Will Ferrell (Mládí v trapu, Elf) hraje Rona Burgundyho, jednoho z nejlepších televizních hlasatelů zpráv v San Diegu v roce 1970. Ron je přesvědčený, že ženy mohou hlásit maximálně zprávy o módních přehlídkách a možná ještě o nejnovějších kulinářských receptech. Jenže Ronův nový kolega v hlasatelně už nebude muž, ale inteligentní mladá žena (Christina Applegate), která je i krásná, i chytrá, i ambiciózní! Když se tyto dvě výrazné televizní osobnosti setkají před kamerou, vypukne hotová válka! (oficiální text distributora)

IQ Tiqe

Viděl jsem jen první půlhodinku, navíc jen po částech, víc se nedalo. Tohle je prototyp filmu, který fakt nemusim. Djkoma to vystihl na druhém řádku. ()

dzej dzej

Výborná komedie plná machistického humoru, šílených ksichtů a nezapomenutelných eskapád zasazená do sedmdesátých let (kostýmy, outfity a účesy opravdu stojí za to). Jako bonbónek na dortu řada miniroliček a cameo vystoupení (Ben Stiller jako zpravodaj mexické televize, Tim Robbins v paruce připomínající růžičkovou kapustu, Jack Black jako drsný harleyák, Danny Trejo ve své typické roli drsného cabróna atd.). "Look, the most glorious rainbow ever. - Oh, do me on it!"... "Oh Ron, there are literally thousands of other men that I should be with instead, but I am 72 percent sure that I love you."... "We have a saying in my country - the coyote of the desert likes to eat the heart of the young and the blood drips down to his children for breakfast, lunch and dinner and only the ribs will be broken."... "Discovered by the Germans in 1904, they named it San Diego, which of course in German means a whale's vagina." ()

ed_wood

Celkom príjemná a vtipná komédia, ktorá má zaujímavé herecké obsadenie. Will Farrell sa klasicky ukázal vo veľmi dobrom svetle. Takisto aj ostatní herci sa dobre predviedli ( Carell, Rudd ). Komédia síce pobaví, ale aby som mohol dať vyššie hodnotenie, tak mi tu niečo chýbalo. ()

Jordan

napokon sa mi to konečne podarilo - pozrel som si anchormana, dostal som sa k tomu i napriek tomu, že sme na seba s týmto filmom nemali šťastie, no osud nám nakoniec zahral do karát a stretli sme sa - a bolo to vydarené stretnutie. že mi humor frat packu vyhovuje a "šmakuje" je o mne známe, ale pri tomto filme som sa celkom vážne niekoľkokrát veľmi hlasno rozosmial - a podfúzový úsmev mi z tváre nemizol asi počas celého filmu. čiže sa pri zoolanderovi a starsky & hutchovi zatiaľ ron burgundi dostal spomedzi frat pack komédií do mojej top trojky. a koho som žral z celého tímu najviac? ak si odmyslíme, že christinu som žral pohľadom, tak najlepší bol jednoznačne steve carell; a pri bitke novinárov bolo príjemné sledovať, aké ďalšie cameo z "packu" ešte pribehne. ()

Frajer42

Neskutečná hovadinka s několika vtipnými scénkami a nějakou tou vydařenou hláškou. Pobavilo mě třeba hned úvodní upozornění. ,,Následující příběh je založen na skutečných událostech. Byla změněna jen jména, místa a události." To si myslím, že muselo pobavit každého. Dále je k vidění pár fekálností a ten nejjednodušší humor, jaký si dovedete představit. Přiznám se, že Ferrella moc nemusím, ale zde je nutno uznat, že táhnul prakticky celý film sám. Netáhnul ho z ničeho jiného než ze sraček. Christina Applegate je docela hnusná a vůbec celkově je to obsazeno herci, které lze vídat v právě podobných poslabších komediích. Tahle je o trošku lepší než ty ostatní. Ale takového toho béčkového závanu se přesto nezbavila. Moc nemusím romantické komedie. Tady bylo romantiky skromně, ale přesto mě tam rušila. Na 3* mi tam trošičku něčeho chybělo. Zklamán nejsem, ale nevidím snad žádný důvod, díky kterému by bylo dobré film doporučit dále. ()

