Zprávař: Příběh Rona Burgundyho

• USA Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (více)

Will Ferrell (Mládí v trapu, Elf) hraje Rona Burgundyho, jednoho z nejlepších televizních hlasatelů zpráv v San Diegu v roce 1970. Ron je přesvědčený, že ženy mohou hlásit maximálně zprávy o módních přehlídkách a možná ještě o nejnovějších kulinářských receptech. Jenže Ronův nový kolega v hlasatelně už nebude muž, ale inteligentní mladá žena (Christina Applegate), která je i krásná, i chytrá, i ambiciózní! Když se tyto dvě výrazné televizní osobnosti setkají před kamerou, vypukne hotová válka! (oficiální text distributora)

Cannabis

americká slátanina kýčovitého humoru, který však Will Ferrell umí skvěle prodat! neumím si představit někoho jiného na jeho místě! Will Ferrell není mým oblíbeným hercem, ale tímto filmem mi dokázal, že určitě nějaké kvality v sobě má! dávám 4 hvězdičky... **** ()

ottik274

Ferell už udělal lepší filmy. A le tohle se mu moc nepovedlo. Steve Carell tam měl pár dobrých okamžiků, ale to na dobrou komedii nestačí. Zklamalo mě to. Na to že to je komedie jsem se teda moc nebavil. ()

DExUS

uff, toto bol odost zle, nebyt vtipov toho retarta tak davam * Využiť taketo herecké osadenie do tohoto počinu je plytvanie ako penazí tak hereckého talentu. ()

Toumyk

Další naprosto ujetá komedie, která mě nenechla zvednout se ze židle...bavil jsem se od začátku do konce v plný parádě...hlavně tady vystupuje mnoho skvělých herců. Rozhodně mě dostal Tim Robbins coby kudrnatý moderátor, nebo Ben Stiller jako mexičan a taky Steve Carell...a další a další (Danny Trejo, Luke Wilson, Jack Black). Povededá ulítlá komedie, kterou vřele dopuručuju všem. A na závěr mi San Diego může políbit p*del! :D ()

BradleyT

Prumerna komedie s trapnymi useky, ale taky s hodne vtipnymi useky - vtipne useky nastesti prevazuji. Libi se mi odkazy na ruzne filmy ci dokonce detske serialy (napriklad pochod tymu vs Willy Fog a cesta kolem sveta - zaverecne titulky) To me vzdycky pobavi a kdyz se u komedie zasmeju vic jak 4 krat v prubehu filmu, tak to povazuju za slusnou komedii. Nicmene vic jak 3 hvezdy tomu dat nemuzu. ()

VirglCZ

Každý máme hranici, moment, kdy si u filmu řekneme, "tak a dost". U Zprávaře to pro mě byla scéna, kdy nějaký Američan vykopl psa z mostu, na což jsem jen vyjeveně zíral, ač pes samotný byl velice ošklivý a takový konec si dozajista zasloužil. Jináč mě tato slátanina naprosto minula, ať už se snažila o cokoliv. ()

mArtinko5MB

You know, they've done the study. 60% of the time, it works every time ... Humor skoro 0 bodov, asi 3 vtipné miesta za hodinu ... Doplnil som dávku nekvalitného humoru, dal som šancu a mám kľudnú dušu. Navyše si nemyslím, že sa oplatí pozerať dvojku, but never say never. Hodnotenie: 50% ()

Blazis34

Willa Ferrella žeru, to samé Stevea Carella, ale celkově mě zde moc nebavili a film v sobě nesl až na tři výjimky, vcelku trapný humor. Aspoň tak jsem to cítil já. Příběh bláznivého moderátora a ambiciózní moderátorky mi nepřišel top dějová trefa a sekce sci-fi utržených rukou a násilných zabití mi taky vůbec do komediálního kontextu nezapadly. Škoda, protože film má skvělé obsazení, ale určitě nevyužil potencionál herců. Já dávám slabých 35% - dvě hvězdy. ()

Psychotic17

Na Zprávaře se dá dívat, ale bohužel se dopustil největšího hříchu, kterého se komedie dopustit může: nebyl vtipný. Tvůrci si dali práci s tím, aby divákovi sdělili, že "stát se může všechno", ale z naprosto šílených situací nedokázou vytěžit téměř nic. A narozdíl od Ameriky, "haha, jsou to sexisti" v Česku asi příliš nehrozí. Protože polovina Čechů sexisti jsou i dnes a druhé polovině to přijde přestřelené. Smůla. 50% ()

