Tlumočnice Spojených národů Silvia Broomeová (Nicole Kidman) zaslechne rozhovor o plánovaném atentátu na hlavu jednoho afrického státu. Agent Tobin Keller (Sean Penn) z americké tajné služby, který případ vyšetřuje, Silvii už od počátku podezřívá, že neříká celou pravdu. Silvia si začíná uvědomovat, že se stala novým terčem atentátníků a ze všech sil se snaží jejich plány překazit. Než jí ale někdo uvěří, může být už mrtvá. Tlumočnice režiséra Sydneho Pollacka (Firma) v sobě dovedně spojuje všechny přísady, které patří do správného thrilleru: napětí i akci, chytrý příběh a skvělé herecké výkony držitelů Oscara Nicole Kidman a Seana Penna. (Magic Box)

Mistickzz

Tento typ filmov mám nesmierne rád a keď sú pod ním podpísané mená ako Pollack, Penn, či Kidman, tak je dozaista jasné, že neujde mojej pozornosti. A ani neušiel a ku podivu i príjemne ubehol. Už neviem či ma dostala viac réžia, či skvelé herecké výkony, alebo studené prevedenie tohto filmu, no tento špionážny thriller určite patrí k tomu lepšiemu vo svojom žánri. 75% ()

iXtr3m3

Skvelý politický thriller. Zhliadnuté opäť po 12 rokoch od premiéry a stále dobré. Sean Penn dominuje, Nicole tiež ušla. Dobre natočené, dobre zahrané, napínavé aj bez akcie. V podstate konverzačka, ale s dobrým napätím. ()

cab

Herecke vykony hvezdne dvojice Kidman-Penn byly odpovidajici jejich kvalitam, k tomu je pridana napinava atmosfera a super namet. Bohuzel vse bylo skazeno trapnym a zmatenym zakoncenim filmu. Ku prikladu, jak Kidman vedela, ze potka Kuman-Kumana na autobusove zastavce nebo mi neco uniklo? Kdyby byl konec lepsi asi by moje hodnoceni vypadalo jinak. Porad realne nadprumernych 80%. ()

dopita

Staromódně natočenej thriller, prostej akce. Mírné zkrácení by filmu neuškodilo, navíc závěr trochu vyšumí do ztracena. Škoda, mohlo se jednat o parádní film. Ale je osvěžující vidět thriller ze staré školy, kterej není zbytečně zběsilej a rádoby cool. Nicole Kidmanové to asi nikdy v žádným filmu neslušelo víc, než v Tlumočnici. ()

wosho

Zprvu dobrý scénář se mění v nedotaženou a naivní oslavu schopností OSN. Nebýt prvotřídního hereckého obsazení a kvalitní režie pana Pollacka tak nevím, nevím jak by Tlumočnice dopadla. Koukat se na ní dá a místy je i velice napínavá. Skrátka profesionálně odvedená práce. ()

divak84

jeden z nejlepších politických thrillerů (podle mě) všech dob. prakticky žádné nudné místo, bezchybne vykony od obou postav, které navzájem tak silně kontrastují až zapomínáme že jsou oba tak stejní.jen málo filmům se povedlo vymačkat z filmu 100% s pouhými několika výstřely ()

bila.tecka

Žánr politický thriller bývá často zasazen do současných reálií a chová se jako polodokumentární drama. Pak je svízelné rozlišit kalkuk s emocemi. U Sydneyho Pollacka nemám problém, stejně jako u hereckého projevu Seana Penna a Nicole Kidman. Výborně vystavěné drama. ()

Hanys_

V rámci žánru konspiračních politických thrillerů tohle patří spíš k tomu slabšímu, co jsem za poslední roky viděl. Ten potenciál tady byl prostě mnohem větší, a ikdyž se oba hlavní herci snaží seč můžou, tak nic víc než je a scénu s autobusem si už asi nevybavím...5/10 ()

F.W.Colqhoun

The Teacher says good day to you. Čekal jsem Tři dny kondora a dostal Vzpomínky na Afriku. Kdesi v záměru Tlumočnice je skvělý film: Překladatelka náhodou vyslechne na půdě OSN rozhovor ve africkém jazyce Ku. Hovoří se o záměru sprovodit na půdě Spojených národů ze světa nenáviděného prezidenta banánové republiky Maboto. Podobně lingvistické jako zápletka nejslavnějšího Pollackova politického thrilleru, kde šlo o těžení nápadů ze špionážních románů, řeklo by se. Jenže ve Třech dnech to zručnému a rovnováhu mezi aktivismem a zábavou skvěle balancujícímu Pollackovi nikdo nekazil. Zde se bohužel ukazuje, že Penn není Redford, Nicole Kidman neni Faye Dunaway a dokonce ani (původně zvažovaná) Naomi Watts, jíž bychom tu vnitřně rozervanou intelektuálku možná věřili víc. (Max von Sydowovským kvalitám se ale celkem blíží Jesper Christensen, toho času Mr White na čekačce.) Tvůrcům se navíc nedaří, a těžko se na ně za to zlobit, převést do funkční thrillerové zkratky good-bad složitost multipolárního světa, což v dobách Kondora nebyl problém, který by musel dramaturgicky někdo řešit. Pollackovi se s těmi nemehly na palubě i tak podařilo natočit důstojnou připomínku žánru, který vzkvétal v přehlednějších časech. ()