Socrates

Byl jsem z toho trochu rozpačitej. Chvílemi jsem se parádně bavil, ale občas mi to přišlo neskutečně trapný a nepovedený. Rudd byl skvělej a Carell nejvtipnější, ale co nám to, proboha, provedli s Melounkem? Vypadala tu nedobře. ()

boshke

Jakkoli je to celé přepálenější, hloupější a méně vtipné, než jsem očekával, tak je to pořád dostatečně (přiznaně a nenuceně) hloupé na to, abych se na to někdy rád podíval znovu a utříbil si na tuhle korunovanou krávovinu názor... 70% ()

Smok

Nadpriemerný počin zo stajne Juda Apatowa, napráskaný komediálnymi hviezdami. Čo je pre mňa prekvapením, tak aj v úplných miniroličkách. Potešil hlavne drsný motorkár J. Black a barman Trejo. ()

teutates

Nerád to vravím, ale prevedenie "Rona Burgundyho" v podaní Ferrella mi príde ako jedno z najslabších... nejak to nemá to "čaro" dnešného Ferrella, alebo priveľká snaha... každopádne v rámci komedy fajn. Potešilo množstvo známych tvári, tak ako pár vtipných scén... daný "výsmech" mi neprišiel až tak funny. 5/10 ()

predators

Jo jo, není to až takový zázrak, ale ty vtipy, které tu jsou, tak u těch jsem se opravdu zasmál. Spousta známých tváří se zde jenom mihne, ale i tak je jejich vystoupení excelentní. Jenom si budete říkat, sakryš, odkud já ho jen znám?:-) Je to ztřeštěná komedie, nad kterou netřeba přemýšlet. Zajímavosti: Jako zázrakem nepřišel nikdo při hromadné bitce televizních štábů k újmě na zdraví. Teda až na toho, co to schytal trojzubcem. / Ronovo příjmení muselo být trochu pozměněno. Především pro českého diváka nezní název Příběh Rona Burkundyho nejlíp. :-) 70% ()

Happens

I am Ron Burgundy? Krásně trefná komedie na tisíce zprávařských kanálů, který zaplňují americké televize reportážemi o kočičích přehlídkách a těhotných pandách. Souboj mezi mužem a ženou o židli hlasatele s hereckým výkonem Ferrella, jednoho z nejlepších komediálních herců, jedna báseň. 90% ()

Bachy

Parta okolo Ferrella mne většinou odrazuje, ale zároveň vím, že brutální absurditu rozhodně umí. Jen ji většinou utopí pod haldou nesmyslných trapností. Zprávař takový naštěstí není. Ne, že by se Ferrel trapnostem vyhnul, zdaleka ne, ale naštěstí absuridta s kvalitou převládá a funguje to. Koechnera bych proškrtal, ten je ve Zprávaři opravdu jen jako dávkovač povětšinou nechutných kokotin. Nicméně tolik prostoru nedostává a Ferrell ho přebije. Tudíž - mile překvapen. ()

Chrustyn

Další ujetá komedie. Chvílemi sem chtěl dát za 4* ale občas to bylo takový nějaký divný. Asi jsem nepochopil všechny Ferrellovi fóry. ()

jojinecko

Ferella veľmi nemusím, ale v tomto filme mi vôbec nevadil, skôr naopak...Anchorman je veľmi dobrá "oddychovka" a spolu s Old School to považujem za jeden z nejlepších Ferellových filmov (škoda, že Vince Vaughn nedostal aj tu väčší priestor)... ()

sharky

Promě největší filmové zklamání roku 2005, těšil jsem se jako blázen na komedii alá Stiller kde má konečně Will Ferrell (Mugatu ze Zoolandera, Velkej Erl ze Starksy a Hutch) hlavní roli, ale já se ani jednou nezasmál, ba co hůř, nudil jsme se a přišlo mi to trapné. Řekl bych, že hlavním nedostatkem tohodle filmu je chybějící chemie mezi hlavními představiteli, to co dělá stillera a owena wilsona tak skvělou dvojkou tu prostě chybí, možná kdyby scénář zůstal na vlas stejný a hlavní čtyřku hráli s Ferrelem Stiller, Owen Wilson a Vince Vaughn (a hlavní ženskou roli Christine Taylor-Stillerová) byla by to další kultovní komedie za 5* ()

