Zprávař: Příběh Rona Burgundyho

• USA Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (více)

Will Ferrell (Mládí v trapu, Elf) hraje Rona Burgundyho, jednoho z nejlepších televizních hlasatelů zpráv v San Diegu v roce 1970. Ron je přesvědčený, že ženy mohou hlásit maximálně zprávy o módních přehlídkách a možná ještě o nejnovějších kulinářských receptech. Jenže Ronův nový kolega v hlasatelně už nebude muž, ale inteligentní mladá žena (Christina Applegate), která je i krásná, i chytrá, i ambiciózní! Když se tyto dvě výrazné televizní osobnosti setkají před kamerou, vypukne hotová válka! (oficiální text distributora)

HappySmile

Tahle komedie je teda hodně na hlavu, chvílemi by se dalo říct, že je až stupidní. Přesto si nemůžu stěžovat, protože některé vtipy byly teda hodně povedené, až jsem se u toho skoro válela smíchy. Prostě klasický Will Ferrell. Nejlepší byla válka stanic, ta byla opravdu neskutečná. :o) Taky mě mile překvapila účast mnoha známých herců v miniroličkách. ()

Chen

Bohužel se musím přiznat, že hranice mezi trapnou trapností a zábavnou trapností je příliš tenká a pro mě tu spíše platil první případ. Přítomnost mnoha komediálních hvězd je fajn, pár gagů také, ale většinu času jsem se příliš nepobavil. 50 % ()

johny89

Dost hloupý film. A že toho na poli komedií unesu hodně... Zajímalo by mě, proč je na csfd tak dobře hodnocená. Na komedii není hodnocení 66% vůbec špatné! ()

Giggo

Strašný, sice mám Willa Ferrella rád, ale hrát řvoucí chlupatý hovado bych asi zvládl taky .. i když nevím jak s tím chlupatý. Film o bandě uřvanejch děcek, kterejm je bohužel 40 let a myslí si, že svět jim padne k nohám. K tomu mluvící pes s medvědem nějak nevím kde tu hledat humor. ()

Innuendo1987

Jo Ferrell opět válí, ale i přesto není nevtipnější postavou ve filmu. Tou je paradoxně týpek, co toho řekne za celou dobu nejméně a to Brick, kterého ztvárnil naprosto geniálně Steve Carell - kdo viděl pochopí. Svěží odpočinková komedie. Těším se na pokračování. ()

bogomira

Ferrell byl 10% filmu zoufale nevtipnej, 80% filmu trapnej a zbylejch 10% jsem si ho nevšim, protože kolem něj byli lepší herci. Nebejt scénka s Jackem Blackem, tak se nezasměju ani jednou... ()

Sandstorm

Povedená komedie, u které jsem se několikrát opravu zasmál. Je to taková ta bláznovina, kdy ze sebe Ferrell dělá takovýho magora až je to prostě vtipný. Navíc skvěle mu tady sekundují S.Carrell a P.Rudd. Stylem humoru bych to přirovnal k Vybíjené či Zoolanderovi a kdo má rád filmy kolem party W.Ferrella, B.Stillera, V.Vaughna a O.Wilsona tak se bude u tohoto snímku zajisté výborně bavit. 80% ()

Streeper

Will Ferrell, Christina Applegate, Paul Rudd a Steve Carell, tohle zní jako komedie, na kterou se těšíte a chcete jí vidět. Já se těšila, ale jsem hodně zklamaná. Film má sice pouze 94 minut, ale já měla pocit, jako by to trvalo tři hodiny, vůbec mi to neutíkalo a celý snímek je postavený na sexismu v začátcích televize. Za celý film jsem se zasmála tak 2x, jinak je to trapná a nevtipná komedie, kterou nezachrání ani hvězdná komediální jména. ()

Crawler-D

Osobně mám komedie of FRAT PACKu rád, ale tahle komedie je doveden do zběsilé absurdity, díky které jsou všichni nepříjemně nesympatičtí. ()

