Tlumočnice Spojených národů Silvia Broomeová (Nicole Kidman) zaslechne rozhovor o plánovaném atentátu na hlavu jednoho afrického státu. Agent Tobin Keller (Sean Penn) z americké tajné služby, který případ vyšetřuje, Silvii už od počátku podezřívá, že neříká celou pravdu. Silvia si začíná uvědomovat, že se stala novým terčem atentátníků a ze všech sil se snaží jejich plány překazit. Než jí ale někdo uvěří, může být už mrtvá. Tlumočnice režiséra Sydneho Pollacka (Firma) v sobě dovedně spojuje všechny přísady, které patří do správného thrilleru: napětí i akci, chytrý příběh a skvělé herecké výkony držitelů Oscara Nicole Kidman a Seana Penna. (Magic Box)

orkadimenza

Poté co jsem viděl všemi vynášené do nebes Vzpomínky na Afriku jsem se rozhodl, že si od velkých očekávání od Pollackových filmů budu raději držet odstup. Ve svém posledním filmu mě ale Sydney velmi mile překvapil a pobídl mne, abych jeho milníkům v režijní kariéře přeci jen věnoval krapet více pozornosti. Stejně jako tomu chodí v jiných filmech a v životě, i zde odstartovala řadu událostí jedna velmi malá drobnost. Zaslechnutí šepotu. A až jsem se divil, jak dlouhá a zajímavá ta řada byla. Svým námětem kontroverzního prezidenta při důležitém proslovu ohroženého atentátem mi snímek evokoval dříve viděný Úhel pohledu, postupem času jsem ale přicházel na fakt, že Tlumočnice je v celkovém ohledu sice méně akční, zato neubírá na spádu a je propracovanější. Ve druhé polovině začíná být už těch smyček mezi postavami moc, díky tomu se ale divák nutí být při sledování filmu pozornější. Pohlcení do děje pomáhá fakt, že napětí by se dalo krájet (zejména při scéně autobusu 133), ale v neposlední řadě známé tváře v hlavních rolích. Zpočátku zaskočená šedá myška v koutě Nicole Kidman a přesvědčivý Sean Penn tvoří solidní tandem a tak se z Tlumočnice stává velmi kvalitní film, který obdivuhodně postrádá veškerá klišé a hraní na city, zato mu nechybí pár seberozvojových myšlenek. ()

system

Jako vzdy vynikajici Sean Penn a jako vzdy pro me nepresvedciva Nicole Kidman. Kdyby byl film o trosicku kratsi max. hodnoceni by ho neminulo, takhle jde pouze o velmi povedene drama, ktere pusobi dost roztahanym dojmem a hlavne ke konci ztraci na tempu. ()

M.I.K.E.

Film drží nadvodou jedině výkony obou hlavních aktérů:Nicole Kidman a Seana Penna..závěr přímo katastrofální. ()

22matelko

Znova jeden zo skvelých hereckých výkonov už beztak bezchibnej Nicole Kidman. Ona vie proste zahrť všetko je jednoducho geniálna. Film však tiež nebol zlý celkovo sa mi kombinácia príbehu a hereckej dvojice v lhavných úlohách páčili . Myslím že tento film si jednoznačne zaslúži 5 hviezd. ()

Cement73

Slušne odvedená filmarska robota . Nicole hra velmi dobre a sekunduje jej o nieco slabsi Sean Penn. Ibaze trochu pokulhava scenar. Chyba mi tu trochu viac akcie a vzruchu. Pribeh tak akosi prebieha a nakoniec sa dobre konci... ()

Yardie

Čistých 60%. Filmu by prospělo více napětí. Je to strašně ukecané, resp. utahané, v podstatě se ani tak moc nemluví. Taková divná sterilní atmosféra. Celkově mi to moc nesedělo, bylo to takové o ničem. Objevilo se pár (asi doslova) napínavých scéna a ty stály za to. Kdyby bylo takových více, tak by to mohl být velice solidní snímek. Každopádně to bylo takové nemastné neslané. Na druhou stranu to nějak nenudilo a docela to uteklo. Takový pěkný průměr. Howgh! ()

Renfield

Politika jako pozadí jejich příběhu? Mám ten pocit. Ona dlouho nezůstane tlumočnicí v nebezpečí z úvodu, čím víc je toho řečeno, tím méně se ví, je tajemně nejasná. On z tohoto pohledu pravý opak, zlomený agent, který o sobě v jeden moment řekne vše podstatné a jehož zájem o ni může být více než pracovní, nedivím se mu. Sean Penn a Nicole Kidman dávají dlouhým dialogovým výměnám napětí, přesto to dokáží i bez nich, pohledem přes ulici z oken dvou nespavců... pro jejich vztah mám pocit ta nejzásadnější scéna vůbec. Kamera si převážně noční New York užívá a společně s hudbou tvoří občas až mysteriózní atmosféru, tak vhodnou k oběma rovinám filmu. Ta politická má přesah, je též více založena na dialozích, přesto ani ona nepostrádá napětí. I u ní platí, že čím více se odhalí, tím méně víme, ale ono to všechno zapadne. Její nejlepší část přichází možná až příliš brzy, fantasticky natočená jízda autobusem však finální atentát předčí. Výborný film kazí moment, v němž se obě roviny protnou a mělo by tím přijít to nejsilnější, jenže se čte z knihy... škoda. Přesto velmi silný thriller ze staré školy. 85% ()

El Loco

Tento sľubne vyzerajúci politický thriller potopil jeho tupý záver. Do zbabraného záveru to vyzeralo veľmi dobre. Napätie primerane narastalo, herci boli výborný a proste všetko do seba skvele zapadalo. Nevhodný pre tento typ filmu bol aj vznikajúci vzťah medzi tlmočníčkou (N.Kidman) a policajtom (S.Penn). Už som si myslel, že sa to zmení na nejaký romantický film. ()

FunThomas

Zajímavé téma a výborné herecké výkony zdobí tento film. Taky dobře, že to neskončilo love-happyendem. Myšlenka filmu je však někdy celkem nejasná... ()

Pawlisman

Velice dobře zvládnutý film, který vás postupně vtahuje více a více do děje. Vyvrcholení napětí, kdy si mé hodncení pohrávalo na plné hranici však přichází již okolo poloviny filmu. Konec je spíše prdlý a laciný a to by se mělo v kritickém pohledu diváka odrazit. Celkově velice nadpůměrný USA krimi-thriller (nadpůměrná klasika svého žánru). 8/10 ()

Martinius

v podstate kvalitne natoceny film s prvotriedne obsadenymi hercami, ktory vsak stroskotava na extremnej roztahanosti a vlaznom obsahu. nezaujimavy pribeh vsak nezachrania ani vyborny sean penn a skvelo vyzerajuca nicole kidman. ak si chcete pozriet thriller, ktory zimomravo vystihuje atmosferu africkeho politickeho pekla, odporucam hotel rwanda alebo lord of war. ()

thunnus

Napínavý thriller, kde to mezi hlavními postavami funguje a který má i politický podtext, ale trochu ho sráží občasné logické díry a trochu nešťastné vyústění (nedá mi to, jak se tam ta tlumočnice do ochranné místnosti mohla dostat..) a závěr, který se moc nehodí. ()

ddf76

Inteligentni thriller, kde vynikaji Kidman a Penn. Dej je sice pomaly, ale v tomto pripade to neni na skodu. Velmi dobra je i hudba. ()

Šmoula

Moc nemám rád politické thrilery, protože pokud nerozumím politice a její fungovaní, žádný zažitek to ve mě nezanechá, ale dialogy a politické vztahy byly srozumitelné a k pochopení, takže se z filmu stával postupem času velice kvalitní thriler se Sean Pennem a Nicol Kidman, kteří vytvořili kvalitní prostředí plné emocí, zoufalství a naděje. ()

kaze

Nicole Kidman a Sean Penn su fakt geniálni herci. Čo dokázali títo herci v tomto filme je nádherné. Vzťah medzi týmito dvoma ľuďmi bol vykreslený úžasne. ()

Berry

Velké plus filmu je především velmi přesvědčivý a charismatický Sean Penn. Ne, že by Nicole nehrála dobře, právě naopak, ale když spolu byli ti dva na scéně, tak i když nic neříkal,byl prostě lepší... Nastane ale problém ve chvíli, kdy se trochu poodhalí zápletka, která sice nebyli nijak špatná, ale do filmu mi prostě nějak nezapadala. K tomuto mínusu ještě přihrával tupý výkon prezidenta Zuwaie. Ale i přes všechny nedostatky film nenudí. ()

Politika Sydneyho Pollacka

Politika Sydneyho Pollacka