Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

agentmiky

Mně se druhý díl ani nezdál lepší.Přišlo mi to na stejné kvalitativní úrovni.Druhý díl mi přišel v nějakých věcech trochu odlišný od prvního.Příběh gradoval trochu pomaleji a nebylo zde ani moc té krve,což je na QT docela typické.Celkově se mi v obou dílech líbilo to skvělé vyprávění příběhu a rozdělení na jednotlivé kapitoly.Nejvíce mě asi překvapila smrt Madsena,neboť jsem ji čekal jaksi od hlavní hrdinky.Na konci to chvíli vypadalo,že by to mohlo skončit docela dobře,ale QT nezklamal.Za mě dávám 80% ()

zdepapepa

Quentin Tarantino má asijskou kinematografii zmáknutou a je to vidět. Přesto však daleko radši vzpomínám na nabitou jedničku. Ne, že by dvojka nebyla nabitá akcí, napětím nebo hudbou, ale někdy v té době u mě došlo k jakémusi vystřízlivění, kdy mě Tarantino už ničím nepřekvapoval a já neviděl důvod na jeho další filmy koukat. ()

TomX2

Prvá tretina bola rozťahaná a pre mňa príliš nezáživná, keďže sa niesla v inom duchu než prvá časť a akčných chvíľok tu je minimum, no nakoniec to vyplatili perfektné dialógy a zaujímavý sled udalostí, vďaka čomu to výsledne hodnotím ako prvý diel. ()

kobejn

V době, kdy byl Kill Bill uveden v kinech mě neskutečně nasralo, že to Tarantino rozdělil na dvě části a ta druhá část měla premiéru až za rok. Tehdy to ještě nebylo běžný, natočit jeden film a pak ho rozdělit na dvě části a dát mězi ně rok. To už s odstupem času nehraje roli a máme tu dohromady celek, kterej je dokonalé umělecké dílo, opravdu perfektní a bez chyby. Takže Kill Bill vol1+vol2=100%. PS: Snad by bylo lepší už k tomu vol3 nepřitáčet, protože nevěřim, že by Tarantino dokázal vstoupit 2xdo stejné řeky tak, aby to bylo znovu dokonalý. ()

Davson odpad!

Zatímco jednička disponovala vynikající hudbou a místy dobrým výtvarným zpracováním, což hezky obalovalo hrozný scénář a dementní děj, dvojka už je poněkud jiná káva. Nejdřív si sice drží úroveň jedničky (i když má poněkud sestupnou tendenci) - hezká hudba, slušná podívaná. Ale místo, aby film gradoval a vyústil do závěrečného famózního souboje, tak náhle klesá rychlostí světla v momentě, kdy se Nevěsta potkává s Billem. To, co pak následovalo, mě úplně odrovnalo. Tarantino předkládá haldu nesmyslných dialogů a monologů, pseudoúvahy o supermanech, o smrti a zabíjení. V životě jsem neslyšel větší žvásty. K čemu to je? Co to má znamenat? Já na to nepřišel, nepobavilo mě to, jenom jsem nevěřícně zíral a hlavně se pekelně nudil. Totální béčko povýšené na umění, nebo wtf? Jak proboha autor Pulp Fiction a jeho svižných, vtipných, perfektních dialogů dokázal vymyslet něco takového? ()

Jillen

Nesrovnávat s prvním filmem, tohle je sice pokračování, ale úplně zapomeňte na krvavou akční řež(i když, co si budeme nalhávat, pár nechuťáren se tu taky najde...z nichž nejpůsobivější je asi útok hada Černé Mamby a její gargantuovská dávka jedu přímo do xichtu :))...je to ukecanější, nataženější, ale podle mě zábavnější...Madsen je prostě geniální(jeho dávka mezi kozy, nejhezčí pička co si kdy viděl ...:)) ()

Džejkop

Jednička byla skvělá, přesto je dvojka ještě lepší. Jednička byly plná akčních scén, dvojka oproti tomu spíše těží z množství dialogů. Svým pojetím jsou to tedy poměrně odlišné snímky, dohromady, přesto a nebo právě proto, vytvářejí naprosto kompaktní celek. Michael Madsen je perfektní, role líných, zvrhlých nebo já nevím jakých parchnantů mu sedí naprosto dokonale. Překvapením je epizodní role Samuela L. Jacksona jako pianisty, kterého jsem sotva postřehl. Nebýt jeho nazaměnitelného hlasu, těžko bych ho vůbec rozpoznal. ()