BUD-SFIS

Tomuto stylu se rika komedie, ujete, nabyte engergii, ftipem a hlavne ani v jednom momemtu nudne. A ta sprska znamych hercu, kteri si tam prisli jenom steknout potesi kazdeho. ()

pakobylka

Will Ferrell bohužel nemá charisma Bena Stillera ani roztomilou prkennou eleganci Leslieho Nielsena. Alespoň ne v tomhle filmu. Vlastně nemá cokoli jiného roztomilého nebo jakkoli sympatického … kromě svého pejska. Dobrý námět a pár dobrých gagů nedělají dobrou komedii. Všichni účinkující bez výjimky svým vystupováním ještě umocňují trapnost a hloupost některých scén, které se daly při troše snahy zachránit. Jakkoli mám pozitivní vztah k bláznivým parodiím, tentokrát jsem neměla žádný zvláštní důvod k přehnanému veselí. P.S.: Nedokážu odhadnout, jestli (a do jaké míry) mě ovlivnil český dabing. ()

zette

Jako jeden z petiset NEJVETSICH filmu podle casopisu Empire, jo? No, tak to musi mit v redakci pekne nakoureno. Takova obycejna americka komedie na hrane kyce a trapnosti, ztrata casu. ()

Juto

Dôsledná a dôkladná hlúposť drží túto nadpriemernú komédiu nad vodou. Výborné som sa zasmial. 7/10 ()

otík

Hruborzná komedie, která určitě nesedne každému, ale kdo si oblíbil komedie typu Vybíjená, bude se mu tahle potrhlá taškařice líbit. Hluchých míst se sice film nevyvaruje, ale ty jsou nahrazeny naprosto skvělými scénami vyšperkovanými skvělým humorem. A vřele doporučuji tento film na dvd, kde je ke shlédnutí bomba klip a výtečné nepodařené scény. S touto partou doplněnou v cameo rolích dalšími super herci (Vince Vaughn, Jack Black, Danny Trejo, Luke Wilson, Ben Stiller, Tim Robbins) musela být nádhera natáčet. Bránice, ta v tomto filmu dostane na frak. ()

Radiq

Úplně stejnej film, jak jakejkoliv, kde hraje Will Ferrel hlavní roli. Takže dostanete většinu času průměrné a podprůměrné joky a v hlavě vám jich zůtane jen pár, např.: "Někde jsem četl, že její měsíčky přilákají medvědy. Medvědi cítí její menstruaci." nebo geniální hra na jazzovou flétnu v restauraci nebo svolávání zpravodajského týmu troubením na mušli. Film se sic jmenuje "legenda", ale jako legenda na mě působila jedině pouliční bitka televizních štábů (legendární je už jen tím, kdo se jí všechno zúčastnil). Obzvlášť vypečenou roli tam měl Luke Wilson nebo Jack Black (nebo vlastně kdokoliv známej). Naopak jako trapas působily scény, kde Ron Burgundy schválně dal průchod svým emocím a řval je všude kolem. Takže asi takhle: nepotěší ani neurazí. ()

stOKYi

Spravodajcovia sa tvárili ako keby boli na divokom západe, s úplne konvenčných vecí robili niečo malebné. A to sa mi páčilo. Niektoré scény boli podľa mňa dosť trápne, ale v konečnom dôsledku som sa veľmi dobre pobavil. Ale čo sa týka Willa Ferrella číslo 1. bude u mňa asi na vždy v "OLD SCHOOL". (10.11.2010 ) ()

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (více)

Han, Leia a Luke jsou zpátky

Han, Leia a Luke jsou zpátky

08.03.2013

A s původními představiteli. Spekulovalo se o tom už od ohlášení Star Wars: Epizody VII, jejíž premiéra je stanovena na léto 2015. Mark Hamill a Harrison Ford přiznali, že mluvili s Georgem Lucasem o… (více)

Zprávy opět hlásí Ron Burgundy

Zprávy opět hlásí Ron Burgundy

03.04.2012

Zprávař se u nás nikdy nedostal do kin. Ostatně, šlo o čistě americký hit – z 90 milionů dolarů, které utržil, bylo 85 z kin ve Státech. Kult, který se kolem něj postupně rozbujel, ale zasáhl… (více)

Policejní tým snů?

Policejní tým snů?

28.09.2009

Začíná z toho být trend, že se někteří tvůrci snaží narvat do svých filmů co největší počet hvězd. V mnoha případech padlých, ale na plakátech to stejně vypadá dobře. Po Tropické bouři, The… (více)