Eliška a Damián

Česko, 2023, 12 h 28 min (Minutáž: 58–66 min)

Emma Smetana, Robert Urban, Hana Drozdová, Anežka Rusevová, Anna Dvořáková, Jan Komínek, Petr Buchta, Milan Šteindler, Michaela Kuklová, Dana Syslová (více)

Epizody(12)

Hlavní postava Eliška žije v současnosti, ale Damián pochází z roku 1758. Díky elixíru začne Damián cestovat časem a potkává Elišku, která mu není lhostejná. A jak už to v pohádkách bývá, jejich cesta k lásce nebude jednoduchá. Oba se budou muset vzepřít svému osudu. Damián se totiž má zasnoubit s pruskou princeznou Frederikou a Eliška se zase musí starat o marmeládovnu, kterou zdědila. (TV Prima)

Vena69 odpad!

Jako většina diváků tohoto seriálu, jsem se s kamarádem rozhodl začít dívat čistě z toho důvodu, že mě zajímalo, jak vypadá ,,nejhorší český seriál". Čekal jsem opravdu bizarní příběh, otřesné herecké výkony, doslova bolestivé dialogy..... No, prvních pár dílů opravdu nezklamalo. Asi nebude spoiler, když řeknu, že Eliška a Damián prvních několik dílů vůbec neřeší Elišku a Damiána. Nejde o to, že by nebyli hned spolu..... oni tam spíš skoro vůbec nejsou! Eliška tráví několik prvních epizod ,,unavená a musí si jít lehnout", ,,nemocná",.... prostě nehraje v příběhu žádnou roli! (Ne, že by to vadilo, Emma Smetana je podle očekávání opravdu nesnesitelná, tváří se znechuceně, ublíženě, nadává na všechny chlapy na světě, chová se povýšeně.... prostě hraje sama sebe.) Místo Elišky a Damiána se tak v Elišce a Damiánovi řeší především ostatní postavy a jejich vlastní ,,love stories'' a taky marmeláda. Marmeláda je totiž v tomto seriálu ,,Svatý Grál", a tak se jí přirozeně věnují doslova hodiny obsahu. Chápu, že romantický seriál nemůže neustále řešit jen vztahy, ale proč museli vymyslet zrovna takovou hovadinu? Třešničkou na dortu je pak vypravěč, který je použit pokaždé, když scénárista vymyslel nějakou absolutní hovadinu a nedokázal ji nijak vysvětlit. Tedy velice často. V posledních několika dílech (od 7 nebo 8 dál) se však situace zlepší. Na scénu se dostává velice sympatický Robert Urban (je tam od začátku, ale teprve tady se sbližuje s Eliškou) a postavy se začínají chovat víc jako lidé (hlavně Honza s Jolanou mají až překvapivě realistický příběh). Dokonce i dialogy se ve druhé polovině první série zlepšily. Hlavní myšlenka seriálu - cestování časem a spojení postav z dvou různých dob - mi vůbec nevadí. Seriály jako Ulice, které se snaží vzbudit dojem realistického pojetí ("Možná je to i vaše Ulice"), ale ve výsledku se tam lidé chovají naprosto strojově, nerealisticky a nepřirozeně, jsou daleko horší. Myšlenka, že se cestovatel časem zamiluje do ženy z jiné doby se mi líbí, jsem si jistý, že by to šlo udělat dobře. Seriál měl nakročeno správným směrem i díky tomu, že zde nevládne patos jako v podstatě každém českém filmu a seriálu, ale odlehčený, svěží tón. Takže ano, dalo se to udělat dobře..... jenom to jaksi chtělo vyměnit některé herce, lepší scénář, dialogy....... Jaké je tedy celkové hodnocení? Scénář je opravdu otřesný, asi stokrát v seriálu vypravěč řekl ,,Nevíme jak se to stalo, ale.....[nějaká absolutní hovadina]", herecké výkony jsou velice špatné, ale Robert Urban se opravdu snaží. Ostatní herci to vzdali. (Co jiného taky dělat, když máte za úkol hrát dědu Rakytníka, že jo?) Docela se mi líbily kostýmy, interiéry a letecké pohledy na zámek. (Jedna věž je tam přidaná počítačem, ale není to poznat.) Celkově je zajímavé vidět, že něco tak bizarního jako Eliška a Damián má tu a tam nějaký detail, který je velice povedený. Je vidět, že do toho Prima vrazila peníze - o to podivnější je, že celkový dojem je tak strašně špatný. Pak je tu ale ještě jedna věc - seriál je velice bizarní.... ale není to nuda. Z nějakého důvodu mě vždy zajímalo co bude dál. První polovina je odpad, druhá někde kolem 10-15 %. Není to ten nejhorší český seriál, hovadiny jako Ulice jsou mnohem horší. () (méně) (více)

Nick321 odpad!