Hruskovice

Legendární komedie Zprávař, není ani legendární ani výjimečně vtipná. Pár dobrých hlášek a to hlavně od Steva Carella mě pobavilo. Těšil jsem se na výborný film nabitý vtipem a přitom je to tradiční americká komedie, podobná jako od Bena Stillera nebo Adama Sandlera. Takže za mě lepší průměr 3,25/5 (Tak mě napadá, že to možná podělal český dabing respektive překlad do čj, protože v čj mi ty hlášky nepřipadali tak vtipné jako jsou třeba v americké AJ.) ()

lobo87

Pre mňa trošku sklamanie. Vzhľadom ku všetkým známym tváram som očakával väčšiu zábavu. Tvorcovia začali hru, na ktorú som nepristúpil. Humor bol zvláštny, niektoré fóry úplne super, iné z môjho pohľadu mimo. Ale dvojke ešte možno dám šancu... 55% ()

kubilov

Banda dementů provozuje televizní zpravodajství v San Diegu v roce 1970, když v tom do toho vstoupí hezká Applegatka. 3* ()

moviefan4

Nápadité,humorné a silno uletené, takto si predstavujem skvelú komédiu. Herecké obsadenie bolo skvelo zvolené, scénar dobre napísaný a dej filmu bol na jednotku. Ja som vo filme nenašiel ani kúsok suchého alebo nudného miesta tak preto si za mňa zasluhuje plný počet * a velkú spokojnosť. Úprimne som zvedavý na dvojku. ()

PTomA

Will Ferrell je fakt mistr svého oboru, přibral si hvězdnou partu kamarádů, kteří mu obstojně sekundují, zároveň se objevují camea dalších známých komiků. Absurdní scény jsou zde na denním pořádku, fakt neuvěřitelně vtipný film a nezasahuje do "cringu". 9/10 ()

Kinofil

|| PG-13 || DreamWorks || Rozpočet: $26 mil. || USA: $85 288 303 - ČR: N/A - Celkem: $90 649 730 || Komedie Willa Ferrella mě baví. Občas udělá nejaký přešlap, ale troufnu si ho zařadit mezi komediální hvězdy jako je Jim Carrey nebo Ben Stiller (se kterým spojí síly). Zprávař, který má být částečně podle skutečné události, je spíš bláznivá stand up zábava s tolika cameí, že to divák ani nebere. Dávno před Avengers se tu představila největší týmovka komediantů v jedné z nejvíce překvapivých scén vůbec. Chápu, že Ferrellův humor nemusí sednout každému, ale zbožňuju, když se chová jako hovado. Ostatně celá jeho parta jsou hovada. Včetně Steva Carella, který podává na ploše dvou vět životný výkon. Ne nadarmo považují v Americe Zprávaře za klasiku. 75%. ()

maestrotatum

Tak samozrejme, že je to hlúposť. Korunovaný kráľ blbých komédií Ferrel sa zas predviedol so svojím hlúpim ja. Ani si už nespomínam kedy ma ten človek úprimne vo filme rozosmial. Každý film s ním ( je jendo či starý či nový) ma kruto presviedča ako veľmi moc ho nemám rád. A toto nebola výnimka. Má to pár slávnych a radostných chvíľ ale ruku na srdce, druhýkrát sa k tomu dostanem asi tak za tisíc rokov. Čo však bolo fajn ? Určite to bol S. Carrell s postavičkou Bricka a roztomilá pani Applegate. Todd Packer z ,,ofisu,, ( ja vlastne ani neviem ako sa ten herec reálne volá, kedže všade kde som ho videl hral rasistického a antifeministického zlosyna -znásilňovača Pacckera.) tak aj tu mi to potvrdil no bol oveľa príjemnejší ako kolega s iniciálkami W.F. [60%] ()

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (více)

Han, Leia a Luke jsou zpátky

Han, Leia a Luke jsou zpátky

08.03.2013

A s původními představiteli. Spekulovalo se o tom už od ohlášení Star Wars: Epizody VII, jejíž premiéra je stanovena na léto 2015. Mark Hamill a Harrison Ford přiznali, že mluvili s Georgem Lucasem o… (více)

Zprávy opět hlásí Ron Burgundy

Zprávy opět hlásí Ron Burgundy

03.04.2012

Zprávař se u nás nikdy nedostal do kin. Ostatně, šlo o čistě americký hit – z 90 milionů dolarů, které utržil, bylo 85 z kin ve Státech. Kult, který se kolem něj postupně rozbujel, ale zasáhl… (více)

Policejní tým snů?

Policejní tým snů?

28.09.2009

Začíná z toho být trend, že se někteří tvůrci snaží narvat do svých filmů co největší počet hvězd. V mnoha případech padlých, ale na plakátech to stejně vypadá dobře. Po Tropické bouři, The… (více)