Laxik

Řešit jestli je lepší jednička nebo dvojka je jako srovnávat oheň a vodu. Každý film je jiný, i když u dvojky je nutno uznat, že nás hned napadne "Tarantino". Kill Bill vol. 1 je prostě stylová řežba, ale až tady se dozvíme, jak že se vlastně Nevěsta dostala do polohy ležmo aby mohla posléze tomu masochistovi zasípat, že je to dítě jeho. Rozhodně musím uznat, že až po shlédnutí dvojky jsem přišel celé sérii na chuť, ale za těch pár let pro mě jednou byla lepší jednička, pak dvojka, pak zas jednička, ... Tak jako tak byla dvojka výborná s pořádnými postavami. Hlavně Budd je frajer. Do tý socky byste vážně neřekli, že mu to pálí. Filmu ale musím uznat jednu obrovskou vadu, kterou je muzika. Prostě oproti nadupanému soundtracku jedničky je tohle docela zklamáním. *** A SPOILER na konec... Tenhle film se na mě podepsal naprosto nečekaným způsobem. Od prvního shlédnutí vidím v každém filmu v každé tašce a v každém kufru s penězi schovaného hada. A vždycky mě naštve, že tam žádnej není. *** ()

PKD

Geniální!!! Stejně jako první díl. I když, v tomto případě, je trošku nesmyslné hodnotiti či komentovatiti každou část zvláště, když všickni již dávno přece víme, že jde o jeden film, rozseknutý na dvě části. Hihi.:) Bravo Umo! Bravo Quentine! P.s. DCčkáře (mám samoz. na mysli hl.čtenáře DC comics, ne ty, kteří jen čučí na DC věci) potěší Billův monolog o Supermanovi.;-) ()

Redlum

Myslim, ze hodne lidi bude pri odchodu z kina zklamanych. Kill Bill Vol.2 se totiz dosti vyrazne odklani z akcni roviny do roviny konverzacni a rezisersky rukopis je u obou filmu vyrazne jiny. Jestli tohle byl Tarantinuv zamer, tak tedy klobouk dolu. Ne ze by "dvojka" nedisponovala nekolika vydarenymi akcnimi scenami (napr. souboj s Elle), ale nejvetsi duraz je tu kladen na vztah Billa a Nevesty, ktery vrcholi pulhodinovou finalni konverzackou, jez je dle meho mistrovsky napsana. ()

numi

Tak druhé pátrání po slizounovi Billovi je úplně jiný film než jeho předchůdce. Celkově jsem se bavil více než u jedničky, ale k dokonalosti to má daleko. Kde se poděl humor, absurdita a nadsázka, tři pro Tarantina tak typické znaky, je mi záhadou... Na začátku jedničky to vypadalo nadějně, ale postupně se to vytrácelo, až to na konci vyšumělo úplně. A ten spoiler na konci jedničky mi zkazil asi nejsilnější okamžik v celém dvojsnímku. Vážně tam musel být? Ale za shlédnutí to určitě stálo. [říjen 2005] ()

Vojcl

Druhý díl Kill Billa se dost odlišuje od Volume 1. Těžko říct, jestli je lepší nebo horší, je prostě jiný.. Ubylo krvelačných scén, řekl bych že se zase vrátil ten starý Quentin Tarantino! Jinak opět maximální hodnocení pro skvělý a neopakovatelný filmový zážitek!! Hudba, scénář, režie, ještě nabroušenější Uma Thurman.. prostě všechno!!!!!!!!! ()

Macejko

Oproti jednotke iba zlomok akčných scén. A vôbec, ale vôbec to nevadí. Kill Bill (obidve časti) je Tarantinov opus magnum. ()