Příšerný scénář, obsazení herci bez aspoň náznaku talentu, jak by  na toto řekla Keliška "Velebnosti, jdu blejt". ()

deadzygote odpad!

Hibernuji už delší dobu v tomto csfd poservru. Ale hovínka, fekálie, sračičky i chcanečky si prostě nedají pokoj a volají mne, vyzívají mne. Hej pojď ty hovnivále, máme pro tobe specialitku! Jsem líná sračka a většinou, když chci vstát a něco mně už donutí vnímat, uklouznu po prvním náhodně, ledabile vysraném hovnu a poučen, už na to nereaguji. Tentokrát se však vůně fekálií smíchala s dlouhodobě natrávenýma žaludečníma šťávama, řízlejma ještě dalšíma nespecifikovanýma tělníma tekutinama podezřelého data vzniku, evidentně dávno expiračního pachu... Hmmm ukaž tedy... Ano, vidím jen chvilinku. Hnedle vidím, že pán má mezi parukou a hlavou velké nalepené hovno, aby paruka držela, vypadá jako posraná prdel a povedlo se... Paní má hovno mnohem níž než pod parukou, ale to nevadí, i tak jsem spokojen... Kontaminace fekálníma bakteriema v krvi, se projevuje pravidelně a ve velmi pěkném množšství (pěkně posrananý slovíčko hmmm), takže jupí tralala. Po delší době pěkný průjem a ani nejni exotického původu, je to pěkně domácí salmonela ze zkažený majolky, když jsou hemeroidy v top vyrostlém stavu a podrážděný žaludek neudrží ani teplý čaj... Prostě mňamka.... Hmmmm zelený šlem, co nejde vyplivnout, zahleňen damianem, krása... Doporučuji ()

Gargie

Po zhlédnutí virálního videa Eliška-bojovnice jsem si tento seriál začala pouštět k ručním pracím. Upoutaly mě šílené masky a otravný vypravěč, který vysvětloval už tak primitivní děj a vytrhával diváka z příběhu. Vadil mi herecký projev hlavní hrdinky nezúčastněně odříkávající svou roli moderní a v prvních dílech značně nesympatické ženy. Nicméně jedná se (momentálně) o dvanáct epizod, které vedou od někud někam a nekroutí se podle možností herců, a kromě tristně nezvládnutých scén v nich občas padne i něco vtipného, nejčastěji od alchymisty v podání Jana Komínka: "Já se za chvilku zase vzbudím a všechno bude v pořádku." - “I to je řešení, mám ji uspat?”; “To já si svoje říkačky nikam nezapisuju, všechno si to pamatuju.” - “Mlč! To děláš právě možná a jen proto, že neumíš psát.” Hana Drozdová pěkně hraje extravagantní vývojářku marmelád a Dana Syslová je šmrncovní babička. Problémem je nejasnost, co to má vlastně být - fantasy, pohádka, situační komedie, romantika…? Kdyby alespoň vypravěč neříkal, že “zná autory” a nekomentoval milostné scény, kdyby to bylo lépe natočené, nebo kdyby to celé byla parodie… Přesto si myslím, že jsme stále o úroveň výš než v nekonečných spleteninách jakože ze života. A dotýká se mě vlna nenávisti namířená v osobní rovině vůči hlavním protagonistům, v nichž jsem díky tomuto objevila kultivované a nečekaně pokorné lidi. Emma Smetana mě vyloženě překvapila jako písničkářka a novinářka s velkým rozhledem, z Roberta Urbana čiší ohleduplnost, skromnost a sebekázeň. Krásu jeho přednesu bych si moc přála užít v divadle v nějaké klasické charakterní roli. ()

randalll odpad!

