně a přitom je neustále na co koukat. Peprné dialogy a slovní přestřelky, které mě tak bavily, až jsem se spokojeně musel usmívat, i když se zrovna nic směšného nedělo. Vynikající herecké výkony, kterým naprosto vévodí Clive Owen. Tři scény s ním jsou doslova nezapomenutelné. ()

Mirokukii

Romantický, přiměřeně vůlgární film pro dospělé. Spletitost vztahů, dnešní doby, a dialogů čtyř hlavních postav. Postav jež ztvárnily vynikající herci. Doslova všichni si ukradli tenhle film pro sebe. Těžko někoho vyzdvihnout, či zkritizovat. A Natalie Portman-Ach... můj... bože. ()

_DAVE_

Tohle milostne drama by se mohlo bez debat jmenovat "Skatule, skatule hejbejte se". Vypravi o ctyrech lidech kteri da se rict nevi co vlastne chteji, a neustale se melou bezi sebou. Neni to spatny film, chapu ze je tom i nadsazka, ale me uz to ke konci prislo malinko unavne. PS: Natalka je naprosta dokonalost sama. ()

wer4

Bol to citlivý a nádherný film? .. nie, nie .. to bola citlivá a silná téma, ale už len kvôli nej ho treba vidieť. Výstižný komentár: Adrian. ()

asirtes

Vskutku " Konečne Love Story pre dospelých! " Nichols geniálne rozmotáva dosť psycho-fyzický príbeh dvoch párov, ktorých osudy sa navzájom prefikajú (neviem ako ináč sa to dá nazvať). Ich vzťahy sa zamotávajú a komplikujú a ich genitálie a labia sa navzájom dosť zamotávajú tiež, lebo už nevieš kto s kým včera, nieže kto s kým zajtra. Film je koncipovaný na základe divadeľnej hry, ktorá sa v Anglických divadlách, a nielen tam, stala hitom. Je postavený najmä na vybrúsených dialógoch a herectve hlavných protagonistov a to je tu hojno. Užite si to, jeden z mojich obľúbených kúskov. Jeden z najlepších romantických filmov aké som kedy videl. ()

GrooveJump

Po desetileté "letargii" Mikeho Nichollse, přišel snímek, který asi neoplýval velkým rozpočtem. Přesto byl režijně skvěle zvládnutý, skvěle zahraný a sociálně věrohodný. Škoda jen, že už se dobrý čtyři roky snažím jít na divadelní přepis tohoto skvěleho příběhu. ()

Barvoj

Musím přiznat, že celkem dlouho trvalo, než mě film chytnul.. ze začátku mi to připadalo trošku zmatené tím, že tam nebyly titulky vysvětlující jak na sebe časově scény navazují. Jinak to ale byly až neuvěřitelně pravdivě podané životní situace co se vztahů týče.. Láska je hold děvka a s lidským životem dokáže dělat psí kusy.. ()

Nihlathak

Kdysi dávno jsem měl tu smůlu vidět divadelní inscenaci nějakého pardubického rádobydivadla, při níž jsem se nestyděl kvůli tomu, jaké věci se děly na pódi. Perverzní sexem nabitá hra to byla, což je v pořádku. Ale toho patosu, zbytečností a Ordinacevrůžovozahradovská nejapnost situací, proslovů a charakterů mě zaskočila a já, když jsem pak na to psal recenzi, jsem měl skoro závratě, jak rychle jsem na to dštil síru. K filmu jsem tak přistoupil se značnými předsudky a podle toho vypadá i moje hodnocení. Byla to totiž ta stejná divná slátanina, prvoplánová sociální kritika, kritika lidí moderního věku a toho, v co lidi rostou. Ale stejně tak se to přece mohlo stát ve středověku a místo internetu se mohli pánové ukájet korespondencí předstírajíc, že jsou ženy (jeden z nich). Nejsem žádný hnidopich nebo puritán, jen mi to přijde trapné. ()

venison

Divadelní předloha mohla být ještě lepší, ale tahle komorní vztahovka je hodně dobrá.. Nezabývá se prvoplánovými vztahy a ukazuje, že milostný život není ani trochu podle konvenčních pravidel.. Pokud jde o naše city a niterní touhy, tak ne každý má odvahu se jim postavit a osud nám mnohdy nedovoluje se jim podat.. Postavy sice místy jednají poněkud nelogicky a rozhodně ne podle pravidel, ale taková zamilovanost ve většině případech bývá.. Charaktery postav jsou vykresleny velmi zajímavě a na základě nich je potom jejich chování lehce uvěřitelné.. Nejvíce herecky perlila Natalie Portman a její pověstné slzičky.. Nevýhodou filmu je lehká ztráta v časoprostoru – víme, že se to, na co koukáme děje už o nějakou chvíli později, ale netušíme, jestli se jedná o roky či měsíce.. Celkově je to v rámci příběhu ale naprosto fuk.. Není zde kladen důraz na city, ale spíš jde o pohled nezasvěceného člověka.. Nevím proč, ale tento film si mě získal a to jsem jej viděla již několikrát.. Má pro mě své kouzlo ;-) ()

dANo

Vzťahy, sex, nevera, intrigy a klamstvá... to všetko vo veľmi zaujímavej spleti vytvára v podaní 4 hlavných postáv pekný príbeh o láske a pomste. ()

Tomatáš

Do poloviny filmu jsem si v duchu říkal..OK..pak ovšem nepřišlo nic nového, pořád to samé..originalitu jsem tam nenašel, ony proklamované dialogy mě nenadchly, pouze výtečné výkony výtečných herců..Tam vidím své tři hvězdy.. ()

sskrblik

Každej s každým, taková Beverly Hills ovšem inteligentí a plná intrik. Tohle není romantický film, se vztahy se tu zahrává jedna báseň. ()

hroubek

Neuvěřitelně realistický pohled na jeden milostný čtyřúhelník.Je to až k nevíře co jsou si lidé schopni udělat vejménu lásky.V tomhle snímku není jasně vytyčeno, kdo je špatný, a kdo je zlí, tady jsou to jen lidi se všemi dobrými i špatnými vlastnostmi, které pohání jejich touhy a sobectví.Každá role je geniální a všichni herci se jich zhostili velmi dobře Owen, Law, Portman i Roberts.Suprové drama, které mě dostalo tak, že hned poskončení filmu jsem si šel najít plakát k filmu a dal jsem si na dveře, kde je do teď(už tam není). ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols