Tlumočnice Spojených národů Silvia Broomeová (Nicole Kidman) zaslechne rozhovor o plánovaném atentátu na hlavu jednoho afrického státu. Agent Tobin Keller (Sean Penn) z americké tajné služby, který případ vyšetřuje, Silvii už od počátku podezřívá, že neříká celou pravdu. Silvia si začíná uvědomovat, že se stala novým terčem atentátníků a ze všech sil se snaží jejich plány překazit. Než jí ale někdo uvěří, může být už mrtvá. Tlumočnice režiséra Sydneho Pollacka (Firma) v sobě dovedně spojuje všechny přísady, které patří do správného thrilleru: napětí i akci, chytrý příběh a skvělé herecké výkony držitelů Oscara Nicole Kidman a Seana Penna. (Magic Box)

P@\/EL

Dobrý thriller se zajímavým politickým podtextem. Film obsahuje několik povedených akčních scén, z nichž některé jsou celkem působivé. Zajímavá zápletka slibuje skvělou podívanou. Děj byl dokázal diváka pohltit a místy byl i hodně napínavý. Jedinou nevýhodou filmu byly některé zbytečné scény, které film jenom natahovaly. ()

27p16and41p6

Pro mě jeden z nej filmů. Nemůžu pochopit komentáře, že je příběh jakkoliv špatný a že je tam všeho málo a od všeho trochu a podobně. Uznám, že jenom ta náhoda, že zrovna Silvia zaslechne připravovaný atentát, je fakt veliká náhoda. Jinak je příběh pěkný, uvěřitelný, kamera i režie skvělá, dávkující mi přesně tolik indicíí, kolik dostat mám, žádný záběr není beze smyslu. Vztah rozvíjející se mezi hlavním párem mám hrozně ráda, mohli to být manželé, mohli to být nejlepší přátelé, to už se nedozvíme, jenom vím, že to naťukli moc hezky. Přemýšleli jste o tom, o kolik by film vlastně klesl, kdyby se tam spolu hezky po americku vyspali? Já jsem byla nadšená, že to neudělali. Kdykoliv měli některý z nich monolog, donutili mě sedět tiše a poslouchat, přikovali mě k židli. V momentě, kdy Nicole vypráví příběh o vraždách u Ku, neumím si představit, že bych ji plně nevnímala, strhla mě. Mimoto musím pochválit skvělou hudbu. ()

kookies

Chvilkami silné ale vyrušovala ma vsunutá romantika hlavných hrdinov . Zaver filmu s pištolou pri hlave sa mi zdal preromantizovaný a tým pre mňa kazil vierohodnosť celého príbehu. ()

Spike86

Velmi dobré výkony Seana Penna a Nicole Kidman, ale ne úplně scénáristicky fungující politická rovina. Ta politika zde vykreslená jen hodně vzdáleně a v hrubých obrysech je nic neříkající a nebrala mě. Naproti tomu emoce a napětí kolem ústřední dvojice bylo velmi zajímavé. 78% ()

dosik

Musím říct, že jsem moc od tohoto filmu neočekával, ale byl jsem velice mile překvapen a docela mě dostal svým napětím až do konce. jednoznačných 90% ()

zero_zelo

Výborná věc! a s odstupem času musím říct, že mě bavila o to víc, protože scénář byl poměrně "jednoduchej" a jasnej. nebylo sto postav různejch jazyků, prostřihy a přestřelky, kdy se ztrácím v ději a konspirace je tak mocná, že mě chytá paranoia i ve vlastním bytě. Ne, čistý, jasný, skvěle zahraný. a těší mě, že mi konec nezkazila líbačka bo jiná duchaplnost doby a dobrého konce. 90% ()

Tanulin

Politický příběh ve kterém jsem se ale trochu ztrácela. Trochu překombinované, upovídané.Horší tři hvězdy a jindy tohle vidět už nemusím. ()

RoxaNie

Ja som veľmi chcela, aby sa dali dokopy :D Som hrozná romantička a fanúšička happyendov :/ ale napriek tomu kvalitný a super. ()

Nathaniel8

Plno nečekaných událostí, zvratů a finále, které jsem nečekal. Za mne spokojenost. Jen si Nicole Kidman neumím představit jak žila v Africe... spíše bych ji viděl v Rusku☺ ()

Awer

Nedívá se na to špatně a ten záměr oceňuju, ale to, čím se ten film snaží být (citlivou, trpělivou, ale zároveň akční sondou), je fakt jen z části. Dialogy a scénář zůstávají místy na hraně hollywoodské simplifikace a hloubka a trpělivost se tím dostává na cestu k prosté pomalosti a délce. Kidman a Penn do svých rolí až kýčovitě sedí, ale zas je dokáží ustát. Celkově chválím záměr a dalo se to i při vyšší stopáži v pohodě překoukat, ale asi by to musela být čistě evropská produkce, aby byla naděje na skutečně elegantní provedení (které by z toho činilo totální majstrštyk). ()

karlvonarbei

Od Pollacka šlo s klidem očekávat vždy kvalitní thriller, to se v tomto případě opět naplnilo. Pacino mi však do role tohoto agenta nějak neseděl, Kidman ho v tomto případě slušně přehrává, ostatně celý film se vlastně točí kolem ní. Nečekané rozuzlení není přehnané, snímek nijak zvlášť nemoralizuje, chybí zde samoúčelné scény a proto je příběh racionálně uvěřitelný. Dobré řemeslné dílo, jež znamená, že jeho shlédnutí není žádnou ztrátou času ()

Bragi66

Dosti řídká politická konspirace na pozadí OSN. Syrovou Afriku brzy vystřídá tak nějak rozměklý TV scénář. Nicole Kidman to sice sluší, ale její africká minulost je dost odbytá a nepřesvědčivá. Téma o pomstě a odpuštení je sice vážné, ale tady je to spíše mlácení prázdné slámy. Možná mne to nějak potkalo v nepravou chvíli, ale zdálo se mi, že po celou dobu Sean Penn až nesnesitelně přehrává. Jinak s tímto hercem vřele doporučuji třeba film Tady to musí být  (2011). ()

Feacher

Na Tlumočnici jsem se hodně těšil a nezklamala. Zajímavý námět, ne nějaké moc silné téma, úžasná Nicole i Sean, akce i láska na svém místě. Moc příjemný film! ()

lobsang

Sydney Pollack uz to nedava, fura logickych chyb, drtiva vetsina deje je dopredu zrejma a nezbyva nez jedna velka nuda, kterou nezachrani ani krasna Nicole, ani odmereny Penn. Celkove dost nepovedeny film, ktery se snazi akcentovat to, co Hotel Rwanda vyjadril nepomeritelne lepe. Pokud jde o "thrillerovost", nesaha tlumocnice Trem dnum Kondora ani po paty. Velmi slabe, velke zklamani ... ()

Politika Sydneyho Pollacka

Politika Sydneyho Pollacka