Tlumočnice Spojených národů Silvia Broomeová (Nicole Kidman) zaslechne rozhovor o plánovaném atentátu na hlavu jednoho afrického státu. Agent Tobin Keller (Sean Penn) z americké tajné služby, který případ vyšetřuje, Silvii už od počátku podezřívá, že neříká celou pravdu. Silvia si začíná uvědomovat, že se stala novým terčem atentátníků a ze všech sil se snaží jejich plány překazit. Než jí ale někdo uvěří, může být už mrtvá. Tlumočnice režiséra Sydneho Pollacka (Firma) v sobě dovedně spojuje všechny přísady, které patří do správného thrilleru: napětí i akci, chytrý příběh a skvělé herecké výkony držitelů Oscara Nicole Kidman a Seana Penna. (Magic Box)

Humprt Pum

Nestojí za řeč. Starý dobrý Pollack je pryč. Vyčpělý stín halí do tmy jeho staré dobré napínáky s krásnou hutnou atmosférou a nechává průchod průhledným dryjákům typu Tlumočnice nebo Oliver Twist. Budu se držet hezkých vzpomínek a jeho budoucí tvorbu již raději vynechám. ()

pOne

Dvě hodiny vcelku nudy a zklamání. Co jiného po shlédnutí tohoto filmu říct. Nicol už taky předvedla lepší výkony...... ()

Bilky

Nebyť účasti PENNA a KIDMAN tak sa tento film potáca niekde okolo 50% a to by si aj zaslúžil lebo NICOL to z biedy nevytrhla. Ako akčný thriller je to príliš prepolitizované a ako krimidráma s pol.zápletkou je to trošku povrchné, čo ma u režiséra s takým menom sklamalo... Šedivý priemer a nuda za veľa peňazí! ()

me3x®

Stále mám z toho filmu zmiešané pocity. 4* ,u dávam, len kvôli hereckým stvárneniam, dejovo ma viac chytil dokonca aj film Síť 2.0 ()

Riverin

Pravý oldschool thriller bez všemožných zbytočných strielačiek, výbuchov, atď... a to je pre mňa veľké plus tohto filmu. Taktiež mi veľmi pripomenul atmosféru Tri dni Kondora, a bodaj by nie keď sa do toho pustil rovnaký režisér. Skvelé obsadenie na čele so Seanom Pennom a Nicole Kidman, ktorá hrala na svoje pomery naozaj skvele, sú len ďalšou výhodou. Vynikajúci film ktorý si zaslúži 5*. ()

mata77

Úvod sa tvári nevinne, dokonca môže pôsobiť až nudne. Opak je ale pravda a náhodné, povrchné súvislosti sa razom môžu zmeniť na život určujúce. Trochu afektovaná Nicole Kidman, skvelý Sean Penn. ()

CrazymanM

Dobrý thriller,slušné herecké výkony,ale nic víc!Potenciál by tady určitě byl,výsledek však byl takový,jaký byl.Není to žádnej průser,to zase ne,jen prostě průměr!! ()

luke774

Bělovlasý reinkarnátor hollywoodského hororu Wes Craven znovu spojil své síly s Kevinem Williamsonem, aby do srdcí teenagerů s chutí napumpoval trochu toho děsivého adrenalinu. Tentokrát z toho ale nebyl kasaštyk po vzoru Vřískotu – právě naopak – zatímco v amerických kinech bodoval z kraje roku jedno hororové béčko za druhým (Boogeyman, Hlas smrti), o prokleté teenagery nikdo neprojevil zájem. Přitom jejich úroveň není zdaleka tak pekelná, jak by se z prapodivného traileru dalo očekávat. Prokletí jsou typickým příkladem filmu, který je nutné rozetnout při recenzování ve dví. První půlka se nese přesně v duchu úvodní zrockované písničky o Červené karkulce. Žádná velká křeč, jen jednoduše znepokojivé legrácky pro třináctileté teenagery, u nichž dospělý divák těžko pocítí pravé hororové vibrace. Ale může se bavit oddychovým tónem Williamsonova scénáře, v němž je hodně řádek věnováno nadsázce a chytrému roubování klasických hororových schémat a vlkodlačí mytologie na klasické „drama ze střední školy“ made in MTV. Digitální efekty naštěstí ještě šetří síly, takže je dost času užívat si pohodově vypilovaných dialogů (třeba ve stylu „Jsem gay“ – „Co máš z toho. Já jsem vlkodlak.“) a dobrého hereckého obsazení. Ano, čtete správně – Jesse Eisenberg je moc moc fajn a stylovou Christinu Ricci s rozpuštěnými kadeřemi („vlkodlaci se vyznačují sexuální přitažlivostí“ :-) oceníte hned, jakmile Craven z cesty odstraní Shannon Elizabeth a jí podobné. Zatímco Shannon jen tupě ječí, vystrkuje kozy a vy se modlíte, aby brzo chcípla (protože ten jekot stejně vypadá jako špatně zahraný smích), Christina se svýma uhrančivýma očima a sexuálně devastujícím pohledem umí zahrát i víc, než jen pár základních emocí (pravda, v tomhle filmu o moc víc než ten základ nepotřebuje). Druhá polovic už je o nějakou tu námořní míli slabší. Nekonečné „někdo stojí za tebou“ lekačky už lezou na nervy a s příchodem digitálního vlkodlaka, který nahání asi tolik hrůzy jako tlačítko Enter na klávesnici (a co do triků hravě překonává Van Helsinga s kočkami z Ohnivého oceánu dohromady), Cravenova režijní invence ustupuje ve prospěch přímočaré a stokrát viděné hororově-akční „katarze“. Jako by se Prokletí zlomilo velmi pěkně natočenou scénou v zrcadlovém bludišti. Pak potvora poprvé vyskočí a z nezávadného napínání se přesuneme k očekávané, přeplácané a průhledně překombinované nudě. Za to bych Williamsona i Cravena nejradši proklel, protože podařený rozjezd lákal na film „na víc než jedno použití.“ ()

