Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

YURAyura odpad!

A pak prijde druhy dil a ten je stejne spatny - upz - jeste horsi nez prvni dil. Radsi sis mel nejake harakiri nacvicit sam. Az na to oko tragedie nejvyssiho sowetu! ()

stration

Až druhý díl dal smysl prvnímu. Všechno do sebe zapadá, pomsta je dokonána. Tarantino předvedl další majstrštyk. Scénář je opět perfektní a precizní, některé hlášky si budeme ještě dlouho pamatovat. Umě Thurmanové to děsně sekne a Carradine je jako za mlada. K tomu výborná hudba. ()

FilmFan24

Gejzír krvavých nápadů, přehršel vtipných situací a samozřejmě dlouhé rozhovory o ničem, které ale ve výsledku jsou o něčem. No a Uma Thurman, která jako Nevěsta neskutečně válí v tomto nelineárně vyprávěném příběhu o jedné pomstě...Kill Bill: Vol. 1 je ale dobré hodnotit vcelku spolu s Vol. 2, kdy vytvoří jednolitý celek kde zas tak moc nevadí, že první půlka je trochu slabší...Vol. 2 řekl bych dá více nahlédnout pod povrch jednotlivých postav. ()

JohnMiller

Nemám slov, úžasné vyvrcholenie Tarantinovho veľdiela. Skvelé dialógy Davida Carradina výnimočná hudba Ennia Morriconeho s ktorého ma mrazilo na chrbte dokonalí Homage kung fu filmov , ale cítiť tam neskutočne western v scénkach s Buddom. Záverečný showdown je dokonalý Kill Billovky sú prvé filmy čo som od Tarantina videl a doteraz som videl iba jeden lepší a to Pulp Fiction. ()

runner85 odpad!

Tak toto už bol iba nudný srágor bez štipky napätia. Každopádne by Xena mala radosť, tá síce vedela robiť z prstíkmi chvat ala zastavila som ti prívod krve do mozgu ale aj táto srdiečková technika klopkania o hrudník mala svoje čaro. Vytrhnutie očnej bulvy z oka bol nesmierne krásny a inovatívny ťach. ()

major.warren

"Myslel jsem, že jezdíte dodávkou?" "No, můj kundolab už dosloužil. Naprosto dokonalý film. Zatímco co první díl je plný krve a samurajských soubojů, zde dal Quentin prostor svým typickým scénám a hláškám. Nedokážu říct, který díl se mi líbil více. Je to přece jen jeden film. Opět dokonalá Uma Thurman, která má svou katanu od Hattoriho Hanza stále pevně v rukou, odporný Michael Madsen, který dostal na rozdíl od jedničky mnohem víc prostoru, jednooká Daryl Hannah, excelentní Gordon Liu v roli neskutečného mistra Pai Meie a sestavu zakončuje skvostným výkonem v roli odporného a chladnokrevného Billa David Carradine, který film zakončil svými unikátními hláškami. To vše opět doprovázela perfektní kamera Roberta Richardsona a stejně jako v jedničce opět stejně unikátní výběr hudby v čele s dílem maestra Morriconeho. Skladby z filmů Pro hrst dolarů či Velká přestřelka, či v prvním díle daná Muž proti muži, do filmu skvěle pasovaly. Kapitoly na sebe s jedničkou perfektně navazují a stejně jako v jedničce si Quentin hraje s vypravěčskými schopnostmi, a až ve skvostném finále se ze zpřeházeného kruhu vymotá. Nejlepší kapitola dvojky byla podle mě ELLE a já, ale Výuka u Pai Meie dokazuje Quentinovu genialitu. Pro mě osobně snad nejlepší akční film co jsem viděl. U mě to nejlepší hodnocení. Nejlepší scény jsou s Pai Meiem, Michaelem Madsenem s brokovnicí, černou mambou v kufru, souboj Elle a Nevěsty a finální scéna s Billem. ()

