Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

murakamigirl

Dostal si ma, Quentin! Pár kvapiek krvi, akurát toľko toho vyšlo z "toho najväčšieho masochistu"... Vôbec sa nedivím, použiteľné boli iba 2 extrémy: A) buď ani kvapka / kvapka alebo B) šialený hektolitrový dážď- ale keď sa zahĺbime nad tým, aké by to muselo byť krvavé vyrovnanie, aby sa prinajmenšom rovnalo súbojom z Vol. 1 a súboju s Elle, dôjdeme na úrodné pole tvrdých orieškov..... Bill zomrel, ako zomrel, nech mu je už teraz zem ľahká, hor sa na živšie témy..... ! Čo treba oceniť v 1. rade, to je spôsob, akým sa Tarantino vysporiadal s tým MRZUTÝM záverečným odhalením vo Vol. 1. (Ehm.) Vyriešil to tak, že keď príde k opätovnému "odhaleniu", nebude už pôsobiť žiadny hnev, opäť to trochu viac- trochu menej zamrzí, ale to ehm odhalenie je tak krásne vymyslené, až sa budete čudovať, čo vás to vlastne pred chvíľou tak mrzelo..... Vol. 1 je v základnej rovine ultraštýlový akčňák (mňam, mňam), Vol. 2 je zas ultraštýlová dráma gargantuovských rozmerov :))), z ktorej ale vďaka Tarantinovi nebudete mať žiadnu ťažobu, pretože to on už vie, ako na to, ako to spraviť 1. bláznivé, 2. vtipné a 3. cool. David Carradine- ohromný výkon (ultracharizmatický), Umu si už inak ako Nevestu nepredstavím (/nechcem predstaviť)... 6. kapitolu- "The Massacre at Two Pines"- mám najradšej (zmeny časom nevylučujem:)), stretnutie Billa s Nevestou je majstrovské, dokonalé !!! A moja obľúbená HUDBA- tak za ňu ďalších 5*... Ak by som spáchala rebríček, soundtrack ku K.B. I a II by sa bil o prvenstvo v mojej topke. Božský! zaujímavé komentáre: EdaS, Rob Roy, Vitason ()

Terva

Mám soundtrack z filmu a ikdyž je hudba rozmanitá poslouchám ho docela často. Ne, nemám to známé vyzvánějí, ale dost často ho po Praze slýchávám. ()

vurhor

,,Those of you lucky enough to have your lives, take them with you. However, leave the limbs you've lost. They belong to me now." Klišé neklišé, Kill Bill (beru v potaz oba dva díly) je mou absolutně nejoblíbenější tarantinovkou. Ne snad kvůli té žoviálně ujeté brutalitě a hroudě stylových bojových scén, ale protože Kill Bill se od ostatních Quentinovo filmů odlišuje svým velice osobním příběhem, hlavní hrdinkou, ke které si divák během její cesty vybuduje blízký vztah, plus ta samotná její cesta má hrdinský nádech. A to finále - učiněná skromná velkolepost. Navíc filmy o pomstě jsou prostě boží. Přehnaně vtipné zvukové efekty, skvělá práce s kamerou, plus ten soundtrack... Málokdo ví, že většina nezpívaných hudebních tracků obou filmů jsou převzaté soundtrackové pasáže z klasik 70. let, především z westernů, na kterých dělal Morricone. A Tarantino si s nimi zablbnul mistrovsky. Díky nim se mu podařilo vytvořit opravdu unikátní a jedinečnou atmosféru, kterou se mu od té doby už zatím nikdy nepodařilo napodobit. Už jen tou žánrovou odlišností obou dílů je Kill Bill zážitek, na který se prostě nezapomíná. Obzvlášť pak díl druhý, který je jeden z nejlepších snímků, co jsem kdy v životě viděl. Btw, Budd je nejlepší postava. Jeho scéna s Billem, kde s ním polemizuje o tom, že Nevěsta si svou pomstu zasluhuje, ale i přesto se od ní nenechá odkrouhnout, z něho rázem dělá jednoho z nejlidštějších a nejzajímavějších padouchů, co jsem kdy ve filmech viděl. Ale sráč to je tak jako tak, to je jasné. VOL. 1 -- Lepší 4* VOL. 2 -- Průměrných 5* ()