Zazvonil zvonec a jedné z největší Primadebility je konec. Pevně doufám, že lidé, kteří za touto s....ou stáli se poučili a uvědomili si, že takhle se to opravdu dělat nedá. Pane Urbane a paní Smetano, vy dva si teď každé ráno dejte před zrcadlem pořádnou facku, protože to co jste předváděli v různých pořadech, jen aby jste tento naprostý kýč zachránili, to byla naprostá a totální trapnost nad všechny trapnosti ... ()

KiR0 odpad!

Nejlepším recenzentem je moje manželka, která má velice v oblibě romantické filmy a seriály. První díl okomentovala slovy "ono se to teprve rozjede", v polovině druhého dílu raději přepnula na jiný program a to u sledování televize žehlila prádlo. Poslední šanci tomuto seriálu dala v 9. či  10. díle. Vydržela cca 10 minut a pak si raději na DVD přehrávači pustila první díl Ptáků v trní.  Suma sumárum, to,že seriálem opovrhla i taková milovnice romantických filmů jako je moje manželka, by mělo být pro Primu jasným ukazatelem toho, že se jedná o paskvil nejhrubšího zrna. ()

MartinCS odpad!

Emma Mléko Smetana je extrémně nesympatická neherečka, sorryjako, ale to prostě nelze říci jinak! Nikdy víc! ()

negativ odpad!

Tak nikdo (kromě Emy Smetanové) už dnes nepochybuje, že se tady nepovedlo vůbec nic. Jednu hvězdu bych snad dal, kdyby ta arogantní prezentace neurazila mé ego. Jako exemplární ohodnocení, které snad do budoucna pomůže zabránit podobnému mrhání času, penězi a lidskými zdroji, ale nemám jinou možnost, než dát palec dolů. ()

OtokPag odpad!

Bylo těžké vydržet sledovat aspoň jeden díl, abych mohl napsat hodnocení. 🤮🤮🤮🤮🤮 pět blijící emotikonů za nechutnou drzost s jakou televize Prima zaútočila na IQ, vkus a estetické cítění diváků. Emma Smetanová je vážně legrační, když prská na lidi, že se jim ta sračka nelíbí 😂 ()

JenTR

Fajn oddechovka, seriály a filmy kde se cestuje časem jsou vždy zábavné.  Na Smetanu a Drozdovou se hezky kouká. Vtipné jsou interakce s Damiánem, jak si uchovává svůj historický jazyk a vybrané chování a ten střet se současným buranským světem je dobrý. Škoda, že asi nebude druhá série, už jsem se těšil na další postavy až se podívají do současnosti.  Většina lidí co tohle hejtí, tak viděla asi jen první díl, nebo jen tu trapnou scénu s bitvou a pak se nechali omámit společným hýkáním ovcí na internetu, kdy mi přišlo, že bylo módní si do toho kopnout. Není to o nic horší než všechny ostatní přiblblé seriály, typu Ulice, Hospoda, Ordinace, nebo milión stále stejných kriminálek. Naopak tu mají celkem hezké historické kostými a je to na hranici parodie. Humor je vždy lepší než krev a slzy. ()

michnek

Mě se to líbilo. 12ti dílna pohádka se zajímavým dějem. Moc si přeji druhou řadu. Je to nenáročná oddychovka ()

latyffa6 odpad!

Bohužel!!!! Sračka všech SRAČEK!!! Jediné co se povedlo, ano " POVEDLO" je titulní píseň, na které se podílel Richard Müller i s Emmou Smetanou.../ Kdyby alespoň Smetana hrála z 1/4 tak jak zpíva... At zůstane u moderování TV novin...myslím, že se všem uleví!!! ()

anonym311

Podle mě je to dobrý seriál zaujal mě jak příběhem tak herci všichni v seriálu hrají výborně až na to že emma smetana nemá moc zkušeností tak někdy špulí pusu a trošku si šeptá ale jinak je celý seriál bezvadný a možná i nejlepší seriál primy. Doporučuji. ()

Mendiiik

Budu jedna z mála, ale mě se seriál líbil. Je to pohodová, romantická oddechovka u které se nemusí přemýšlet. Žádná kriminálka a to je dobře. Emma Smetana a Robert Urban mi byli sympatičtí, a jejich herecké výkony i ostatních herců byly fajn. ()