salalala

Je až fascinující, jak moc je Kill Bill vol. 2 odlišný od prvního dílu. I tady sice skládá Tarantino poctu svým oblíbeným samurajským filmům, westernům a bůhvíčemu ještě, ale dělá to úplně jinak. Akce je tu naprosté minimum, když už se dostaví, stojí to ovšem za to (fenomenální bitka v karavanu) a důraz je kladen na dokonale napsané dialogy, které se krásně poslouchají, objasní motivaci postav a navíc po celou dobu baví. Chybět nesmí ani černý humor, který funguje výborně a přijde v těch správných chvílích a celé to má velmi specifickou atmosféru, která se sice u každé scény mění, nikdy ale ne k horšímu a vždy je zcela přesná. Zmínit je potřeba i hudbu, která tedy tentokrát nemá nějaký výrazný hit a nesestává z písničkového soundtracku, je ale stejně působivá a poměrně minimalistická. Uma Thurman je naprosto vynikající, Daryl Hannah si svou roli vysloveně užívá, Michael Madsen nezklame a David Carradine je velmi dobrý a co ztrácí občas na výkonu, nahrazuje charismatem. Stopáž je asi trochu přepálená a dialogů je přece jen někdy moc, není to ale nic, co by mělo výrazně rušit. Kill Bill vol. 2 je typický Tarantino své doby, a i když je totálně rozdílný od dílu předchozího, je kvalitativně de facto srovnatelný, a pokud divák nebude čekat krvavou lázeň a epický finální střet, nezklame ho. 70 % ()

Skip

Oproti prvnímu dílu méně soubojů a více se mluví, tempo není tak rychlé. Nic z toho však na kvalitě neubírá. Jen je škoda, že v těch dlouhých promluvách tentokrát nebyl Tarantino tak brilantní jako například v Pulp Fiction. ()

Dexter1

O dosť iné, než šialená jednička. Dej sa ťahá trošku pomalšie, ale ako samostatný film je skvelý. Ako celok je to proste geniálne. ()

kajas

Více se mluví, krev už neteče proudem, dvojka je prostě jiný film než jednička. Nedám ale dopustit ani na jeden z nich. ()

Aleee89

Dvojka byla překvapivě lepší, což většinou u filmů nebývá... Líbila se mi hlavně proto, že zde nebylo tolik až přehnaných scén (vím, je to Tarantino a tohle k němu patří, ale nemůžu si pomoct), kde stříká krev na každém rohu, ale celkově se film posunul dále hlavně díky příběhu, který se dvojkou hezky doskládal a zapadl do sebe. Takže hlavní plus filmu je propracovanější děj, ale ani hudba opět nezklamala. ()

Eldrick

Tarantino měl šanci natočit jeden epický film, kdyby ho nerozděloval na dvě poloviny a radši jej trošku radikálně prostříhal. Pak by vzniklo mistrovské dílo. Ale možná za to tak úplně nemůže a přemluvili ho k tomu Harvey a Bobby Weinsteinovi. Říkejte si co chcete, ale hluchý místa tam prostě jsou. Vol. 1 je nádherná poetická cool řečničina, ale sama o sobě moc nefunguje. Vol. 2 je pravý opak, konverzační meditace, plná psychologie postav a ždímání emocí, kterou Tarantino znovu potvrdil, čím vyčnívá nad ostatníma. ()

Sheldra

Lidi se dělí na tři skupiny: té první se víc líbí první díl, té druhé druhý díl a té třetí ani jeden. No, já patřím do dvojky - děj je vyváženější, postavy propracovanější a dialogy ještě sžíravější. Ze scény v hrobě by klaustrofobií ochořel snad i agorafobista. Netuším, jak to ten parchant ušatej dělá, ale tohle je prostě ujetě boží film! ()

Petroff

6 let po uvedení do kin jsem to viděl v televizi... Nic moc, teda... Vlastně, ještě hůř než nic moc... Skoro nic... ()

dyfur odpad!

...toľká reklama na film ...pozrel som a divné...neviem čo tým sa chcelo povedať úplná blbina.... odpad . samoúčelné -o ničom ()

GILLWANDER

Na majstra Tarantina mierny režisérky aj scenáristický úpadok. Film ako taký dobrý, no na Tarantinove klasiky to rozhodne nemá. Štandard. 75% ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)