JohnCZ

O chlup lepší jak jednička. Méně výstřední, ale lépe napsané, méně akční, ale chytřejší. Každopádně to společně s jedničkou funguje jako celek, který nemá jeden bez druhého význam. Stylová hudba zůstává, herecké výkony špičkové. ()

Blofeld

Nemůžu jinak - po krrrrvavé jedničce jsem čekal další (rovněž pětihvězdičkový) akční nářez, ale dostal jsem výborné drama s několika akčními scénami. Tarantino ukázal, jak je pro něj důležitá hudba, a místy připomene (ne však dějem) Jackie Brownovou. *****. Ale není to na šestou, jako třeba Ztraceno v překladu. ()

villon17

Rozhodně lepší než jednička. Asi jim došla krev:) Uma se krásně hrabala z hrobu, bojovala jako o život a zápletka vyústila, jak měla. ()

corpsy

Pre niekoho lepší ako prvá časť, viac zameraný na dialógy a príbeh, mne však viac vyhovovala akčná jednička. V tom je dôvod prečo mu nedávam maximálne hodnotenie. ()

Marek1991

Po zhliadnutí pokračovania môžem za mňa povedať, že radšej mali oba diely spojiť, vyhádzať hluché a nudné miesta a urobiť z toho jeden film. Takto sú to síce dva odlišné filmy, jeden akčný a jeden filozofický, ale pre mňa v mnohých momentoch utrpenie. S morálnou stránkou u tarantinových filmov nesúhlasím, popísal som to u viacerých jeho filmoch v komentároch. Sú tam síce také riešenie, ktoré uznáva väčšina obyvateľstva ako pozorujem, niektorí verejne, niektorí tajne, ale tú duchovnú stránku obetovania sa a mnohých iných záležitostí tu nenájdete. Avšak aspoň sa na nič nehraje a to čo robí, robí naplno a žne tým úspechy. Síce jeho filmy nepôsobia pri zmesi všetkého možného ako gýč, možno až na Divokého Djanga, ale keďže nie som krvilačný typ, netúžim po pomste, teda určite nie nejakej krvavej, nevyžívam sa v masakroch, sadizme, masochizme a rôznych úchylkách, ani ak sú prehnané a cielené na zábavu a obal mi film, ak nemá silný obsah, neskrášľuje, často pri tom priam trpím a nudím sa. Tento druhý diel už bol na mňa veľa. Síce mu kvitujem, že neprestriháva v momentoch, kde sa dejú zaujímavé a dlhé veci, necháva situácie rozobrať, tiež je to zmes rôznych štýlov a techník od kamery, výpravy až po hudbu, ale neviem si to užiť. Tie hlášky sú pre mňa vtipné len ako kedy. Niekedy mám pocit, že u mnohých užívateľov je akási posadnutosť Tarantinom, Umou Thurman, nedivil by som sa tomu, najmä ak on používa v mnohých filmoch, najmä som si to všimol pri prvom diely, priam hypnotické techniky, takže niet divu, že zaujme. Týkalo sa to záberu chôdze Umy Thurman zo zadu, pri pohľade na jej zadok. Veľmi veľa techník je manipulácia s vedomím, filmári využívajú rôzne, napríklad krásne, ale zbytočné panorámy z prírody, z mesta, ženské a mužské pudové zbrane, farebné kreácie a mnoho iných, to je zároveň aj marketing a nemusíte ani zbytočne vyhlasovať, že niekto pri natáčaní takmer prišiel o život, či trvalé zdravie, len aby ste upútali pozornosť verejnosti. Tak ako obchodníci vám hrajú v nákupných centrách príjemnú relaxačnú hudbu, aby ste nakupovali pomaly a navyše vám umiestnením výrobkov nepriamo podsunú položky, ktoré by ste inak možno nekúpili, ale kúpite ich zároveň s niečím iným. Aj toto rozdelenie na dva diely bol istý obchod. Mňa tieto filmy však napriek všetkým možným ako Česi hovoria "kudrlinkám", neberú, neoslovujú ma, sú pre mňa na jedno kopyto a nepovažujem ich za lahôdky aj keď sú iné a vymykajú sa z bežného a zaužívaného. ()