megajalec

Malo to slušný nábeh na zaujímavé krimi z prostredia OSN o vojnovom zločincovi z krajín tretieho sveta. Že to bol politický thriller je na jednej strane fajn, na druhej to bolo nevyužité, až prekombinované a málo prehľadné. Nepomáha tomu ani množstvo línií. aCelé sa to ťahá sa to pomalinky, chýba tomu tempo, silnejšie momenty, niečo, čo prebudí diváka a poriadne ho vtiahne. V závere mi bolo šumafuk, ako to skončí. ()

Cid

Tak nevím jestli jenom mě přišel tenhle film jako docela nudná podívaná. Druhá půlka už sice nabrala trošičku tempo, ale za to tam bylo pár nedořešených a nedomyšlených situací, nad kterýma se nikdo ani neobtěžoval pozastavit a tak je raději nechával za sebou. A ke všemu ještě ten sladký "happy end" a to dojemné "sebeuvědomění"! Sečteno, podtrženo jednu hvězdičku dávám sobě za to, že jsem to vydržel až do konce a druhou dávám Seanu Pennovi, za jeho kvalitní výkon v tak nekvalitním filmu. No nezlobte se na mě, ale už jsem od Sydney Pollacka viděl mnohem zdařilejší snímečky. ()

P76B

Docela slušně natočený thriller, ve kterém vyniká Sean Penn. To se už ale nedá říct o Kidmanové, které jsem nevěřil ani slovo, natož, že by mohla vyrůstat v Africe. Na víc než tři hvězdy to nemá. ()

Honzad007

Velmi silné tři hvězdičky za velmi silný motiv, bravurně zvládnuté napínavé scény a hlavně herecké extrapředstavení Kidman a Penna. Jen škoda, že velkou část celého přiběhu narušuje političnost, přebytečné zapojování agentů do každého záběru a až příliš natahovaný a nereálný závěr. Přesto bych si asi takhle nějak představoval kvalitní politický thriller, ovšem příště buď s dotaženou složitou pointou, nebo raději se zápletkou, která si nehraje na to, že v sobě skrývá ještě něco mnohem víc, co si má divák s sebou odnést... ()

Callie

Pollack tak typický , jak jen si můžete představit. Pokud přistoupíte na jeho hru a na jeho styl, tak nemůžete být zklamaní. Nicole je nádherná i rozcuchaná, Sean nezklamal. Takže za 75% ()

veverysiak

Politické zápletky, hlavne s koreňmi na čiernom kontinente, veľmi nemusím, ale toto ma zaujalo, možno klasicky výborný Penn, možno ešte celkom prirodzená Kidman, možno neustále sa zauzľujúca zápletka, možno neutíchajúca svižnosť deja, takže 80%. ()

Georgeton

Ešte predtým ako som si pozrel tento film som netušil, že ma tento žáner s politickým cítením tak vtiahne do deja. Musím sa priznať, že Nicole Kidman nie je jedna z mojich obľúbených herečiek, ale v tomto filme pre mňa excelovala, aj napriek tomu že na Seana Peana sa podľa mňa nechytala, ten bol fantastický. Dosť nečakane vyvrcholenie aj preto si tento skvelý film, pri ktorom som sa vôbec nenudil zaslúži 5*. ()

Scaevola

Určitě kvalitní film s úžasným obsazením, ale jaksi mi chyběla houstnoucí atmosféra, která měla spíše tendenci ke konci polevovat. Navíc se nedostavila akce a politického rýpání také mohlo být více. ()

Politika Sydneyho Pollacka

Politika Sydneyho Pollacka