Tlumočnice Spojených národů Silvia Broomeová (Nicole Kidman) zaslechne rozhovor o plánovaném atentátu na hlavu jednoho afrického státu. Agent Tobin Keller (Sean Penn) z americké tajné služby, který případ vyšetřuje, Silvii už od počátku podezřívá, že neříká celou pravdu. Silvia si začíná uvědomovat, že se stala novým terčem atentátníků a ze všech sil se snaží jejich plány překazit. Než jí ale někdo uvěří, může být už mrtvá. Tlumočnice režiséra Sydneho Pollacka (Firma) v sobě dovedně spojuje všechny přísady, které patří do správného thrilleru: napětí i akci, chytrý příběh a skvělé herecké výkony držitelů Oscara Nicole Kidman a Seana Penna. (Magic Box)

Beky

...ať už slyšíme cokoliv po desáté hodině v sídle OSN, musí se téměř vždy mluvit o atentátu nebo vraždě státníka, který má proslov příští den v přímém přenose!!!..v místě kde je na tisíc mikrofonů aby neuniklo ani slovíčko!!!!....i o historku bez špetky uvěřitelnosti se dokážou opírat mocní režiséři a přitom dovést film do přijatelného stádia, tzn. do stádia koukatelnosti!!!...Pollack na filmu dělal dva roky, jak se zmiňuje v bonusech na DVD, a jak se zmiňuje a zmiňuje, neopomene připomenout jak je filmařina těžká práce a je ještě težší v případě nehotovosti scénáře, scénáře, který dopisují na koleni každý den......dva roky na něm strávil!!!!..ufff, ani tomu se mi nechce věřit!!!...film vyzdvihují kvalitní herecké výkony a výborně natočená scéna s autobusem....scénář je velmi komplikovaný a snaží se nám řadou bonusových úkolů nebo lépe zápletek na fouknout hlavu a tím získá na uvěřitelnosti a plitká hlavní dějová linie bude zastíněna!!!!...další fim kde Penn bude brečet už neunesu!!!..začni si chlape vybírat konečně role!!! ()

OHI

Film postrádá jakkékoliv napětí, Pollack se očividně snaží klást důraz na psychologické prokreslení postav, ale slabý scénář mu to bohužel nedovoluje. ()

JohnSmith

Zajímavý politický thriller o nefunkčnoti OSN,jedná neexistující africké zemi,traumatizovaném poldovi a tlumočnici,které máte chuť pořádně nafackovat,aby se probrala.Hlavně že jsme všichni kapella ()

Millanium

Nadprůměrný politický thriller s výbornými hereckými výkony Seana Penna a Nicol Kidman. Osobně mi nijak nudný nepřipadl a bavil jsem se u něj celou dobu. Škoda jen lehce slabého závěru 80% ()

Aven

Popravdě řečeno mě tenhle film mile překvapil. Čekal jsem politickou nudu a ta se ani zdaleka nekonala a to kvůli: brilantním hereckým výkonům, povedené hudbě a scénáři, který sice není světoborný, ale dokáže upoutat divákovu pozornost a co víc donutí ho o ději přemýšlet. Na druhou stranu utápění se v takových těch moralistických řečičkách moc nemusím - proto průměrné hodnocení. ()

shantim

Ano, film sice povedený, ale na thriller či politické drama trochu slabší energie. Chvílemi jako by děj ztrácel dech a divák tápe ve dramatickém vakuu. 70% hvězdiček ()

fefee

Prvá polka nudnejšia rozťahaná s plno zbytočných kecov a druhá zase akčnejšia a živšia. Potrebovalo by to skrátiť, trošku menej kecov a bolo by to zaujímavejšie, čistý priemer. ()