J3dla

Neříkám že to bylo špatné, to v žádném případě, jen jsem měl občas pocit, že by to schtělo střihačské nužky. Bill: I was just admiring your sword. Quite a piece of work. Speaking of which, how is Hanzo-san? The Bride: He's good. Bill: Has his sushi gotten any better? The Bride: [shakes her head] Bill: You know, I couldn't believe it. You got him to make you a sword. The Bride: It was easy. I just dropped your name, Bill. Bill: [chuckles] That'd do it. ()

gogos

Jednička pokládá otázky, dvojka je odpovídá. Jednička je zběsilá akční jízda, dvojka vrací dílo tradičních tarantinovských kolejí. Vyváženější, vtipnější, výpravnější a tarantinovštější druhý díl je patrně o chlup lepší než jednička, která zase trumfuje po hudební, absurdní a akční stránce. Potěší skvělá camea Samuela L. Jacskona či Michaela Parkse, zaujmou spousty odkazů a neskutečně baví některé narážky a hlášky. Oba filmy mám moc rád, oba jsou nesourodé a vzájemně žánrově téměř nesouvisí a přesto tvoří jeden vynikající opus. Vážně bych si někdy přál vidět tu roky slibovanou Bloody Affair verzi, tak jak ji Tarantino plánoval a sliboval už dlouho. Kill Bill je možná jiný než Pulp Fiction nebo Gauneři, možná je jiný než klasické asijské mlátičky a možná je jiný než klasické mstící thrillery, ale to z něj právě dělá jedinečné a tak oblíbené dílo! Jestliže první část má těch 5* ode mě možná trochu nadceněných, tak dvojka si je zaslouží zcela po právu! ()

Lulu13

Kill Bill vol. 1 som videla len včera a bola som nadšená! Malo to nápad, štýl, parádne vygradovaný dej a nesmierne chytľavý soundtrack. Preto je pochopiteľné, že moje očakávania voči dvojke boli astronomických rozmerov, bohužiaľ, očakávania sa nenaplnili. Vol. 2 sa nesie v serióznejšom duchu a tempo je akési ospalé. Akčnosť z jednotky tu nahradili dialógy, ktoré sú však nemastné-neslané a rýchlo zabudnuteľné....Obe časti sú si podobné asi ako oheň a voda a je jasné, že každý si nájde "to svoje" niekde inde. Preto ma ani neprekvapuje, že dvojka má tunajším hodnotením navrch, u mňa ju však jednotka svojim vizuálom a nápaditosťou jasne prevalcovala. ()

kaylin

To, co se mi líbilo na "Kill Billovi", je ve druhém díle částečně potlačeno. První film byl hlavně o akci, která byla naprosto úchvatná, ale film jsem si zamiloval hlavně pro jeho nádhernou béčkovost, která byla dotažena do dokonalosti skvělým vizuálem a také postavami a jejich dialogy. Tarantino upustil od akce a dal do popředí postavy a dialogy, čímž natočil druhý snímek jinak, ale nikoli hůř, spíš ještě o něco lépe. Akční řežbu povýšil na umění. Poslouchat dialogy je skutečně slast, protože nenudí, i když se jedná o poměrně klidné pasáže. Rozhovor s Billem a jeho výsledek je pak naprosto úchvatnou scénou a vrcholem kariéry Davida Carradina. Tohle Tarantino dokáže. Stejně jako dokáže udělat filmy, na které se těžko zapomíná. ()

suicide

Ve dvojce si Tarantino odpustil krev stříkající jakoby ze zahradní hadice, což filmu vážně pomohlo. Dvojka je tedy minimálně stejně dobrá jako jednička, ale v lecčem úplně jiná. Konečně se na scéně objevuje onen Bill a další, kteří jsou určení pomstě, která za ta léta již pěkně stačila vychladnout, i když si ji Nevěsta dokázala taky pěkně přihřát. Celý film směřuje k nevyhnutelnému závěru, k němuž Nevěsta kráčí přes mrtvoly svých někdejších přátel. Tarantiho opět naplno rozbaluje své umění. Bez diskuze. ()

Maq odpad!

Pokleslost na světě reálně existuje a lze ji nepoklesle zobrazit. V ojedinělých případech mistrovsky. To je Pulp Fiction. --- A nebo lze vytvořit pokleslé dílo. To je Kill Bill. ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)