F.man

Diametrálně odlišné než jednička, přesto o nic méně povedené... She must suffer to her last breath. ()

sidzej

Dvojka je úplne iná než jednotka, avšak rovnako dobrá. Zabudnite na akciu a krv a sústreďte sa dej, ktorý vás miestami prekvapí(hlavne v strede a závere filmu).Dve najlepšie kapitoly- výcvik u Pai Maia a Elle a Ja vás nechajú bez dychu. A to som ešte nespomenul poslednú kapitolu, ktorá je tým najlepším možným vyvrcholením aké takýto film mohol dostať. A predstavte si, že žiaden veľký súboj sa medzi nevestou a Billom neodohrá. Pýtate sa čo môže byť lepšie než konečné zavŕšenie krvavej pomsty krvavou akčnou rezanicou? Na to vám neodpoviem, pretože by som zabil jednu z hlavných point filmu. ()

Astaroth12

Prvá bola akčnejšia a táto zas mala prepracovanejší príbeh s dobre v sadenými dialógmi. Svižné chvíľky, povedal by so až pútavé, ktoré sa striedali s nudnejšími a trocha aj zbytočnými scénami, nebolo ich tu veľa, ale zopár som ich tu aj tak našiel. Jediné čo musím vytknúť sú súboje, tu už sa stým vobec nesrala a tak pôsobivosť nebola až tak velká ako v jednotke.Solídna oddychovka, ktorá sa vám do srdca nedostane, ale v mysli ju pár dní nosiť budete. Tarantino je diabol, lebo len diabol môže stvoriť toľko vynikajúcich filmov. ()

ConanVJ

Pro mě horší díl než jednička, i když je to spíš jeden velký film rozdělený do dvou. Má to pomalejší tempo, méně soubojů a zabíjení. Je to právě víc ta ukecaná tarantinovka. Kdyby to nebylo dokončení skvělé jedničky, dal bych o hvězdu méně. Takhle za celek 75% :) ()

ledzepfan

Více "Tarantinovské" než vol1, zde už Quentin (záměrně)upustil od vizuálních orgií a odkazů na japonské šermovačky a těží spíše z atmosféry starých westernových špageťáren a kung-fu filmů, Proto pro mě bude vol2 vždy ta méně šťavnatá a zábavná polovina. ()

Květula

Quentin je prostě mistr. Pro mě dvojka mnohem lepší než jednička, míň akce a krve, víc skvělých dialogů. Černobílá scéna, ve které Bill mluví s Nevěstou je jednou z nejkrásnějších filmových scén vůbec. ()

Cimr

Nejsem krvelačný divák, spíš naopak. Nemusím ani akční filmy - radši mám pro někoho možná nudné a pomalé umělecké filmy, jaké točí třeba Woody Allen nebo Ingmar Bergman. Ale přesto se mi v případě Kill Billa líbila víc akčnější jednička. Byl jsem připraven na svoji roční dávku krve a ono nic. Nebýt scény s okem, člověk by pochyboval, že to natočil Tarantino. Závěrečný souboj s Billem jsem si představoval jako nejvychytanější filmovou bojovou scénu s meči vůbec a ne jako takové to bum bum pěti prsty a jsi mrtvý. Navíc jsem divák, co si potrpí na závěry a tenhle závěr nebyl vážně nijak extrovní, to už ten v jedničce byl lepší. Jednička a dvojka si vážně nejsou vůbec podobné. Vypadá to, jako kdyby Tarantino rezignoval na záplavy krve a přemíru násilí. Otázka je, jestli to je dobře? ()

mis-ko

Pri sledovaním KB1 som nečakal a dočkal som sa. Pri sledovaní KB2 som čakal a nedočkal sa. Ak chce Tarantino filozofovať, nech sa páči. Ale v inom filme. Dve tak nesúrodé časti jedného filmu, to som ešte nežral. Ak by oba diely zarzil dokopy, premiešal scény z jednotky a dvojky, skrátil stopáž, tak by som nemal námietky. Ale ja som sa pri sledovaní dvojky vyslovene nudil a len z povinnosti som čakal na koniec. A v každej ďalšej scéne som viac a viac neznášal Umu Thurman, ktorej som túžbu pomstiť sa neveril ani čo sa za nechet vojde. ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)