Lola13

Seriál jsme sledovali s manželem od začátku a po každém dílu jsme se těšili na další. Je to milá pohádka a velmi mě bavila. Už dlouho nechápu všechny ty kriminálky a horory, v jaké jsou oblibě u diváků a jsem moc ráda za takové milé počiny jako Eliška a Damián. Dana Syslová v něm byla naprosto dokonalá, ta mě ostatně baví v každé roli. Co moc nechápu, ten hon na Emmu Smetanu. Jako Eliška se mi hodně líbila. Je to velmi inteligentní žena, která si na nic nehraje a i její zpěv mě baví. Pokud se opravdu neodvysílají další díly, bude mě to dost mrzet. ()

Hansolo35 odpad!

Bohužel, je to fakt odpad. Když se u TV stydím za herce, že v tom musí hrát, tak nemůžu dát lepší hodnocení. První seriál, co trumfnul Soukupova Premiéra. Asi nejhorší je jednoznačně Emma Smetana. ()

Sweety_Leon

Dokoukal jsem všechny epizody, a celkově teda nic moc, z reklam jsem neočekával že to bude nějaká sláva. Příběh je hrůza, herci jsou asi průměrný, kromě Emmy Smetany která se vůbec k její roli nehodí..... Na druhou stranu, ta jedna hvězda je jenom proto, že je to celkem klasický pořad televize Prima, a moc se od toho nedalo čekat. ()

lardnerka

Překvapilo mě hodnocení tohoto seriálu, uznávám, že to není veledílo, ale ocenila bych, že se Prima rozhodla jít cestou a spustit tento projekt. Líbí se mi myšlenka cestování časem a už jen za ní si seriál zaslouží jednu hvězdu. Jediné co bych seriálu vytkla je asi hlavní hrdinka, které jsem nevěřila její lásku k Damiánovi. Další dvě hvězdy bych přidala za výkon Anny Dvořákové jako princezny Eleonory, která pro mě byla velkým překvapením, jaký talent se v ní ukrývá a za Honzu Komínka, kterému tato role neskutečně sedla. Celkově seriál hodnotím velmi kladně a těším se na pokračování  :). ()

Marek.Skalka odpad!

Damián na Elišku: 'Eliško, tady něco mám,' říká Damián a podává jí brož zahrabanou asi dva centimetry hluboko u stromu, kterému je něco kolem třiceti let (tedy nemohl to tam zahrabat v roce 1758, snad ani v roce 1958). Eliška: 'Jé, to je hezký. Co to je?' Projev 'herečky' je stejně tragický jako scénář. Tato scéna byla v ukázce. A je to takřka dokonalý popis celého seriálu. Kde jen mohl vzít celých 12%? Ale konkrétně kulisy: Dost mizerné, Peče celá země je má uvěřitelnější. Herecké výkony a obsazení: Herci dostali zaplaceno a odvedli práci jako u reklamy na ženské hygienické potřeby. Samotná Smetana je vydávána zhusta za umělkyni, ale od mainstreamu jsme již zvyklí na hodně věcí a toto do nich perfektně zapadá. Scénář: Hodně o jeho kvalitách vypovídá zmíněná scéna, která mimochodem patří mezi ty lepší. Zvuk: Nemohl jsem se ubránit dojmu, ale celé to na ne působilo papundeklově jako již také zmíněné kulisy. Jako celek jen bída. Velmi špatný počin, ať již to bude v budoucnu vydáváno za cokoli. Prostě je to barevné, mluví to, hýbe se to a každý buď přepne, či čeká, až budou dávat reklamy. ()

fiifa_ odpad!

Zcela čista jasna tento seriál hodnotím jako odpad. Upřímně pochybuji, že by se kameraman snažil natáčet z potěšení... Osobně mi přijde, že děj je napsán “od zad k malíčku" – nedává smysl, nenavazuje... Něco jako, kdyby režisér psal v popolospánku. Výběr herců – úplně příšerný. Jde pouze vidět pouze menší snaha získat peníze... Výběr kostýmů není špatný, ale žádná sláva také není. Upřímně tento seriál ani nedoporučuji začít sledovat. Seriál hodnotím školní známkou 4-. ()