Drc

Teda, čekal jsem trochu více. Ne že by to byl vyloženě špatný film, místy se vyskytují dost zajímavé momenty, ale vzhledem ke svoji délce je přece jen dost nudný. Nevím, co konkrétně bych vytkl, ale celému filmu chyběla štáva a lepší atmosféra, prostě to nebylo to pravé. Jako by se tvůrci nemohli rozhodnout, kterou cestou se pustí - dramatická akce, dojemný film nebo neobvyklý kousek s příchutí cizích krajů. Samozřejmě ani tady neni nouze o klasické klišé, ale to už je skoro u všech filmů. Amerika se neobjevuje každý den a jde tedy jen o míru, s jakou se používají "osvědčené" momenty. Tady je to takový průměr. ()

Radim

Do pěti hvězdiček to má daleko, ale jestli od toho nečekáte více než dobře zahrané drama, které se nijak nepouští do hlubokomyslných rozborů, budete spokojeni. ()

jasiska

Okrem toho, že to bola, priznajme si, trochu nuda, mi na Tlmočníčke najviac vadí tá neuveriteľná "zhoda náhod". Na svete sú traja ľudia, ktorí vedia tlmočiť z toho jazyku a bum!, jedna z nich je tam zrovna vtedy, keď sa v tomto jazyku dohadujú tajné plány... ()

Piškotka

Nebýt charismatu S. Penna, dala bych dvě hvězdy. Příběh vyzněl do ztracena, vypíchla bych to, čemu nebyla příkládána až taková váha. Díky komplikovanosti a návratům do minulosti to bylo trochu chaotické. Ale téma aktuální, etnické čistky jsou nepochybně atraktivní pro mediální průmysl. N. Kidman mi tam vůbec neseděla, dosadila bych tam pro větší autenticitu nějakou mulatku (H. Berry?), když byla ze smíšeného manželství. ()

Landauer

Nuda nuda, šeď šeď... Hraní si na film o velkým tématu, kterej stejně nenabízí nic víc, než tradiční hollywoodský klouzání po povrchu s naivními momenty a řádnou porci nudy jako bonus... Hvězdička za herce a hvězdička za to, že to točil Pollack. ()

Schuldiner

Kupa nesmyslů pohřbívá tenhle film skoro až někde ve stoce odpadu. Přitom je to docela zajímavej nápad. Ale plnej nesmyslů. Vůbec se nedozvíte koho slyšela Nicole Kidman při ´´tom´´ rozhovoru... fakt, že ´´ten´´ rozhovor vlastně ani neznamenal, že má bejt spáchanej atentát, protože to celý zinscenoval člověk, kterej měl bejt zabitej (navíc, i kdyby..proč se o tom bavěj zrovna na tomhle místě a zapínaj si u toho mikrofon)... fakt, že nakonec sama Nicole stojí na konci s pistolí nad oním člověkem (???!!!)... náhoda, že zrovna ona zaslechne podobnej rozhovor lidí v tom nejdůležitějšim momentu, náhoda, že zrovna ona rozumí řeči těch lidí, navíc náhoda v souvislosti s její minulostí v Africe, což je samo o sobě nesmysl...ženská bílá jak stěna se samopalem v nějakym africkym odboji či co....asi by se přeci jen trochu opálila, protože v Africe nemůžete strávit tolik času a zůstat takhle bílej...navíc je dost nepravděpodobný, že by ji mezi sebe podobný lidi vůbec přijali...atd..atd..atd... Jo a jak se ztratila FBI (!!!) ve městě díky skůtru...hmm...prostě šikovná holka. A mohla to udělat kolikrát chtěla, protože FBI působila v tomhle směru hůř než amatérsky, to i já bych jí ohlídal líp. Hlavně by mi fakt nikam neujela... No nic.. Dávám jednu hvězdu za Seana Penna a Nicole Kidman, ale jinak sem kroutil očima a nudil se. Střídavě. ()

peetriss

Zručně natočený, scénáristicky neučesaný, thriller, ozvláštněný o prostředí točící se okolo OSN, který je poutavý a celkem baví. Skvělé zákulisní hrátky a dobře rozjeté napětí je bohužel trochu zhaceno ne zcela umně napsaným koncem. Přesto, především díky zkušenému Sydneymu Pollackovi, lehký nadprůměr s dobrou a půvabnou Nicole Kidman v hlavní roli. 70% ()

Politika Sydneyho Pollacka

Politika Sydneyho Pollacka