Natascha

Kupodivu celkem nevtipné. Nebo spíše ne vtipné v tom smyslu, že se u toho člověk chlame, až se za břucho popadá... Jediný záchvat smíchu jsem dostala, když na scénu veplul Ben Stiller, ten nemusí udělat vlastně vůbec nic, aby rozesmál... Je ovšem možné, že je to vinou dabingu a vidět to v originále, viděla bych to jinak. ()

anais

V 70.letech byl jedním z nejpopulárnějších povolání tzv. zprávař. A tím nejlepším ze všech byl Ron Burgundy. Ženská emancipace však nezadržitelně vtrhla i na Ronovo pracoviště. Zprávařská legenda se tak musí poprat nejen s osukněnou konkurencí, vlastním chtíčem a hrou na flétnu, ale i s vlastním egem. Vydařená komedie Willa Ferrella v mnohém překonává filmy dvojice Stiler-Wilson. Neobsahuje sice žádnou scénu, u které bych se tak nasmál tolik jako třeba u „opičího tance“ kolem počítače ze Zoolendera, na druhou stranu se však jedná o kompaktní film, který není „pouhým“ slepencem vydařených vtipů. Tím samozřejmě nenaznačuji, že by Anchorman sledoval jiný cíl než pobavit diváka – on se snaží, ale mnohem kultivovanější, řekl bych až sofistikovanější formou. Což je opět trochu zavádějící – není to žádná komedie pro intelektuály. Je to prostě další vydařená jízda od fratpacku, a jediná možnost jak k ní napsat něco jiného než „opět skvělé“, je hledání drobných nuancí, rozdílů mezi jednotlivými autory. Tedy, Ferrell tu působí jako tak trochu jako Chevy Chase v nejlepších letech – nejen stylem humoru, ale on tak skutečně vypadá! Christina Applegate mu skvěle sekunduje, ale, přiznejme si, že tu hraje druhé housle Nádherně vybraný je i Burgundyho zprávařský tým. Tak uhozenou skupinu lidí jsem ve filmu snad ještě neviděl (napadají mě jen Trierovi Idioti:-) Pokud se chcete kvalitně bavit, Anchorman je jasná volba. A pozor – zkrátka nepřijdou ani příznivci Jethro Tull! ()

Ivoshek

Wiiiiiiiiiiiiil Fereeeeeeeeeeeeeeeeeeeell !!! On tenhle film tahne od začátku do konce a je veeeelmi zábavný.. Ovšem hodně dobrý je i Steve Carell jako mužská rosnička s IQ 67 ((-: ()

jonyyy

Naprostá ptákovina, která pobaví několika nekompromisníma sprostýma vtípkama. Objevil se tam snad každý, kdo v posledních 10 letech něco znamenal v americké komedii. 60% ()

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (více)

Han, Leia a Luke jsou zpátky

Han, Leia a Luke jsou zpátky

08.03.2013

A s původními představiteli. Spekulovalo se o tom už od ohlášení Star Wars: Epizody VII, jejíž premiéra je stanovena na léto 2015. Mark Hamill a Harrison Ford přiznali, že mluvili s Georgem Lucasem o… (více)

Zprávy opět hlásí Ron Burgundy

Zprávy opět hlásí Ron Burgundy

03.04.2012

Zprávař se u nás nikdy nedostal do kin. Ostatně, šlo o čistě americký hit – z 90 milionů dolarů, které utržil, bylo 85 z kin ve Státech. Kult, který se kolem něj postupně rozbujel, ale zasáhl… (více)

Policejní tým snů?

Policejní tým snů?

28.09.2009

Začíná z toho být trend, že se někteří tvůrci snaží narvat do svých filmů co největší počet hvězd. V mnoha případech padlých, ale na plakátech to stejně vypadá dobře. Po Tropické bouři, The… (více)