Sany33

Veľmi slušne zvládnutý a natočený politický thriller. Film asi najviac vďačí vynikajúcemu hereckému obsadeniu na čele s Nicole Kidman a Seanomm Pennom. Inak napätie sa dalo krájať a do poslednej chvíle som netušil, kto stojí za atentátmi. Táto nevedomosť ma celý film držala pribitého k stoličke a nevedel som sa sústrediť na nič iné ako na hľadanie atentátnika. Bolo tam aj pár hluchých miest, ktoré som ale filmu dokázal odpustiť. Čo som ale neprekusol bol fakt, že pomaly albínka Nicole Kidman je pôvodom Afričanka, bije sa za africké práva a doma sa stavia do hnutia za liberalizáciu. To mi trocha rezonovalo. Nehovorím, že za černošskú komunitu sa nemôžu byť biely ale ak vám ukážu fotku rebelov v Afrike, asi iba veľmi ťažko by ste na nej hľadali belošku a to už vôbec nie takú akou je Nicole. Ďalším sklamaním pre mňa bolo, že dvojica hlavných hrdinov na koniec neskončila spolu, aj keď k sebe mali celý film blízko a evidentne všetko k tomu inklinovalo. Ale no tak čo už nie všetky sa musí skončiť podľa mojich predstáv a nie všetko je také aké sa zdá vo filmovom priemysle to platí dvojnásobne. Odporúčam ako kvalitný thriller z politického prostredia, ako som už spomínal na začiatku. 83% ()

lykan9

Tlumočnice je poměrně slušný špionážní thriller s nádhernou Nicole Kidman a charismatickým Seanem Pennem. První půlka je sice trochu vleklejší, ale od druhé poloviny nabere tento film tempo. Nejvíc mě potěšila pasáž v autobuse a výrazy překvapení agentů. Tohle se fakt povedlo. :-) ()

VanTom

Slušný politický thriller přináší umírněnou zápletku (s poctivou vyšetřovací prací tajných služeb), dobře zahrané postavy i pár pěkně napínavých scén (protnutí souběžného sledování několika cílů v autobuse). Nikdy ale úplně nestrhne. Bokem si ještě povzdechnu, jak realita posledních let (a hlavně měsíců) naplno ukazuje, že ve filmu tolik adorovaná OSN je při skutečných krizích zcela bezzubá. ()

Jacob23

Skvele herecke vykony,dobry politicky scenar(skoro jako samotny Tom Clancy)slusna davka napeti,dobra hudba,potesil ne-zcela happyend,skvela scena v buse-co vic si od daneho zanru prat..?Snad je trochu vic akcnosti..79% P.S:Nicole Kidman proste zeru!;) ()

davidek

Napětí teda vypadá trochu jinak spíš jde o psychologii a to se mi líbí. Pár záběrů bylo celkem zbytečných, lae celkově na mě film zapůsobil velmi dobře. Něco mezi čtyřmi a pěti. ()

jitrnic

Suverénně největším kladem tohoto filmu je Sean Penn, konečně jsem narazil na film, kde jsem mu jeho výkon do puntíku věřil. Hůř už na tom je Nicole Kidman, které evidentně víc záleží na tom, aby působila jako jakási nadpozemská Sirael než jako ztrátou blízkého člověka trpící žena.Pollackova režie je tradičně sice nenápaditá leč řemeslně slušná, ve scénáři se tu a tam objeví škaredé klišé (kterak Penn o manželku přišel např.). ()

Kosmik 1

Na Nicole se pěkně kouká... bohužel tyhle politické thrillery nejsou zrovna mou vyhledávanou destinací. Zápletka mi také nepřišla nějak příliš oslnivá, aby mi vyrazila dech. Ani se zde neudál nějaký pořádný překvapivý zvrat. Zapomenutelný film bez většího nápadu. Překvapivě jsem se ale nenudil. 55% ()

Autogram

Na to, čo sa vo filme stihlo, bol trochu dlhý. Napätie sa tým rozriedilo, ale aspoň tá záverečná časť stála za to čakanie. ()

Politika Sydneyho Pollacka

Politika Sydneyho Pollacka